GERİLLA PAZARLAMA ÇEŞİTLERİ KARŞILAŞTIRMASI

Gerilla pazarlamanın çeşitlerini şu yazımda anlattım. Bu çeşitlerin kendi arasında bazı özelliklerinin karşılaştırmasını da iyi bilmek gerek. Bu sizi istediğiniz noktaya daha rahat ulaştırabilir. Örneğin gerilla reklam yapmaya karar verdiniz. Bunun komik olmasını istiyorsunuz. Bu durumda 11 çeşit gerilla pazarlama yaklaşımından mizah yönü en kuvvetli metodlar olan viral, ambient, presence, experiential veya ambush marketing olacaktır.

Sert ve etkili olmasını isterseniz viral ve presence marketing metodları size yardımcı olabilir. Bunlarda başarıya ulaşmak birkaç deneme ile olabilir, pes etmeden denemek gerekebilir.

Ucuz olmasın herkesin yaptığını yapmayalım farklı olalım isterseniz astroturfing marketing metodları size fayda sağlayacaktır.

Riski göze alabiliyorsanız yine astroturfing ve undercover marketing metodlarından yararlanabilirsiniz.

Risksizleri seçmek isterseniz tissue-packing advertising, wild posting,  presence marketing, experiental marketing, presume marketing metodlarına göz atabilirsiniz.

 

adsız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lütfen sayfayı beğenin ve tecrübelerinizi bizle yorum yazarak paylaşın.

 

Comments

comments

semiharslan

2008'den beri pazarlama dalında çalışıyorum. Marmara Üniv. İng. İşletme'den sonra Yeditepe'de MBA yaptım. Ülkemizde inanılmaz bir potansiyel var ve markalaşmak ülkemizi fersah fersah ileri götürecek. Kendini yetiştirmiş marka müdürlerine de bu yüzden çokça ihtiyaç var. Pazarlama departmanlarını ve girişimcilerle araştırıp öğrendikleirmi, bildiklerimi paylaşıyorum, okumaya devam edin..

Bir Cevap Yazın