BLOG TÜYOSU VEREN EN İYİ 20 YABANCI SİTE4 min read

Blog yazarken bazı hatalar yapmak insanı geriye götürüyor. Örneğin yani bir şey öğrendiğinizde geçmiş 300 tane yazdığınız yazıda bu yeni tüyoyu uygulamadıysanız, hepsine geri dönüp uygulamak durumunda kalıyorsunuz. Bu tüyo yazının okunabilirliğinde veya arama motoru optimizasyonunda olmazsa olmaz bir tüyo ise bunu tüm yazılara uygulamak dışında başka çare yoktur. Aslında ilk birkaç yazıda zor gibi gözükse de el alışkanlığı ile tüm yazılara düşündüğünüzden çok daha kısa bir sürede uygulayabilirsiniz. Bu sizi birkaç adım ileriye götürecek bir şeyse hiç çekinmeden bunu uygulayın çünkü yeni tüyolar blogunuzu bazen fersah fersah ileri götürebilir. Blogunuzda yazdığınız kendi uzmanlık konunuzu bildiğiniz gibi blog yazımının ve optimizasyonunun iyi olmasına özen göstermek gerek. Yazınızın daha kolay okunulabilir olması sizin yazınızın hemen çıkma oranını düşürür, google listesinde daha önlerde olur, trafiğiniz artar, reklam geliriniz ve popülerliğiniz artar. Bu yüzden blogunuzu daha iyileştirebileceğiniz tüyoları veren siteleri sürekli takip etmek çok fayda sağlar. Yerli sitelerin listesini de inceleyebilirsiniz fakat bizden çok daha ileride fikirleri olan ingilizce siteleri de takibinize almak sizi rakiplerinizin arasından sıyırır. Dünyada bu konuda uzman bir çok insan var ve onların harika blogları var. İşte o yabancı blog tüyosu veren sitelerin listesi ve kısa açıklamaları;

 1. quicksprout Blog tüyoları verme konusunda oldukça başarılı bir site. Site sahibi de oldukça başarılı biri. Site sahibi sitede kendini sevimli resimleriyle bol bol gösteriyor. Sahibi Neil Patel isimli crazyegg ve hello brand gibi başarılı sitelerin kurucu ortağı. Şimdi amazon, NBC, GM, HP gibi firmalara gelirlerini büyütmek için yardım ediyor. New york times’ın en çok satan yazarı. Wall street journal Neil Patel’i webde en iyi etkileyici kişi olarak anlatıyor. Forbes onu en iyi 10 online pazarlamacı olarak anlatıyor. Başkan Obama tarafından 30 yaş altı en iyi 100 girişimci olarak tanındı.
 2. Elegantthemes Hem tema tüyoları hem blog tüyoları bulacağınız muazzam geniş bir site. Kategorilerden tips and tricks ‘e gelirseniz blogunuzun teknik altyapısı ile ilgili bir çok ilginizi çekecek bilgiye ulaşabilirsiniz. Diğer kategorilerde yeni temalar, eklentileri, incelemeleri, genel haberler bulabilirsiniz.
 3. blogherald geniş bir blog tüyosu arşivi bulabileceğiniz bir site. Ek olarak konunun uzmanlarıyla yapılmış röportajlar da ufuk açıcı olabilir.
 4. writersincharge daha çok yazma becerisi, konu uzmanlarıyla röportajlar ve blogtan para kazanmaya odaklı yazıları bulunan geniş arşivli bir site.
 5. graphpaperpress hem tema, hem plugin hem hosting satan bir firma. Blogculara yardımcı olması için geniş bir blog tüyosu bölümü var. Çeşitli konulara değiniyorlar.
 6. blogbasictips tamamen isminin özündeki fonksiyonu sitesinde de barındıran bir site. Tamamen blog tüyosu üzerine kurulmuş, geniş arşivli bir site.
 7. adpushup Hint kökenli bir site. Blog üzerinden para kazanma, reklamlar, içerik oluşturma, optimizasyon gibi kategorilerde yazıları var.
 8. shoutmeloud 2016’da en iyi blog ödülü almış, en geniş yazı arşivi olan site. Blog tüyoları, girişimcilik, email pazarlama, online para kazanma, arama motoru optimizasyonu gibi temel konularda 100’lerce yazısı bulunuyor.
 9. bloggingnuts Blog tüyolarına odaklı Hint kökenli bir site. Blog tüyoları, blog yönetimi, wordpress, reklam ve arama motoru optimizasyonu kategorilerinde yazıları var. Yazı arşivi biraz dar olsa da konu başlıkları ilginizi çekecektir.
 10. bloggingwizard Başarılı ve blog tüyolarına odaklı bir site. Blog tüyoları, wordpress, email listesi oluşturma ve sosyal medya gibi kategorilerde yazıları var. Yazdığı yazılar hakkında crazyegg, marketingland gibi sitelerde bahsedilmiş bir site.
 11. goinswriter İyi yazı yazmak ve genel blog tüyolarına odaklanmış temiz görünümlü bir blog. Kendisi de 4 kitap yazmış bir yazar olan Jeff adında Amerikalı bir yazar.
 12. copyblogger Oldukça meşhur, başarılı bir site. Daha çok içerik kalitesine odaklanmış blog tüyosu veren bir site.
 13. Successfull blogging Blog üzerinden kar üretmeye odaklı, oldukça bilinen bir site. Kesinlikle göz atın.
 14. problogger Çok bilindik, başarılı sitelerden biri. Blog ve içerik oluşturma, trafik arttırma, para kazanma gibi blog tüyolarına odaklanmış meşhur bir site.
 15. smartblogger Yine blog tüyoları konusunda usta yazarların toplandığı meşhur bir site. Kurucusunun yazdığı bir yazıyı 5 milyon kişinin okuduğu biliniyor.
 16. Melyssa Griffin Kendisi de başarılı bir blogcu olan Melyssa adında tek kişilik bir blog. Aylık $100.000 civarı kazandığını ve bunu nasıl yaptığını anlatıyor. Aylık kazanç raporları veriyor.
 17. twelveskip Blog tüyoları, görsel pazarlama, içerik optimizasyonu ve sosyal medya pazarlama alanlarında geniş bir yazı arşivi barındıran site.
 18. fizzle.co Blog tüyoları, pazarlama alanlarında blog barındıran ama video içerik de bulunan bir site. Video içeriklerini ücretsiz deneme versiyonlarını kullanabilirsiniz.
 19. beyondyourblog Doğrudan blog tüyolarına, yazıların daha okunabilir olmasına yarayan bilgi ve fikirler veren bir site. Arşivi oldukça geniş ve sayfa kullanımı kullanıcı dostu ve rahat.
 20. blogtyrant Kendi çalıştığınız niş gruba ve blogunuza hakim olabilmek için tüyolar veren başarılı bir site. Bazı diğer başarılı sitelerde de referans gösterilmiş.

 

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.