15 pazarlama sitesi listesi (ingilizce)3 min read

Bu makalede pazarlama alanında yazan ingilizce pazarlama sitelerini okuyacaksınız.

Pazarlama alanında çalışıyor veya girişimci iseniz sık sık pazarlama ve markalaşma alanında bilgiye ihtiyacınız olur.

Klasik reklam, online reklam, dijital promosyon, perakendecilik, eposta pazarlama, ağızdan ağıza pazarlama, içerik pazarlaması gibi birçok konuda bilgi veren pazarlama sitesi arıyorsunuzdur.

 

İyi bir pazarlama firmayı güzel gösterir, daha iyi pazarlama müşteriyi güzel hissettirir.”

Joe Chernov

 

Tüm pazarlamacılar olarak iyi bir markalaşmaya ve pazarlama taktiklerine ihtiyacımız hep oldu.

Şahsen ben pazarlama alanında çok yerli pazarlama sitesi aradım fakat birkaç usta dışında pek pazarlama sitesi bulamadım. Amerikan kaynakları is pazarlama alanında çok iyiler. İstediğiniz tüm günlük teknikleri, teorileri, istatistikleri Amerikan kaynaklarından çok hızlı alabilirsiniz.

“Peki hangi yabancı pazarlama sitesine bakmalıyım?”

“En dolu pazarlama sitesi hangisi?”

..gibi sorular soruyorsunuzdur.

Ben kendim için bunların en içi dolu olanlarını seçmiştim.

Bu makalede pazarlama alanında yabancı kaynak olarak kullanabileceğiniz pazarlama sitesi listesini bulacaksınız.

Yazının tamamını sunum dosyası ya da pdf dosyası olarak da indirebilir, istediğiniz yerde internete bağlanmadan okuyabilirsiniz.

 

Yabancı pazarlama siteleri;

 

 1. marketingland.com

Hakkında: Her gün güncellenen oldukça canlı ve meşhur dijital pazarlama sitesi. Görebileceğiniz teknoloji konuları sosyal medya, arama optimizasyonu, mobil reklam, klasik reklam, perakendecilik, eposta, video, online pazarlama stratejileri, içerik pazarlaması stratejileri vb.

 1. marketingsharpa

Hakkında: İşinize çok yarayacak verileri sunan bir pazarlama sitesi. Bazı pazar araştırmalarını bedava veriyor, vaka çalışmaları, nasıl yapılır yazıları, grafikler sunuyor. Bir blogu var ve B2B ve B2C olarak verilerde ayrım da yapabiliyorsunuz. 2016’da 9350 adet makalesi vardı. CEO’lardan tavsiye de bulabileceğiniz ilginç geniş ve güçlü bir pazarlama sitesi.

 

 1. clickz.com

Hakkında: Verilerle konuşmayı severseniz ilginizi kesinlikle çekecek bir pazarlama sitesi. Site birçok bedava istatistik, sektör raporları, müşteri iç görüleri sunuyor.

 

 1. marketingprofs.com

Hakkında: Bir pazarlamacının günlük hayatında işe yarayacak birçok fikri sunan muazzam bir pazarlama sitesi.  Sektör trendleri, profesyonel gelişim gibi konularda içerik üretiyorlar. İçerikleri oldukça kaliteli.

 

 

 1. chiefmarketer

Hakkında: Makale konusunda gerçekten çok geniş bir arşivi ve başarılı konu seçimleri bulunan bir pazarlama sitesi. Tüketici pazarlaması, kurumsal pazarlama, iletişim kanalları gibi alanlarda bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca özel raporlar bölümünü de inceleyin.

 

 1. marketingeye.com.au

Hakkında: Avustralya kökenli geniş arşivli bir bir pazarlama sitesi. Danışmanlık veren bir firmanın sitesi ve blog tarafı da oldukça makale konusunda geniş bir arşive sahip. Bu geniş makale arşivi özellikle KOBİ pazarlaması ve genel pazarlama alanlarına odaklanmış.

 

 1. getambassador.com

Hakkında: İsme tıkladığınızda harika yazılarla dolu danışmanlık veren bir firmanın blog bölümüne ulaşacaksınız. Günlük iş hayatınızda işe yarayacak yazılar ve iş yapışınızı da olumlu etkileyecek birçok makale bulabilirsiniz.

 

 1. 12manage.com

Hakkında: Pazarlama, iletişim, yönetim hatta insan kaynakları, liderlik, finans, organizasyon, proje yönetimi gibi birçok alanda şimdiye kadar üretilmiş çalışma modeli, teori ve metotların listesini bulabilirsiniz. Arşivi çok geniş. Bu konuda en çok bu siteden faydalandım.

 

 1. entrepreneur.com

Hakkında: İsminden de anlaşılacağı gibi girişimcilik, pazarlama, strateji gibi konularda harika bilgiler ve görüşler içeren girişimcinin başyardımcısı bir site.

 

 1. marketingtango.com

Hakkında: Pazarlama, halkla ilişkiler başta olmak üzere sosyal medya, strateji, içerik pazarlama, etkinlik gibi alanlarda geniş ve güncel. Her açtığınızda daha dün yazılan yazılar bulacaksınız.

 

 1. prnewswire.com

Hakkında: Halkla ilişkiler ve pazarlama konularına odaklanmış yazılar yazan güncel bir PR sitesi.

 

 

 

 

 1. marketing91.com

Hakkında: Birçok seçkin markanın swot analizini, pazarlama karmasını, reklam koleksiyonunu ve ilginç vaka çalışmalarını bulabileceğiniz güzel bir pazarlama sitesi. Mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

 

 1. marketingexperiment.com

Hakkında: Pazarlama ve satış süreçlerini optimize etmek için deneyler yürüten internet bazlı ilk site. İlginç deneyler ve sonuçlarını göreceksiniz. Linke tıkladığınızda kategorilere göre arşiv bölümüne gideceksiniz. Buradan istediğiniz konudaki deneyleri inceleyebilirsiniz.

 

 1. hubspot.com

Hakkında: Pazarlama ve satış konusunda muazzam geniş bir makale arşivine sahip çok meşhur bir site. Inbound pazarlama yazılımı müşteri memnuniyetinde 1. oldu.

 

 

 

 1. wordofmouth.org

Hakkında: Ağızdan ağıza pazarlamayla ilgili güncel ve temel ne öğrenmek isterseniz bu siteden öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sonuç olarak;

Pazarlama alanında çalışıyor veya girişimciyseniz pazarlama ve markalaşmayla ilgili çok fazla bilgiye ihtiyacınız oluyor.

Bazen yerli kaynakların size az geldiği de olabilir. Genel pazarlama ile ilgili bilgi alabileceğiniz en meşhur pazarlama sitelerini yukarıda bulabilirsiniz.

Bu sitelerin listesi mutlaka elinizin altında olsun ve sık sık danışın.

Şimdi sıra sizde;

Sizin başucunuzdan ayırmadığınız pazarlama sitesi hangisi?

Yorumlar bölümüne bir tane pazarlama sitesi de siz ekleyin!

 

Tavsiye yazı: WordPress ipuçları makaleleri

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir