Ani Site Trafik Düşüşünün 10 Sebebi [Çözümlü]

Bu makalede ani site trafik düşüşünün çözümlerini okuyacaksınız. Google analyticse girdiniz ve istatistiklerinize baktınız. Bir de fark ettiniz ki site önceki periyoda göre ani bir site trafik düşüşü yaşamışsınız.   Ani site... Read more »
sayfa numaralandırma

WordPress Sayfa Numaralandırması Yapmanız İçin 3 Meşhur Eklenti

Sayfa numaralandırma (Pagination) birçok wordpress blogunun ortak özelliğidir. Özellikle çok postu olan bloglarda birden açılınca tek seferde tüm postların indirilmesi sayfanın çok geç açılmasına sebep olabilir. Bu yüzden belli post sayısına bölerek... Read more »
ısı haritası

Isı Haritası Oluşturma Eklenti ve Tasarımı Kapsamlı Kılavuz [3 Ücretsiz eklenti liste]

Blogunuza gelen ziyaretçilerin sayfalarda nerelere odaklandığını, nelere tıkladığını, hangi bölgede zaman geçirip hangi bölgeye hiç tıklamadığını bilmek istersiniz değil mi? Bu bilgi aslında çok kritiktir. Bu mümkündür. Blogunuza ısı haritası kurarak bu... Read more »
hello bar

Hello Bar Nedir? Nasıl Yüklenir? [1 Ücretsiz Hello Bar Eklentisi]

Hello bar blog sayfanızın en üstünde duran mesaj yazabileceğiniz ince bir bardır. Hello bar pop-up kullanımına harika alternatiftir. Çok popüler değildir.   Hello barlar daha az dikkat çekicidir ama sürekli gözükür. Yani... Read more »
exit popup

Exit popup (Çıkış pop-up) nedir? Optimize etmenin 15 yolu [Ücretsiz eklenti]

gr8sales e-ticaret sitesine exit popup koyduklarında satışlarının 300% arttığını biliyor muydunuz?   Siz de abone listenizi genişletmek istiyor musunuz?   Abone kayıtlarının en büyük potansiyellerinden biri nerede tahmin edin?   Exit popup’ında!... Read more »
push notification

Etkili Push notification Tasarlamak ve Göndermeniz İçin 10+ Harika Teknik [Ücretsiz eklenti]

Araştırmalara göre uygulama kullanıcılarının 68%’i indirdikleri uygulamaların push notificationlerini açıyorlar ve 70%’i de push notificationlerin değerli olduklarını belirtiyorlar.   Sizin blogunuza üye olan birçok kişi aslında sizin ve üye oldukları birçok favori... Read more »
breadcrumbs

Sitenize Breadcrumb nasıl eklersiniz? 5 pratik adım

Breadcrumbs sitede rahat gezinmeyi sağlayan kategorileri alt alta sıralayan bir takip düzenidir. Bulunduğunuz sayfadan üst kategorilere çıkmanızı veya kategoriler arasında kolay gezinmenizi sağlar. Genelde küçük bir detaydır ama bence sayfa gezintisinde inanılmaz... Read more »
wordpresste yarışma

WordPresste Yarışma Nasıl Yapılır? Kullanabileceğiniz 5 Yarışma Eklentisi

Blogunuzda wordpresste yarışma düzenlemek mi istiyorsunuz?   Güzel fikir! Size birçok avantajı olabilir.   Örneğin bilinirliğinizi, etkileşiminizi ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.   Peki wordpresste yarışma yaptığınızda bir post yazıp “hadi yarışmaya katılın”... Read more »
yeni blog yazarı

Yeni Blog Yazarlarına Altın Niteliğinde 57 Teknik [Ustalardan..]

Bilginiz veya hevesiniz var ve yeni blog açmak istiyorsunuz. Yeni blog yazarı olmak istiyorsunuz! Süper karar! Yeni blogunuzla uzun bir yolculuğa çıkacaksınız ve kendinize ait bir alanınız olacak. Hepsi harika! Yeni blog... Read more »
a/b testi

Sitenizde kullanacağınız 9 A/B testi yöntemi [Ücretsiz Araçlar]

A/B testi aynı zamanda split test olarak bilinir, Yeni denediğiniz bir tekniği farklı alternatifiyle karşılaştırmak için A/B test yapabilirsiniz. Örneğin bir bir kırmızı bir yeşil buton hazırladınız; Hangisini kullanırsanız daha fazla etki... Read more »