ŞİRKET İÇİ BAŞARISIZLIK SEBEPLERİ

Şirket başarısında 3 temel unsur olduğunu biliyoruz. 1- stratejiye tam odaklanma 2-departmanlar arası hizalanma 3- operasyonel disiplin. Bir proje başarısızlığında ilk akla gelen operasyonel disiplin olur, sonra plan mı kötüydü denir, yöneticilere bahane bulunur fakat en son konuşulan şey, yani şirket içi iletişim en etkilisidir. Çünkü her iletişime konu olan iş beraberinde ya gecikme, ya brief hatası, ya yanlış anlaşılma, ya tam etkin değerlendirilmeme risklerini beraberinde getiriyor. Çünkü bir çok departman uzmanlık alanına özel ayrılıyor. Herkes kendi uzmanlık alanına odaklanıp diğer departmanları anlamada zorlanabiliyorlar. Birbirini anlamamak bu yüzden şirketlerin başarısını tehdit ediyor. Bu sadece departmanların uzmanlıkları arası değil firmanın değişik ülkelerdeki birimleri arasındaki yönetim kültürü farklılığı durumlarında da oluşuyor. O yüzden iletişim şirket için en önemli başarı unsurlarından denebilir.

Bu konuda bir araştırma yapılmış ve şirket başarısızlık sebeplerini sıralamışlar. Listenin ilk başında yer alan bilin bakalım ne? Şirket içi iletişim eksikliği !

ŞİRKET İÇİ BAŞARISIZLIK

 

Şirket içi başarısızlıktaki en etkili unsurun iletişim ve anlama olduğunu siz de anlayın ve bunun üstesinden gelip rakiplerinizin önüne geçin. Sizin de hikayeleriniz varsa lütfen paylaşın.

İlgili diğer yazılarımı da inceleyin,

Söylemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yapın. 

Bilgiyi paylaşmak için lütfen sosyal medya butonlarını kullanın.

2008’den beri pazarlama dalında çalışıyorum. Marmara Üniv. İng. İşletme’den sonra Yeditepe’de MBA yaptım. Ülkemizde inanılmaz bir potansiyel var ve markalaşmak ülkemizi fersah fersah ileri götürecek. Kendini yetiştirmiş marka müdürlerine de bu yüzden çokça ihtiyaç var. Pazarlama departmanlarını ve girişimcilerle araştırıp öğrendikleirmi, bildiklerimi paylaşıyorum, okumaya devam edin..

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: