Ruhsal Uyanış Hakkında Bilmeniz Gereken 46 Kritik Gerçek [Kapsamlı]15 min read

Kötü bir ayrılık, bir evliliğin ani bitişi, kaza, vefat, para kaybı, iş kaybı, şehir değişimi gibi kötüruhsal uyanış sonrası bir olay yaşadıysanız ve ardından şunları yaşıyorsanız;

 • Kaybolmuş hissediyorsanız
 • Çevrenizdeki insanlarla iletişiminiz azalmışsa
 • Yalnız hissetmeye başlamışsanız
 • Uyku düzeniniz bozulmuşsa
 • Hayat gözünüzün önünden kayboluyormuş gibi geliyorsa
 • Günlük hayattan kopmuş hissediyorsanız
 • Hiç yokken anksiyete başlamışsa
 • Hayat üstünüze üstünüze geliyorsa
 • Dünya artık güvenli bir yer değil düşüncesi oluşmuşsa
 • Bir günde enerjileriniz çok hassas hale gelmişse

Ruhsal uyanış sürecine girmiş olabilirsiniz. Bu düşünceler ruhsal uyanış süreçlerinde normaldir ve geçicidir.

Ruhsal uyanış nedir?

Ruhsal uyanış; insanın kendi ruhuna uyanması sürecidir.

Ruhsal yolunuzdan (soul path) uzaklaştığınızda tekrar ruhunuzun en derin seslerine kulak vermeniz için evren size ruhsal uyanış sürecini yaşatır.

 

 

Ruhsal uyanıştaki amaç nedir?

Ruhsal uyanıştaki amaç sizin en iyi versiyonunuza uyanmanızı sağlamaktır.

Siz şu an en iyi versiyonunuz olmadığınızdan ruh sizi uyandırarak kendini hatırlatmak ister. Tabii ki bunlar ruhsal kader planınızda zaten var olan şeylerdir. Bunların hepsi sizin için olur.

Ruhsal uyanış eski kimliğinizi ve olduğunuz kişiyi bırakıp yeni bir “ben” doğması sürecidir.

Ruhsal uyanış sürecine girdiyseniz çok şanslısınız. Eğer iyi değerlendirirseniz ruhsal uyanışın evrenin size armağanı olduğunu anlayacaksınız. Umarım bu yazı size yardımcı olur.

Ruhsal uyanış süreci bundan sonraki hayatınızın değişeceğine de işarettir.

Hayatınız değişiyor. Yeni hayatınızda eski inançlarınız size hizmet etmeyecek. Bu yüzden eski inançlarınızın değişme sürecine girdiniz. Yeni enerjilerle yeni bir siz doğuyor.

Ruhsal uyanış türleri:

Temelde 2 çeşit ruhsal uyanış vardır,

 • kendiliğinden
 • büyük bir olay ile.

Kendiliğinden ruhsal uyanış demek, büyük bir olaya gerek kalmadan, sandalyede otururken birden ruhsal uyanışa geçmek demektir. (Eckhart Tolle gibi).

Diğer ruhsal uyanış yolu ise büyük bir olay, kişi, eşya, sağlık, para vb. kayıpları ile olur.

Kişi kaybı büyük aşk kaybı da olabilir. Zihin bağlantısı içeren, en güçlü aynanız olan ikiz ruh karşılaşması ve ondan ayrılmanız da ruhsal uyanışın başlangıcı olabilir.

Bu olayların hangisinin başınıza geldiği önemli değildir, her iki durumda da egonuz silinir. Egonun tuttuğu tüm kimlikler de onunla birlikte silinir. Aslen egonuz yok olmaz çözülür. Her çözüldüğünde yenisi oluşur. Her defasında biraz daha yumuşak hale gelirsiniz. Sizin daha derin bir insan haline gelmeniz için bu gereklidir.

“Ruhsal uyanma hayatta birkaç kez olacak, bu normaldir.”

Bu deneyimlere kötü gözüyle değil de uyandırıcı, ruhsal uyanışı başlatan olay gözüyle bakmalısınız. Hatta zamanı geldiğinde teşekkür etmek gerektiğini de anlayacaksınız. Ruhsal uyanış sürecini kendini gerçekleştirme süreci olarak değerlendirmelisiniz.

