facebookta beğeni ve paylaşım

Facebookta beğeni ve paylaşım arttırmak için 12 yol

“Nasıl daha fazla facebookta beğeni ve paylaşım alırım?” İşi ve blog yazılarının paylaşımı ve tanıtımı için facebook kullanan herkesin aklındaki soru aynı Facebookta aktif olmasanız da okuyucularınız halen sizin yazılarınızı paylaşıyor olabilir.... Read more »
permalink değiş

Permalink değiştirme: Trafik ve seo kaybetmeden 3 adımda permalink değiştirme

Bu makalede trafik kaybetmeden permalink değişimini okuyacaksınız. Permalink blogunuzdaki postların url adres tipleridir. Birkez google indexledikten sonra permalink değiştirmek blogunuzun trafiğini ve SEOsunu olumsuz etkiler. Blogunuzdaki sayfalar arası linklerin ve size gelen... Read more »
site trafik düşüşü

Ani Site Trafik Düşüşünün 10 Sebebi [Çözümlü]

Bu makalede ani site trafik düşüşünün çözümlerini okuyacaksınız. Google analyticse girdiniz ve istatistiklerinize baktınız. Bir de fark ettiniz ki site önceki periyoda göre ani bir site trafik düşüşü yaşamışsınız.   Ani site... Read more »
sayfa numaralandırma

WordPress Sayfa Numaralandırması Yapmanız İçin 3 Meşhur Eklenti

Sayfa numaralandırma (Pagination) birçok wordpress blogunun ortak özelliğidir. Özellikle çok postu olan bloglarda birden açılınca tek seferde tüm postların indirilmesi sayfanın çok geç açılmasına sebep olabilir. Bu yüzden belli post sayısına bölerek... Read more »
ısı haritası

Isı Haritası Oluşturma Eklenti ve Tasarımı Kapsamlı Kılavuz [3 Ücretsiz eklenti liste]

Blogunuza gelen ziyaretçilerin sayfalarda nerelere odaklandığını, nelere tıkladığını, hangi bölgede zaman geçirip hangi bölgeye hiç tıklamadığını bilmek istersiniz değil mi? Bu bilgi aslında çok kritiktir. Bu mümkündür. Blogunuza ısı haritası kurarak bu... Read more »
hello bar

Hello Bar Nedir? Nasıl Yüklenir? [1 Ücretsiz Hello Bar Eklentisi]

Hello bar blog sayfanızın en üstünde duran mesaj yazabileceğiniz ince bir bardır. Hello bar pop-up kullanımına harika alternatiftir. Çok popüler değildir.   Hello barlar daha az dikkat çekicidir ama sürekli gözükür. Yani... Read more »
exit popup

Exit popup (Çıkış pop-up) nedir? Optimize etmenin 15 yolu [Ücretsiz eklenti]

gr8sales e-ticaret sitesine exit popup koyduklarında satışlarının 300% arttığını biliyor muydunuz?   Siz de abone listenizi genişletmek istiyor musunuz?   Abone kayıtlarının en büyük potansiyellerinden biri nerede tahmin edin?   Exit popup’ında!... Read more »
push notification

Etkili Push notification Tasarlamak ve Göndermeniz İçin 10+ Harika Teknik [Ücretsiz eklenti]

Araştırmalara göre uygulama kullanıcılarının 68%’i indirdikleri uygulamaların push notificationlerini açıyorlar ve 70%’i de push notificationlerin değerli olduklarını belirtiyorlar.   Sizin blogunuza üye olan birçok kişi aslında sizin ve üye oldukları birçok favori... Read more »
breadcrumbs

Sitenize Breadcrumb nasıl eklersiniz? 5 pratik adım

Breadcrumbs sitede rahat gezinmeyi sağlayan kategorileri alt alta sıralayan bir takip düzenidir. Bulunduğunuz sayfadan üst kategorilere çıkmanızı veya kategoriler arasında kolay gezinmenizi sağlar. Genelde küçük bir detaydır ama bence sayfa gezintisinde inanılmaz... Read more »
wordpresste yarışma

WordPresste Yarışma Nasıl Yapılır? Kullanabileceğiniz 5 Yarışma Eklentisi

Blogunuzda wordpresste yarışma düzenlemek mi istiyorsunuz?   Güzel fikir! Size birçok avantajı olabilir.   Örneğin bilinirliğinizi, etkileşiminizi ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.   Peki wordpresste yarışma yaptığınızda bir post yazıp “hadi yarışmaya katılın”... Read more »
yeni blog yazarı

Yeni Blog Yazarlarına Altın Niteliğinde 57 Teknik [Ustalardan..]

Bilginiz veya hevesiniz var ve yeni blog açmak istiyorsunuz. Yeni blog yazarı olmak istiyorsunuz! Süper karar! Yeni blogunuzla uzun bir yolculuğa çıkacaksınız ve kendinize ait bir alanınız olacak. Hepsi harika! Yeni blog... Read more »
a/b testi

Sitenizde kullanacağınız 9 A/B testi yöntemi [Ücretsiz Araçlar]

A/B testi aynı zamanda split test olarak bilinir, Yeni denediğiniz bir tekniği farklı alternatifiyle karşılaştırmak için A/B test yapabilirsiniz. Örneğin bir bir kırmızı bir yeşil buton hazırladınız; Hangisini kullanırsanız daha fazla etki... Read more »
aksiyon butonu hata

Sizi acemi gösterecek 20 basit (CTA) aksiyon butonu hatası [Resimli örnekler]

Bu makalede kaçınmanız gereken aksiyon butonu hatalarını okuyacaksınız. Sitenizle gurur duyuyorsunuz. Tıklatmak için bir sürü linkler ve butonlar koydunuz. Ziyaretçilerin hemen tıklayacağını düşündünüz. Ama linklere ve aksiyon butonlarına tıklamıyorlar. Sitenizin dönüşüm oranı... Read more »
okuyucu kaybettiren

Trafik ve okuyucu kaybettiren 19 basit blog hatası

Blog yazarısınız ve okuyucularınızın ve trafiğinizin olmasını veya var olanın artmasını istiyorsunuz.   Tabii ekstra sayfa görüntülenmesi reklam gelirinizi veya dönüşüm oranınızı arttırmak için harika olabilir. Haklısınız!   Peki ya Eskisi gibi... Read more »
karşılama sayfası program

Dönüşüm oranınızı arttırmak için 10 karşılama sayfası programı [Tüm işlemler için]

Bu makalede dönüşüm oranınızı arttırmak için kullanabileceğiniz karşılama sayfası programlarını okuyacaksınız. Hatırlayın, ilginizi çeken bir başlıklı bir e-posta okudunuz, epostayı açtınız, içindeki butonuna tıkladınız. Özel bir sayfaya geldiniz. İşte o sayfa karşılama... Read more »
302 yönlendirme

Yeni bir url’ye 301 yönlendirmesi nasıl yapılır? [Kapsamlı kılavuz]

301 yönlendirme nedir? 301 yönlendirme bir URL’den diğer URL ye yönlendirmeye yarar. Yani bir sayfanın adresini değiştirdiyseniz onu yeni adrese yönlendirmek için 301 yönlendirme kullanırsınız.   Yani şu yönlendirmeyi yaptınız; siteniz.com/ilk-sayfa à... Read more »
blogta önemli bölge

Blogunuzda 3 önemli bölge: Tasarımı iyi kulanın trafiğinizi arttırın [Resimli anlatım]

Blogunuzda bazı bölgelerin önemli bölgeler olduğunu, diğer bölgelere göre daha fazla ilgi ve tıklama aldığını biliyor musunuz? Blogunuzdaki bu önemli bölgeleri daha etkili kullanarak daha fazla tıklama alabilir, hemen çıkma oranını düşürebilir,... Read more »
blog sabit sayfa

Blog sabit sayfaları: Blogunuzu Kaliteli Gösteren 15 sayfa [Temel Sayfalar]

Blog sabit sayfası menülerde duran, sabit ve post gibi sürekli yenileri gelmeyen sabit yazılardır. Postları güncel bilgiyi yaymak için kullanırsınız. Blog sabit sayfalarında ise bloğunuzun sabit bilgilerini tutabilirsiniz. Okuyucu güncellenen postları takip... Read more »
karşılama sayfası

Başarılı Karşılama Sayfası Hazırlamanız İçin 20+ Süper Teknik [Bol Resimli Anlatım]

