REKLAM VERİLEBİLECEK 100 DERGİ1 min read

Dergilerin bazıları haftalık çoğunlukla aylıktır. Verdiğiniz reklam dergi atılmazsa 1 aydan fazla bile görünür durabilir.  Elden ele gezer dergiler. Bu yüzden dergilere reklam vermek uzun süre görünürlük elde etmek isteyen marketingciler için faydalı olacaktır. Ben bunu kendi markalarım için çok kullanırım. Sadece reklam değil verdiğiniz röportaj, advertorial, çıktığınız haber gibi markamızdan bahseden yazılar için avantajlı bir medya. Hem de hedef kitleye ulaşmak için birçok alternatif dergi ve yayın kurumu var. Bu alternatifleri iyi değerlendirirsek istediğimiz sonuca ulaşırız. Daha önceki postlarımda bahsettiğim gibi bir yayın kurumunun bir dergisine reklam veriyorsanız diğer dergilere haber çıkma şartı koyun. Görünürlüğünüz artacaktır. O yüzden aşağıda dergilerle beraber yayın kurumlarını da paylaşıyorum.

Aşağıdaki listede dergi isimleri, perakende fiyatları, ulaşabildiğim bazılarında tam sayfa ilan fiyatı, consepti, frekansı, tirajı ve hedef kitlesini paylaşıyorum. Diğer postlarımda olduğu gibi yine belirtiyorum bu fiyatları güncel fiyat olarak algılamayın, kimse için bir bağlayıcılığı yoktur, zamanında uygulanmış yakın fiyatlardır.

Bu listeden dergilerin yayın kuruluşlarını, aralarındaki farkları, conceptlerini, hedef kitlenize hangileriyle yaklaşık ne kadarlık bir bütçe ile ulaşacağınızı belirleyebilirsiniz.

Dergilerin hepsine aynı anda aynı yerde marketingci bakış açısıyla ulaşmak zor olabiliyor, bu listeyi kendime hazırlamıştım, bazı bilgiler tamamlanırsa daha iyi olabilir. Siz biliyorsanız benimle paylaşın.

Daha fazla dergiye ulaşmanız için şu linki http://www.dergiler.com/index.php kullanabilirsiniz. Bu liste en iyi 100 dergi listesidir.

Herkese iyi çalışmalar

Untitled-1

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz. Önerdiğim tüm eğitim kaynaklarını tek bir sayfada görmek isterseniz eğitim kaynakları sayfasına gidin.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Sen de Yorumunu Yaz;