youtube telif

Youtube telif hakkı yememek için 5+ çözüm yolu

Bu makalede youtube telif hakkı yememek için alacağınız önlemleri okuyacaksınız. Youtube videosunun çok kolay telif hakkına takılabileceğini ve kanalınıza zarar verebileceğini biliyor muydunuz? Youtube telife takılmak ne demek? Youtube’a yüklediğiniz video içeriğinizde... Read more »
linkedinde güven oluşturmak

Linkedinde Güven Oluşturmak İçin 7 Yol

Bu makalede linkedinde güven oluşturma yollarını okuyacaksınız. Linkedin profiliniz sizin online özgeçmişiniz. Sizin iş hayatınızla ilgili bilgilere ulaşmak isteyen için herkese açık, pratik ve hızlı bir seçenek. Güçlü ve becerileri iyi anlatan... Read more »
mobil uyumlu e-posta

Mobil uyumlu e-posta pazarlama yapmanız için 14 pratik tüyo [Resimli]

Bir araştırmaya göre insanların 65%’inin e-postalarını cep telefonundan veya tabletten okuduğunu biliyor muydunuz? Bu demektir ki ziyaretçilerinize mobil uyumlu e-posta hazırlamazsanız insanların yarısından fazlasına okutamayacaksınız. Site sahibi olarak yapacağınız en önemli hamlelerden... Read more »
hashtag kullan

Hashtag Kullanarak Trafiğinizi Arttırmanız İçin 15 Yöntem

Instagramda hashtag kullanarak trafik çekmek mi istiyorsunuz? Bu makalede pazarlama amaçlarınıza ulaşmak için instagramda hashtagleri nasıl daha etkili kullanabileceğinizi okuyacaksınız. Hashtagler instagramın ana parçalarından biridir. Size birçok konuda fayda sağlar. Erişiminizi genişletir... Read more »
ev studyo

Düşük Bütçeyle Ev Stüdyosu Kurmanızın 3 Yolu

Bu makalede düşük bütçeyle ev studyosu kumanın yöntemlerini okuyacaksınız. Takipçilerinize kaliteli videolar üretmek istiyorsunuz ve doğru ekipmanları kullanmak istiyorsunuz. Şunu bilin ki çok yüksek kalite fotograf makinesi ve diğer ekipmanlara gerek olmayacak.... Read more »
pinterest ile siteye trafik

Pinterest İle Siteye Trafik Çekmenizin 35 Hızlı Yöntemi

Pinterest fotoğrafların ve infografiklerin çok paylaşıldığı bir resim paylaşma sitesi. Muazzam bir potansiyeli bulunuyor. Biraz kızların daha çok kullandığı sosyal network gibi izlenim var. Fakat pinterest ben dahil çok kişinin takip ettiği... Read more »
facebookta beğeni ve paylaşım

Facebookta beğeni ve paylaşım arttırmak için 12 yol

“Nasıl daha fazla facebookta beğeni ve paylaşım alırım?” İşi ve blog yazılarının paylaşımı ve tanıtımı için facebook kullanan herkesin aklındaki soru aynı Facebookta aktif olmasanız da okuyucularınız halen sizin yazılarınızı paylaşıyor olabilir.... Read more »
youtube ile siteye trafik çekme yolları

Youtube ile siteye trafik çekmenizin 29 hızlı yolu

Bu makalede youtube ile siteye trafik çekme yöntemlerini okuyacaksınız. YouTube tanıtım, eğlence, eğitim amaçlı kullanılan video platformudur. Youtube dünyanın en büyük 2. arama motorudur. Youtube aylık 22 milyar kez ziyaret ediliyor. Ortalama... Read more »
facebook performans ölçüm metrikleri

Takip Etmeniz Gereken 15 Facebook Performans Ölçüsü

Bu makalede ölçüm yapabilmeniz için kullanabileceğiniz facebook performans ölçüm metriklerini okuyacaksınız. Facebook bize birçok performans ölçüsü veriyor. Buna en çok yakınlaşabilense twitter. Alacağınız facebook performans ölçüleri bilgileri sizin postlarınızın İzleyicisi Demografisi Lokasyonu... Read more »
facebook fotoğraf yarışma