Karşılama sayfası bir reklam veya tavsiye linkine tıklayıp bir siteye gittiğinizde sizi karşılayan sayfadır. Karşılama sayfasında bir mesaj vardır ve tıklama, email kaydı gerektirebilir. Verdiğiniz reklamın veya sosyal medyada paylaştığınız postun sitenizde... Read more »
karşılama sayfasında görsel

Karşılama sayfasında görsel kullanmanın 13 yaratıcı yolu [Resimli örnekli]

Bu makalede karşılama sayfasında görsel kullanmanın yaratıcı yollarını okuyacaksınız. Görseller bir karşılama sayfasının duygusal yönüdür. Gelen ziyaretçinizi mutlu, bilgilenmiş, motive olmuş ve emin olmuş şekilde ayrılmalarını sağlar. Ne demiş üstad Bir resim... Read more »
wordpress güvenlik

WordPress Güvenlik Önlemleri: Blogunuzu Güvenli Hale Getireceğiniz 10 önlem

Bu makalede blogunuzu veya sitenizi güvenli hale getirecek wordpress güvenlik önemlerini okuyacaksınız. WordPress sitelerinin 73%’ünün kırılgan olduğunu biliyor muydunuz?   En kırılgan 10 eklentinin 5’i satılan ticari eklentiler olduğunu biliyor muydunuz?  ... Read more »
beyaz ekran

WordPress Beyaz Ekran Hatasının 6 Çözüm Yolu

WordPressin beyaz ekran hatası en korkulan hatadır. Platformun en zahmetli hatalarındandır.   Bu hatanın birden çok sebebi olabilir ve detay vermiyor olmaması da işi daha da zorlaştırır. Beyaz ekran sorununu çözmenin en... Read more »
az bilinen wordpress özellikleri

WordPress Özelliikleri: Muhtemelen Kullanmadığınız Gizli Kalmış 20 Efsane WordPress Özelliği

Bu makalede muhtemelen kullanmadığınız gizli kalmış wordpress özelliklerini kullanmayı okuyacaksınız. Bir süredir blog yazıyorsunuz, wordpress kullanıyorsunuz. Aslında düzenli wordpress kullanıyorsanız muhtemelen wordpress özelliklerinin çoğunun nasıl çalıştığıyla ilgili tecrübe ve beceri sahibisinizdir.  ... Read more »
tema değiştirdikten sonra

WordPress tema değiştirdikten sonra trafiğinizin 95%’ini korumanın 10 yolu [Temel işlemler]

Bu makalede blogunuzda tema değiştirdikten sonra trafik kaybetmemeniz için yöntemler okuyacaksınız. Blogunuzda tema değiştirmek hiç istediniz mi? Belki de seçtiniz ve pat diye değiştirdiniz! Tema değiştirmekte haklı olabilirsiniz. Bir araştırmaya göre okuyucuların... Read more »
spam kullanıcı

Spam Kullanıcıları Belirleyip, Silip, Yeniden Kayıt Olmasını Engellemenin 2 yolu

WordPress önceden sadece bir blogtu, spam kullanıcılar sorunu yoktu.   Fakat şimdi wordpress çok genişledi ve üyelikler, çoklu kullanımlar, buddypress, açık abonelik gibi birçok özellikler geldi.   Bunlar da daha çok tedbir... Read more »
404 hata

WordPress 404 Hatası Çözümü Ve Sayfa Oluşturma [Ücretsiz Eklenti]

WordPresste içerik oluşturmak hem kolaydır hem de zevklidir. Fakat diyelim ki içeriklerden birini sildiniz, İnsanlar gelip o kırık linke tıkladılar ve istedikleri içeriği bulamayıp 404 hata sayfası ile karşılaştılar. Evet, istenmeyen bir... Read more »
göz takibi

Sayfada göz takibi analizinden alacağımız 8 şaşırtıcı ders

Bu makalede blogunuzda veya sitenizde göz takibi analizinden çıkaracağınız şaşırtıcı sonuçları okuyacaksınız. Veriye gelince, hiçbir zaman yetmez. Rakamlar, testler, kriterleri analiz etmek, trendleri incelemek- bunlar büyük işler ve harika websiteleri kurmak için... Read more »
blog tasarım

Mükemmel Bir Blog Tasarımı İçin 27 Az Bulunur Teknik [Resimli Anlatım]

Bu makalede mükemmel bir blog tasarımının yöntemlerini öğreneceksiniz. Araştırmalara göre “bir sitede insanlar 3-7 sn arasında sitede kalıp kalmayacağına” karar veriyor. Başka bir araştırmaya göre okuyucuların olumsuz site feedbacklarinin 94%’ü kötü tasarım... Read more »
blog tasarım hatası

Blog Tasarım Hataları: Blogunuzu acemi gösterecek 18 tasarım hatası [En kritik liste]

Bu makalede blogunuzu acemi gösterecek bog tasarım hatalarını okuyacaksınız. Blogunuzun tasarımı sizce iyi mi? Özellikle iyi bir blog için ilk izlenim çok önemli. Çünkü araştırmalara göre “bir sitede insanlar 3-7 sn arasında... Read more »

Blog Ve Websitesi Arasındaki 10 Fark [Burası Bir Blog]

Blog ve websitesi arasındaki farkı biliyor musunuz? İnternette dolaşırken girip çıktığınız her 10 sitenin aslında blog olduğunu biliyor muydunuz? Siz hepsini websitesi sandınız değil mi? Birçoğumuz birini diğeriyle karıştırırız. Birçoğumuzun aklında şu... Read more »
eklenti kalıntı

WordPress Eklenti Kalıntılarını Nasıl Tam Temizlersiniz? [3 eklenti]

Bir eklentiyi kaldırdığınızda tamamen silinmediğini ve eklenti kalıntıları kaldığını ve bunun da sitenizi yavaşlattığını biliyor muydunuz? Evet, maalesef bir eklentiyi kaldırdığınızda, o süreç bazen geride eklenti kalıntıları dosya ve data bırakır. Siz... Read more »
wordpress kurduktan sonra

WordPress Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 13 İnce Ayar [Resimli Anlatım]

Buraya geldiğinize göre wordpressten blog açtınız. Süper! WordPress piyasanın yarıdan fazlasına hitap ediyor. Doğru blog altyapısını seçmişsiniz. WordPress tüm kurulum süreci bildiğiniz gibi 3- 5 dakika sürüyor. Fakat wordpressi sadece “kur”a tıklayıp bırakmamalısınız.... Read more »

En Kullanışlı 23 WordPress Eklentisi [Temel ücretsiz liste]

Bu makalede wordpress bloglar için en kullanışlı wordpress eklentileri okuyacaksınız. WordPress.org’ta sitenizi kurdunuz, istediğiniz temayı yüklediniz ve kullanmaya başladınız. Süper! Fakat bazı istediklerinizi yapamıyorsunuz! Ek fonksiyonlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Temanız da istediğiniz fonksiyonlara... Read more »
ping servis

6 soruda ping servisi nedir? Ve 2023 wordpress ping listesi

Bu makalede wordpress ping servisinin özelliklerini ve güncel ping listesini bulacaksınız.   Yeni bir yazı yazdınız, süper! Ama hızlıca trafik almasını bekliyorsunuz. Bir türlü ilk trafiği alamadınız. Çünkü henüz yazınız indekslenmedi. Eğer... Read more »
site hızandırma

WordPress site hızlandırması için 23 altın teknik [Kendim denedim]

Bu makalede wordpress site hızlandırma yöntemlerini okuyacaksınız. Amazonun 1 saniye sayfa yüklenmesi geciktiğinde 1,6 milyar $ kaybettiğini biliyor musunuz? Sizin site hızlandırma işlemlerini yapmamışsanız ve siteniz yavaşsa şunlara sahip olabilirsiniz; 11% daha... Read more »

8 adımda wordpress.comdan wordpress.orga geçiş [Resimli anlatım]

Bu makalede blogunuzu wordpress.comdan wordpress.orga geçirme işlemlerini okuyacaksınız. Blogunuzu wordpress.com’da yazmaya başladınız. Blogunuzu büyütmeye başladınız. Daha özgür ve profesyonel olmak istiyorsunuz. Fakat bir süre sonra wordpress.com’un size yetmediğini farkediyorsunuz. Mesela şunları yapamıyorsunuz;... Read more »
wordpress.com

WordPress.com ve wordpress.org arasındaki 10 fark

İlk blog kurmaya karar verdiğinizde mutlaka size wordpress.com dan kur diyen olmuştur. WordPress.com ve wordpress.org arasından .com olanı seçtiniz değil mi? Bu normal. Bunun birçok sebebi var. İlk sebep ücretsiz olması. WordPress’ten... Read more »