narsist-kendini-sevme

NARSİST NEDİR? NARSİSTLERİ TANIMANIZ İÇİN 78 KRİTİK GERÇEK

“Hep kendinden bahsediyor” “Hiç duygularımı anlamıyor” “Hiç eleştiriye gelemiyor” “Havalı ama içi boş” “Sürekli eleştiriyor” “İlişkimiz çok hızlı başladı, sonra kötüleşti ve şimdi bırakamıyorum” gibi tespitleri yaptığınız arkadaşınız oldu mu? Belki de... Read more »
ebru sanat

Ebru Sanatı: Yeni Başlayanlar için 18 Temel Bilgi (Resimli örnek içerir)

    1- Ebru sanatı nedir? Ebru sanatı kitre adında çok hafif kıvamlı bir sıvının üzerine ebru boyalarını serpmek ve yüzen boyalara şekil verme ve bir kağıda aktarma sanatıdır. Ebru sanatında; kitre... Read more »
küçük çocuk

En Küçük Çocuk Sendromunun 84 Gerçeği

Sizin de ailenizdeki en küçük çocuk fazla isyankar mı? Ara ara öfke patlaması yaşıyor mu? Kötü arkadaşlar? Hiçbir şey yapmak istemiyor ve zorla mı harekete geçiriyorsunuz? Ya da her şeye çok mu... Read more »

Plaza Dili = İngilizce İşletme Fakülte Dili (120+ örnek)

Plaza dili dediğin Türkçe gramer ile İngilizce business terminolojinin beraber kullanımı.  Aslında plaza dili konuşanlar ağırlıklı İngilizce işletme bölümü okumuş, iş hayatının temel bilgilerinin Türkçesinden önce İngilizcesini öğrenmiş, tüm kelimeleri sanki Türkçeymiş... Read more »
ikiz ruh arzu

İkiz Ruh / İkiz Alev Nedir? 8 İkiz Alev Aşaması ve Bilmeniz Gereken 100 Hassas Gerçek /Sahte İkiz Alev, Ayrılık Acısı [Kapsamlı Versiyon]

Biriyle karşılaştınız ve birbirinize mıknatıs bir çekim hissettiniz, sanki ikiziniz gibi, ikiz ruhunuz gibi. O size çok tanıdık geldi. Sanki daha önceden de tanıyorum diyebileceğiniz kadar. Ne kadar uzaklaşmaya çalışsanız da tekrar... Read more »
detoks

Karaciğer Ve Kolon Detoksu Yapmanın 10 Yolu

Detoks nedir? Detoks, organda biriken toksinleri temizlemek için uyguladığınız bir dönemlik diyettir. Toksin nedir? Toksin vücuda zarar veren her türlü şeydir. Toksinler vücudun dışından veya içinden kaynaklanabilir. Vücudumuz toksinleri sürekli dışarı atmak... Read more »
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğuna İyi Gelen 19 Basit Yöntem

Bu makalede göz yorgunluğuna iyi gelen yöntemleri okuyacaksınız. Blog yazarları veya bilgisayarcılar uzun süre ekrana bakınca gözleri yorulur, kızarır, bitkin görünür, göz altı morluğu, gözlerde şişlik, koyu halkalar, göz kuruluğu ve gözlerde... Read more »
ilahi fırtına

İlahi Fırtına Hakkında 16 Altın Tavsiye [Spirituel Fırtına]

Her şey üst üste mi geliyor? Güvendiğiniz birçok şey dağıldı mı? Hayatınız birden değişmek zorunda mı kaldı? Ayağınızın altından halı çekilmiş gibi hissettiniz mi? Elinizin altından bir sürü şey kısa süre içinde... Read more »
zihin bağlantısı

Ayrılık Acısını Atlatmanız İçin 153 Altın Tavsiye

Yakın zamanda ayrılık yaşadınız ve bir türlü aklınızdan çıkmıyor mu? Beklediğinizden uzun mu sürdü? Hem kurtulmak hem de biraz tutmak istiyor gibisiniz. Biraz da öfke var sanki. Hepsi geçecek, rahat olun. Artık... Read more »