Ruhsal uyanışta neler yaşarsınız?

Ruhsal uyanış insanın bilincinde oluşan bir genişlemedir. Egonun silindiği, tüm olumlu ve olumsuz duyguların ortaya çıktığı bir süreçtir. Çok derin ve dönüştürücüdür.

Bir süreliğine günlük hayattan koparsınız.

Çevrenizdeki enerji sisteminden, arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan ailenizden yani günlük realiteden bir süreliğine enerjik olarak koparsınız. Ruhsal uyanış büyük yalnızlık hissettirebilir korkmayın, geçicidir, eski halinize döneceksiniz.

Her zaman hatırlamakta fayda var; “ruh ne yaptığını biliyor”.

Günlük realiteden kopmak gereklidir.

Günlük reel hayattan koptuktan sonra enerjiniz yeniden inşa edilecek ve tekrar realiteye döneceksiniz. Tabii ki de değişerek.

Bir kere eski realiteden koptuysanız eski kimliğinize artık geri dönemezsiniz. Bir gün başkasıyken ertesi gün başkası olarak uyanabilirsiniz.

Bilincinizde genişleme hissedersiniz.

Ruhunuz bilincinizi genişletmek istediğinden büyük bir esneme hissedersiniz. Ruhsal uyanış sürecine girdiğinde şu cümleleri sarf edenler var;

 • “Hayatım gerçek değil”
 • “her şey surreal”
 • “bulutların üzerindeyim” gibi…

Sonuçta madde dünyasından yani şu an yaşadığınız hayattan daha fazlası olduğunu anlarsınız.

Enerjileriniz hassas hale gelir.

Ruhsal uyanış sürecinde egonuz çözülür. Egonuzun çözülmesiyle algılarınız açılır, dış enerjilere açık hale gelirsiniz.

ruhsal uyanışta enerji hassasiyeti

Enerjileriniz çok hassas hale geldiğinden insanda korku oluşur. Diğer insanların enerjilerinden kolay etkilenmemek için kendi gücünüzde durmanız önemlidir. Bu da kendi merkezinizde durmakla olur. Kendi merkezinde kalmak, kendi kırmızı çizgilerinize saygı duymak,yeteneklerinize, sağlık ve bilginize yatırım yapmakla olur. Bunu her gün başaramayabilirsiniz. Bu durum bazen öfkelenmenize de sebep olabilir.

Bazı insanlar bu ruhsal uyanış sürecine soktuğu için ruha veya tanrıya kızıyorlar. Halbuki ruhsal uyanış süreci sizin için oluyor. Sizin daha üst versiyonunuza geçmeniz için. Direnmeyin teslim olun, her şeyi hızlandırırsınız.

*Hatırlamakta fayda var.* Ruhsal uyanış süreci kısa süren bir süreç değildir. Kimse ruhsal uyanışın ne kadar süreceğinin garantisini veremiyor. Bu süreçte aşamalardan geçeceksiniz.

Bu aşamalar çoğunlukla sıralıdır ama bazen inişli çıkışlı ve geriye dönüşlü de olabilir.

Ruhsal uyanış sürecinde 7 aşamadan geçeceksiniz;

 1. Uyanmanın tetiklenmesi (Wake up call)
 2. Kalp açılması aşaması (Bliss)
 3. Ruhun karanlık gecesi (Dark night of the soul)
 4. Boşluk ve Dinlenme aşaması (Void)
 5. Kendine gelme (Grounding)
 6. Amaç ve misyon

Ruhsal uyanış aşamaları;

1. Uyanmanın tetiklenmesi (wake up call):

Uyanmanız için size sert bir deneyim yaşatılabileceği gibi basitçe kendiliğinizden de uyanabilirsiniz. Yaşadığınız olaylar şunlar olabilir;

Bu olaylar sizde “ayağınızın altından bir halı çekilme” hissi yaşatır. Egonuz bu aşamada silinecektir. Bu süreç günler veya haftalar sürebilir. Amaç tamamen egoyu silmektir ki kendinize en uygun egoyu yeniden oluşturabilesiniz.

1.Ego çözülmesi yaşarsınız. Ego bir çeşit hayatta kalma mekanizmasıdır. Değişikliği pek sevmez, direnmek ve tutunmak ister.

