KARİYERİNE ODAKLANIP İLİŞKİLERİ ZAYIF TUTANLARA MÜTHİŞ TAVSİYELER10 min read

Çevremde bir çok başarılı insan kariyeri için ilişkilerini feda etmiş durumda ve farketmeden yaşı 30’un üzerine çıkıvermiş. İlişki, insanı yaşadıkça olgunlaştırdığından yaşanmamış ilişkiler insanın bir yanını hep çiğ bırakır. Özellikle erkekler ilişkiyi başlatan taraf olduğundan bu konuda tembellik veya çekingenlik onların iyice evde kalmasına sebep olabilir. Değişik ülkelerde bu ataleti (kabızlığı) yenmek için dating coach denilen ilişkiye başlama, yaklaşma korkusu, doğru konuşmalar, tavırlar hakkında bilgi ve ilginç tüyolar veren ilişki danışmanları var. Bunları dinlemek için illa tutuk olmanız gerekmez, daha hızlı iletişim kurmak, daha maskülen olmak ve erkek olmanın avantajını daha iyi kullanmak istiyorsanız youtube‘ta birçok altenatif bulabilirsiniz. Fakat “Kezia Noble” ve “the33secrets” koçlarını incelerseniz ilginç fikirlere ulaşabilirsiniz.

DATING COACH KEZIA NOBLE’dan TAVSİYELER

 1. Zamanının değerli olduğunu hissettir, kadınların hoşuna gider.abhOqgVL
 2. Hayatındaki planları erteleme onunla beraber bunları yaşa.
 3. Kız sıkılıp saçmalamaya başladığında mırıldanarak cevap vereceğine özgüvenli bi şekilde “gitmek durumundayım” demen de hoşuna gidecektir.
 4. Online mesaj atarken çok güzelsin demek yerine duvarında paylaştığı o filmi beğendiğini anlat “gördüm ben de bayılırım” de. Daha çok zevklerine kişiliğine dokun nasıl gözüktüğüne değil.
 5. Daha yaşlı erkekler daha çekicidirler, daha arroganttırlar ama daha özgüvenli, tecrübeli, ince düşünce ve derinlik sahibi, yüksek özbilinç, sakinlik sahibidirler. Bunlar da kızlara güven verir ve olgun erkekleri kızların gözünde çekici yapar.
 6. Kızla konuşurken konu yaşa geldiğinde siz daha yaşlı iseniz “yaş sadece bir rakam, yaş önemli değil” falan demek ezik gösterir insanı. Onun yerine “sen benimle takılmak için yeterince olgun musun?” diyebilirsin.
 7. Yaşınla guru duy, kendi dünyana çekmeye çalış kızı, kız kendini ispat etmeye çalışacaktır olgun birini idare edebilecek miyim diye.
 8. Kızlar her zaman açtırlar her etkinlikten sonra acıkabilirler. Evinize getirecekseniz dolabınızda beyaz şarap ve bardak olsun.
 9. Konuşurken “seni tekrar görmek iyi olur” yerine “beraber tekrar görüşsek iyi olur” demek daha iyidir. Biz duygusunu vurgulayın.
 10. Meşgul bir adam olduğunuzu zamanınızın olduğunu surekli vurgulayın.
 11. Baktın konuşturamıyorsun, daha fazla zorlayarak acınası gözükme “heralde yorulmuşsun seni eve bırakayım” de belki gerçekten yorgundur.
 12. Olumsuz etki bırakmayayım diye “iyi adam” olursan ve buna çok odaklanırsan “kolay” olursun. Çünkü iyi adam olmanın işe yarayacağı yanılgısına düşen çok erkek var.
 13. İyi adam olursan kızın fikrini kabul edersen kolay olursun. Kızı zorla, özür dileyen ezik olma.
 14. İşinizden konuşabilirsiniz ama firma veya müdür ismi soracağına, “işinde erken mi kalkıyorsun” ya da “işinde daha iyi olman için ne yapmak gerekiyor” dersen daha detaylı hoş sohbet olur. Kızı da zorlarsın. Oto pilot cevaplardan kurtulursun.
 15. Kadınlar bir yerde domine edilmeyi bekler, erkek erkektir, devir değişti kadınlar daha güçlü olabiliyor. Fakat her türlü kadın erkekten domine edilmeyi bekler
 16. Alfa erkeği(dışa dönük) ortama hakim olabilen, kadından korkmayan durumu çözebilen hakim erkektir. Alfa erkeği çekicidir.
 17. İlk tokalaştığın zaman elini iş toplantısındaki gibi tam sıkma. Nazikçe elini tut ve biraz uzat. Tepkisini gör. Konuşmaya devam et. Elinde tatu veya yüzük varsa onun hakkında konuşmaya başla.
 18. Konuşurken elinle göbeğine koluna küçük küçük dokun mutlaka. Bu mahrem duyguları harekete geçirir. Kızların oldukça hoşuna gider. Ama çok nazikçe, 2 sn liğine dokun çek. Dokun çek. Bazen beline dokununca bıraz sıkabilirsin de.
 19. İlk buluşmada haftaiçi öğle yemeğini tercih etme. Vakti olmayabilir. Çok lükse kaçmana gerek yok. Yaptıkların hatıra kalır olsun. İlk buluşma önemlidir, kız arkadaşlarına anlatıcak sonuçta 🙂
 20. İlk başta hoşuna gittiyse üzerine git kızdan korkma birkaç gün de alsa kız gelir.
 21. Kız senin iyi adam oldugunu düşünür ve daha önceki sevgilililerinden bahsetmek isterse o noktada çizgiyi çekmelisin. “Anlattığın erkekle ilgilenmiyorum” de. Sen kız arkadaşı değilsin diğer erkeklerden konuşmak için. Çizgiyi çek. Sexuel yaratıksın üremek istiyorsun. Başkası umrunda değil.
 22. Gündüzleri arkadaşları ile buluşur sen akşamları buluş. Asla arkadaşça yaklaşma arkadaş alanına (friend zone) girme, girdiysen oradan çıkmalısın.
 23. Çift taraflı iltifat et. “Bu ayakkabı güzel ama bunu da giysen seni öpesim gelirdi” gibi…
 24. İş ile ilgili bahsederken işindeki tutkudan bahset. Gelecek planlarından.
 25. Üzerindeki olmamış dediğinde kafanı eğip bakma ezik gözükürsün. Geyiğe vur “iyi çalışmıştım” ya da “bence güzel severek giydim” de.Asla boynunu bükme.
 26. Atak kız da olsa yatakta edilgen olmayı ister kadınlar.
 27. İyi adam olmayı bırakın tatlı dominant olun. Dominat demek yönlendirici olmak demek.
 28. Alfa(dışadönük) kızları dipte daha hassastırlar ve tüm kalplerini verirler o yüzden atak yapmanın en iyi savunma olduğuna inanırlar.
 29. Birçok alfa kadını da yatakta veya heryerde domine ve lead edilmek ister.
 30. Kendine bakman, temiz zihniyetli ve tutkulu olman önemli, finansal başarı ön planda değil.
 31. Utangaç kızlara sadece zaman ver yavaş açılırlar, bir bakıma daha zordurlar aslında
 32. Yüksek enerji ve heyecanınızı kullanın.
 33. Yaklaşırken posturun dik değilse rahat değilsen bu çocuk bana yaklaşmaya hazır değil izlenimi oluşur.
 34. Kızı sexual yaratık olarak görün, ona hoş demek yerine güzel ve sexy, ateşli gibi kelimeler kullanın, ilk önce yadırgayabilir ama sonra flörtüne alışacaktır.
 35. Arada push pull teknik uygulayın. Pull demek iltifat gibi hoş tutma çalışmaları. Mesela gözlerin güzelmiş ama rimeli mor sürmemeliydin siyah daha iyi giderdi. Gibi göz altı morluklarına dikkat çekip arada sürpriz yapın. Bir push bir pull yapın. Garip ama işe yarıyor.
 36. Kafayı eğik tutmayın hep dik durun.
 37. Kıza yaklaşmak istiyorsan doğrudan yaklaş, yandan sağdan soldan değil.
 38. Shit test: Kadınlar her zaman değerinizi tam anlamak için test ederler. Bu sizin maskülen özgüveninizi ve baskınlığınızı anlamayı sağlar.
 39. Bu shit testlerin genelde cevabı yoktur, tepki ve yaklaşım ölçmek için kullanılır.
 40. Arkadaşlarının yanında sarılırsan öpersen çok hoşlarına gider onore etmiş olursun.
 41. Wing girl yanınızda gelip beğendiğiniz kıza yaklaşıp ilk iletişimi sağlayan kız arkadaşınız.
 42. Kızlar erkekte 3 şey ister, ayağı yere basan, güvenilir, lider
 43. Bakışmaya konuşmaya başladıysanız kesinlikle dışarı çıkmayı teklif edin, beklemeyin. Bekledikçe ürkütücü olursunuz.
 44. Kız bir konu anlatırken ilginç sorular sor, iyice dinle ve “hikayenin en iyi parçası sence neydi” diye sor, konuyu derinleştir,sonra anladığını anlat. İletişim tam oturdu. Tepkiler açık, dürüst ama kontrollü olmalı.
 45. Erkeğin özgüveni kadına en seksi gelen şeydir. Aslında daha ileri de gitmek gerekir. Erkeğin iyi görünümünden, kibar davranışlarından da ziyade özgüveni bir kadının ona soyunmasındaki en etkili tetikleyici özelliktir.

0

DATING COACH “The 33 secrets” FİKİRLERİ

 1. Kızların bir günde 30-40 kere asılındığını biliyor muydunuz? Kızların hepsinin ne yazık ki bu kadar erkeğe zaman ayırması mümkün değil. Bu yüzden 99% ını rededer. En önemli nokta zamanlama. Diğerlerinden farklı olun. İlk etapta kompliman yapmayın, telefon nosunu istemeyin. Daha çok küçük 2 buluşma ayarlayın. Daha sonra akşam yemeğine gidin. İlk etapta akşam yemeğine gitmek hem çok pahalıdır hem de yüksekten başlarsan daha iyi bir şey yapmak için daha da fazla fırsatını zorlaman gerekir.
 2. Sakın ola ki herhangi bir konu için özür dilemeyin. Bunu kullanırlar. Başka yollar deneyin. Ama özür dilemeyin.
 3. Karın kası önemlidir, zengin olman kadar, uzun olman kadar önemlidir. Amaç edinip sadece ona odaklanmayın, işin metodu bunlar değildir. Araç olarak kullanın.
 4. Daha genç kızlar bir avantajdır. Elinizdeki kariyere, işe, finansal güvenceye sahip değillerdir. Fiziksel düzgünlüğü için onu sakın kendi üstünüz olarak değerlendirmeyin.
 5. Kesinlikle tipinizi belirleyin. Boşuna hedefsiz dolaşmayın.
 6. B planınız olsun. Kız bunu bilsin. Başka planınız olmazsa ve kız bunu bilirse size kötü davranır ve istediğini yaptırır.
 7. 35 üzerindeyseniz bu avantajınızı kullanın. Daha oturmuş, olgun, işbilir bir yapınız vardır. Finansal stabilsinizdir. Genç ve çekici kızlara daha kolay yaklaşabilirsiniz. Genç kızlar daha fazla sizin yönlendirmenizi ister. Yaşınız kızlar ise kendi kararlarını kendi yapmak ister. Genç kızlar sizden öğrenmek isterler, sizi çok eleştiremezler.Genç kızlar sizi evlenmeye zorlamazlar.
 8. Eğer güzel kız bulmak istiyorsanız match.com gibi çöpçatan siteleri sizin işinize yaramayabilir, resimleri manipule edilmiş avaraj kızlara daha fazla orada rastlarsınız.
 9. İsmini google dan araştıracağını bilin. İlk önce facebook ve linkedin profilleriniz gözükür. Çünkü güzel kızlar sizde şuna bakar, iyi bir işin var mı?, eğlenceli misin? Cool musun? Profilleriniz bunu yansıtmalı.
 10. Güzel kızların egolarını okşamayın. Sizinle asla çıkmaz. Güzel kıza iltifat etmek kolaydır. Herkes eder ve kalabalıktan biri olursunuz. Farklı bir şey yapın ve önemsemeyin.
 11. Birşeyi istiyorsanız ona bunu söyleyin. Kıvırmayın. Telefon nosunu istiyorsanız söyleyin, verir.
 12. Ortalama bir kadınla evlenmeyin. İyi gözüken biriyle evlenin. Evlenip çocuk yapıp seni kilitlemeye çalışır. Bunu başardıktan sonra size çocuk gibi emirler yağdırır.
 13. Bara gidip kız tavlamaya bakmayın. Party kızlarıyla evlenilmez.Hayatınızı mahvederler. Bu kızlar mental, finansal ve ruhsal açıdan denge sahibi değildirler. Onlar erkekleri alıp kaotik hayatlarına sokmak isterler. Onlar ilgi isterler. Bunlardan uzak durun. Kendilerini ve sizi mahvederler. Bu yüzden barlara giderler. Part kızlarıyla pratik bile yapmayın. İyi kadın bulun. Zor mu? Evet zor. Ama değer.
 14. Telefon çaldığında o aradığında açma bekle. Daha sonra hemen arama. Biraz bekle. Sonra ara.
 15. 35’in üzerinde erkek ile 30 lu yaşlardaki kadınların gücü ve çekiciliği aynı değildir. Eğer bunu anlamazsanız potansiyelinizin çok altında bir kızla randevulaşırsınız. Buna dikkat edin. Aşağıya değil yukarıya bakın.
 16. Kendinizden genç kızlara bakabilirsiniz ama 25in altındaki kızlara da ebeveyn rol modeline girmek zorunda kalabilirsiniz. O yüzden arada ondan daha olgun kızlarla takıldığınızı hissettirin. O da size olgunluğunu kanıtlamaya çalışacak.
 17. Eğer kız çok güzelse ona sürekli iltifat etmekten ziyade küçük de olsa kusurlarını bulun ve bunları kullanın. Ara ara hatırlatın.
 18. İlk randevuyu kızın bitirmesine izin vermeyin. Ara ara saatine bakıyorsa, oturduğunuz yerden kalkmayı önce siz teklif edin. Zor olacak ama bunu yapın.
 19. 30 un altındaki kızlar planlardan nefret ederler, sorumluluk almazlar, seninle dışarı çıkmaya daha fazla önem verirler. Eğer sana bağlanırsa işini çok önemsemez.
 20. Kız ne kadar güzelse o kadar güvensizdir. Erkeklerin komplimanlarından beslenirler. Eğer siz yakın durur ama ilgilenmezseniz iltifatları sizden isterler. Bunu kullanın.
 21. Güzel bir kız numarasını verdi diye hemen sevinmeyin. O sadece telefonun çalmasını seviyor da olabilir. Onlar ilgiden beslenirler, her defasında yeni ilgi gösterecek birini ararlar ve bulduklarında elde ettiklerini düşünüp bir kenara bırakıverirler. Biraz direnirsen zorlar, yoklar, gardını düşürünce yine ilgi kazanır ve yine kenara koyuverir. İlgi göstermeyin.