ÇOK AŞKLAR GÖRDÜM BU ADAM BAŞKA

#nazendesevgilim  Uludağ’ın eteklerinden 100 yıllık Çınar ağacına doğru inerken sarı saçlarım omuzlarımdan dökülen pembe tişörtümün etrafında uçuşuyordu. Esmer bir tendi gördüğüm. Sağ elimle ona nezaketle sarılırken sol elimin boynuna dokunduğum anda, hissettiğim... Read more »
ruhsal-uyanma

Ruhsal Uyanış Hakkında Bilmeniz Gereken 46 Kritik Gerçek [Kapsamlı]

Kötü bir ayrılık, bir evliliğin ani bitişi, kaza, vefat, para kaybı, iş kaybı, şehir değişimi gibi kötü bir olay yaşadıysanız ve ardından şunları yaşıyorsanız; Kaybolmuş hissediyorsanız Çevrenizdeki insanlarla iletişiminiz azalmışsa Yalnız hissetmeye... Read more »
canakkale fen lisesi yatili okul

Erken Yaşta Yatılı Okul Tecrübesinden Öğrendiğim 15 Ders

Yatılı okulların bazıları sınavla kazanılan, iyi eğitim görüleceği düşünülerek çocukların erken yaşta (12-15) ailelerin çocuklarını yolladığı okullardır. Yatılı okuldan en çok beklenti çocuğun iyi eğitim görmesidir.   Anne baba aslında haklıdır. Çocuk... Read more »
maskulen lazer bakış

Maskülen Enerjinizi Arttırmanın 24 Yolu (Maskülen erkek nasıl olunur?)

İçinizde şu maskülen enerji özelliklerinizi keşfettiniz mi? Aksiyon Yönlendirme Hareket Sorumluluk Güç Odak Babalık Cesaret Bolluk Bilgelik Dönüşüm ve Büyüme   İçinizdeki eril enerjiyi aktive etmek için, içinizde bu özellikleri arayın. Her... Read more »
diş gıcırdatma egzersiz kalem

Diş gıcırdatmayı engellemenin 13 yolu

Diş gıcırdatma doktorların dediğine göre vücudumuzun doğal savaş-ya da-kaç mekanizmasının bir parçasıdır. Stress altında olduğumuzda, omuzlarımız kamburlaşır, kafamız biraz ileri gider ve dişlerimizi sıkarız. Fakat kontrol dışı diş gıcırdatıyorsanız bu bir rahatsızlıktır... Read more »
depression

50 Depresyon belirtisi (Sosyal fobi de depresyon doğurabilir)

Depresyon baş ağrısı gibidir. Depresyon bir hastalık değil sonuçtur. Depresyon altta yatan başka sorunların habercisidir. Örneğin; huzur bozucu, travmatik düşünceleriniz, korku, utanç, kaygılarınız varsa bunları sürekli bilinç dışına itersiniz, bastırırsınız. Aklınıza sürekli... Read more »
evde-fengshuii

OFİSE MUTLU GELMEK İÇİN EVİNİZDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ 40 FENG SHUI TÜYOSU

Feng Shui evde veya ofisteki çevreyi doğa ile denge ve harmoni haline getirmek demektir. Çincede feng shui “rüzgar ve su” demektir. Feng Shui gerçek hayatta zaten sahip olduklarınızı daha iyi kullanmanızı ve... Read more »

Amerika’da gezilecek 80 yer

2 haftalık bir tatilde Amerika’da gezilecek ve yapılabilecek şeylerin en temel olanlarını bu listede bulacaksınız. Amerika’da yapılacaklar ve görülecekler listesi Amerika’ya tatile gitmek isteyenlerin ya da Amerika’da kısa veya uzun süreliğine çalışmaya... Read more »
3 kuşak kadın çocuk torun

Aile Dizimi İle İlgili 27 Gerçek

  “Dede koruk yer torunun dişi kamaşır” ata sözünü duymuş muydunuz? Bu atasözünün de dediği gibi; önceki nesillerin yaşadıkları  kötü travmalar, bizi de olumsuz yönde etkiliyor. Atalarımızın kötü anıları hayatımızda kısır döngü... Read more »
brokoli

VÜCUT YAPANLAR İÇİN EN ÖNEMLİ 10 MİNERAL

Flex Magazine, Nisan 1995 trf. Bob Lefavi, ve Timothy C. Fritz. Bob Lefavi Dergilerde gördüğünüz vücut geliştiriciler senden benden daha farklı antreman yapmıyor. Onları ortalama Osman’dan ayıran fark yarattıkları asıl noktalar beslenme... Read more »

NAZAR VE BÜYÜYÜ FARKETMEK VE KURTULMAK İÇİN DUALAR

İşyerinde kimle uğraştığınızı bilemezsiniz. Sizle doğal olarak koltuk rekabetine girecekler. Bununiçin projelerini kullanacaklar. Yönetimle ilişkilerini kullanacaklar. Ya da kötü yola gidip kulis yapacak yetmezse büyü bile yapabilirler. Bu da sizin üzerinizde inanılmaz... Read more »
kuba kadın büyük popo

KÜBA’DA GEZİLECEK YERLER? BİR HAFTALIK KÜBA TURU

Küba; sosyalist, tropikal, eski, oldukça eski bir latin orta amerika ülkesi. Sokaklarında gezinmek masalın içinde gezinmek gibi. Bize biraz uzak ama çekilen 16 saatlik yolculuk küba’da bir haftalık tatil için kesinlikle katlanılacak bir... Read more »
yunan salata

PROTEİN VE LİFLİ TARİFLER

Spor yaparken protein almanız kas oluşumunda, acıkmayı azaltmada ise lifli gıdalar çok işinize yarayacaktır. Bunların da tabakta uygun kombinasyonu sizin yeme zevkini arttırır. Bu zevke yardımcı olabilecek bazı tarifleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu... Read more »
araba geçer mi

ARAÇ KULLANANLAR İÇİN 43 PRATİK FİKİR

Toplantıdan toplantıya giderken zaman kısıtında dolayı yetiştirme, koşturma, telaş bizi bizden alıyor. Binadan çıkıp araca bindiğimizde yeni bir sınav başlıyor. Trafik. Trafikte de başımıza gelebilecek en can sıkıcı şeylerden biri aracı yanlış kullanmadan... Read more »
fotoğraf kompozisyon ters ışık

FOTOĞRAFÇILIKTA 14 KOMPOZİSYON TEKNİĞİ

Klişe gelebilir ama fotoğraftaki tek kural kuralın olmadığıdır derler. Ama bunun yanında biz amatörlere yardımcı olacak rehber niteliğinde bazı pratik bilgiler var. Bunları kullanarak daha iyi bir kompozisyon oluşturabiliriz. Bu ipuçlarının yardımıyla... Read more »
protein shake smoothie

13 PROTEİN SHAKE SMOOTHIE TARİFİ

Protein tozunu tatlandırmak ve yeterli vitamin katmak hem emilimi hem de vücudun onarımı ve direncini arttırır.Bu yüzden önemlidir.  Bunun yanında lezzeti de korumamız gerek. Lezzeti oluştururken de hangi yiyeceğin neyle uyum sağlayacağını... Read more »
makarna salça sos

25 KOLAY MAKARNA SOS TARİFİ

İşten yorgun argın eve gelince ilk aklına yapımı kolay olduğundan makarna geliyorsa, ama sos hazırlamak zor geldiğinden vazgeçiyorsanız işte size 25 basit sos tarifi. Ne de olsa sade makarna gitmiyor değil mi?... Read more »
kahvaltılık smoothie

14 KAHVALTILIK SMOOTHIE TARİFİ

Yaptığınızdan hızlı hazırlanabilen, daha sağlıklı, daha fazla vitamin içeren bir kahvaltı çeşidini hayatıma soktum, sizle de paylaşmak istiyorum, smoothie! Kahvaltı aynı simit ve pohaçaları yemekten bıkmış beyaz yakalıların, zayıflamak isteyen sevimli tontonların,... Read more »
network party

NETWORK PARTİLERDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? 15 ÖNEMLİ TAVSİYE

İster yeni kariyer seçeneklerini arıyor olun ister belli bir firmayı tanımak ya da sadece networkünüzü geliştirmek istiyor olun Network Partyleri kabuğunuzu kırmanız için büyük fırsatlardır. Bir network partyde fırsatları kullanmak için dikkat... Read more »
sanat akım tarihi

SANAT TARİHİNDE 31 FARKLI AKIM

İş dünyasında herkes çalışıyor, herkes biliyor, herkes eğitimli, terfiyi herkes hak ediyor ama birisi öne çıkıyor. Evet iş bilgisinin yanında kültürü de geniş olan terfiyi alıyor. Özel ilgi alanınız olmasa da kültürünüze... Read more »
yaylada uyuyan kadın

HAYATA HEYECAN NASIL KATILIR? 25 ÖNERİ

Bıktın ofis hayatından değil mi? Şimdiye kadar ergenlikle gençlik ve eğlence özdeşleşmiş gibiydi. Yaşı 30 u geçenler kendini yaşlı hissederdi. Son dönemde çıkan fırsat siteleri sayesinde insanlar hayatına heyecan katma fırsatı buldu. Bu... Read more »
ilişki tavsiyeleri dublin

YURTDIŞI İLİŞKİ KOÇLARINDAN 66 EFSANE İLİŞKİ TAVSİYESİ

Siz de kariyere odaklanıp ilişkilerinizi es mi geçiyorsunuz? Yavaş yavaş “evlen” baskılarını daha çok mu alıyorsunuz? İlişkilerde bir türlü istediğimi alamıyorum mu diyorsunuz? Kariyerin ivmesini kaybetmemek için ilişkiyi erteliyor olabilir misiniz? Çevremde... Read more »
görgü-kuralları-yemek-sofra

HER EVE LAZIM GÖRGÜ KURALLARI

İş hayatında görgü kurallarına dikkat edeceğiniz tek yer iş yemeği değil tabi ki. Diyaloglarda, davetlerde, sosyal ilişkilerde, çeşitli zamanlarda nezaketinizi gösterdiğiniz fırsatlar olacaktır. Tabii ki bu sizi sürekli gözetliyorlar anlamına gelmemeli. Daha... Read more »
business-golf

İŞ DÜNYASININ OYUNU, GOLF

Eğer dünya ile iş yapıyorsanız, tavsiyemdir golf oynamaya başlayın. Spor diye geçse de sadece bir oyun olan golf, beraberce oynanan ama oyun sırasınca bolca muhabbete zaman kalan bir oyun. Örneğin yüzerken kimseyle... Read more »
ofiste aşk

OFİSTE İLİŞKİ ve AŞK

“Sekreter olarak girdi satış müdürü oldu” “Ürün müdürü olarak girdi bir senede pazarlama müdürlüğünü aldı” “Yönetici asistanı olarak işe başlayan Mualla şimdi idari işler müdürü oldu” gibi cümleleri bazı bazı duyuyoruz maalesef.Nasıl... Read more »
japonlarla-is-yapmak japon selamı

JAPONLARLA İŞ YAPANLARA 26 KÜÇÜK TAVSİYE :)

Biz Türkler mütevazi, düşünceli, sakin, ağırbaşlı insanları severiz. Bu konuda en çok bize benzeşen en çok sevebileceğimiz yabancı insan heralde Japonlardır. 3 ayrı Japon firması ile çalıştım, hepsi birbirinden harika ekiplerdi. İtinalı,... Read more »
ofis-atistirmak

OFİSTE ATIŞTIRMALIK TARİFLER ve NE KAÇ KALORİ?

Sinirlenince atıştır, streslenince atıştır, deadline yaklaşınca atıştır, patron kızınca atıştır, akşam 5 çayında tatlı krizini gidermek için atıştır.…  atıştır da atıştır. Bir de oturarak çalışıyorsa göbek öyle bir çıkar ki vay haline,... Read more »
çalışma sonrası protein

SPOR VE DİYET İLE KİLO VERMEK İSTİYORUM DİYENLERE 49 TAVSİYE

Missouri Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre 4 saatlik hareketsizlikten sonra yağ yakımı ve kolestrolü kontrol eden bir enzimin fonksiyonu neredeyse sıfıra düşüyormuş. Bu da oturarak iş yapanlar için kötü haber. Demek oluyor ki... Read more »
kravat bağlama yöntemleri

YENİ İŞ GİYİM TARZI -SMART CASUAL-

Smart casual, smart giyim, kejıl giyim, smart kejıl giyim… Son zamanlarda sürekli bu giyim tarzını duyuyorsunuz değil mi? Herkes smart casual giyinmeye başladı. Özellikle iş yerlerinde çok konuşuluyor ve siz daha fazla... Read more »