Ego ruhsal uyanış sürecine girdiğinde kontrolü kaybettiğini anladığında son kez hiperaktif bir sürece girer ve sonra yavaş yavaş çözülür. Korkmayın daha iyi bir hayat geliyor.

ruhsal uyanış ego çözülmesi

2. Egonun ölümü fiziki ölüm acısı gibidir. Söndüğünde tüm hisleriniz açılır. Her şeyi hissedersiniz. Hatta bir daha neredeyse asla iç seslerinizi bu kadar net duymazsınız.

Dış etkilere ve kötü enerjilere de açık hale gelirsiniz. Zayıf hale gelirsiniz.

Günlük hayatınızda ruh gibi gezersiniz. İsteksizsinizdir. Çok kırılgansınızdır. Yalnız olmak istersiniz. Aklınızı kaybediyor gibi hissedersiniz.

Hayır, aklınızı kaybetmiyorsunuz. Ruhsal uyanışa geçtiniz.

Yalnız değilsiniz. Bu yazıyı okuyan yüzlerce kişi gibi siz de ruhsal uyanış sürecindesiniz. 

 

3. Egonuz iç sesinizi duymanızı engelliyordu. Egonun çözülmesi iç sesinizi daha net duymanız için en büyük yardımcıdır. Eski egonuzun silinmesiyle eski kimliğiniz, inançlarınız, dünya görüşünüz de değişir.

Korkutucudur ve dengenizin kaybolmasına sebep olur. Kişilik değişimi yaşarsınız. Farklı giyinirsiniz, farklı müzikler, yemekler sevmeye başlarsınız. Bazı yiyecekleri sevmemeye başlarsınız.

4. Gözlemleniyor gibi hissedersiniz. Aslında sürekli gözlemleniyor olmasanız da öyle hissedersiniz.

5. Kendinizi çıplak hissedersiniz. Ego çözülünce kendinizi çıplak, savunmasız, güçsüz ve kimliksiz hissedebilirsiniz.

6. Kendinizi kurban gibi hissedersiniz. “Bunun benim başıma gelmemesi gerekirdi” dersiniz. “Daha farklı olabilirdi” dersiniz. Hayatın o parçasını reddedersiniz. Kendinizi kanıtlayamamış hissedersiniz.

Burada biraz kopmuş ve ilahi düzenle iletişimsiz hissedebilirsiniz.

Halbuki ruhsal rehberleriniz ruhsal uyanış aşamasında hep yanınızdadır.

Hayatla savaşıyor veya hayatla kavga ediyor, öfkeleniyor halde bulabilirsiniz kendinizi. Hep şunu hatırlayın.

“Her şey sizin için oluyor, size karşı değil.”

7. Elinizden sevdiğiniz alınıyorsa bu da sizin iyiliğiniz içindir, size hizmet etmiyordur veya size ileride zarar verecek olabilir. Ve o kişi bunu anlamak biraz zor olsa da ilahi planda başka yerde lazımdır.

ilişki bitiminden sonra ruhsal uyanış

8. Bazı kişiler kurban psikolojisini hırsa çevirebiliyor. Bazı kişiler bu kurban psikolojisini ve kendini kanıtlayamamışlık hissini hırsa çeviriyor ve yaptıkları işlerde muhteşem bir ivme alıyorlar. Kendilerini kanıtlamak için insanüstü bir çabaya giriyorlar ve güçleniyorlar.

Bu biraz tükenmeye de (burn-out) yol açabiliyor fakat vazgeçmiyorlar.

Eğer bu sürece girmişseniz evren size bu süreci yaşamanıza izin vermiştir. Bu süreçte kendi başınıza kalıp güçlenmeniz beklenir.

9. Kurban psikolojisinin güçlenme avantajı vardır. İspat sürecine girersiniz. Kendinizi ispat etmek için bu travmayı ve acıyı kullanırsınız. Büyük kamçıdır. Milyoner bile olabilirsiniz.

Bu süreçte kendi gücünüze güç katarsınız. “Tüm dünyaya karşı ben” moduna geçersiniz. “Senle veya sensiz yapacağım” dersiniz. Yaptığınız hırsla kendi realitenizi yaratırsınız. Kendi vizyonunuzu oluşturursunuz. Bu süreçte iç sesiniz sürekli sizi test eder.

” Yeterli değilsin.”

“İyi bir hikaye yazamadın.”

“Kimse seni umursamayacak” gibi sesler gelir.

Bu seslere çok takılmayın. Ruhsal rehberleriniz yanınızda ve her çabanızın karşılığını evren armağan olarak verecek.

Ruhsal uyanış sürecindeki acıyı hırsa çeviren bir girişimcinin anlattıklarını dinleyin.

 

10. Yalnız kaldığınızı hissedersiniz. Bu aslında yardımcıdır. Sizin kendi başınıza güçlü olmanız için ruhsal rehberleriniz sizi bir süre gözlem altında yalnız bırakırlar.

11. Her şeyi yapabileceğinizi düşünürsünüz. Braveheart filmindeki gibi elinden alınan ve acı çeken insanın kendini güçlendirip her şeyi yapabilir noktaya geldiği gibi siz de acıyla güçlenirsiniz. Gücün kendinizde olduğunuzu anlarsınız.

ruhsal uyanış yeteneklerin çıkması

Ne istiyorsanız onu yapma gücünüz elinizdedir. İstediğiniz her şeyi alabileceğinizi düşünürsünüz.

Kaynak net olmamakla birlikte Atatürk’ün de ikiz alev olduğu ve acılarla çok güçlendiği söyleniyor.

12. Sonsuza kadar sürmeyecek. Sabırlı olun. Bir süre sonra bitecek. Direnmeyin. Direnmek zaman kaybettirir. Kendinizi bulduğunuzda birçok evrensel armağan gelecek.

2.Kalp açılması (Bliss)

Kalp açılması sürecinde dünyaya bağ geliştirirsiniz. Yıllardır hissetmediğiniz güzel duyguları hissedebilirsiniz.

Kalbiniz uyanmaya başlar. Bilmediğiniz yetenekleriniz ortaya çıkabilir. Ruhsal uyanışın en güzel yönlerinden biridir. Doğa ve insanlar daha güzel gözükür.

İç çocuğunuz tekrar ortaya çıkabilir. İçinizde kalan çocukluk anıları, istekleri ortaya çıkabilir. Onlara izin verin. Kalbinizi dinleyin.

ruhsal uyanış kalp açılması

13. Korunursunuz. Evren sizin yanınızdadır. Melekler çevre şartlarını sizin için kolaylaştırırlar.

14. Kalp açılması (Bliss) döneminde kalbiniz hiç açılmadığı kadar açılır. Her şeyi seversiniz. Tüm olumlu duyguları yaşamaya başlarsınız. Uzun süreceğini düşünürsünüz.

Hiç bitmesin istersiniz. Meleklerin yönlendirmesini hissedersiniz. Mesajlar, rakamlar, hisler açılır, birkaç hafta sürebilir. Kalbiniz iç sesinizin merkezi olduğundan iç sesiniz yükselir. Kalp büyük iyileştiricidir. Kalbinizin sesine kulak verin.

Süre: günler veya haftalar sürebilir.

 

3.Ruhun karanlık gecesi (Dark night of the soul).

En çok konuşulan ve meşhur bölüm!

Birçoğu insanın takıldığı, tıkandığı bazen çıkamadığı bir süreçtir. Yıllar sürebilir. Ruhunuzda büyük temizlik (purge) başlar.

ruhsal uyanış ruhun karanlık gecesi

15. Ruh yükseldikçe birçok eski karmalar gündeme gelir ve temizlik yapılır. Ruh bunu bilinçli ve kontrollü bir şekilde yapar. Her şeyi yüzeye çıkarır. Duygularınızda iniş ve çıkışlar çok olur.

Ölüyorsunuz gibi hissedersiniz. Aslında birçok seviyede ölüyorsunuz. Çünkü bu egonun ölümüdür. Eski karmalardan arınıp yepyeni bir siz ortaya çıkıyor. Yeni versiyonunuzun çıkması için eskisinin ölmesi gerekir.

16. Hücrelerinizin titreşimleri değişir. Vücudunuzda 40 trilyon hücre var ve artık daha hızlı titreşmeye başlarlar. Bu hızlı titreşimde eski travmalar birikmiş enerjiler hücrelerden dışarı atılır.

Bu sizde dinlenememe ve diken üstünde durma hissi yaratır. Ruh vücuda ne yaptığını biliyor. Korkmayın. Ruh eski travmaları temizliyor. Derin travmaları bile.

17. Geceleri aklınıza size ait olmayan bir sürü düşünce gelebilir. Hislerinizin çok hassaslaşmasının sonucu olarak kollektif zihinden başkalarının seslerini duyuyorsunuz. Bu düşünceler saçma, gülünç, kötü olabilir.

Sizin algılarınız açıldığı için dış dünyanın enerjilerini haliyle düşüncelerini de hissediyorsunuz.

18. Günlük aktivitelerinizde aklınıza garip şeyler gelebilir. Farz edin ki sakince bulaşık yıkıyor veya hobinizle ilgileniyorsunuz. Aklınıza size ait olmayan düşünceler korkular gelebilir. Bunlar algılarınızın açık olmasından dolayı dışardaki enerjileri hissetmenizden dolayıdır.

19. Uykusuzluk çekebilirsiniz. Bilinçaltı çok çalışmaya başladığından aktif bir zihinle uyumak zor olabilir.

20. Kabuslar görebilirsiniz. Üzücü ve kötü rüyalar görebilirsiniz. Bunlar da kafa karıştırıcı ve enerjinizi düşürücü olabilir.

21. Önceden anksiyetem yoktu şimdi ne oldu böyle diyebilirsiniz. Ruhsal uyanış sürecinde ruhsal anksiyete ve endişeler normaldir. Geçicidir rahat olun.

22. Tepkileriniz aşırı olabilir. Depresyon öyle yoğundur ki hassasiyetiniz artar ve tepkileriniz normalden daha fazla olabilir.

23. Kimsenin sizi anlamadığınızı düşünürsünüz. Kimse yardımınıza gelmez. Anlatmaya çalıştığınızda kimse sizi dinlemiyor ve anlamıyor olduğunu görürsünüz. 

24. Hayatı kontrol edemeyeceğinizi düşünürsünüz. Hayat anlamsızca akıp gidiyor diye düşünürsünüz. İnsanlar sizle aynı şeyi yapsalar onlar daha fazla ilerliyor gibi düşünürsünüz. Siz bir türlü ilerleyemiyor gibi düşünürsünüz ve sebebini anlamak için içe dönersiniz.

Her şeye ilginizi kaybedersiniz. Günlük işleriniz, 9-5 işiniz artık ilginizi çekmez.

25. Kıskançlık ve korku hissedebilirsiniz. Birden güvensiz hissettiğiniz için partnerinizin sizi aldatacağını düşünmeye başlarsınız.

Halbuki aldatmak aklından bile geçmiyordur muhtemelen. Ama siz onların sizi bırakıp gideceğini düşünmeye başlarsınız.

Yalnız kalmak istemezsiniz. Gerçeklik algısında bozulmalar yaşarsınız.

26. İşleriniz ters gidebilir. Özgüveniniz düşmüştür ve negatif düşünceler dolmuştur. Kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz.

İçinizdekinin dış dünyada vücut bulduğu evrensel gerçeğini de düşünürsek, günlük hayatınızda da bu negatif düşünceleriniz gerçek olmaya başlar. Bu yüzden işlerinizin ters gitmesi normaldir. Elektronik chazlarınız bozulur, küçük işleriniz ters gider vb.

Bazen işler biraz daha büyüyebilir. Ruhsal uyanış sürecinde evren elinizden egonuzun tutunduğu nesneleri ve kişileri kısa bir süreliğine uzaklaştırabilir.

Hem de bunu çok kısa süre içinde yapabilir. Birden her şeyin elinizin altından çekildiğini hissedebilirsiniz. Fırtına gibi bir şey olabilir. 

Bu sürece ilahi fırtına (divine storm) deniyor. Bu süreç ruhsal uyanışın bir parçasıdır. Hepsi duygularınıza tekrar bağlanmanız içindir.

27. Ertelemeye başlarsınız. İlginizi birçoğu şeyde kaybettiğiniz için isteksizlik başlar ve işlerinizi ertelemeye başlayabilirsiniz. Konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz.

