Cornerstone içerik nedir, yazarken kullanmanız gereken 6 yazma tekniği [Detaylı anlatım]

Bu makalede blog yazarlarının önemsediği cornerstone içerik nedir ve yazma yöntemlerini okuyacaksınız. Gelen trafiği sitenizde tutmak ister misiniz? Ziyaretçi deneyimi oluşturmak? Blogunuzun SEO sunun gelişmesini sağlamak? Arama sonuçlarında yukarılara çıkmak? Sitenize daha... Read more »
içerik pazarlama

Etkili Bir İçerik Pazarlama Yapmanız İçin 15 Tüyo [Araştırmalar İçerir]

Bu makalede etkili bir içerik pazarlama yapmanız için yöntemler okuyacaksınız. İnsanların 84%’ü markalardan şunları bekliyor; eğlenceli içerik üretmesini hikayeler anlatmasını çözüm üretmesini event ve deneyim fırsatı oluşturmasını. (Meaningful Brands, 2017) İçerik üretimi... Read more »
gif yapma

GIF yapmanız için 5 program. [En kolayları]

Bu makalede gif yapma programlarını tanıyacaksınız. Başkasının blogunu okurken dikkatinizi en çok ne çekiyor?   Hareketli ve renkli şeyler değil mi? Görsel ve videolar içeriğe dinlendirici aralar veriyor ve renk katıyor. Peki... Read more »
giriş bölümü

İyi Bir Giriş Bölümü Yazmanız İçin Gerekli 10+ Teknik [20+ Örnek İçerir]

İnsanların blog yazılarına tıkladıktan sonra devamını okuyup okumayacağına karar verme süresi 8 saniyeye kadar düştü. (Kaynak: Time dergisi) Giriş bölümünün ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Sadece 8 saniye. Eyvah! Bunun meali... Read more »
haber yazma teknik

Gazetecilerin Haber Yazma Tekniklerinden Blog Yazılarınıza Alabileceğiniz 10 Tarihi Haber yazma Tekniği

Gazetecilerin amacı yaptıkları haberleri okutmak izletmek. Bu yüzden haber yazma teknikleri çok önemli. Blog yazarları da aynı hedefi taşıyor. Yazdıklarını okutmak! Milyonlarca blog yazarı yazılarını okutmak için yıllardır yeni teknikler geliştiriyor. Fakat... Read more »
blog açmadan önce

Blog Açmadan Önce Keşke Bilseydim Diyebileceğiniz 29 Kritik Hata [Kapsamlı Rehber]

Blog açmadan önce hep aklımda şu vardı; “Blog açıcam, bir süre sonra çok popüler olacağım, blogum çok tutacak, benim özel alanım olacak, her şey kolayca yürüyecek gidecek.” Ama olmadı. Bazı yazılara hiç... Read more »

Blog postunuzda çekici bir sonuç bölümü yazmanız için 15 süper teknik [#9 önemli]

Saatlerce uğraşıp bir makale yazdın ve yayınladın. Oley! Peki etkili bir sonuç bölümü yazdın mı? Yapma! Sonuç bölümüne özen göstermedin değil mi? Eğer bloğunuza gelen ziyaretçi sonuç bölümünü okuyor ve eğer, sayfayı... Read more »
blog post yayınlamadan önce

Blog Post Yayınlamadan Önce Atlamamanız Gereken 14 Kritik Kontrol

Blog postunuzu hazırladınız ve yayınlayacaksınız! Peki yayınlamadan önce son kontrolleri yaptınız mı? Blog postunuzu yayınlamadan önce başlıktan etiketlere birçok kontrol yapmanız blog postunuzun daha kaliteli ve daha bulunur olmasını sağlar.   Bu... Read more »
kolay okunan

Kolay okunan blog yazısı yazmanız için 10 yazı tasarım tekniği [Resimli açıklamalı]

“Ortalama bir sitede kullanıcılar ortalama bir ziyarette yazının en fazla 28%ini ortalama 20%sini okuyor.” — Jakob Nielson, Nielson Norman Group   İnsanlar okumuyor diyoruz fakat yazarlar da bence kolay okunan yazılar yazamıyor.... Read more »
bonus içerik

13 Bonus içerik türü (Daha Fazla Email Adresi Toplamanıza yardımcı) [Content upgrade]

Bonus içerik nedir? Bonus içerik yayınladığınız makalenizin içerik gücünü ve çekiciliğini arttırmak için eklediğiniz makaleye ek destekleyici, iş kolaylaştırıcı dökümanlardır. Email aboneliği karşılığında bonus içerik önerebilirsiniz. İnsanlar şablon, fotoğraf, kontrol listesi gibi... Read more »