WORDPRESS KURULUMUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKEN 13 ŞEY

  WordPress kurulumunun nasıl yapıldığı yazısında gördüğünüz gibi tüm kurulum süreci 5 dakika sürüyor. Asıl işlemler bundan sonra başlıyor. Çünkü artık yeni ham bir siteniz var ve onu şekillendirmeniz gerek. Aşağıdaki liste... Read more »

6 SORUDA PING SERVİSİ NEDİR? VE 2016 WORDPRESS PING LİSTESİ

Eğer wordpressin ping özelliğinden haberdar değilseniz bu yazı tam size göre.   1-Ping servisi nedir?   Ping servisi postları daha hızlı indexletmek amacıyla, ping servislerini yeni yazılar hakkında bilgilendirmek için kullanılan bir... Read more »

8 ADIMDA WORDPRESS.COM’DAN WORDPRESS.ORG’A GEÇİŞ

Şimdiye kadar wordpress.com’dan yazılarınızı yayınlamışsanız ve artık wordpress.com’un sınırları size yetmiyor ise wordpress.org’a geçmelisiniz. Çünkü wordpress.org’a kurulu siteniz üzerinde istediğiniz plugin’i ekleyerek sitenize istediğiniz işlevselliği kazandırabilirsiniz. Ayrıca blogunuz trafik almaya başladıysa emeğinizi... Read more »

EN KULLANIŞLI 24 WORDPRESS PLUGİNİ

WordPress.org’ta sitenizi kurdunuz istediğiniz temayı yüklediniz ve kullanmaya başladınız. Fakat bazı ek fonksiyonlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu demektir ki plugin yükleme zamanı gelmiş. Plugin, WordPress blogunuzu daha fonksiyonel hale getirmek için kullanılan siteye... Read more »

WORDPRESS.COM VE WORDPRESS.ORG ARASINDAKİ FARKLAR

İlk blog kurmaya karar verdiğinizde mutlaka size wordpress’ten kur diyen olmuştur. WordPress’ten blog kurmaya karar verdiğinizde, haliyle ilk başlarda neye ihtiyacınız olabileceği kafanızda şekillenmediği için wordpress.com’dan yani ücretsiz blog servisinden başlamış olabilirsiniz.... Read more »

BLOG VE WEBSİTENİZİ HIZLANDIRMANIN 17 YOLU

Websitesinin hızı, ziyaretçi site linkine tıklandığında ana sayfanın veya link verilen sayfanın ekrana inme süresidir. Sayfa yükleme süresi de deniyor. Site hızı arama motoru kriterlerine göre oldukça önemlidir. Ziyaretçi için daha da... Read more »