MEDYA PLANLAMA

Medya planlama genelde medya planlama ajanslarının hazırladığı ve kampanyanın en etkili sonucu için optimum medya platformu seçme işidir. Medya planlama yaparken amaç mesajın en etkili medya kombinasyonunu seçmektir. Planlama süreci içinde medya... Read more »
müşteri yolculuk haritası zaman

MÜŞTERİ YOLCULUK HARİTASI NASIL HAZIRLANIR?

Müşteri yolculuk haritası (Customer Journey Map) müşterinin sattığımız ürünü almaya karar vermeden önce evinden ürüne ulaşana kadar geçtiği yolu ve içinde firma ile etkileşime geçtiği noktaları haritalandıran şemadır. Etraflıca düşünülmüş bir yolculuk... Read more »
medya güvenilirliği

GELENEKSEL MEDYA HALEN ETKİN Mİ?

İletişim için birçok medya kullanabiliriz. Peki hangisi tüketici tarafından güvenilir algılanıyor ve zamanla nasıl değişti. İşte o araştırmalar. Bundan 8 yıl önce 2006da yapılan bir araştırmaya göre en çok inanılan medya halen... Read more »
dergiler

REKLAM VERİLEBİLECEK 100 DERGİ

Dergilerin bazıları haftalık çoğunlukla aylıktır. Verdiğiniz reklam dergi atılmazsa 1 aydan fazla bile görünür durabilir.  Elden ele gezer dergiler. Bu yüzden dergilere reklam vermek uzun süre görünürlük elde etmek isteyen marketingciler için faydalı... Read more »
test-marketing

MARKETING TEST ÖRNEĞİ

Elinde bir ürün var ve satışını arttıraccaksın. Fabrikanın önerdiği ürün konumlandırması ülkende tutar mı emin olamıyorsun. Çok fazla ithal etmek istemiyorsun. Yönetici sana bırakmış. Kendini sıkışmış hissediyorsun. Böyle durumlarda yapılacak en güzel... Read more »