ONLINE ALIŞKANLIKLAR (12-18)1 min read

Ortaokul ve lise öğrencileri hedef segmentiniz ise gün içinde hangi saatlerde sosyal medyayı kullandıklarını bilmek istersiniz diye tahmin ediyorum. Facebook tıklama sayılarını gösteren grafik işinize yarayacaktır.

adsız

Öğrenciler ara ara öğlene kadar tenefüslerde cepten facebooka giriyorlar ve öğle arası 12:00 – 14:00 girişler fırlıyor ve akşam 19:00 a kadar hiç durmuyor. Sadece okuldan çıkıp servise binerken 1 saat azalma oluyor. Akşam yemeği zamanı prime time TV izleniyor. 21:00-22:00 arası yine facebook girişleri fırlıyor ama 23:00ten sonra azalıyor. Bunun sebebi de radyo dinlemenin artması. 00:00 – 01:00 arası halen radyo reklamı için verimli bir zaman olabilir.

Umarım işinize yaramıştır.

Herkese bol kazançlı günler..

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

2008’den beri pazarlama dalında çalışıyorum. 2014’ten beri markamuduru.com’da yazıyorum. İnanıyorum ki markalaşma adına ülkemizde inanılmaz bir potansiyel var ve markalaşmak ülkemizi fersah fersah ileri götürecek. Kendini yetiştirmiş marka müdürlerine de bu yüzden çokça ihtiyaç var. Ben de öğrendiklerimi, araştırdıklarımı, bildiklerimi burada paylaşıyorum. Daha fazla bilgi için Hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sen de Yorumunu Yaz;

0Shares