ingilizce diyalog örnek

İngilizce diyalog örnekleri [5 kaynak, 1.000+ örnek] (ses kaydı içerir)

Bu makalede ingilizce diyalog örnekleri okuyacaksınız. İngilizce diyalogları çalışmak ingilizce öğrenirken sosyal beyin öğrenmeyi çok kolaylaştırıyor. İngilizce dil öğrenme sürecinde ingilizce diyaloglarla beynin sosyal beyin bölümünü aktif kullanabilirseniz ingilizce öğrenmeniz ve diyalog... Read more »
ingilizce konuş

İngilizce Konuşmanızı geliştirmek için 41 altın yöntem [Bilimsel dayanaklı]

“Türkiye’de herkes ama herkes ama herkes ingilizce konuşmak istiyor” Geçenlerde youtube’ta English with Zack diye bir kanala denk geldim. Amerika’dan Türkiye’ye yaşamaya gelmiş, evlenmiş, burada ingilizce öğretmenliği yapıyor. Türkçe konuşmak istiyor. Ama... Read more »
amerikan ve ingiliz

İngilizce: Amerikan ve İngiliz İngilizcesindeki 300+ fark

Amerikan ve ingiliz yazım ve kelime hazinesi birçok alanda farklılık gösterir. İngiliz İngilizcesi, diğer dillerden (örneğin Fransızca) alınan sözcüklerin yazımını koruma eğilimindeyken, Amerikan İngilizcesi genellikle sözcüklerin yazımını gerçekten konuşulduğu gibi sese uyarlar.... Read more »
bağlantılı konuşma

İngilizce bağlantılı konuşma (connected speech) 50+ örnek

Bağlantılı konuşma sırasında oluşan ingilizce ses olayları, İngilizceyi daha hızlı, daha akıcı ve çok daha fazla anadili gibi konuşmanıza yardımcı olacak en önemli ciladır. Ne yazık ki, pek çok dil öğrencisi ingilizce... Read more »
ingilizce kısaltma

İngilizce kısaltmalar (contractions) listesi (Ain’t, didn’t, ‘bout) (137 örnek cümle)

İngilizce kısaltmalar, iki veya daha fazla kelimeyi belirli harfleri kaldırarak ve genellikle bir kesme işareti ekleyerek birleştiren bir tür kısaltmadır. Yalnızca belirli sözcükler kısaltılabilir: tipik olarak küçük ve yaygın sözcükler (not, is/are),... Read more »
duruma göre ifadeler

İngilizce duruma göre ifadeler [700+ örnek]

İngilizce öğrenirken birçok çeşitli durumda kalacaksınız. Duruma göre ifadelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu makalede ingilizce duruma göre ifadeler listesi bulacaksınız. Bu duruma göre ifadeler size çeşitli durumlarda yardımcı olacak. haydi hemen başlayalım. Başlangıç... Read more »
ellipsis

İngilizce Kelime Azaltarak Konuşma Kılavuzu (Ellipsis) [You ready? Coming tonight? Something to eat?] (72 örnek cümle)

Angry with me? Want more? Got milk?   “angry with me?” nin asıl halinin “are you angry with me?” olduğunu biliyor muydunuz? Filmlerde çok duymuşuzdur kısa kısa cümlelerle konuştuklarını. O kısa cümlecikler,... Read more »
ingilizce euphemism

İngilizce Euphemism – İngilizce yumuşatılmış 120+ ifade

İngilizce euphemism, öfemizim, hüsnütabir sanatı kulağa çok olumsuz gelmeden olumsuz şeyler hakkında konuşmak için kullanabileceğimiz kelimelerdir (ya da deyimlerdir). Bunları kullanıyoruz çünkü belirli bir olumsuz kelime veya kelime öbeği kullanmak istemiyoruz. İnsanları... Read more »
dolgu kelime

İngilizce en sık kullanılan 35 dolgu kelimesi (filler words) (59 örnek cümle)

Dilbilimde, dolgu kelime, dolgulu duraklama, tereddüt işaretçisi veya planlayıcı, bir sohbete katılanların düşünmek için durakladıklarını ancak konuşmayı bitirmediklerini belirtmek için kullandıkları bir ses veya kelimedir. Dolgu kelimeler kalıp sözler kategorisine girer ve... Read more »

İngilizce kalıp ifadeler: Filmlerde kullanılan 90 kalıp ifade

Filmler ve içinde geçen kalıp ifadeler tüm diller için belki de en iyi öğrenme yöntemidir. Diller günlük hayattan çok fazla kalıp ifade ve argo da taşır. Film izleyerek ingilizce öğrenmeye başladığınızda karşınıza... Read more »