SANAT TARİHİNDE 31 FARKLI AKIM1 min read

İş dünyasında herkes çalışıyor, herkes biliyor, herkes eğitimli, terfiyi herkes hak ediyor ama birisi öne çıkıyor. Evet iş bilgisinin yanında kültürü de geniş olan terfiyi alıyor. Özel ilgi alanınız olmasa da kültürünüze katkı sağlamakta herşeyin neredeyse eşit olduğu iş hayatında bir adım öne çıkmak için sanat tarihi öğrenin. Derinlemesine olmasa da akımları, yıllarını, dönemlerini, neye tepki olarak çıktığını, anafikirlerinin ne olduğunu, o dönemde meşhur olmuş sanatçıları bilin. Bu size muhteşem bir artı katacaktır.

Birçok kaynak taraması yapıp, birçok sanatçı hayatını anlatan belgesel izleyerek edindiğim bilgileri kolay okunabilir özet bir liste haline getirdim. pdf olarak sanat akımları tarihi ya da ekleme yapmak kişiselleştirmek isterseniz excel halini sanat akımları tarihi indirebilirsiniz.

Sanat tarihini biraz daha fazla incelemek isterseniz yine çok araştırdığım bir dönemde  çok hafif ve öğretici bir ders kitabı buldum çok şaşıracaksınız. buradan sanat-tarihi derskitabi indirebilirsiniz. Bunlar toplantı sırasında kullanabileceğiniz bilgiler içerir. Ama gözümde daha fazla canlandırmak isterim de derseniz sizle akımları sempatik ve zekice gösteren bir resim paylaşıyorum.

history of art

 

Sanat tarihi bilgisi size iş dünyasında bir adım öne çıkmaya yardımcı olabilir. Bunun yanında faydalı olacağına inandığım birkaç yazımı da paylaşıyorum.

 

Söylemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yapın. 

Bilgiyi paylaşmak için lütfen sosyal medya butonlarını kullanın.

 

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz. Önerdiğim tüm eğitim kaynaklarını tek bir sayfada görmek isterseniz eğitim kaynakları sayfasına gidin.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Sen de Yorumunu Yaz;