RENKLERE GÖRE MUHTEMEL MESLEKLER1 min read

Renklerin önemini hepimiz biliyoruz. Hızlı geçiyorum 🙂 disc-gorselKişiliklerin de renklerle ifade edildiğini de biliyoruz. orayı da geçiyorum 🙂 Renklere göre toplumda oransal ayrımı ve kişilik profillerini gösteren tabloyu paylaşıyorum. Hedeflediğiniz müşteriye göre renk ve özelliklerini bilmek tüm tasarımı değiştirebilir.

Kişilik rengi Özellikleri İş alanları
Altın 22% Organize, disiplinli ,kontrolcü, hissetmeyi sever, güvenilir, titiz Muhasebeci
Banka yöneticileri
Mavi 32% Duygusal, yaratıcı, gönüllü, yardımsever, işbirlikçi, fedakar,
sezgileri güçlü, alçakgönüllü
Gönüllüler, öğretmenler, dindarlar
Turuncu 32% Karizmatik, pazarlıkçı, enerjik, girişimci, değişimi sever, sürpriz sever, fırsatçı Çeşitli ilgilere sahip girişimciler
Yeşil 15% Kavramsal, kolay odaklanabilen, entelektüel, vizyon sahibi, futurist Bilimadamları, araştırmacılar

 

Siz de tecrübelerinizi paylaşın

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

2008’den beri pazarlama dalında çalışıyorum. 2014’ten beri markamuduru.com’da yazıyorum. İnanıyorum ki markalaşma adına ülkemizde inanılmaz bir potansiyel var ve markalaşmak ülkemizi fersah fersah ileri götürecek. Kendini yetiştirmiş marka müdürlerine de bu yüzden çokça ihtiyaç var. Ben de öğrendiklerimi, araştırdıklarımı, bildiklerimi burada paylaşıyorum. Daha fazla bilgi için Hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sen de Yorumunu Yaz;

0Shares