Cornerstone içerik nedir, yazarken kullanmanız gereken 6 yazma tekniği [Detaylı anlatım]

Bu makalede blog yazarlarının önemsediği cornerstone içerik nedir ve yazma yöntemlerini okuyacaksınız. Gelen trafiği sitenizde tutmak ister misiniz? Ziyaretçi deneyimi oluşturmak? Blogunuzun SEO sunun gelişmesini sağlamak? Arama sonuçlarında yukarılara çıkmak? Sitenize daha... Read more »
içerik pazarlama

Etkili Bir İçerik Pazarlama Yapmanız İçin 15 Tüyo [Araştırmalar İçerir]

Bu makalede etkili bir içerik pazarlama yapmanız için yöntemler okuyacaksınız. İnsanların 84%’ü markalardan şunları bekliyor; eğlenceli içerik üretmesini hikayeler anlatmasını çözüm üretmesini event ve deneyim fırsatı oluşturmasını. (Meaningful Brands, 2017) İçerik üretimi... Read more »
gif yapma

GIF yapmanız için 5 program. [En kolayları]

Bu makalede gif yapma programlarını tanıyacaksınız. Başkasının blogunu okurken dikkatinizi en çok ne çekiyor?   Hareketli ve renkli şeyler değil mi? Görsel ve videolar içeriğe dinlendirici aralar veriyor ve renk katıyor. Peki... Read more »
giriş bölümü

İyi Bir Giriş Bölümü Yazmanız İçin Gerekli 10+ Teknik [20+ Örnek İçerir]

İnsanların blog yazılarına tıkladıktan sonra devamını okuyup okumayacağına karar verme süresi 8 saniyeye kadar düştü. (Kaynak: Time dergisi) Giriş bölümünün ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Sadece 8 saniye. Eyvah! Bunun meali... Read more »
haber yazma teknik

Gazetecilerin Haber Yazma Tekniklerinden Blog Yazılarınıza Alabileceğiniz 10 Tarihi Haber yazma Tekniği

Gazetecilerin amacı yaptıkları haberleri okutmak izletmek. Bu yüzden haber yazma teknikleri çok önemli. Blog yazarları da aynı hedefi taşıyor. Yazdıklarını okutmak! Milyonlarca blog yazarı yazılarını okutmak için yıllardır yeni teknikler geliştiriyor. Fakat... Read more »
blog açmadan önce

Blog Açmadan Önce Keşke Bilseydim Diyebileceğiniz 29 Kritik Hata [Kapsamlı Rehber]

Blog açmadan önce hep aklımda şu vardı; “Blog açıcam, bir süre sonra çok popüler olacağım, blogum çok tutacak, benim özel alanım olacak, her şey kolayca yürüyecek gidecek.” Ama olmadı. Bazı yazılara hiç... Read more »

Blog postunuzda çekici bir sonuç bölümü yazmanız için 15 süper teknik [#9 önemli]

Saatlerce uğraşıp bir makale yazdın ve yayınladın. Oley! Peki etkili bir sonuç bölümü yazdın mı? Yapma! Sonuç bölümüne özen göstermedin değil mi? Eğer bloğunuza gelen ziyaretçi sonuç bölümünü okuyor ve eğer, sayfayı... Read more »
blog post yayınlamadan önce

Blog Post Yayınlamadan Önce Atlamamanız Gereken 14 Kritik Kontrol

Blog postunuzu hazırladınız ve yayınlayacaksınız! Peki yayınlamadan önce son kontrolleri yaptınız mı? Blog postunuzu yayınlamadan önce başlıktan etiketlere birçok kontrol yapmanız blog postunuzun daha kaliteli ve daha bulunur olmasını sağlar.   Bu... Read more »
kolay okunan

Kolay okunan blog yazısı yazmanız için 10 yazı tasarım tekniği [Resimli açıklamalı]

“Ortalama bir sitede kullanıcılar ortalama bir ziyarette yazının en fazla 28%ini ortalama 20%sini okuyor.” — Jakob Nielson, Nielson Norman Group   İnsanlar okumuyor diyoruz fakat yazarlar da bence kolay okunan yazılar yazamıyor.... Read more »
bonus içerik

13 Bonus içerik türü (Daha Fazla Email Adresi Toplamanıza yardımcı) [Content upgrade]

Bonus içerik nedir? Bonus içerik yayınladığınız makalenizin içerik gücünü ve çekiciliğini arttırmak için eklediğiniz makaleye ek destekleyici, iş kolaylaştırıcı dökümanlardır. Email aboneliği karşılığında bonus içerik önerebilirsiniz. İnsanlar şablon, fotoğraf, kontrol listesi gibi... Read more »
spesifik bir blog konusu

Spesifik Bir Blog Konusunun Trafik Yaratmanızda 10 Faydası

Spesifik nedir? Spesifik demek bir konuya özgü, bir noktaya odaklanılmış demektir. Spesifik bir blog konusu nasıl olur? Spesifik bir blog konusu ise kişinin çoğunlukla uzmanlık alanında yazdığı ve bu alanın dışına taşmadığı... Read more »
iyi bir başlık

İyi Bir Başlık Yazmanız İçin Psikolojiyi Kullanmanızın En İyi 10 Yolu [Araştırma Dayanaklı]

10 insandan 8’i sadece başlıkları okuduğunu ve sadece 2’sinin içeriği biliyor muydunuz? İyi bir başlık o kadar önemli ki..   İnsanlar başlığı severse içeriği açıyor. “İnsanların 59%’u içeriğinizi okumadan paylaşıyor.” “Yapılan bir... Read more »
danışmanlık tecrübe

Danışmanlık Tecrübe Etmesiniz İçin 9 Sebep [Para Kazanma Dışında]

Bu makalede danışmanlık tecrübe etmeniz için sebepleri okuyacaksınız. Yazdığınız blog başarılı olmaya başlayacak! Blogunuz artık bir iş haline dönecek! Ve kendinizi danışmanlık tecrübe etmaye başlayan bir girişimci olarak görmeye başlayacaksınız. Danışmanlık bir... Read more »
başarılı blog yazarı alışkanlık

Başarılı blog yazarlarından alabileceğiniz 23 alışkanlık [Kapsamlı liste]

Siz de başarılı blog yazarlarından olmak istiyor musunuz? O zaman diğer başarılı bloggerları örnek almalısınız. Aslında tüm bloggerlar başarılı bloggerları örnek almalıyız. Onlar ne yapıyor da bu kadar başarılılar? Başarılı blog yazarları... Read more »
ikna edici yazı

İkna edici yazı yazmanız için en iyi 40 teknik [#8 şaşıracaksınız]

İkna edici yazıyla karşılaştığınızda yazı sizi içine çeker, nabzınız yükselir ve ilham verir. İkna edici yazılar okuyucunun aklını alan yazılardır. Blogunuzdaki ikna edici bir yazı, okuyucuyu çeker, sayfada tutar, sonuna kadar okutturur... Read more »
etkili webinar hazırlama

İyi Webinar Hazırlamanız İçin 20 Altın Tüyo [Aşamalı]

İyi çalışan bir webinar hazırlamak, içerik pazarlamacıları için en güçlü araçlardandır. Eğer organize olmuş, içeriği zengin bir webinar hazırlayacaksanız ve her izleyici ile bir iletişim içinde bulunacaksanız, alanınızda gerçekten uzman olmanız gerekir.... Read more »
listeli içerik

Ziyaretçiyi içine çeken listeli içerikler yazmanız için 10 süper teknik [#8 en önemlisi]

Bu makalede ziyaretçiyi içine çeken listeli içeriklerin nası yazıldığını okuyacaksınız. İçeriğinizin kolay okunmasını istiyor musunuz? “Evett!” dediğinizi duyar gibiyim. Yazılarınız kolay okunursa okuyucuyu daha uzun süre sayfada tutabilirsiniz. Blog yazılarınızın daha uzun... Read more »
blog konu fikir

Blog konu fikirleri: Sizi popüler yapacak garanti 20 fikir [En iyiler]

 “Bir blog konusu fikri bulayım da bir blog yazayım” düşüncesi senin de aklından geçmiştir. Aslında birçok kişi blog yazmak ve kendine özel bir alanının olmasını istemiştir. Kendine ait alanın olması ne kadar... Read more »
sohbet havasında

Sohbet Havasında Blog Postu Yazmanız İçin 20 Usta Tekniği [#15 Şaşırtıcı]

Bu makalede sohbet havasında blog postu yazmanız için yöntemler okuyacaksınız. Haydi yüzleşelim; şu an bile yayınlanan birçok blog postu basitçe s-ı-k-ı-c-ı Sönük, heyecansız, okuyucunun ilgisini çekmeye gelince başarısız. Araştırmalara göre insanların en... Read more »
viral içerik

Viral içerik nedir? Etki yaratan viral içerik üretmeniz için en iyi 20 teknik [#7 çok önemli]

Viral içerik herkesin çok hızlı birbiriyle paylaştığı sanal ortama yayılmış yazı, video, resim, gif gibi içeriklerdir. Bazı içerikler yakın çevreye yayılırken viral içerikler ülke çapına hatta dünya çapına yayılabilir. Herkes bir dönem... Read more »
yazar tıkanıklığı

Yazar tıkanıklığını aşmanız için 20 yol [Pratik liste]

Bu makalede yazar tıkanıklığını aşmanın yollarını okuyacaksınız. Durun tahmin edeyim! Boş bir sayfaya bakıyorsunuz. Beyniniz tıkanmış. Yaklaşan bir baş ağrısı seziyorsunuz. Şu an yazıyor olmalıydınız. Fakat… İlham periniz gitmiş, aklınız boşalmış, kurumuşsunuz.... Read more »
yazma beceri

Yazı yazma becerinizi geliştirecek 20 altın teknik [Hızlandırıcı]

“Benim yazı yazma becerim iyi değildir, ben okulda kompozisyon bile iyi yazamazdım, blog yazısı nasıl yazayım” diyebilirsiniz. Eğer blog yazarlığına soyunduysanız yazı yazma beceriniz her türlü gelişmek zorunda. Etkisiz yazılar yazarsanız kimse... Read more »
duygularını harekete geçir

Okuyucularınızın Duygularını Harekete Geçirmeniz Için 10 Altın Yöntem

Bu makalede okuyucuların duygularını harekete geçirmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Brain Research Institute’e göre okuyucuların dikkatini yakalamak için 8,25 saniyeniz var, yoksa okuyucuyu yakalayamazsınız. Bu kısa sürede okuyucuyu yazının tamamını okumaya ikna etmelisiniz. Bir... Read more »
blog yazari zaman yönetimi

Blog Yazarlığı Hayatınız İçin 20 Zaman Yönetimi Tekniği [Daha Çok Sosyal Hayat]

İşin, ailen, bloğun arasında sıkışıp kaldın mı? Daha iyi zaman yönetimine mi ihtiyacın var? Blog yazmak için arkadaşlarından uzaklaşmana gerek var mı? Blog yazarı olarak iyi zaman yönetimi yaparsanız yazılarınızı daha hızlı... Read more »
blogunuzda video kullanım

Etkileşimi Arttırmak İçin Blogunuzda Video Kullanmanız İçin 5 En İyi Yöntem [Örnekli]

Blogunuzun etkileşimini arttırmak istiyorsunuz değil mi? Hangi blog yazarı istemez ki? Blogunuzun etkileşimin arttırmak için etkili yöntemlerden biri de blogunuzda video kullanmaktır. Blogunuzda video kullanarak etkileşimi arttırabilirsiniz. Blogunuzda video kullanmayı neden öğrenmelisiniz?... Read more »
uzmanlık alanında blog yazmak

Uzmanlık alanınıza göre blog yazmanız için 20 sebep

Uzmanlık alanına göre blog yazısı = kaliteli içerik Bir ustanın/uzmanın, profesörün, doktorun yazdığı yazıları daha dikkatli okursunuz değil mi? Kesin bilgi olarak görürsünüz. Sadece bu kadar da değil. Eğer bir uzmansanız ve... Read more »
basitleştirerek anlatım teknikleri

Aptalın Bile Anlayacağı Basitleştirerek Anlatım İle Yazmanız İçin 20 Süper Teknik

Bu makalede bir konuyu basitleştirerek anlatmanın tekniklerini okuyacaksınız.   Bazen size şu oluyor mu? İşe gidiyorsunuz veya kitap okuyorsunuz veya tam uykuya gideceksiniz. Birden aklınıza bir şimşek çakıyor, bir fikir geliyor. Blogunuz... Read more »
blog istatistik

Blog İstatistikleri: Stratejinizi Şekillendirecek 50 Çarpıcı Blog İstatistikleri

Bu makalede blog stratejinizi şekillendirecek blog istatistiklerini okuyacaksınız. Blog yazmak içerik pazarlamanın en önemli formlarından. İyi blog yazarlığı ise şunlara çok bağlıdır; Kaliteli içerik Düzenli yayınlama İyi bir tasarım Editleme de görsel,... Read more »
iyi hikaye anlat

İyi Bir Hikâye Anlatıcısı Olmanız için 44 Altın Teknik [Tam Kılavuz]

Bu uzun makalede iyi bir hikaye anlatma becerisi geliştirmeniz için kapsamı bir kılavuz bulacaksınız.   Dünya iki şeyle şekilleniyor – anlatılan hikâyeler ve arkalarında bıraktıkları anılar. Vera Nazarian   İnsan beyni hikâye... Read more »
editörlük

Editörlük Tavsiyesi: Her Blog Yazarının Bilmesi Gereken 30 Altın

Bu makalede blog yazarlarına özel editörlük tekniklerini okuyacaksınız.   O kadar emekle hazırladığınız içeriğinizi halen hayal ettiğiniz noktada göremediniz mi? Uğraştığınız içerikten beklediğiniz skoru alamadınız mı? Blog istatistiklerine bakın, eğer hemen çıkma... Read more »
yazım kuralları

Yazım Kuralları: Daha Akıcı Yazmanızı Sağlayacak En Önemli 40 Yazım Kuralı [TDK Yazım Kılavuzuna Göre]

Yazıyı yazarken yazım kurallarına dikkat etmeniz okuyucunun pürüzsüz, sürükleyici ve akışkan şekilde yazıyı hızlıca okumasını sağlar. Blog yazınızda yazım kurallarına uymazsanız; yazınız acemice gözükür okuyucu ciddiyetinizden emin olmaz sayfanızdan çıkar gider. Okuyucunun... Read more »
e-kitap yazma hataları

E-Kitap Yazarken Kaçınmanız Gereken 15 Hata [Çözümlü]

E-kitap yazmaya karar verdiniz. Hatta ön kapağını bile düşündünüz. Kitabın adının altında isminiz yazıyor. Başardınız, gururlusunuz! Bir e-kitap, bir yazar olmak için büyük bir adım. Bir e-kitap ile normal bir bloggerdan çıkıp... Read more »
pazarlama site

15 pazarlama sitesi listesi (ingilizce)

Bu makalede pazarlama alanında yazan ingilizce pazarlama sitelerini okuyacaksınız. Pazarlama alanında çalışıyor veya girişimci iseniz sık sık pazarlama ve markalaşma alanında bilgiye ihtiyacınız olur. Klasik reklam, online reklam, dijital promosyon, perakendecilik, eposta... Read more »

TOP 20 BLOGS GIVE BLOGGING TIPS

We do some writing or optimization mistakes while writing our blog posts. These mistakes waste our time and effort. For example when we learn very basic tip or trick about content creating... Read more »
yabancı blogger

Blog ipucu alabileceğiniz en iyi 20 yabancı blog

Bu makalede blog ipuçları veren ünlü yabancı bloggerları okuyacaksınız. Blog yazarken bazı hatalar yapmak insanı geriye götürüyor. Örneğin; Diyelim ki yeni bir blog ipucu öğrendiniz. Bu blog ipucu çok faydalı bir teknik.... Read more »
ücretsiz fotoğraf

Ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz 15 site

Bu makalede ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz siteleri okuyacaksınız. İnternette bulduğunuz birçok fotoğrafın telif hakları vardır ve blogunuzda veya websitenizde kaynak göstermeden kullanamazsınız.   Bazı fotoğrafları kaynak göstererek bile kullanamıyorsunuz. Kullandığınızda telif hakkı sorunu... Read more »
iyi blog yaz

Çok okunan iyi blog yazısı yazmanız için 30 en iyi teknik [Resimli anlatım]

İnsanların sadece 20%’si yazılarınızı okuyor, bunu biliyor muydunuz? Bu bizim toplumun okumayı sevmemesi ile ilgili değil. Başka ülkelerde de bu oran 20-80. Hiç kimse bir blog yazısının tamamını okumaya kolayca yeltenmiyor. Siz... Read more »
b2b sosyal medya infografik

İnfografik Nedir, Nasıl Hazırlanır? [Şablon ve Program Listesi]

Araştırmalara göre insanların 65%’i görsel öğrenici. Yani metin yerine görsellerle öğrenmeyi tercih ediyor. İnfografikler de karmaşık yazı ve veriyi basit ve hatırlanabilir hale getiriyor. Çünkü; okuması kolay dikkat çekici pratik anlatması kolay... Read more »