GERİLLA PAZARLAMA ÇEŞİTLERİ KARŞILAŞTIRMASI1 min read

Gerilla pazarlamanın çeşitlerini şu yazımda anlattım. Bu çeşitlerin kendi arasında bazı özelliklerinin karşılaştırmasını da iyi bilmek gerek. Bu sizi istediğiniz noktaya daha rahat ulaştırabilir. Örneğin gerilla reklam yapmaya karar verdiniz. Bunun komik olmasını istiyorsunuz. Bu durumda 11 çeşit gerilla pazarlama yaklaşımından mizah yönü en kuvvetli metodlar olan viral, ambient, presence, experiential veya ambush marketing olacaktır.

Sert ve etkili olmasını isterseniz viral ve presence marketing metodları size yardımcı olabilir. Bunlarda başarıya ulaşmak birkaç deneme ile olabilir, pes etmeden denemek gerekebilir.

Ucuz olmasın herkesin yaptığını yapmayalım farklı olalım isterseniz astroturfing marketing metodları size fayda sağlayacaktır.

Riski göze alabiliyorsanız yine astroturfing ve undercover marketing metodlarından yararlanabilirsiniz.

Risksizleri seçmek isterseniz tissue-packing advertising, wild posting,  presence marketing, experiental marketing, presume marketing metodlarına göz atabilirsiniz.

 

adsız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lütfen sayfayı beğenin ve tecrübelerinizi bizle yorum yazarak paylaşın.

 

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz. Önerdiğim tüm eğitim kaynaklarını tek bir sayfada görmek isterseniz eğitim kaynakları sayfasına gidin.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Sen de Yorumunu Yaz;