ingilizce sıralı aksiyon

İngilizce Sıralı aksiyonlar [7 örnek]

Bu makalede ingilizce sıralı aksiyonların örneklerini bulacaksınız. İngilizce sıralı aksiyonlar series method olarak geçiyor. Series method nedir? Series metodunun oldukça bilindik bir çıkış hikayesi var. Hikayesi şöyle; yüzyılda François Gouin Almanca öğrenmek... Read more »
ingilizce öğrenme uygulama

İngilizce öğrenme uygulamaları [14 ücretsiz uygulama]

İngilizce öğrenme uygulamaları çağında yaşadığımız için ne kadar şanslı olduğumuzu hep hatırlamamız gerek. İngilizce öğrenme uygulamaları öğrenme şeklimizde devrim yarattılar! Tarihte ilk kez, öğrenciler dinleme, yazma, okuma ve hatta konuşma becerilerini uygulayabilir... Read more »
amerika kültürü akol

İngilizce öğrenirken Amerika kültürünü tanıyabileceğiniz 16 alanda özellikler

Amerika kültürü olarak da adlandırılan Amerika Birleşik Devletleri kültürü, konuşma biçimleri, edebiyat, müzik, görsel sanatlar, sahne sanatları, yemek, din, hukuk dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli sosyal davranışları, kurumları teknoloji ve... Read more »
ingilizce çalışma planı

İngilizce Çalışma Planı oluşturmanız için 22 bilimsel adım [Gramer konu sıralaması içerir]

Bu makalede uzun vadeli ingilizce çalışma planı ve günlük 1 seansın tasarımını hazırlayacağız. 2 çeşit plan hazırlayacağız. Uzun vadeli ingilizce çalışma planı 1 oturumluk seans tasarımı İkisinde de bilimsel temellerimiz olacak. Bilimsel... Read more »
neden ingilizce

Neden ingilizce öğrenmeliyiz? 20 sebep

2. dil olarak ingilizce konuşanların sayısı anadili ingilizce olanların 2,75 katı olduğunu biliyor muydunuz? Yani anadili ingilizce olanlar artık azınlıkta. Sonradan ingilizce öğrenenlerin sayısı İngiltere, ABD, Avustralya, Yeni Zellanda, Kanada gibi ülkelerin... Read more »
yabancı dil anksiyete

İngilizce Öğrenirken Yabancı dil anksiyetesini yenmeniz için 10 altın teknik

Bu makalede yabancı dil anksiyetesini ve nasıl yeneceğinizi okuyacaksınız.   Bir yabancıyla ingilizce konuşmaya başladığınızda bütün fikirleriniz uçup gidiyor mu? “Hello” dedikten sonra panikleyip kesik kesik mi konuşuyorsunuz? Bir İngilizle konuşurken kalp... Read more »

22 İngilizce Öğrenme Yöntemi [Diğer yabancı diller için de geçerlidir]

Bu makalede ingilizce öğrenme yöntemlerini okuyacaksınız. Dil öğreniminde 1900’lerden beri 10+ tane yaklaşım olduğunu ve gramer bazlı eğitimin 1940’larda tüm dünyada yavaş yavaş terkedildiğini biliyor muydunuz? Maalesef biz hala yaygın şekilde gramer... Read more »
ingilizceye maruz bırak

İngilizceye maruz bırakarak öğrenmenin 20 yolu

Haydi şimdi; Sosyal medyayı ingilizceye çevirin. Telefonun dilini ingilizceye çevirin. Sevdiğiniz yabancı youtuberları izleyin Filmleri ingilizce altyazılı izleyin. Her yerden kendinizi ingilizceye maruz bırakın. Çünkü kendini ingilizceye maruz bırakmak en etkili ingilizce... Read more »

İngilizce: Çocuklarda dil öğrenimi; ingilizce öğrenmek için çocukları kopyalayın 12 gerçek

Yetişkinlerde ve çocuklarda dil öğreniminin (edinimi) aynı ilerlediğini biliyor muydunuz? Usta dilbilimci Stephen Krashen dil öğreniminin yani aslında ediniminin herkeste aynı olduğunu söylüyor. Uzun gözlemlerden sonra ustad şunu söylüyor; Çocuklar uzun süre... Read more »

İngilizce çalışırken motivasyon ve verim kaynağı 10 süper teknik [Bilimsel dayanaklı]

İngilizce öğrenmek uzun bir süreç.   Ustalık seviyesi en az 1 yıl gibi bir süre gerektiriyor. İngilizce çalışırken motivasyonunuzu uzun süre canlı tutmanız gerek. Bir araştırmaya göre seviye bazlı sınavlar, öğrencilerin ilerlediğini... Read more »

Hafıza teknikleri: İngilizce Hafızanızı geliştirmeniz için 29 Altın Yöntem [Bilim destekli]

Amerika’da hafıza şampiyonu olan Ron White’ın hafıza tekniklerini anlattığı bir videosuna denk geldim. Heyecanlı bir şekilde 2.000 yıllık bir hafıza teknikleri kitabını inceliyordu. 2.000 yıl önce söylenen hafıza teknikleri ile bugünkü hafıza... Read more »