9 RAPORLA TÜKETİCİ NASIL İNCELENİR?

L’oreal Estrat iş yönetim yarışmasında kullanılan raporlama çeşitleri

Estrat iş yönetimi yarışmasında yarışmacılar genel müdür koltuğuna oturtulup pazar haritalarından dağıtım kanallarına reklam bütçesi dağıtmaya, ürünün formulasyonuna göre üretim maliyetlerinden personel sayısına, rakip ürün formullerinden borsadaki hisse senedi fiyatlarına kadar iş yönetimiyle ilgili

48 ayrı ekrandan her ayrıntıyı hesaplayarak hisse değerini en yüksek tutabileni ödüllendirdiği bir iş yönetim yarışması.

Bu yarışmaya dünyanın değişik bölgelerinden 69.000 beyin 3er kişilik gruplar halinde 23.000 grup katılmıştı.

Bizim grubumuz ise bu 23.000 grubun 22.500 ünü geçerek dünya çapında yarı finale çıkmıştı. Orada kullandığımız rapor ekranları günlük yaşamda o kadar çok işimize yaradı ki kesin kullanan olur diye paylaşıyorum. İçerikteki rakamların herhangi bir şirketi için birşey ifade etmemektedir.

Tüketici incelemesi

excel olarak isterseniz buradan indirebilirsiniz.ESTRAT RAPORLARI-tüketici incelemesi

tüketici nasıl incelenir

 

Sizin de eklemek istedikleirniz varsa lütfen ekleyin.

2008’den beri pazarlama dalında çalışıyorum. Marmara Üniv. İng. İşletme’den sonra Yeditepe’de MBA yaptım. Ülkemizde inanılmaz bir potansiyel var ve markalaşmak ülkemizi fersah fersah ileri götürecek. Kendini yetiştirmiş marka müdürlerine de bu yüzden çokça ihtiyaç var. Pazarlama departmanlarını ve girişimcilerle araştırıp öğrendikleirmi, bildiklerimi paylaşıyorum, okumaya devam edin..

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: