Sık Sorulan Sorular

Bu site ilk kurulduğu günden beri çeşitli iletişim kanallarından markamuduru.com’a gelen en sık sorulan sorulardan oluşmuştur. Yeni sorular ve cevaplar eklenecektir. Eğer markamuduru.com ile ilgili burada cevabınızı bulamadığını sorularınız varsa iletişim formunu doldurabilir veya [email protected]’dan sorunuzu iletebilirsiniz.

Ödevimi yapmakta yardımcı olur musunuz?

Ödev yaparken site içinde sana yardımcı olabilecek yazıların linklerini gönderebilirim. Fakat ödev yapmak çok uzun sürebilen bir süreç. Maalesef ki iş hayatından pek vaktim olmuyor. Ama konuyu söylersen sana okuman için bilgi linkleri gönderebilirim.

Site tam olarak ne hakkında?

Markasını büyütmek isteyenler bazı noktalarda zihin açıcı bilgilere, eski bilgileri tazelemeye ve yorumlara ihtiyaç duyabiliyor. Ben de kendi alanımda yani pazarlama ve markalaşma ile ilgili içerikler yazıyorum. Ürün gamı oluşturmak, dağıtım ağını kurgulamak, satış taktikleri, reklam, tanıtım, online ve sosyal medyada büyümek gibi pazarlama (marketing) konularında araştırmalarımı, gözlem ve deneyimlerimi yazıyorum.

Danışmanlık veriyor musunuz?

Şimdilik hayır. Ama konuyu anlatırsanız size yardımcı olabilecek yazıların linklerini gönderebilirim.

Güncel piyasa bilgilerini temin edebilir misiniz?

Benim araştırmalarım daha çok “nedir?” veya “nasıl yapılır?” tarzı her zaman bakabileceğiniz yazılar. Günceli takip edip yorumlayan pazarlama haber sitelerine bakarsanız günlük bilgiyi edinebilirsiniz.

Markamuduru.com ismi nereden geliyor?

Mesleğime uygun olsun dedim, araştırdım, bu alan ismi boştu, bunu aldım.

Markamuduru.com yazılarını kim yazıyor, uzmanlığınız nereden geliyor?

İsmim Semih Arslan, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletmede okudum ve üzerine Yeditepe’de MBA yaptım. 2008’de beri pazarlama alanında çalışıyorum. Sürekli bir araştırma halindeyim. Araştırıp öğrenip işyerinde deneyimleyip bloğuma post olarak yüklüyorum.

Ben de böyle bir blog açmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Ne güzel, başarılı blog hazırlamak için Uzmanlığın üzerine yazmalısın. Önce konseptini belirle. WordPressten altyapını kur. Temanı iyi belirle. İçerikleri yazarken nelere dikkat etmen gerektiğini iyice oku. Sonra içerikleri üretmeye başla. Er geç biri seni keşfedecektir. Hiç vazgeçme ve boş durma.

Ne zamandan beri blog yazarlığı yapıyorsun?

2014 Ekimde başladım. Hala yazıyorum.

Blog yazmaya nasıl başladınız?

İşletme yüksek lisans yaparken elimde birçok not birikti. Atmaya ve silmeye kıyamadım. Bir gün bilgisayar hata verdi ve kurtarmak için para ve zaman harcadım. En iyisi gmailde arşivleyeyim dedim. Fakat içinden bir notuma bakmak istediğimde ayıklaması çok zor oluyordu. İndiriyor, zipli dosyayı açıyor ve ayıklıyordum. Zaman harcattırıyordu. En iyisi sayfa sayfa konu konu ayırayım ve bir bloğa yükleyeyim dedim. Arada sırada lazım oldukça oradan bakarım dedim. Nasıl olsa binlerce blog var kimse benim yazımı bulup okumaz dedim. Ama o notlara başkası da bakmak istedi ve arayıp buldular.

Misafir yazar kabul ediyor musunuz?

İçeriklere çok özen gösteriyorum ve belli bir kalitede olmasına çabalıyorum, eğer bu çabayı gösterip belli bir kaliteyi yakalayan ve misafir yazar olmak isteyen olursa evet kabul ediyorum.

Başka bloğunuz var mı?

Şimdilik sadece markamuduru.com var

 

 

Sizin başka sorunuz varsa aşağıdaki iletişim formundan sorunuzu iletebilirsiniz.

Error: Contact form not found.