EXCELDE EXECUTIVE DASHBOARD YAPIMI1 min read

Hazırladığınız raporlar birbirine benziyorsa, bazılarını sık sık manuel yapmanız gerekiyorsa ve bu bazen saatlerinizi alıyorsa, manuel yaptığınız herşeyi otomatik almak istiyorsanız, güncellenebilen hazır online bir rapor listesine ihtiyacınız var.

Online excel executive dashboard

Bu dashboard sürekli hazır ve günlük/anlık güncellenebilen IT’nin excele online veri çekerek hazırladığı hazır raporlar listesi. İş zekası, business dashboard. Ve tabiki bunları daha kolay takip etmek için görselleştirmek yani chartlaştırmak işinizi daha da hızlandırır. Bu rakamlar istediğiniz zaman güncellenebiliyor. IT’nin dediğine göre bir gün öncesinin verilerini alması sistemi 2 kat daha hızlı çalıştırıyor.

İçindeki hazır raporları oluşturmak için şirketin gerekliliklerini düşünmeniz gerek. Yıllarca yönetimin bizden rutin istediği raporları bir araya topladım. Dünya literatüründen araştırıp firmaların kullandıklarını da değerlendirerek bulduklarımla kendi hazırladığım dashboard versiyon 1 örneğini paylaşıyorum. Versiyon 2yi de ileride paylaşacağım.

1

1

2.

2

 

3.

3

4.

4

5.

5

6.

6

 

7.

7

8.

8

9.

9

10.

10

11.

11

12.

12

Herkese iyi günler

 

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz. Önerdiğim tüm eğitim kaynaklarını tek bir sayfada görmek isterseniz eğitim kaynakları sayfasına gidin.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Sen de Yorumunu Yaz;