19 PAZARLAMA SİTESİ LİSTESİ (İNGİLİZCE)3 min read

Pazarlama alanında çalışıyor veya girişimci bir firma iseniz size iş yaparken gerekli olabilecek veya ufkunuzu açacak pazarlama ve strateji bilgisi veren sitelere ihtiyacınız var. Yerli pazarlama siteleri listesini de inceleyebilirsiniz. Bu yazıdaki liste İngilizce harika makalelerin olduğu bir site listesi. Konular ağırlıklı pazarlama, içerik pazarlama, pazarlama stratejileri, online dünya, ağızdan ağıza pazarlama gibi bir çok konuda ufkunuzu açacak bilgiler bulabileceğiniz süper siteleri kendim de daha sonra ihtiyaç oldukça yararlanmak için özenle seçerek, hepsini tek tek inceleyerek topladım. İşte o siper liste;

 1. inc.com Girişimcilerin bilmesi gereken ekonomi, pazarlama, büyüme, satış, para gibi konularda herkesin okuyabileceği ufuk açıcı yazılar yazan meşhur bir girişimci yardımcı sitesi.
 2. marketingsharpa İşinize çok yarayacak verileri sunuyor. Bazı pazar araştırmalarını bedava veriyor, vaka çalışmaları, nasıl yapılır yazıları, grafikler sunuyor. Bir blogu var ve B2B ve B2C olarak verilerde ayrım da yapabiliyorsunuz. 2016’da 9350 adet makalesi vardı. CEO’lardan tavsiye de bulabileceğiniz ilginç geniş ve güçlü bir site.
 3. clickz.com Verilerle konuşmayı severseniz ilginizi kesinlikle çekecek bir site. Site birçok bedave istatistik, sektör raporları, müşteri iç görüleri sunuyor.
 4. marketingprofs.com Bir pazarlamacının günlük hayatında işe yarayacak bir çok fikri sunan muazzam bir pazarlama sitesi.
 5. chiefmarketer Makale konusunda gerçekten çok geniş bir arşivi ve başarılı konu seçimleri bulunan bir site. Tüketici pazarlaması, kurumsal pazarlama, iletişim kanalları gibi alanlarda bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca özel raporlar bölümünü de inceleyin.
 6. marketingeye.com.au Avustralya kökenli geniş arşivli bir bir pazarlama sitesi. Danışmanlık veren bir firmanın sitesi ve blog tarafı da oldukça makale konusunda geniş bir arşive sahip. Bu geniş makale arşivi özellikle KOBİ pazarlaması ve genel pazarlama alanlarına odaklanmış.
 7. getambassador.com İsme tıkladığınızda harika yazılarla dolu danışmanlık veren bir firmanın blog bölümüne ulaşacaksınız. Günlük iş hayatınızda işe yarayacak yazılar ve iş yapışınızı da olumlu etkileyecek bir çok makale bulabilirsiniz.
 8. 12manage.com Pazarlama, iletişim, yönetim hatta insan kaynakları, liderlik, finans, organizasyon, proje yönetimi gibi birçok alanda şimdiye kadar üretilmiş çalışma modeli, teori ve metodların listesini bulabilirsiniz. Arşivi çok geniş.
 9. entrpreneur.com İsminden de anlaşılacağı gibi girişimcilik, pazarlama, strateji gibi konularda harika bilgiler ve görüşler içeren girişimcinin baş yardımcısı bir site.
 10. marketingtango.com Pazarlama, halkla ilişkiler başta olmak üzere sosyal medya, strateji, içerik pazarlama, etkinlik gibi alanlarda geniş ve güncel. Her açtığınızda daha dün yazılan yazılar bulacaksınız.
 11. prnewswire.com Halkla ilişkiler ve pazarlama konularına odaklanmış yazılar yazan güncel bir PR sitesi.
 12. infographicsmania.com Pazarlama, iş, internet, teknoloji gibi konularda harika infografikler yayınlayan süper bir site. İnfografiğin daha çok meşhur olmaya başladığını düşünürsek pazarlamacılar için harika bir kaynak.
 13. marketing91.com Birçok seçkin markanın swot analizini, pazarlama karmasını, reklam koleksiyonunu ve ilginç vaka çalışmalarını bulabileceğiniz güzel bir site.
 14. marketingexperiment.com Pazarlama ve satış süreçlerini optimize etmek için deneyler yürüten internet bazlı ilk site.İlginç deneyler ve sonuçlarını göreceksiniz. Linke tıkladığınızda kategorilere göre arşiv bölümüne gideceksiniz. Buradan istediğiniz konudaki deneyleri inceleyebilirsiniz.
 15. hubspot.com Pazarlama ve satış konusunda muazzam geniş bir makale arşivine sahip çok meşhur bir site.
 16. wordofmouth.org Ağızdan ağıza pazarlamayla ilgili güncel ve temel ne öğrenmek isterseniz bu siteden öğrenebilirsiniz.
 17. marketo.com Pazarlama, email pazarlama, içerik, sosyal medya gibi 32 kategoride zevkli yazılar bulunan bir site.
 18. proofhq.com Bilimsel verilere dayalı bir çok ikna edici yazısı bulunan güçlü içerikli bir pazarlama sitesi. Birçok kategoride makalesi bulunsa da ağırlık pazarlama operasyonlarında. Yazılarını mutlaka bir deneyin.
 19. marketingland.com Her gün güncellenen oldukça canlı ve meşhur dijital pazarlama sitesi.

 

Sonuç olarak bu siteleri sık kullanılanlar listesine ekleyebilir, ara ara veya günlük inceleyebilirsiniz. Eğer pazarlama departmanındaysanız bu site listesi mutlaka elinizin altında olsun ve sık sık danışın.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.