28. Dışarı çıkmak istemezsiniz. İnzivaya çekilmek istersiniz. Evren tüm kapıları kapatarak sizi kabuğunuza çekilmeye zorlar. İnsanların arasına karışmak istemezsiniz. Ruhsal uyanışta bu süreç iyileşme sürecidir. İç iyileşmenizi yapıp kendi gerçekliğinize ulaşasınız diye inzivaya zorlar hayat sizi. Bu süreçte içsel çalışmanızı (inner work) yapmalısınız.

29. Gerektiğini düşünüyorsanız inzivaya çekilin.

Ruhsal uyanış sürecinde kendinizi izole etmeniz gerekebilir. Çok fazla insanla görüşmemek sizin enerjinizin daha az etkilenmesini sağlar. Bu süre içinde kendi defanslarınızı, egonuzu, enerji açıklarınızı kapatır güçlenerek geri dönersiniz.

Bu süre içinde sürekli ruhsal rehberleriniz olacak ve yönlendirileceksiniz. Ruhsal uyanışa geçenler daha fazla rehber sesleri duyarlar.

30. Yaşadığınız depresyon klinik değil ruhsal depresyon sürecidir.

Depresyon ve anksiyete hissedersiniz. “Bana ne oluyor böyle” ve “ne zaman bitecek” diyebilirsiniz. Kaybolmuş hissedebilirsiniz. Umudunuzu yitirebilirsiniz. Kendinizi karanlıkta hissedebilirsiniz.

Başarısız, yeteneksiz, kaybolmuş ve umutsuz hissedebilirsiniz. Eskiden zevk aldığınız şeyler artık zevk vermeyebilir. Kim olduğunuzdan artık emin olmayabilirsiniz.

Kendi kimliğinizi tekrar sorgularsınız. Çünkü eski siz ölüyor yenisine yer açılıyor.

Bu süreç klinik yani bildiğimiz depresyon değil, ruhsal depresyondur. 

Psikologa gitseniz psikoloğun size doğrudan faydası olmaz. ruhsal depresyon klinik depresyon ile aynı olmadığından iyileşmek için ruhsal iyileşme sürecine odaklanmalısınız. 

31. Ruhsal konulara ilginiz artar. Ruhsal uyanış sürecinde görünenden daha fazlasını görmeye başlarsınız. Bilirsiniz ki dünyada günlük hayattan daha fazlası var. Bunu hissedersiniz. Bu da sizi araştırmaya iter. Merak oluşur. Ruhsal konuları araştırmaya başlarsınız. 

*Not: Kader planında ruhsal uyanış olmayanlar, uyanmak ve ruhsal araştırmalara girmek zorunda değiller. İlginiz uyanmazsa zorlamayın.

32. Mutluluk hakkında ümidinizi yitirmeyin. Ruhsal uyanış sürecnde gerçek mutluluğu yaşamak için hevesiniz kaçabilir. Birçok etkinliğe karşı hevesiniz kaçabilir. Bu sonsuza kadar sürmeyecek.

33. Ruhun karanlık gecesi bir fırtına gibidir. Her şeyin bir amacı vardır. Ruhun karanlık gecesi sizi güçlendirir. Duygusal temizlik yapılır. Bundan sonra gelecek her şey esinti gibi gelir.

Ruhun karanlık gecesi ruhsal uyanıştaki yaşayabileceğiniz en zor şeylerden biridir ama sizi çok güçlendirir.

34. Uyanma aşamasında yüksek bir frekansa ayarlanıyorsunuz. Ruhsal olarak yükselirken eski enerjilere gerek kalmamıştır. Daha yüksek boyuta geçerken sıkışmış enerjileri salıyorsunuz.

Süre: aylar veya yıllar

4. Boşluk ve Dinlenme aşaması (Void)

Hayatınız durur. Bir boşluğa düşersiniz. Karanlık süre bitmiştir. Eski sen ile yeni sen arasındasınızdır.

35. Evren tüm kapıları kapatır. Enerjinizi dinlendirmeniz için fırsattır. Derin bir huzur hissedersiniz. Ruhunuzun gücüne ulaşırsınız. Eski duygusal yükleriniz artık yoktur. Ayaklarınız üzerinde hissedersiniz.

36. Yönsüzlük duygusu baş gösterir. Evren tüm kapıları kapattıktan sonra “kalp açılması (bliss) nerde kaldı” diye sorarsınız. Onu ararsınız ama sonraki aşamadasınız artık. Burada enerjileriniz dinlenir.

Derin bir temizlik yaptığınız için tükenmiş hissedersiniz. Derin bir barış ve huzur hissedersiniz. Bu süreç içsel güce ulaşmak için gereklidir.

Süre: aylar veya yıllar (çoğunlukla aylar)

5. Kendine ve dünyaya gelme (Grounding)

Her şey stabilize olmaya başlar. Hayat güzeldir.

37. Büyüdüğünüzü ve olgunlaştığınızı hissedersiniz. Biraz daha yetişkinsinizdir. Hayatınızda başka şeylerin de olduğunu görürsünüz. Kaçmazsınız, güçlüsünüzdür.

Kalp açılması geri döner. Ayaklarınız daha fazla yere basar.

Ruhsal uyanışın bu aşaması birkaç yıl veya daha fazla sürebilir.

38. Tarafsız bilgilerden beslenme isteği duyarsınız. Kendinizi geliştirme isteği eskiden duymasanız bile artık duymaya başlarsınız. Yeni kelimeler öğrenmek için sözlük karıştırdığınız bile olabilir.

Doğan Cüceloğlu bir kitabında “iç çocuğunuzla barıştığınızda kelime dağarcığınızı geliştirmek isteyebilirsiniz, kendinize büyük bir sözlük alın” diye yazmıştı.

İlgi alanlarınız belirdiğinde gerçek ve saf bilgi veren güvenilir kaynaklara yönelirsiniz.

39. Arkadaş ortamınız değişebilir. Eski arkadaşlarınız ile ortak noktalarınızın azaldığını fark etmeye başlarsınız. Size kalite katan arkadaşlar aramaya başlarsınız.

40. Sezgileriniz güçlenmiştir. Önceden daha zayıf olsalar bile artık daha güçlü sezgileriniz olduğunu fark edersiniz.

41. Küçük konularda tartışmak istemezsiniz. Daha büyük olayları ve acıları görmüş olduğunuzdan küçük detaylara boğulan insanlar gibi yaşayamazsınız. Önemsiz konuları çabuk geçersiniz. İnsanlardan şikayet etmek istemezsiniz. Dünya hakkında daha iyimsersinizdir. Hayattan kaçmak istemezsiniz. Daha korkusuzsunuzdur.

42. Bir kanal olmaya başlarsınız. Bunu bir aşama veya oluş hali olarak gören kişiler de var.

Kanal aşaması.

Artık fikirlerin sizi seçmeye başladığının farkına varırsınız. Siz fikirleriniz değilsiniz. Fikirler sizin üzerinizden geçiyor, sizi seçiyor.

Siz vizyonuzun ve fikirlerin temsilcisi olarak yaşıyorsunuz.

İyi ilişkiler geliyor ve sizi destekliyor. Kapılar açılıyor. Daha iyi dinleyici oluyorsunuz. Daha iyi liderlik yaparsınız. Evren sizle işbirliği yapar.

43. Her şeyle bir olduğunuzu anlarsınız. Biz kelimesi daha çok anlam ifade eder. Her şeyin ne kadar birbiriyle bağlantıda olduğunu anlarsınız. Asıl bolluğun o zaman geleceğini görürsünüz. İnsanların hayatında değişiklik yapacak liderler olursunuz.

44. Artık enerjiniz hassas değildir. Kalp açılması döneminde daha canlı ve doğada zaman geçirmek isterken dünyaya gelme döneminde artık hayata katılmak isteriz.

Öğrendiğimiz tüm spiritüel bilgileri günlük yaşantımıza getirmeye başlarız. Yoğun enerjisi olan insanlardan kaçmak istemeyiz. Yalnız kalmak istemeyiz.

Ayaklarımız yere daha fazla basar. Enerji sisteminiz daha çok oldurucu hale gelir. İstediğinizi daha çabuk oldurursunuz. Daha iletişim halindesinizdir artık her şeyle.

