İngilizce 100 Dış Ticaret Kelimesi (İthalat-İhracat)

Bu makalede ingilizce dış ticaret kelimelerini okuyacaksınız.   Türkiye’de dış ticaret ile uğraşan firma sayısının 100.000’i geçtiğini biliyor muydunuz? Türkiye’nin dış ticaretteki hareketliliği zaman geçtikçe artıyor ve dış ticarette çalışan kalifiye kişi... Read more »
ingilizce bir heceli

İngilizce bir heceli ve 2 heceli kelimeler

İngilizce bir heceli kelimeler ingiliz çocuklarının ilk seslendirdikleri kelimeler olduğunu biliyor muydunuz? Ardından iki heceli kelimeler ve iki kelimeli cümleciklerle konuşmaya başlıyorlar Tavsiye yazı: Çocukların dil öğrenme sırası Çocukların öğrenme sıralaması şu... Read more »
iş kısaltma

İngilizce iş kısaltmaları: 150 örnek

Bu makalede ingilizce iş kısaltmalarını okuyacaksınız. Hepimizin yoğun bir hayatı var ve iş temposu çok hızlı. Görevlerimizi kolaylaştıracak ve iletişimi hızlandıracak stratejiler geliştiriyoruz. Bu nedenle emaillerde de ingilizce kısaltmaları çok kullanıyoruz. Bir... Read more »
formal vs informal

İngilizce formal vs informal 300 kelime karşılaştırması

Bu makalede formal vs informal ingilizce terimleri okuyacaksınız. Bir iş profesyoneli olmak istiyorsanız, işin dilini anlamak çok önemlidir. İş dünyasında maalesef alışık olduğumuz günlük dil ve kelimeler kullanılmıyor. Gündelik hayatta kullandığınız kelimelerin... Read more »
ingilizce sunum deyim

İngilizce: Sunum deyimleri, ifadeleri ve terimleri (171 örnek cümle ve kalıp)

Bu makalede ingilizce sunum deyimlerinin uzun bir listesini bulacaksınız. Araştırmalara göre en büyük korkulardan birinin insan önünde konuşma korkusu olduğunu biliyor muydunuz? Birçok insan için bir sunum oluşturmak ve sürdürmek büyük bir... Read more »
toplantı terim

İngilizce: Toplantı terimleri (145 örnek cümle ve kalıp)

Bu makalede çeşitli ingilizce toplantı terimlerini okuyacaksınız. İş dünyasında yüz yüze etkileşimler önemlidir. Toplantılar, bugünlerde uluslararası iş seyahatlerinin bu kadar popüler olmasının nedenidir. İş adamları, küresel ortaklarıyla şahsen tanışmak için dünyayı geziyor.... Read more »

İngilizce: iş terimleri 10 alanda 285+ sales, advertising, organisation vb. terimleri

İş ingilizcesi dünyasına girince çeşitli bir çok ingilizce iş terimleri duyacaksınız. Bu ingilizce iş terimleri iş hayatınızda diyalogların temelini oluşturacak. Çeşitli departmanlarda kullanılan iş terimlerine hakim olmanız için kelimenin anlamı ve örnek... Read more »
iş görüşmesi kalıp

İngilizce iş görüşmesi kalıpları: İş görüşmelerinde gerekli olabilecek 110 ingilizce kalıp ifade

Bu makalede ingilizce iş görüşmesi kalıplarını okuyacaksınız. Yaklaşan bir iş görüşmeniz var mı? İngilizce iş görüşmesinde kendinizi hazır hissetmeniz için hızlı ve hazır cevaplarınız olması sizi iyi gösterir. Bu da sık kullanılan... Read more »
ingilizce e-posta

İngilizce e-posta nasıl yazılır? Nasıl başlar nasıl bitirilir (194 cümle/kalıp örneği içerir)

İngilizce e-posta yazmak ingilizcenin sık kullanıldığı şirketlerde kaçınılmaz bir beceri.   İster gelecek vaat eden genç bir profesyonel, ister deneyimli bir yönetici olun, ingilizce e-posta yazmak iş iletişiminin hayati bir yönüdür.  ... Read more »

İş İngilizcesi: 150+ ingilizce iş deyimi, anlamı ve örnek cümlesi

İngilizce iş deyimleri kurumsal dünyada, toplantılarda sık kullanılan iş deyimleridir. Çok teknik olmadan tahvil, komisyoncu, emtia, amortisman, temettü, gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH), açığa satış vb. gibi finansal terimlerden bahsedebiliriz. Hepsi iş... Read more »