 

Karşı tarafla randevulaştınız ve konuşacak sohbet açmak istiyorsunuz. Duruma uygun düşebilecek şu sorulardan yararlanabilirsiniz.

Karşınızdaki kişiyi daha iyi tanımak için sorular

“En çok” soruları

Tanıştığınız kişinin belirli bir konudaki tercihlerini ve fikirlerini öğrenmenin en etkili yolu, ona “en sevdiği” ya da “en sevmediği” şeyleri sormaktır. Aşağıdaki listede bulunan soruları, ilk tanıştığınız anda sorabileceğiniz gibi, kalabalık grup tanışmalarında da fikir sahibi olmak için kullanabilirsiniz.

 1. Çocukken en çok sevdiğiniz yiyecek neydi?
 2. En çok dinlediğiniz şarkı nedir?
 3. En çok sevdiğiniz özlü söz nedir?
 4. En çok keyif aldığınız iç mekan/dış mekan aktivitesi nedir?
 5. Yapmayı en çok sevmediğiniz iş nedir?
 6. En çok sevdiğiniz egzersiz çeşidi nedir?
 7. Günün en sevdiğiniz anı/haftanın en sevdiğiniz günü/yılın en sevdiğiniz ayı hangisidir?
 8. En sevmediğiniz ulaşım aracı nedir?
 9. Vücudunuzun en çok sevdiğiniz bölgesi nedir?
 10. En çok sevdiğiniz ses nedir?

“Eğer” soruları

Varsayımlı sorular, karşınızdaki kişinin kişiliğinin yanı sıra, bakış açısı ve dünya görüşü hakkında hakkında da fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Bu listedeki soruların bazılarının uzun cevapları olabileceğinden, küçük gruplar arasında ya da bire bir diyaloglarda kullanmanız daha etkili olabilir.

 1. Bir parti verecek olsanız, bu ne için ve nasıl olurdu?
 2. Daha önce gördüğünüz bir şeyin resmini yapacak olsanız, bu ne olurdu?
 3. Sonsuza kadar yaşlanmayacak olsanız, hangi yaşta kalmayı tercih ederdiniz?
 4. Bu sene hayatın sona ereceğini bilseniz, neyi daha farklı yapardınız?
 5. Herhangi birini seçebilecek olsanız, akıl hocanız olarak kimi seçerdiniz?
 6. Geçmiş ya da gelecekte herhangi bir olaya şahitlik edebilecek olsanız, hangi olayı seçerdiniz?
 7. Herhangi bir şeyi yapmayı öğrenebilecek olsanız, bu ne olurdu?
 8. Önümüzdeki sene üzerinde çalışacağınız tek bir proje olsaydı, bu ne olurdu?
 9. Bir günlüğüne ölümsüz olsanız, ne yapmak isterdiniz?
 10. Adınızı değiştirebilecek olsanız, hangi isimle değiştirirdiniz?
 11. Ölü ya da yaşayan herhangi biriyle tanışabilecek olsaydınız, bu kim olurdu?
 12. Piyangoyu kazansanız, yapacağınız ilk şey ne olurdu?
 13. Herhangi bir hayvan olarak reenkarne olsaydınız, bu ne olurdu?
 14. “Hayatın anlamı nedir?” dışında herhangi bir sorunun cevabını bulabilecek olsanız, bu soru ne olurdu?
 15. Hayali bir kahraman olsanız, kim olmak isterdiniz?

 

Kişisel sorular

Karşınızdaki kişiyi yakından tanımanın yolu, kişisel sorular sormaktan geçer. Aşağıdaki soruların benzerlerini de tanıştığınız kişi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sorabilirsiniz.

 1. Hangi ünlü kişi hakkında yanıldığınızı düşünüyorsunuz?
 2. Çocukken, büyüyünce ne olmak isterdiniz?
 3. 30 dakikalık boş vaktiniz varsa ne yaparsınız?
 4. Otobiyografinizi yazsanız adı ne olurdu?
 5. Hayatınız bir film olsaydı, müziklerinde hangi şarkılar yer alırdı?

 

Geçmişe yönelik sorular

Karşınızdaki kişiye geçmişiyle ilgili sorular sormak, karakterine dair öngörü sağlarken, hayatının önemli anları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Geçmişe yönelik soruların cevapları genellikle özel olduğundan, tanıştığınız kişiyle aranızda güven duygusu oluşturmanızı sağlar.

 1. Başınıza gelen ve kötü olduğunu düşündüğünüz bir olayın olumlu sonuçlandığı oldu mu?
 2. Şimdiye kadar en çok eğlendiğiniz parti hangisiydi?
 3. Ağlamanıza neden olan son film, kitap ya da şarkı neydi?
 4. Başardığınız en zor şey neydi?
 5. Sizi daha güçlü bir insan yapan son deneyiminiz neydi?
 6. Büyürken, başınızı belaya sokan şey neydi?
 7. En son ne zaman harika bir yemek yediniz?
 8. Şimdiye kadar aldığınız/verdiğiniz, en iyi/en kötü hediyeler nelerdi?
 9. Çocukluğunuzla ilgili en çok özlediğiniz şey nedir?
 10. Sizi heyecanlandıran, hatırladığınız en eski anınız nedir?
 11. Kendi paranızla aldığınız ilk şey nedir?
 12. En son ne zaman, ne için gerildiniz?
 13. Geçen hafta öğrendiğiniz herhangi bir şey var mı?
 14. Ailenizin size sürekli anlattığı anı/hikaye nedir?
 15. Yetişkinliğe hangi yaşta adım attığınızı düşünüyorsunuz?

 

Umarım işinize yarar

 

Söylemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yapın. 

Bilgiyi paylaşmak için lütfen sosyal medya butonlarını kullanın.

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz. Önerdiğim tüm eğitim kaynaklarını tek bir sayfada görmek isterseniz eğitim kaynakları sayfasına gidin.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Sen de Yorumunu Yaz;