ONLINE ALIŞKANLIKLAR (12-18)

Ortaokul ve lise öğrencileri hedef segmentiniz ise gün içinde hangi saatlerde sosyal medyayı kullandıklarını bilmek istersiniz diye tahmin ediyorum. Facebook tıklama sayılarını gösteren grafik işinize yarayacaktır.

adsız

Öğrenciler ara ara öğlene kadar tenefüslerde cepten facebooka giriyorlar ve öğle arası 12:00 – 14:00 girişler fırlıyor ve akşam 19:00 a kadar hiç durmuyor. Sadece okuldan çıkıp servise binerken 1 saat azalma oluyor. Akşam yemeği zamanı prime time TV izleniyor. 21:00-22:00 arası yine facebook girişleri fırlıyor ama 23:00ten sonra azalıyor. Bunun sebebi de radyo dinlemenin artması. 00:00 – 01:00 arası halen radyo reklamı için verimli bir zaman olabilir.

Umarım işinize yaramıştır.

Herkese bol kazançlı günler..

2008’den beri pazarlama dalında çalışıyorum. Marmara Üniv. İng. İşletme’den sonra Yeditepe’de MBA yaptım. Ülkemizde inanılmaz bir potansiyel var ve markalaşmak ülkemizi fersah fersah ileri götürecek. Kendini yetiştirmiş marka müdürlerine de bu yüzden çokça ihtiyaç var. Pazarlama departmanlarını ve girişimcilerle araştırıp öğrendikleirmi, bildiklerimi paylaşıyorum, okumaya devam edin..

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: