ÖĞRENME VE KRİZ YÖNETİMİ1 min read

Öyle bir patronla çalıştım ki, yüzü  sürekli  gülüyor, oldukça rahat; ama görüşmelerine en az 15 dk erken gidecek kadar disiplinli. Çok para kaybetmiş ama kaybetmekten korkmuyor. İşler kurmuş ama dağılmış, satılmış ama yenisine düzen kurmaktan bıkmıyor. Batmış çıkmış, en kötü durumu da yaşamış en iyisini de, dünyayı gezmiş, gördüklerini ülkesine getirmiş, herşeyi denemiş, en kötü durumlara düşmüş ama nasıl çıkacağını çözmüş, ve en önemlisi kendisine o fırsatı vermiş yada bu durum olağan gelişmiş ama o korkmamış üstüne gidip istediğini almış. Öyle başarılı, işine hakim ve kendine güveniyor ki, bunu “ben çok iyiyim” demesinden değil “sen yap, yanlış olsun farketmez düzeltiriz” demesinden anlıyorum. Kriz yönetimi muhteşem, egosunu yontmuş ya da bu kadar yaşanmışlık o egoyu kendiliğinden yok etmiş.kriz yönetimi

Ve yaşattığı şirket tam bir “learning organization”. Firmasındaki ekibe hergün bir şey öğretiyor ya da öğrenmesini sağlıyor. Ekipte bunu alabilen hatta havada kapabilen de var iken bu fırsatları kaçıran da var.

Sonuç olarak yöneticinin işlerde hata yapmasına tolere edildiğinde gördüm ki hem yönetici hem iş gelişiyor hem departman know-how’ı. Bu ortam o kadar özgüven geliştirici ki.. ama aynı zamanda insanın ilginç bir şekilde mütevaziliğini geliştiriyor.Umarım herkes tecrübesi bol bir şirkette çalışır.

Söylemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yapın. 

Bilgiyi paylaşmak için lütfen sosyal medya butonlarını kullanın.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.