45. Dünyaya gelme sürecine en büyük yardımcı vücudunuzdur. Vücudunuzla yaptığınız her şey sizin daha fazla yere basmanızı sağlar. Dans edin, yürüyüş yapın, dağ yürüyüşü yapın, masaj yapın vb. Bunlar sizi hayata daha fazla bağlar.

 

6. Amaç veya hayat misyonu

Büyük temizlik sonrası yeni bir insansınız. Yeni bir misyonla çalışmaya başlayacaksınız. Tam amacınızı bilemeyebilirsiniz ama yolunuzda özgüvenle yürüyeceksiniz. Kim olduğunuzu hatırlayacaksınız. Yolunuzdan kimsenin çıkarmasına izin vermeyeceksiniz.

46. Son aşamaya gelmek için en az 2-3 yıl zaman gerekir. Yeni bir insan haline geldiniz. Enerji sisteminiz kendini tekrar inşa etti. Ruhsal uyanış süreci yeni hayata başlamak, enerji sisteminizi tekrar inşa etmek için gerekli bir süreçtir. Eski düşünce kalıplarını bırakıp yenisini hayata geçirmeniz birkaç yıldan uzun sürebilir.

Süre: ömür boyu.

ruhsal uyanış bitişi

Sonuç olarak;

Ruhsal uyanış süreci kendi bilincini arttırma ve genişletme sürecidir. İnsanın bir dönem zayıf hissettiği sancılı bir dönemdir. Bu süreçte akışta olmak en önemli unsurdur. Her blokaj sizin akışta olmanızı tıkayacaktır. Kafanızdaki blokajları kaldırmaya şimdiden başlayın.

Ruhsal uyanış, temizlenme ve tekrar dünyaya dönme gibi ana aşamalara sahiptir. Bu süreç yıllar alabilir. Özellikle ilk yaşadığınızın süresi daha uzundur. Sert bir ruhsal uyanışı küçük yaşlarda yaşayan kişilerde büyük yıkımlar oluşabiliyor.

Hep hatırlamak gerekir ki

“Ruhsal uyanış size karşı değil sizin için oluyor.”

Bu sürecin her aşamasında hissettiklerinizi yukarıda özetlemeye çalıştım.

Bu duyguların normal olduğunu ve sürecin bir parçası olduğunu bilmeniz önemlidir. Zaten hiçbir şeyin tesadüf olmadığını düşünürsek bu yazıya denk geldiyseniz bunları öğrenmenin zamanı gelmiştir.

Ruhsal uyanışınızın en verimli geçmesi dileğiyle.

Sık Sorulan Sorular

Ruhsal uyanış ne kadar sürer?

Ruhsal uyanış kişiden kişiye değişen bir süreçtir. İlk ruhsal uyanışı küçük yaşta başlayanların süreçlerinin daha uzun sürdüğü biliniyor. Fakat ruhsal uyanışın süresini kimse bilmiyor.

Ruhsal uyanış neden olur?

Hayatta birkaç kez başımıza gelir. Amacı egoyu silmek ve ruhumuzun gizli kalmış yönlerini ortaya çıkarmak, daha fazla biz olmak ve en iyi versiyonumuza doğru ilerlemek için ruhsal uyanışı tetikleyen olaylar yaşarız.

 

Kaynak

https://www.galaktikhaber.com/single-post/2017/12/13/Spiritüel-Uyanış-Deneyimlediğinize-Dair-19-İşaret

https://anetteinselberg.com/2015/11/14/ruhsal-uyanis-ve-butunlesmenin-5-safhasi/

https://yuvayayolculuk.com/ruhsal-uyanis-bilinc-evrimi.html

https://www.kosulsuz-sevgi.com/gecis-yukselis-2012/spirituel-uyanisin-belirtileri/

http://tekamulyolunda.blogspot.com/2016/08/spirituel-tekamulun-7-asamasi.html

https://www.spiritueller.com/konu-ruhsal-yukselisin-9-evresi.html

https://www.youtube.com/c/ChristinaLopes/videos

https://www.youtube.com/watch?v=vg-D2DMFbhk&t=129s

https://www.youtube.com/c/JamieMunday/videos

https://www.youtube.com/c/SpiritualawakeningNetplus/videos

https://www.youtube.com/channel/UCjerQpCYV_kL-IbQZNVHVPQ/videos

https://www.youtube.com/c/TheInfiniteCup/videos

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir