pinterest ile siteye trafik

Pinterest İle Siteye Trafik Çekmenizin 35 Hızlı Yöntemi

Pinterest fotoğrafların ve infografiklerin çok paylaşıldığı bir resim paylaşma sitesi. Muazzam bir potansiyeli bulunuyor. Biraz kızların daha çok kullandığı sosyal network gibi izlenim var. Fakat pinterest ben dahil çok kişinin takip ettiği... Read more »
facebookta beğeni ve paylaşım

Facebookta beğeni ve paylaşım arttırmak için 12 yol

“Nasıl daha fazla facebookta beğeni ve paylaşım alırım?” İşi ve blog yazılarının paylaşımı ve tanıtımı için facebook kullanan herkesin aklındaki soru aynı Facebookta aktif olmasanız da okuyucularınız halen sizin yazılarınızı paylaşıyor olabilir.... Read more »
youtube ile siteye trafik çekme yolları

Youtube ile siteye trafik çekmenizin 29 hızlı yolu

Bu makalede youtube ile siteye trafik çekme yöntemlerini okuyacaksınız. YouTube tanıtım, eğlence, eğitim amaçlı kullanılan video platformudur. Youtube dünyanın en büyük 2. arama motorudur. Youtube aylık 22 milyar kez ziyaret ediliyor. Ortalama... Read more »
udemy kurs

Udemy Kurs Videosu Çekmek İsteyenlere Altın Değerinde 72 Tavsiye

Bu makalede udemy kurs videosu çekmek için tavsiyeler okuyacaksınız Kendi bilgeliğinizi milyonlarla paylaşmak artık uzak bir hayal değil. İnternet ve video eğitim siteleri sayesinde bilginizi binlerce kişiye kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Peki etkili... Read more »
adsense alternatifleri

Adsense Alternatifleri: Yüksek Kazandıran 15 Adsense Alternatifi

Google adsense alternatifi mi arıyorsunuz? Sorun değil! Bir sebeple adsense ile çalışamayanlar için birçok seçenek sizin için dışarıda bekliyor. Hemde adsense’ten çok daha fazla kazandırıyor. Bazı paraya çevirme alternatifi arayanların ortak senaryolarını... Read more »
ziyaretçi sadakati

Sitenizde / Blogunuzda Ziyaretçi Sadakatini Kazanmanızın 49 Temel Yolu

Bu makalede sitenizde veya blogunuzda ziyaretçi sadakatini nasıl sağlayacağınızı okuyacaksınız.   Her 60 saniyede 1.500+ blog postu yazıldığını biliyor muydunuz? İnternette milyarlarca blog yazısı var. İnanılmaz bilgi üretimi yaşanıyor. Googleda araştırma yapanların... Read more »
blog sadık ziyaretçi kitlesi oluştur

Blogunuza sadık ziyaretçi kitlesi oluşturmanız için 13 temel teknik

Düzenli bir trafiğiniz var mı?   Peki ya bloğunuzu tekrar tekrar ziyaret eden sadık ziyaretçileriniz var mı?   Eğer şimdiye kadar fark etmediyseniz sadık ziyaretçilerinizi belirleyip onlara yatırım yapın.   Çünkü sosyal... Read more »
misafir yazarlık hataları

Misafir yazarlık hataları: Hemen bırakmanız gereken 18 basit hata

Bu makalede sık yapılan misafir yazarlık hatalarını okuyacaksınız. Misafir yazarlık başka blogta yazı yayınlamaktır. Misafir yazar olarak yayınladığınız yazıdan kendi sayfanıza link verip backlink kazanabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim kurduğunuz tüm blog yazarları... Read more »

Cornerstone içerik nedir, yazarken kullanmanız gereken 6 yazma tekniği [Detaylı anlatım]

Bu makalede blog yazarlarının önemsediği cornerstone içerik nedir ve yazma yöntemlerini okuyacaksınız. Gelen trafiği sitenizde tutmak ister misiniz? Ziyaretçi deneyimi oluşturmak? Blogunuzun SEO sunun gelişmesini sağlamak? Arama sonuçlarında yukarılara çıkmak? Sitenize daha... Read more »
reklam almanın zararları

Bloga Reklam Almanın Zararları [13 Sebep]

Bu makalede blogunuza reklam almanın zararlarını okuyacaksınız. Birçoğu bloggerın hayalidir değil mi? Blog yönetim panelinizi açarsınız, bir sürü bildirim. İçlerinden biri de “Yeni bir ödeme aldınız” Dün gece siz uyurken bir sürü... Read more »
blog para kazanmama

Blogunuzun Para Kazanmamasının 26 Sebebi

Bu makalede blogunuzdan para kazanamama sebeplerini okuyacaksınız. Bloğunuzu kurdunuz, birkaç ay beklediniz, hiçbir şey olmadı. Ziyaretçiler gelip gidiyor. Eminim yorum yapılsın, paylaşımlar ve beğenmeler olsun, yeni aboneler gelsin istiyorsunuz. Aslında bunların hiçbirini... Read more »

Para Kazanmak İçin Blogunuza Yatırım Yapmanız Gereken 7 Unsur

Blogunuza yatırım yapıyorsunuz ve blogunuzdan para kazanıyorsunuz. Süper! Fakat belli bir noktada tıkandınız mı? Daha fazla ilerlemiyor mu? O zaman zamanı gelmiş. Daha fazla para kazanmak için blogunuza yatırım yapıp para harcamalısınız.... Read more »
içerik pazarlama

Etkili Bir İçerik Pazarlama Yapmanız İçin 15 Tüyo [Araştırmalar İçerir]

Bu makalede etkili bir içerik pazarlama yapmanız için yöntemler okuyacaksınız. İnsanların 84%’ü markalardan şunları bekliyor; eğlenceli içerik üretmesini hikayeler anlatmasını çözüm üretmesini event ve deneyim fırsatı oluşturmasını. (Meaningful Brands, 2017) İçerik üretimi... Read more »
gif yapma

GIF yapmanız için 5 program. [En kolayları]

Bu makalede gif yapma programlarını tanıyacaksınız. Başkasının blogunu okurken dikkatinizi en çok ne çekiyor?   Hareketli ve renkli şeyler değil mi? Görsel ve videolar içeriğe dinlendirici aralar veriyor ve renk katıyor. Peki... Read more »
e-kitap satış

E-Kitap Satışınızı Arttırmak İçin 10 Tavsiye (E-Book)

Amerikada e-kitap satışının akıllı telefon oyun uygulamalarını geçeceğini ve 8 milyar $ seviyesine geleceğini biliyor muydunuz? E-kitap ve bilgi ürünleri pazarı gitgide büyüyor ve aşağı düşüş sinyali hiç vermiyor. Eğer bir blogunuz... Read more »
giriş bölümü

İyi Bir Giriş Bölümü Yazmanız İçin Gerekli 10+ Teknik [20+ Örnek İçerir]

İnsanların blog yazılarına tıkladıktan sonra devamını okuyup okumayacağına karar verme süresi 8 saniyeye kadar düştü. (Kaynak: Time dergisi) Giriş bölümünün ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Sadece 8 saniye. Eyvah! Bunun meali... Read more »
haber yazma teknik

Gazetecilerin Haber Yazma Tekniklerinden Blog Yazılarınıza Alabileceğiniz 10 Tarihi Haber yazma Tekniği

Gazetecilerin amacı yaptıkları haberleri okutmak izletmek. Bu yüzden haber yazma teknikleri çok önemli. Blog yazarları da aynı hedefi taşıyor. Yazdıklarını okutmak! Milyonlarca blog yazarı yazılarını okutmak için yıllardır yeni teknikler geliştiriyor. Fakat... Read more »
blog topluluğu

Okuyucularınızla Blog Topluluğu Oluşturmanız İçin 10 Yöntem

Blog topluluğu blogunuzun çevresinde oluşan niş bir kitledir. Oluşturacağınız blog topluluğundaki herkesin amacı aynıdır. Bir sonraki üreteceğiniz niş içeriği okumak. Blog topluluğu oluşturmaya başladıysanız artık bir sorumluluğunuz var. Artık içerik üretmek için... Read more »
blog açmadan önce

Blog Açmadan Önce Keşke Bilseydim Diyebileceğiniz 29 Kritik Hata [Kapsamlı Rehber]

Blog açmadan önce hep aklımda şu vardı; “Blog açıcam, bir süre sonra çok popüler olacağım, blogum çok tutacak, benim özel alanım olacak, her şey kolayca yürüyecek gidecek.” Ama olmadı. Bazı yazılara hiç... Read more »

Blog postunuzda çekici bir sonuç bölümü yazmanız için 15 süper teknik [#9 önemli]

Saatlerce uğraşıp bir makale yazdın ve yayınladın. Oley! Peki etkili bir sonuç bölümü yazdın mı? Yapma! Sonuç bölümüne özen göstermedin değil mi? Eğer bloğunuza gelen ziyaretçi sonuç bölümünü okuyor ve eğer, sayfayı... Read more »
permalink değiş

Permalink değiştirme: Trafik ve seo kaybetmeden 3 adımda permalink değiştirme

Bu makalede trafik kaybetmeden permalink değişimini okuyacaksınız. Permalink blogunuzdaki postların url adres tipleridir. Birkez google indexledikten sonra permalink değiştirmek blogunuzun trafiğini ve SEOsunu olumsuz etkiler. Blogunuzdaki sayfalar arası linklerin ve size gelen... Read more »

18 Site İçi SEO Tekniği / Site Üzeri SEO [Ücretsiz kontrol listesi]

Bu makalede site içi seo teknikerini okuyacaksınız. Google’ın her yıl algoritmasını 500-600 kez güncellediğini biliyor muydunuz? Algoritma güncellemelerinin hepsinin tek amacı var; “Google ziyaretçilere istediklerini tam anlamıyla vermek ve kullanıcıların sizin sayfanızı... Read more »
anti seo

Anti SEO nedir? Anti SEO Atağını Çözmenin 7 Yolu

Anti SEO nedir? Anti SEO; websitenizin google’da sıralamasını düşürmek için yapılan veya kendiliğinden oluşan tüm işlemlerdir. Anti SEO ve Google bowling benzer işlemlerdir. İş şöyle yürüyor; Google’da üst sıralardaysanız ve üst sıraya... Read more »
twitter ile siteye trafik çek

Twitter ile siteye trafik çekmenizin 34 hızlı yolu

Bu makalede twitter ile siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız Her gün 500 milyon tweet atıldığını biliyor muydunuz?   Peki tweetlerle etkileşimin 92%’si linke tıklamakla yapıldığını biliyor muydunuz?   Yani twitterdan blog postunuzun... Read more »
anchor text

Anchor text nedir? 5 anchor text optimizasyon yöntemi

Anchor text nedir? Bloglarda veya sitelerde altı çizili şekilde vurgulanmış tıklanabilir bazı kelimeler görürsünüz. Onlar anchor text’tir yani kanca metin. Anchor texte tıklayınca başka bir siteye veya sitenizde başka bir sayfaya gider.... Read more »
google algoritma güncelleme

13 Büyük Google algoritma güncellemesi [Açıklamalı]

Son 15 yılda tanıtılan sayısız google algoritma güncellemesinden SEO’yu sonsuza kadar değiştirenleri okuyacaksınız. Google algoritma güncellemesini yılda birkaç bin kez güncellemeyi iddia ediyor. Çoğu durumda, Google algoritma güncellemeleri fark edilemeyecek kadar küçük.... Read more »
blog post yayınlamadan önce

Blog Post Yayınlamadan Önce Atlamamanız Gereken 14 Kritik Kontrol

Blog postunuzu hazırladınız ve yayınlayacaksınız! Peki yayınlamadan önce son kontrolleri yaptınız mı? Blog postunuzu yayınlamadan önce başlıktan etiketlere birçok kontrol yapmanız blog postunuzun daha kaliteli ve daha bulunur olmasını sağlar.   Bu... Read more »
kolay okunan

Kolay okunan blog yazısı yazmanız için 10 yazı tasarım tekniği [Resimli açıklamalı]

“Ortalama bir sitede kullanıcılar ortalama bir ziyarette yazının en fazla 28%ini ortalama 20%sini okuyor.” — Jakob Nielson, Nielson Norman Group   İnsanlar okumuyor diyoruz fakat yazarlar da bence kolay okunan yazılar yazamıyor.... Read more »
local seo

Local SEO Kılavuzu [Yerel İşletmeler için 10 Teknik]

Tüketicilerin 64%’ünün local işyerlerini bulmak için google ve yerel listeleri kullandığını biliyor muydunuz? Ve arayan tüketcilerin 72%’sinin 8 km çevrede buldukları yerel işletmeyi 24 saat içinde ziyaret ettiklerini? Local SEO yüz yüze... Read more »
email abonelik form yerleri

Email Abonelik Formunu Sitenizde Koyabileceğiniz 20 Yaratıcı Yer [Resimli anlatım]

Blog hayatımda ilk yaptığım hatalardan biri ne biliyor musunuz? Email abonelik formunu sitemde abone toplamak için etkili şekilde kullanmamıştım. İlk zamanları hatırlıyorum. Aylık 2.000 ziyaretçi alırdım ama abone sayısı 5 idi. Tek... Read more »
bonus içerik

13 Bonus içerik türü (Daha Fazla Email Adresi Toplamanıza yardımcı) [Content upgrade]

Bonus içerik nedir? Bonus içerik yayınladığınız makalenizin içerik gücünü ve çekiciliğini arttırmak için eklediğiniz makaleye ek destekleyici, iş kolaylaştırıcı dökümanlardır. Email aboneliği karşılığında bonus içerik önerebilirsiniz. İnsanlar şablon, fotoğraf, kontrol listesi gibi... Read more »
abonelik eklentisi

WordPress için abonelik eklentisi [16 ücretsiz e-posta abonelik eklentisi]

E-posta abonelik eklentisi blogun e-posta abone sayısını arttırmak için kullanılan ek programdır.   Blog yazarı olarak form oluşturma, bülten aboneliği, renklendirme, kişiselleştirme gibi işlemleri e-posta abonelik eklentisi kullanarak hazırlayabilirsiniz.   E-posta abonelik... Read more »
facebook ile sitenize trafik çekme yolları

Facebook İle Sitenize Trafik Çekmenizin 37 Basit Yolu

Facebook ile sitenize trafik çekip blog trafiğinizi arttırabilirsiniz. Facebook ile sitenize trafik çekmek arama motorunda üst sıralara çıkmak demektir. Blog trafiğinizin artması için SEO kesinlikle önemlidir ama yeterli değildir. Sosyal medya diğer... Read more »
infografikle trafik çek

Blogunuza İnfografikle Trafik Elde Etmenizin 15 Basit Yöntemi

Bu makalede sitenize veya blogunuza infografikle trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız. İnfografiğin içerikler arasında en çok paylaşılan olduğunu biliyor muydunuz? Blog içeriklerinizin çok paylaşılmasını ve çok trafik almak istiyorsanız kesinlikle infografikle trafik elde... Read more »
instagram ile siteye trafik çekmek

İnstagram ile siteye trafik çekmenin 25 pratik yolu [Hepsi kolay]

Blogunuz var, instagramınız var. instagram ile siteye trafik çekmek istiyorsunuz. Instagram kullanıcı sayısı Haziran 2018’de 1 milyar kişiye ulaştı. Bu milyonlarca insana ulaşıp sitenize yönlendirebilirsiniz ve instagram ile siteye trafik çekebilirsiniz. Bu... Read more »
linkedinden siteye trafik çek

Linkedinden siteye trafik çekmenin 13 zekice yolu

Bu makalede bogunuza linkedinden siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız Linkedin’in 2019’da 500 milyon üzerinde kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Bu kullanıcıların 260 milyonu her ay giriş yapıyor. 40 milyon kullanıcı karar verici pozisyonunda.... Read more »
sosyal medyadan siteye trafik çek

Sosyal medyadan siteye trafik çekmenin 17 pratik yöntemi

Bu makalede sosyal medyadan siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Sosyal medya kullanıcılarının dünyada 2,5 milyar kişiye yaklaştığını biliyor muydunuz?   Facebook aylık 2 milyar kişi aylık kullanımla 1. Sırada.   Araştırmalara göre... Read more »
site trafik düşüşü

Ani Site Trafik Düşüşünün 10 Sebebi [Çözümlü]

Bu makalede ani site trafik düşüşünün çözümlerini okuyacaksınız. Google analyticse girdiniz ve istatistiklerinize baktınız. Bir de fark ettiniz ki site önceki periyoda göre ani bir site trafik düşüşü yaşamışsınız.   Ani site... Read more »
alexada yükselme

Alexa Sıralaması Nedir, Alexada Yükselmeniz İçin 15 Pratik Yöntem

Bu makalede alexada yükselmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Alexa trafiği nedir? Alexa Trafiği sitenizin trafik sıralamasıdır. Alexa bilgisayarlarda kurulu toolbarlardan bilgi alır ve verisini oluşturur. Sistem ilk 1996’da kuruldu ve kurulduğundan bu yana birçok... Read more »
sayfa numaralandırma

WordPress Sayfa Numaralandırması Yapmanız İçin 3 Meşhur Eklenti

Sayfa numaralandırma (Pagination) birçok wordpress blogunun ortak özelliğidir. Özellikle çok postu olan bloglarda birden açılınca tek seferde tüm postların indirilmesi sayfanın çok geç açılmasına sebep olabilir. Bu yüzden belli post sayısına bölerek... Read more »
ısı haritası

Isı Haritası Oluşturma Eklenti ve Tasarımı Kapsamlı Kılavuz [3 Ücretsiz eklenti liste]

Blogunuza gelen ziyaretçilerin sayfalarda nerelere odaklandığını, nelere tıkladığını, hangi bölgede zaman geçirip hangi bölgeye hiç tıklamadığını bilmek istersiniz değil mi? Bu bilgi aslında çok kritiktir. Bu mümkündür. Blogunuza ısı haritası kurarak bu... Read more »
hello bar

Hello Bar Nedir? Nasıl Yüklenir? [1 Ücretsiz Hello Bar Eklentisi]

Hello bar blog sayfanızın en üstünde duran mesaj yazabileceğiniz ince bir bardır. Hello bar pop-up kullanımına harika alternatiftir. Çok popüler değildir.   Hello barlar daha az dikkat çekicidir ama sürekli gözükür. Yani... Read more »
exit popup

Exit popup (Çıkış pop-up) nedir? Optimize etmenin 15 yolu [Ücretsiz eklenti]

gr8sales e-ticaret sitesine exit popup koyduklarında satışlarının 300% arttığını biliyor muydunuz?   Siz de abone listenizi genişletmek istiyor musunuz?   Abone kayıtlarının en büyük potansiyellerinden biri nerede tahmin edin?   Exit popup’ında!... Read more »
push notification

Etkili Push notification Tasarlamak ve Göndermeniz İçin 10+ Harika Teknik [Ücretsiz eklenti]

Araştırmalara göre uygulama kullanıcılarının 68%’i indirdikleri uygulamaların push notificationlerini açıyorlar ve 70%’i de push notificationlerin değerli olduklarını belirtiyorlar.   Sizin blogunuza üye olan birçok kişi aslında sizin ve üye oldukları birçok favori... Read more »
breadcrumbs

Sitenize Breadcrumb nasıl eklersiniz? 5 pratik adım

Breadcrumbs sitede rahat gezinmeyi sağlayan kategorileri alt alta sıralayan bir takip düzenidir. Bulunduğunuz sayfadan üst kategorilere çıkmanızı veya kategoriler arasında kolay gezinmenizi sağlar. Genelde küçük bir detaydır ama bence sayfa gezintisinde inanılmaz... Read more »
spesifik bir blog konusu

Spesifik Bir Blog Konusunun Trafik Yaratmanızda 10 Faydası

Spesifik nedir? Spesifik demek bir konuya özgü, bir noktaya odaklanılmış demektir. Spesifik bir blog konusu nasıl olur? Spesifik bir blog konusu ise kişinin çoğunlukla uzmanlık alanında yazdığı ve bu alanın dışına taşmadığı... Read more »
wordpresste yarışma

WordPresste Yarışma Nasıl Yapılır? Kullanabileceğiniz 5 Yarışma Eklentisi

Blogunuzda wordpresste yarışma düzenlemek mi istiyorsunuz?   Güzel fikir! Size birçok avantajı olabilir.   Örneğin bilinirliğinizi, etkileşiminizi ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.   Peki wordpresste yarışma yaptığınızda bir post yazıp “hadi yarışmaya katılın”... Read more »
yeni blog yazarı

Yeni Blog Yazarlarına Altın Niteliğinde 57 Teknik [Ustalardan..]

Bilginiz veya hevesiniz var ve yeni blog açmak istiyorsunuz. Yeni blog yazarı olmak istiyorsunuz! Süper karar! Yeni blogunuzla uzun bir yolculuğa çıkacaksınız ve kendinize ait bir alanınız olacak. Hepsi harika! Yeni blog... Read more »
infolinks

Infolinks nedir? Infolinks gelirinizi arttırmanız için 10 teknik

İnfolinks nedir? İnfolinks yazılarınızın arasına reklam metni koymanıza ve tıklama başına para kazanmanıza olanak verir. İnfolinks küçük büyük tüm sitelerin para kazanabileceği bir araçtır. İnfolinks en çok kazandırabilecek anahtar kelimeleri belirler ve... Read more »

Kendi (Satış Ortaklığı) Affiliate Programınızı Oluşturmanız İçin 10 Program

(Satış ortaklığı) affiliate programı ile pazarlama kendi yazdığınız bir yazıda başka bir ürünün satış sayfasına link vererek, ürün satışından komisyon kazanmaktır.   Siz de içeriklerinize affiliate programınızdan link koyarak başkasının ürününü veya... Read more »
reklam yerleşimi

Reklam Yerleşimini Yönetmek İçin 6 Eklenti

Bu makalede reklam yerleşimini yönetmek için eklentileri okuyacaksınız. Reklam gösterimi sitenizden para kazanmanın en kolay ve hızlı yöntemidir. Blogların muazzam bir kısmı sadece bu amaç için açılmıştır. İyi bir içerik yayınlamak, trafik... Read more »
blogunuza trafik çek

Yeni Blogunuza Trafik Çekmenizin 10 Temel Yolu [Herkes Yapabilir]

Bu makalede yeni blogunuza trafik çekmenizin yollarını okuyacaksınız. Tebrikler! Yeni blogunuzu/sitenizi açtınız. Yeni bloğunuzla blog dünyasına hoş geldiniz! Şimdi sıra yeni blogunuza trafik çekmeye geldi.   Şu gerçektir ki;   yazdıklarınızın birileri... Read more »
webinarınızı tanıt

Webinarınızı Tanıtmak İçin Altın Değerinde 27 Hızlı Yol

Bu makalede webinarınızı tanıtmak için yöntemler okuyacaksınız. Webinarlar online ve canlı web semineridir. Yani; web + seminar = webinar Webinarlar; üyelerinizi müşteriye çevirmek ve bloga trafik oluşturmak için en iyi yollardan biridir.... Read more »
sitede kalma süresini arttırma

Sitede Kalma Süresini Arttırmanızın Altın Niteliğinde 14 Yolu [Resimli Örnekli]

Bir ziyaretçinin sitede kalma süresinin uzun olmasıyla Google sıralamasında yukarı zıplarsınız.   Google sitede kalma süresi uzun olan siteler için şunu düşünür;   Demek ki site seviliyor. Demek ki sitedeki yazılar çok... Read more »
a/b testi

Sitenizde kullanacağınız 9 A/B testi yöntemi [Ücretsiz Araçlar]

A/B testi aynı zamanda split test olarak bilinir, Yeni denediğiniz bir tekniği farklı alternatifiyle karşılaştırmak için A/B test yapabilirsiniz. Örneğin bir bir kırmızı bir yeşil buton hazırladınız; Hangisini kullanırsanız daha fazla etki... Read more »
aksiyon butonu hata

Sizi acemi gösterecek 20 basit (CTA) aksiyon butonu hatası [Resimli örnekler]

Bu makalede kaçınmanız gereken aksiyon butonu hatalarını okuyacaksınız. Sitenizle gurur duyuyorsunuz. Tıklatmak için bir sürü linkler ve butonlar koydunuz. Ziyaretçilerin hemen tıklayacağını düşündünüz. Ama linklere ve aksiyon butonlarına tıklamıyorlar. Sitenizin dönüşüm oranı... Read more »
seo uyumlu meta açıklaması

Tıklatacak Bir Meta Açıklaması Yazmanız İçin 10 SEO Tekniği [Örnekli]

İyi yazılmış bir meta açıklaması sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi tanıtır. Daha fazla tıklama alırsınız. Ziyaretçileri daha fazla abone yapma şansı yakalarsınız. Arama motorları meta açıklamalarını sayfaları sıralamak için kullanmazlar... Read more »
kırık link

Kırık Linkleri Avantaja Çevirip Backlink Kazanmanızın 5 Yolu

Bu makalede kırık linkleri avantaja çevirip backlink kazanmanın yollarını okuyacaksınız. İnternet pazarlamacısı olarak trafiğinizi arttırmanın birçok yolunu deniyorsunuzdur.   Özellikle son zamanlarda bir yaklaşımın önemi git gide arttı.   Kullanıcı deneyimi.  ... Read more »
hızı index

Google’ın Sitenizi Hızlı İndexlemesi İçin 10 Hızlı Teknik

Bu makaede google’ın sitenizi hızlı indexlemesi için teknikleri okuyacaksınız. O kadar uğraştığınız içeriğinizi halen google aramalarında göremiyorsunuz ve haliyle bu da sizi üzüyor. Blogunuz veya siteniz hala google tarafından hızlı indexlenmedi mi?... Read more »
google news

Google News İle Trafik Arttırmanızın 10 Yöntemi

Herşeyden daha fazla, orijinal, otoriter ve güncel bilgi paylaşırsanız google newsten iyi trafik alırsınız. Google News Google okuma alışkanlıklarını tamamen değiştirdi. Önceki nesiller bir yayını alıp yayının içinde sayfa sayfa arama yapıp... Read more »
google cezası

Blogunuzun Google Cezası Yemesinin 30 Sebebi

Google’da arama yaptığınızda önünüze getirdiği listesinin kalitesini ve ilgililiğini son 10 yılda çok geliştirdi. Zamanla google zayıf içerikleri ayıkladı, iyi içerikleri daha çok öne çıkardı. İşte burada google cezalarını uygulamaya başladı. 2012’de... Read more »
Misafir Blog Yazısı

Etkili Bir Misafir Blog Yazısı Yazmanız İçin 35 Harika Teknik [Listeli İçerik]

Misafir blog yazısı yazmak başkasının blogunda yazı yayınlamak ve yazının içinde kendi bloguna link vermektir. Misafir blog yazısı yazmanın birçok faydası vardır. Mesela; Backlink kazanırsınız Başka blog yazarlarıyla iletişiminizi arttırırsınız Trafik kazanırsınız.... Read more »
makaleleri güncelle

Eski Makaleleri Güncellemenin 10 Temel Yöntemi [Blog Trafiğinizi Arttırmanız İçin]

Bu makalede blogunuzdaki eski makaleleri güncellemenin yöntemlerini öğreneceksiniz.   Hubspot.com’un müşterilerinin 92%’sinin eski makalelerden geldiğini biliyor muydunuz? Eski makaleleri güncellemek sizin en önemli trafik araçlarınızdan biri. Eskiden yazılmış ve güncellenmiş makaleler sizin... Read more »
dönüşüm oranı istatistik

Dönüşüm Oranı İstatistikleri [20 İstatistik]

Bu makalede dönüşüm oranı istatistiklerini okuyacaksınız. Dönüşüm oranı, içeriğinizin sonunda istediğiniz aksiyonu tüm ziyaretçilerin % kaçının aldığıdır. Yani dönüşüm oranı şöyle hesaplanır. Örneğin; siz ziyaretçilerin üye olmalarını istiyorsunuz. İçeriklerin sonunda da üye... Read more »
domain otorite

Domain Otoritesi Arttırmanın Kanıtlanmış 20 Pratik Yolu

Domain otoritesi (Alan adı otoritesi) sitenizin alanında otorite sayılabilecek içerikler üreten güvenilir bir site olduğunuzu gösteren bir puanlamadır.   Domain otoritesi 0-100 arası bir ölçüdür.   Google, facebook gibi sitelerin domain otoritesi... Read more »
e-posta abonesi arttır

Blogunuz İçin Daha Fazla E-posta Abonesi Arttırmanın 20 Yolu [Resimli Anlatım]

E-posta abonesi arttırma çabanız, blogunuz için akan kan gibidir.   Hepimiz biliyoruz ki her zaman daha fazla e-posta abonesi arttırmaya ihtiyacımız var.   Ve e-posta abonesi arttırmak için bir sürü fikir üretiyoruz. Etik... Read more »
iyi bir başlık

İyi Bir Başlık Yazmanız İçin Psikolojiyi Kullanmanızın En İyi 10 Yolu [Araştırma Dayanaklı]

10 insandan 8’i sadece başlıkları okuduğunu ve sadece 2’sinin içeriği biliyor muydunuz? İyi bir başlık o kadar önemli ki..   İnsanlar başlığı severse içeriği açıyor. “İnsanların 59%’u içeriğinizi okumadan paylaşıyor.” “Yapılan bir... Read more »
danışmanlık tecrübe

Danışmanlık Tecrübe Etmesiniz İçin 9 Sebep [Para Kazanma Dışında]

Bu makalede danışmanlık tecrübe etmeniz için sebepleri okuyacaksınız. Yazdığınız blog başarılı olmaya başlayacak! Blogunuz artık bir iş haline dönecek! Ve kendinizi danışmanlık tecrübe etmaye başlayan bir girişimci olarak görmeye başlayacaksınız. Danışmanlık bir... Read more »
başarılı blog yazarı alışkanlık

Başarılı blog yazarlarından alabileceğiniz 23 alışkanlık [Kapsamlı liste]

Siz de başarılı blog yazarlarından olmak istiyor musunuz? O zaman diğer başarılı bloggerları örnek almalısınız. Aslında tüm bloggerlar başarılı bloggerları örnek almalıyız. Onlar ne yapıyor da bu kadar başarılılar? Başarılı blog yazarları... Read more »
reklam körlüğü

Banner reklam körlüğünü yenmenin 13 kolay yolu [Bilimsel dayanaklı]

Bu makalede banner reklam körlüğünü yenmenin yollarını okuyacaksınız. İnternet kullanıcılarının 73%’ü banner reklamlarını rahatsız edici bulduğunu biliyor muydunuz? Bir araştırmaya göre toplam reklam tıklamalarının 85%’ini internet kullanıcılarının sadece 8%’i yapıyor. Yani internet... Read more »
adsense gelir

Adsense Gelirinizi Arttırmanızın 20 Etkili Yolu

Blogunuza adsense geliriniz için reklam aldınız, süper! Hani o “blog yaz reklam alırsın para kazanırsın”, anını yaşıyorsunuz. İlk adsense geliri ödemenizi de aldınız. Ama bişey farkettiniz. Bu para çok az. Benim hayal... Read more »
ikna edici yazı

İkna edici yazı yazmanız için en iyi 40 teknik [#8 şaşıracaksınız]

İkna edici yazıyla karşılaştığınızda yazı sizi içine çeker, nabzınız yükselir ve ilham verir. İkna edici yazılar okuyucunun aklını alan yazılardır. Blogunuzdaki ikna edici bir yazı, okuyucuyu çeker, sayfada tutar, sonuna kadar okutturur... Read more »
blog yorum

Okuyucunun Yaptığı Blog Yorumlarını Arttırmanızın 30 En İyi Yolu

Blogunuza her 100 okuyucudan sadece 1’i bloglara yorum yapıyor. Jakob Nielsen’in bir araştırmasına göre okuyucuların; ·        90%’ı sadece okuyup gözlemleyip gidiyor ·        9%’u çok az katkıda bulunuyor ·        1%’i aktif katılıyor. Aktif... Read more »
blog yorumu yaz

Etkili blog yorumu yazmanız için 7 altın tavsiye

Backlink almak istiyorsunuz değil mi? Backlink Google nazarında çok önemli! Peki backlink almak için neler yapıyorsunuz? Mesela diğer bloglara yorum yazıyor musunuz? Diğer bloglara blog yorumu yazmak biz blog yazarlarının ve internet... Read more »
okuyucu kaybettiren

Trafik ve okuyucu kaybettiren 19 basit blog hatası

Blog yazarısınız ve okuyucularınızın ve trafiğinizin olmasını veya var olanın artmasını istiyorsunuz.   Tabii ekstra sayfa görüntülenmesi reklam gelirinizi veya dönüşüm oranınızı arttırmak için harika olabilir. Haklısınız!   Peki ya Eskisi gibi... Read more »
etkili webinar hazırlama

İyi Webinar Hazırlamanız İçin 20 Altın Tüyo [Aşamalı]

İyi çalışan bir webinar hazırlamak, içerik pazarlamacıları için en güçlü araçlardandır. Eğer organize olmuş, içeriği zengin bir webinar hazırlayacaksanız ve her izleyici ile bir iletişim içinde bulunacaksanız, alanınızda gerçekten uzman olmanız gerekir.... Read more »
listeli içerik

Ziyaretçiyi içine çeken listeli içerikler yazmanız için 10 süper teknik [#8 en önemlisi]

Bu makalede ziyaretçiyi içine çeken listeli içeriklerin nası yazıldığını okuyacaksınız. İçeriğinizin kolay okunmasını istiyor musunuz? “Evett!” dediğinizi duyar gibiyim. Yazılarınız kolay okunursa okuyucuyu daha uzun süre sayfada tutabilirsiniz. Blog yazılarınızın daha uzun... Read more »
blog konu fikir

Blog konu fikirleri: Sizi popüler yapacak garanti 20 fikir [En iyiler]

 “Bir blog konusu fikri bulayım da bir blog yazayım” düşüncesi senin de aklından geçmiştir. Aslında birçok kişi blog yazmak ve kendine özel bir alanının olmasını istemiştir. Kendine ait alanın olması ne kadar... Read more »
sohbet havasında

Sohbet Havasında Blog Postu Yazmanız İçin 20 Usta Tekniği [#15 Şaşırtıcı]

Bu makalede sohbet havasında blog postu yazmanız için yöntemler okuyacaksınız. Haydi yüzleşelim; şu an bile yayınlanan birçok blog postu basitçe s-ı-k-ı-c-ı Sönük, heyecansız, okuyucunun ilgisini çekmeye gelince başarısız. Araştırmalara göre insanların en... Read more »
viral içerik

Viral içerik nedir? Etki yaratan viral içerik üretmeniz için en iyi 20 teknik [#7 çok önemli]

Viral içerik herkesin çok hızlı birbiriyle paylaştığı sanal ortama yayılmış yazı, video, resim, gif gibi içeriklerdir. Bazı içerikler yakın çevreye yayılırken viral içerikler ülke çapına hatta dünya çapına yayılabilir. Herkes bir dönem... Read more »
yazar tıkanıklığı

Yazar tıkanıklığını aşmanız için 20 yol [Pratik liste]

Bu makalede yazar tıkanıklığını aşmanın yollarını okuyacaksınız. Durun tahmin edeyim! Boş bir sayfaya bakıyorsunuz. Beyniniz tıkanmış. Yaklaşan bir baş ağrısı seziyorsunuz. Şu an yazıyor olmalıydınız. Fakat… İlham periniz gitmiş, aklınız boşalmış, kurumuşsunuz.... Read more »
yazma beceri

Yazı yazma becerinizi geliştirecek 20 altın teknik [Hızlandırıcı]

“Benim yazı yazma becerim iyi değildir, ben okulda kompozisyon bile iyi yazamazdım, blog yazısı nasıl yazayım” diyebilirsiniz. Eğer blog yazarlığına soyunduysanız yazı yazma beceriniz her türlü gelişmek zorunda. Etkisiz yazılar yazarsanız kimse... Read more »
duygularını harekete geçir

Okuyucularınızın Duygularını Harekete Geçirmeniz Için 10 Altın Yöntem

Bu makalede okuyucuların duygularını harekete geçirmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Brain Research Institute’e göre okuyucuların dikkatini yakalamak için 8,25 saniyeniz var, yoksa okuyucuyu yakalayamazsınız. Bu kısa sürede okuyucuyu yazının tamamını okumaya ikna etmelisiniz. Bir... Read more »
karşılama sayfası program

Dönüşüm oranınızı arttırmak için 10 karşılama sayfası programı [Tüm işlemler için]

Bu makalede dönüşüm oranınızı arttırmak için kullanabileceğiniz karşılama sayfası programlarını okuyacaksınız. Hatırlayın, ilginizi çeken bir başlıklı bir e-posta okudunuz, epostayı açtınız, içindeki butonuna tıkladınız. Özel bir sayfaya geldiniz. İşte o sayfa karşılama... Read more »
302 yönlendirme

Yeni bir url’ye 301 yönlendirmesi nasıl yapılır? [Kapsamlı kılavuz]

301 yönlendirme nedir? 301 yönlendirme bir URL’den diğer URL ye yönlendirmeye yarar. Yani bir sayfanın adresini değiştirdiyseniz onu yeni adrese yönlendirmek için 301 yönlendirme kullanırsınız.   Yani şu yönlendirmeyi yaptınız; siteniz.com/ilk-sayfa à... Read more »
blogta önemli bölge

Blogunuzda 3 önemli bölge: Tasarımı iyi kulanın trafiğinizi arttırın [Resimli anlatım]

Blogunuzda bazı bölgelerin önemli bölgeler olduğunu, diğer bölgelere göre daha fazla ilgi ve tıklama aldığını biliyor musunuz? Blogunuzdaki bu önemli bölgeleri daha etkili kullanarak daha fazla tıklama alabilir, hemen çıkma oranını düşürebilir,... Read more »
blog sabit sayfa

Blog sabit sayfaları: Blogunuzu Kaliteli Gösteren 15 sayfa [Temel Sayfalar]

Blog sabit sayfası menülerde duran, sabit ve post gibi sürekli yenileri gelmeyen sabit yazılardır. Postları güncel bilgiyi yaymak için kullanırsınız. Blog sabit sayfalarında ise bloğunuzun sabit bilgilerini tutabilirsiniz. Okuyucu güncellenen postları takip... Read more »
karşılama sayfası

Başarılı Karşılama Sayfası Hazırlamanız İçin 20+ Süper Teknik [Bol Resimli Anlatım]

Karşılama sayfası bir reklam veya tavsiye linkine tıklayıp bir siteye gittiğinizde sizi karşılayan sayfadır. Karşılama sayfasında bir mesaj vardır ve tıklama, email kaydı gerektirebilir. Verdiğiniz reklamın veya sosyal medyada paylaştığınız postun sitenizde... Read more »
karşılama sayfasında görsel

Karşılama sayfasında görsel kullanmanın 13 yaratıcı yolu [Resimli örnekli]

Bu makalede karşılama sayfasında görsel kullanmanın yaratıcı yollarını okuyacaksınız. Görseller bir karşılama sayfasının duygusal yönüdür. Gelen ziyaretçinizi mutlu, bilgilenmiş, motive olmuş ve emin olmuş şekilde ayrılmalarını sağlar. Ne demiş üstad Bir resim... Read more »
wordpress güvenlik

WordPress Güvenlik Önlemleri: Blogunuzu Güvenli Hale Getireceğiniz 10 önlem

Bu makalede blogunuzu veya sitenizi güvenli hale getirecek wordpress güvenlik önemlerini okuyacaksınız. WordPress sitelerinin 73%’ünün kırılgan olduğunu biliyor muydunuz?   En kırılgan 10 eklentinin 5’i satılan ticari eklentiler olduğunu biliyor muydunuz?  ... Read more »
beyaz ekran

WordPress Beyaz Ekran Hatasının 6 Çözüm Yolu

WordPressin beyaz ekran hatası en korkulan hatadır. Platformun en zahmetli hatalarındandır.   Bu hatanın birden çok sebebi olabilir ve detay vermiyor olmaması da işi daha da zorlaştırır. Beyaz ekran sorununu çözmenin en... Read more »
az bilinen wordpress özellikleri

WordPress Özelliikleri: Muhtemelen Kullanmadığınız Gizli Kalmış 20 Efsane WordPress Özelliği

Bu makalede muhtemelen kullanmadığınız gizli kalmış wordpress özelliklerini kullanmayı okuyacaksınız. Bir süredir blog yazıyorsunuz, wordpress kullanıyorsunuz. Aslında düzenli wordpress kullanıyorsanız muhtemelen wordpress özelliklerinin çoğunun nasıl çalıştığıyla ilgili tecrübe ve beceri sahibisinizdir.  ... Read more »
tema değiştirdikten sonra

WordPress tema değiştirdikten sonra trafiğinizin 95%’ini korumanın 10 yolu [Temel işlemler]

Bu makalede blogunuzda tema değiştirdikten sonra trafik kaybetmemeniz için yöntemler okuyacaksınız. Blogunuzda tema değiştirmek hiç istediniz mi? Belki de seçtiniz ve pat diye değiştirdiniz! Tema değiştirmekte haklı olabilirsiniz. Bir araştırmaya göre okuyucuların... Read more »
blog yazari zaman yönetimi

Blog Yazarlığı Hayatınız İçin 20 Zaman Yönetimi Tekniği [Daha Çok Sosyal Hayat]

İşin, ailen, bloğun arasında sıkışıp kaldın mı? Daha iyi zaman yönetimine mi ihtiyacın var? Blog yazmak için arkadaşlarından uzaklaşmana gerek var mı? Blog yazarı olarak iyi zaman yönetimi yaparsanız yazılarınızı daha hızlı... Read more »
blogunuzda video kullanım

Etkileşimi Arttırmak İçin Blogunuzda Video Kullanmanız İçin 5 En İyi Yöntem [Örnekli]

Blogunuzun etkileşimini arttırmak istiyorsunuz değil mi? Hangi blog yazarı istemez ki? Blogunuzun etkileşimin arttırmak için etkili yöntemlerden biri de blogunuzda video kullanmaktır. Blogunuzda video kullanarak etkileşimi arttırabilirsiniz. Blogunuzda video kullanmayı neden öğrenmelisiniz?... Read more »
uzmanlık alanında blog yazmak

Uzmanlık alanınıza göre blog yazmanız için 20 sebep

Uzmanlık alanına göre blog yazısı = kaliteli içerik Bir ustanın/uzmanın, profesörün, doktorun yazdığı yazıları daha dikkatli okursunuz değil mi? Kesin bilgi olarak görürsünüz. Sadece bu kadar da değil. Eğer bir uzmansanız ve... Read more »
basitleştirerek anlatım teknikleri

Aptalın Bile Anlayacağı Basitleştirerek Anlatım İle Yazmanız İçin 20 Süper Teknik

Bu makalede bir konuyu basitleştirerek anlatmanın tekniklerini okuyacaksınız.   Bazen size şu oluyor mu? İşe gidiyorsunuz veya kitap okuyorsunuz veya tam uykuya gideceksiniz. Birden aklınıza bir şimşek çakıyor, bir fikir geliyor. Blogunuz... Read more »
blog istatistik

Blog İstatistikleri: Stratejinizi Şekillendirecek 50 Çarpıcı Blog İstatistikleri

Bu makalede blog stratejinizi şekillendirecek blog istatistiklerini okuyacaksınız. Blog yazmak içerik pazarlamanın en önemli formlarından. İyi blog yazarlığı ise şunlara çok bağlıdır; Kaliteli içerik Düzenli yayınlama İyi bir tasarım Editleme de görsel,... Read more »
iyi hikaye anlat

İyi Bir Hikâye Anlatıcısı Olmanız için 44 Altın Teknik [Tam Kılavuz]

Bu uzun makalede iyi bir hikaye anlatma becerisi geliştirmeniz için kapsamı bir kılavuz bulacaksınız.   Dünya iki şeyle şekilleniyor – anlatılan hikâyeler ve arkalarında bıraktıkları anılar. Vera Nazarian   İnsan beyni hikâye... Read more »
spam kullanıcı

Spam Kullanıcıları Belirleyip, Silip, Yeniden Kayıt Olmasını Engellemenin 2 yolu

WordPress önceden sadece bir blogtu, spam kullanıcılar sorunu yoktu.   Fakat şimdi wordpress çok genişledi ve üyelikler, çoklu kullanımlar, buddypress, açık abonelik gibi birçok özellikler geldi.   Bunlar da daha çok tedbir... Read more »