İYİ BİR INFOMERCIAL İÇİN 10 TAKTİK

Infomercial ilk Amerika’da başlamış ve sektör büyüklüğü 200 milyar dolardır. Televizyondan canlı yayın yapılırken ürün anlatılır ve doğrudan iletişime geçilir ve ürün satışı gerçekleşir. 30-50 dk arası sürebilir. Firmalar için 30 dakika... Read more »

EN İYi SATAN 10 INFOMERCIAL ÜRÜNÜ

İnfomercial genelde gece geç saatte yayınlanan uzun uzun ürün anlatan ve satın alabileceğiniz yeri gösteren reklam ve satış yayınıdır. Gece 11:00’dan sonra bazı kanalların ürün satmaya başladığını görmüşsünüzdür. Bazılarının gerçekten çok cazip... Read more »

INFOMERCIAL NEDİR?

Satış ile tanıtımın aynı anda yapıldığı bir çeşit interaktif televizyon reklamıdır. İlk Amerika’da başlamış ve sektör büyüklüğü 200 milyar dolardır. Çoğunluğu canlı yayındır. Genelde bir telefon numarası ve websitesi içerir. Ürünün değişik... Read more »

21 AĞIZDAN AĞIZA PAZARLAMA TAKTİĞİ

Ağızdan ağıza pazarlama bir ürünün veya bir markanın bilgisini yakınına anlatmaktır. Firma isteği dışında olduğundan olumlu ya da olumsuz olmasına firmanın katkısı olmaz. İnsanların olumlu konuşması için firmalar bazen ağızdan ağıza yayılmasını... Read more »

AĞIZDAN AĞIZA PAZARLAMA NEDİR

Ağızdan ağıza pazarlama bir ürünün veya bir markanın bilgisini yakınına anlatmaktır. Firma isteği dışında olduğundan olumlu ya da olumsuz olmasına firmanın katkısı olmaz. İnsanların olumlu konuşması için firmalar bazen ağızdan ağıza yayılmasını... Read more »

14 AĞIZDAN AĞIZA PAZARLAMA ÖRNEĞİ

Ağızdan ağıza pazarlama pazarlamanın bence temelinde yaşayan en etkili pazarlama tekniği. Çalışılan kampanyalar ve reklamlar iyi viral etki yaparsa ağızdan ağza bu viral kampanya ve markanın ismi hızlıca yayılır. Ağızdan ağza pazarlamanın... Read more »

BİLİNÇALTI REKLAMIN 9 ÇEŞİDİ

Bilinçaltı (subliminal) reklamın ilk doğuşu 1957’de bir Pazar araştırması sırasında çıktı. Film karelerinin içine “patlamış mısır ye” ve “coca cola iç” yerleştiriyor ve bunu gören ve etkilenen izleyiciler film arasındaki coca cola... Read more »

BÜTÜNLEŞİK PAZARLAMA İLETİŞİMİ  (ATL,BTL,INTEGRATED)

Bütünleşik pazarlama iletişimi; tüm pazarlama araçlarının tek bir güç olarak çalışmasıdır. Reklam, satış promosyonu, halkla ilişkiler, doğrudan pazarlama ve sosyal medyayı aynı anda kullanmak, mesajı hepsinde tutarlı kullanmak, son tüketiciye en etkili... Read more »

İZİNLİ PAZARLAMA

İzinli pazarlama internet pazarlamasında ve email kampanyalarında kullanılan müşterinin onayıyla reklam gönderilmesine dayalı bir uygulamadır. Müşterinin kaydolduğu şeyler SMS, bülten, blog, RSS feed, müşteri abone kartları bir fırsat olabilir. Örneğin, Starbucks kartına... Read more »

13 GERİLLA PAZARLAMA YAKLAŞIMI

Gerilla pazarlama  Jay Conrad Levinson tarafından 1984 yılında yazılan bir pazarlama kitabının adıdır. Bu kavram, zamanla kitapta da anlatılan, geleneksel olmayan pazarlama ve promosyon kampanyaları için kullanılan genel bir isim olmuştur. 1980’lerde ortaya çıkan bu kavramın ortaya çıkış öyküsünü... Read more »