Advertorial Reklam Nedir, 10 Adımda Nasıl Yazılır?

Advertorial reklam nedir? Advertorial reklamlar tek bir amaç için hazırlanan internet, gazete ve dergilerde yer alan haber tarzında doğal içerikli reklamlardır. Advertorial reklamın amacı okuyucuya spesifik bir aksiyon aldırmaktır. Bu, aksiyon mecrasına... Read more »

İYİ BİR INFOMERCIAL İÇİN 10 TAKTİK

Infomercial satış ile tanıtımın aynı anda yapıldığı bir çeşit interaktif televizyon reklamıdır. İlk Amerika’da başlamış ve sektör büyüklüğü 200 milyar dolardır. Çoğunluğu canlı yayındır. Genelde bir telefon numarası ve websitesi içerir. Ürünün... Read more »

EN İYi SATAN 10 INFOMERCIAL ÜRÜNÜ

İnfomercial genelde gece geç saatte yayınlanan uzun uzun ürün anlatan ve satın alabileceğiniz yeri gösteren reklam ve satış yayınıdır. Gece 11:00’dan sonra bazı kanalların ürün satmaya başladığını görmüşsünüzdür. Bazılarının gerçekten çok cazip... Read more »

AĞIZDAN AĞIZA PAZARLAMA NEDİR

Ağızdan ağıza pazarlama bir ürünün veya bir markanın bilgisini tüketicilerin yakınına anlasını sağlayan pazarlama çalışmalarıdır. Firma isteği dışında olduğundan olumlu ya da olumsuz olmasına firmanın katkısı olmaz. İnsanların olumlu konuşması için firmalar... Read more »

BİLİNÇALTI REKLAMIN 9 ÇEŞİDİ

Bilinçaltı (subliminal) reklamın ilk doğuşu 1957’de bir Pazar araştırması sırasında çıktı. Film karelerinin içine “patlamış mısır ye” ve “coca cola iç” yerleştiriyor ve bunu gören ve etkilenen izleyiciler film arasındaki coca cola... Read more »

BÜTÜNLEŞİK PAZARLAMA İLETİŞİMİ  (ATL,BTL,INTEGRATED)

Bütünleşik pazarlama iletişimi; tüm pazarlama araçlarının tek bir güç olarak çalışmasıdır. Reklam, satış promosyonu, halkla ilişkiler, doğrudan pazarlama ve sosyal medyayı aynı anda kullanmak, mesajı hepsinde tutarlı kullanmak, son tüketiciye en etkili... Read more »

İZİNLİ PAZARLAMA

İzinli pazarlama internet pazarlamasında ve email kampanyalarında kullanılan müşterinin onayıyla reklam gönderilmesine dayalı bir uygulamadır. Müşterinin kaydolduğu şeyler SMS, bülten, blog, RSS feed, müşteri abone kartları bir fırsat olabilir. Örneğin, Starbucks kartına... Read more »
gerilla pazarlama top

13 GERİLLA PAZARLAMA YAKLAŞIMI

Gerilla pazarlama  Jay Conrad Levinson tarafından 1984 yılında yazılan bir pazarlama kitabının adıdır. Bu kavram, zamanla kitapta da anlatılan, geleneksel olmayan pazarlama ve promosyon kampanyaları için kullanılan genel bir isim olmuştur. 1980’lerde ortaya çıkan bu kavramın ortaya çıkış öyküsünü... Read more »
acık hava reklam geleneksel bilboard

AÇIK HAVA REKLAM ÖRNEKLERİ

Outdoor reklam denince akla genelde ilk olarak geleneksel billboardlar gelir. Özellikle pazarlama dehası bir kültürün var olduğu Amerika’yı yakından takip edenler bilir, orada yıllardır birçok yeni yöntem kullanılıyor. Her gün yeni bir... Read more »

16 EVENT MARKETING FİKRİ

“iş insanla başlar insanla biter” lafı ne kadar da doğru tespittir iş hayatında. İşi makine yapar ama sunum ve iletişim hep insandadır. Bu yüzden gerek müşterilerle gerek ekip içi beşeri ilişkilerin geliştirilmesi... Read more »
dj

4 RADYO REKLAMI YÖNTEMİ

Bazı markalar var hiç TV reklamını görmeyiz ama biliriz. Mesela tahsildaroğlu. Çünkü aktif bir radyo dinleyicisi olmasanız bile onun reklamı her radyo açışınızda kulağınıza çalınır. Radyo, TV ye göre etkisi daha az... Read more »
jenerik

13 TELEVİZYON REKLAM METODU

En bilinen reklam türü. TELEVİZYON REKLAMI! Çünkü en çok hatırlanan o. Neden? Diğerlerinde olmayan onda olan ne var? Hem resim hem ses var. Hem görsel hem işitsel. O yüzden TV en akılda... Read more »
kapı reklam

8 DOĞRUDAN PAZARLAMA TEKNİĞİ

Veritabanlarındaki veriler biriktikçe ve insanlar daha ulaşılabilir hale geldikçe doğrudan pazarlama da daha yetenekli hale gelmeye başladı. Kendine çeşit çeşit kanallar bulup tüketicisine ulaşmaya devam ediyor.  Peki biz marketingciler doğrudan pazarlama araçlarından... Read more »