Çok Katılımlı Bir Facebook Fotoğraf Yarışması İçin 10 Tavsiye

Fotoğraf yarışmalarının cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birkaç yıldan beri popülerliği arttı. Özellikle facebook fotoğraf yarışmalarını daha fazla görür olduk. Fakat sadece fotoğraf yarışması yapmak yetmez, yaptığınız fotoğraf yarışmasının mobil uyumlu olmasına da dikkat... Read more »
facebook 360 fotoğraf

Facebook 360 Fotoğrafları Markanız İçin Kullanmanın 6 Yolu

Facebook 360 fotoğraf sizin facebook sayfanızda takipçilerinizin fotoğraflarınızı 360 derece deneyimlemesini sağlayan bir programdır. Bu makalede facebook 360’ın markanız veya işletmeniz için nasıl kullanıldığını keşfedeceksiniz. Facebook 360 fotoğraf Nedir? Normal fotoğraflardan hariç,... Read more »
beğeni sayısını arttır

Instagram Postlarınızın Beğeni Sayısını Arttırmak İçin 20 Teknik

Bu makaede instagram beğeni sayısını arttırma tekniklerini okuyacaksınız. Instagram toplam 500 milyon kullanıcıya sahip olduğunu biliyor muydunuz? 300 milyonun üzerinde kullanıcı günlük kullanıyor. Dahası da var, günde 40 milyar like atılıyor. İşletme... Read more »
udemy kurs

Udemy Kurs Videosu Çekmek İsteyenlere Altın Değerinde 72 Tavsiye

Bu makalede udemy kurs videosu çekmek için tavsiyeler okuyacaksınız Kendi bilgeliğinizi milyonlarla paylaşmak artık uzak bir hayal değil. İnternet ve video eğitim siteleri sayesinde bilginizi binlerce kişiye kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Peki etkili... Read more »
adsense alternatifleri

Adsense Alternatifleri: Yüksek Kazandıran 15 Adsense Alternatifi

Google adsense alternatifi mi arıyorsunuz? Sorun değil! Bir sebeple adsense ile çalışamayanlar için birçok seçenek sizin için dışarıda bekliyor. Hemde adsense’ten çok daha fazla kazandırıyor. Bazı paraya çevirme alternatifi arayanların ortak senaryolarını... Read more »
ziyaretçi sadakati

Sitenizde / Blogunuzda Ziyaretçi Sadakatini Kazanmanızın 49 Temel Yolu

Bu makalede sitenizde veya blogunuzda ziyaretçi sadakatini nasıl sağlayacağınızı okuyacaksınız.   Her 60 saniyede 1.500+ blog postu yazıldığını biliyor muydunuz? İnternette milyarlarca blog yazısı var. İnanılmaz bilgi üretimi yaşanıyor. Googleda araştırma yapanların... Read more »
blog sadık ziyaretçi kitlesi oluştur

Blogunuza sadık ziyaretçi kitlesi oluşturmanız için 13 temel teknik

Düzenli bir trafiğiniz var mı?   Peki ya bloğunuzu tekrar tekrar ziyaret eden sadık ziyaretçileriniz var mı?   Eğer şimdiye kadar fark etmediyseniz sadık ziyaretçilerinizi belirleyip onlara yatırım yapın.   Çünkü sosyal... Read more »
misafir yazarlık hataları

Misafir yazarlık hataları: Hemen bırakmanız gereken 18 basit hata

Bu makalede sık yapılan misafir yazarlık hatalarını okuyacaksınız. Misafir yazarlık başka blogta yazı yayınlamaktır. Misafir yazar olarak yayınladığınız yazıdan kendi sayfanıza link verip backlink kazanabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim kurduğunuz tüm blog yazarları... Read more »

Cornerstone içerik nedir, yazarken kullanmanız gereken 6 yazma tekniği [Detaylı anlatım]

Bu makalede blog yazarlarının önemsediği cornerstone içerik nedir ve yazma yöntemlerini okuyacaksınız. Gelen trafiği sitenizde tutmak ister misiniz? Ziyaretçi deneyimi oluşturmak? Blogunuzun SEO sunun gelişmesini sağlamak? Arama sonuçlarında yukarılara çıkmak? Sitenize daha... Read more »
reklam almanın zararları

Bloga Reklam Almanın Zararları [13 Sebep]

Bu makalede blogunuza reklam almanın zararlarını okuyacaksınız. Birçoğu bloggerın hayalidir değil mi? Blog yönetim panelinizi açarsınız, bir sürü bildirim. İçlerinden biri de “Yeni bir ödeme aldınız” Dün gece siz uyurken bir sürü... Read more »
blog para kazanmama

Blogunuzun Para Kazanmamasının 26 Sebebi

Bu makalede blogunuzdan para kazanamama sebeplerini okuyacaksınız. Bloğunuzu kurdunuz, birkaç ay beklediniz, hiçbir şey olmadı. Ziyaretçiler gelip gidiyor. Eminim yorum yapılsın, paylaşımlar ve beğenmeler olsun, yeni aboneler gelsin istiyorsunuz. Aslında bunların hiçbirini... Read more »

Para Kazanmak İçin Blogunuza Yatırım Yapmanız Gereken 7 Unsur

Blogunuza yatırım yapıyorsunuz ve blogunuzdan para kazanıyorsunuz. Süper! Fakat belli bir noktada tıkandınız mı? Daha fazla ilerlemiyor mu? O zaman zamanı gelmiş. Daha fazla para kazanmak için blogunuza yatırım yapıp para harcamalısınız.... Read more »
içerik pazarlama

Etkili Bir İçerik Pazarlama Yapmanız İçin 15 Tüyo [Araştırmalar İçerir]

Bu makalede etkili bir içerik pazarlama yapmanız için yöntemler okuyacaksınız. İnsanların 84%’ü markalardan şunları bekliyor; eğlenceli içerik üretmesini hikayeler anlatmasını çözüm üretmesini event ve deneyim fırsatı oluşturmasını. (Meaningful Brands, 2017) İçerik üretimi... Read more »
gif yapma

GIF yapmanız için 5 program. [En kolayları]

Bu makalede gif yapma programlarını tanıyacaksınız. Başkasının blogunu okurken dikkatinizi en çok ne çekiyor?   Hareketli ve renkli şeyler değil mi? Görsel ve videolar içeriğe dinlendirici aralar veriyor ve renk katıyor. Peki... Read more »
e-kitap satış

E-Kitap Satışınızı Arttırmak İçin 10 Tavsiye (E-Book)

Amerikada e-kitap satışının akıllı telefon oyun uygulamalarını geçeceğini ve 8 milyar $ seviyesine geleceğini biliyor muydunuz? E-kitap ve bilgi ürünleri pazarı gitgide büyüyor ve aşağı düşüş sinyali hiç vermiyor. Eğer bir blogunuz... Read more »
giriş bölümü

İyi Bir Giriş Bölümü Yazmanız İçin Gerekli 10+ Teknik [20+ Örnek İçerir]

İnsanların blog yazılarına tıkladıktan sonra devamını okuyup okumayacağına karar verme süresi 8 saniyeye kadar düştü. (Kaynak: Time dergisi) Giriş bölümünün ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Sadece 8 saniye. Eyvah! Bunun meali... Read more »
haber yazma teknik

Gazetecilerin Haber Yazma Tekniklerinden Blog Yazılarınıza Alabileceğiniz 10 Tarihi Haber yazma Tekniği

Gazetecilerin amacı yaptıkları haberleri okutmak izletmek. Bu yüzden haber yazma teknikleri çok önemli. Blog yazarları da aynı hedefi taşıyor. Yazdıklarını okutmak! Milyonlarca blog yazarı yazılarını okutmak için yıllardır yeni teknikler geliştiriyor. Fakat... Read more »
blog topluluğu

Okuyucularınızla Blog Topluluğu Oluşturmanız İçin 10 Yöntem

Blog topluluğu blogunuzun çevresinde oluşan niş bir kitledir. Oluşturacağınız blog topluluğundaki herkesin amacı aynıdır. Bir sonraki üreteceğiniz niş içeriği okumak. Blog topluluğu oluşturmaya başladıysanız artık bir sorumluluğunuz var. Artık içerik üretmek için... Read more »
blog açmadan önce

Blog Açmadan Önce Keşke Bilseydim Diyebileceğiniz 29 Kritik Hata [Kapsamlı Rehber]

Blog açmadan önce hep aklımda şu vardı; “Blog açıcam, bir süre sonra çok popüler olacağım, blogum çok tutacak, benim özel alanım olacak, her şey kolayca yürüyecek gidecek.” Ama olmadı. Bazı yazılara hiç... Read more »

Blog postunuzda çekici bir sonuç bölümü yazmanız için 15 süper teknik [#9 önemli]

Saatlerce uğraşıp bir makale yazdın ve yayınladın. Oley! Peki etkili bir sonuç bölümü yazdın mı? Yapma! Sonuç bölümüne özen göstermedin değil mi? Eğer bloğunuza gelen ziyaretçi sonuç bölümünü okuyor ve eğer, sayfayı... Read more »
permalink değiş

Permalink değiştirme: Trafik ve seo kaybetmeden 3 adımda permalink değiştirme

Bu makalede trafik kaybetmeden permalink değişimini okuyacaksınız. Permalink blogunuzdaki postların url adres tipleridir. Birkez google indexledikten sonra permalink değiştirmek blogunuzun trafiğini ve SEOsunu olumsuz etkiler. Blogunuzdaki sayfalar arası linklerin ve size gelen... Read more »

18 Site İçi SEO Tekniği / Site Üzeri SEO [Ücretsiz kontrol listesi]

Bu makalede site içi seo teknikerini okuyacaksınız. Google’ın her yıl algoritmasını 500-600 kez güncellediğini biliyor muydunuz? Algoritma güncellemelerinin hepsinin tek amacı var; “Google ziyaretçilere istediklerini tam anlamıyla vermek ve kullanıcıların sizin sayfanızı... Read more »
e-ticaret seo

15 E-ticaret SEO Teknikleri

E-ticaret seo’su e-ticaret sitelerinde trafiği arttırmak için kullanıır. E-ticaret sitelerinde bir blogtan çok daha fazla sayfa vardır.   Birçok ürün sayfası, ürün varyasyonları, karmaşık filtreleme sistemleri, zamanı dolmuş ürünler gibi birçok konular... Read more »
kurumsal blog

Firma Sitenize Kurumsal Blog Eklemenizin 15 Faydası

Bu makalede firma sitenize kurumsal blog eklemenizin faydalarını okuyacaksınız. Sitenizin trafiğini arttırmak mı istiyorsunuz? Sitenizin trafiğinin yavaşladığını mı düşünüyorsunuz? Site trafiği belli bir noktaya geldiğinde daha fazla artmaz. Uzun ve kısa vadede... Read more »
anti seo

Anti SEO nedir? Anti SEO Atağını Çözmenin 7 Yolu

Anti SEO nedir? Anti SEO; websitenizin google’da sıralamasını düşürmek için yapılan veya kendiliğinden oluşan tüm işlemlerdir. Anti SEO ve Google bowling benzer işlemlerdir. İş şöyle yürüyor; Google’da üst sıralardaysanız ve üst sıraya... Read more »
twitter ile siteye trafik çek

Twitter ile siteye trafik çekmenizin 34 hızlı yolu

Bu makalede twitter ile siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız Her gün 500 milyon tweet atıldığını biliyor muydunuz?   Peki tweetlerle etkileşimin 92%’si linke tıklamakla yapıldığını biliyor muydunuz?   Yani twitterdan blog postunuzun... Read more »
anchor text

Anchor text nedir? 5 anchor text optimizasyon yöntemi

Anchor text nedir? Bloglarda veya sitelerde altı çizili şekilde vurgulanmış tıklanabilir bazı kelimeler görürsünüz. Onlar anchor text’tir yani kanca metin. Anchor texte tıklayınca başka bir siteye veya sitenizde başka bir sayfaya gider.... Read more »
google algoritma güncelleme

13 Büyük Google algoritma güncellemesi [Açıklamalı]

Son 15 yılda tanıtılan sayısız google algoritma güncellemesinden SEO’yu sonsuza kadar değiştirenleri okuyacaksınız. Google algoritma güncellemesini yılda birkaç bin kez güncellemeyi iddia ediyor. Çoğu durumda, Google algoritma güncellemeleri fark edilemeyecek kadar küçük.... Read more »
mobil reklam geliri

Mobil Reklam Gelirinizi Arttırmanın 10 Yolu

Bu makalede mobil reklam geliri arttırma yöntemlerini okuyacaksınız. Website veya blog sahibi olarak mobil optimizasyonunu önemsemek en önemli şeylerden biri haline geldi. Fark ederseniz arama motorlarından blogunuza gelen insanların geldiği yerler listesinde mobil... Read more »
blog post yayınlamadan önce

Blog Post Yayınlamadan Önce Atlamamanız Gereken 14 Kritik Kontrol

Blog postunuzu hazırladınız ve yayınlayacaksınız! Peki yayınlamadan önce son kontrolleri yaptınız mı? Blog postunuzu yayınlamadan önce başlıktan etiketlere birçok kontrol yapmanız blog postunuzun daha kaliteli ve daha bulunur olmasını sağlar.   Bu... Read more »
mobil pazarlama

Satış Arttırmanız İçin 15 Mobil Pazarlama Tekniği [İstatistik Destekli]

Dünyada 5 milyar insanın mobil cihaz sahibi olduğunu biliyor musunuz? Mobil dünya sadece gelecek değil aynı zamanda iş modellerini de değiştirdi. Mobil pazarlama büyük bir sektör haline geldi. Mobil cihazlar tüm dünyada... Read more »
kolay okunan

Kolay okunan blog yazısı yazmanız için 10 yazı tasarım tekniği [Resimli açıklamalı]

“Ortalama bir sitede kullanıcılar ortalama bir ziyarette yazının en fazla 28%ini ortalama 20%sini okuyor.” — Jakob Nielson, Nielson Norman Group   İnsanlar okumuyor diyoruz fakat yazarlar da bence kolay okunan yazılar yazamıyor.... Read more »
local seo

Local SEO Kılavuzu [Yerel İşletmeler için 10 Teknik]

Tüketicilerin 64%’ünün local işyerlerini bulmak için google ve yerel listeleri kullandığını biliyor muydunuz? Ve arayan tüketcilerin 72%’sinin 8 km çevrede buldukları yerel işletmeyi 24 saat içinde ziyaret ettiklerini? Local SEO yüz yüze... Read more »
sepeti terk

E-ticaret Sitesi Sepeti Terketme Oranını Azaltmanız İçin 20 Yöntem

Ortalama sepeti terk etme oranının 70% olduğunu biliyor muydunuz? Online alışveriş sitenizde sepeti terk etme oranını azaltmak ve onları siparişe çevirmek ister misiniz? Müşteriler şu aşamalardan geçiyorlar, ürünü araştırıyor tüm incelemeleri okuyor... Read more »
e-ticaret satış

Daha Çok E-Ticaret Satışı Yapmanın 53 Yolu

Eğer internetten daha fazla para kazanmak ve e-ticaret satışınızı arttırmak istiyorsanız, er ya da geç yüzleşeceğiniz şey; dönüşüm oranı Ana amacınız şu olabilir, aynı trafikten daha fazla satın alan müşteriye çevirebilmek. Bunun... Read more »
makro ve mikro influencer

Makro Ve Mikro Influencer Arasındaki 10 Fark

Tek bir influencer tipi olamadığını, makro ve mikro influencer olduğunu biliyor muydunuz? Bu makalede makro ve mikro influencer arasındaki farkı okuyacaksınız. Peki; mikro influencerlar mı makro influencerlar mı daha etkili? En çok... Read more »
e-posta abone listesi

E-Posta Abone Listesi Oluşturmanız İçin 22 Altın Yol

E-posta abone listesi oluşturmak sitenize kayıtlı kişilerin e-postaları ile abone olmalarınız sağlamaktır.   E-posta abone listesi oluşturmak neden önemlidir?   E-posta abone listesi blogun trafiğinin ana kaynaklarındandır. E-posta abone listeniz yeni bir... Read more »
karşılama sayfası

Karşılama Sayfanızdaki Dönüşüm Oranınızı Arttırmanız İçin 10 Araç [Tüm İşlemler İçin]

Bu makalede karşılama sayfası programlarının listesi okuyacaksınız. Hatırlayın, ilginizi çeken bir başlıklı bir e-posta okudunuz, epostayı açtınız, içindeki butonuna tıkladınız. Özel bir sayfaya geldiniz. İşte o sayfa karşılama sayfası. Karşılama sayfası nedir?... Read more »
email abonelik form yerleri

Email Abonelik Formunu Sitenizde Koyabileceğiniz 20 Yaratıcı Yer [Resimli anlatım]

Blog hayatımda ilk yaptığım hatalardan biri ne biliyor musunuz? Email abonelik formunu sitemde abone toplamak için etkili şekilde kullanmamıştım. İlk zamanları hatırlıyorum. Aylık 2.000 ziyaretçi alırdım ama abone sayısı 5 idi. Tek... Read more »
bonus içerik

13 Bonus içerik türü (Daha Fazla Email Adresi Toplamanıza yardımcı) [Content upgrade]

Bonus içerik nedir? Bonus içerik yayınladığınız makalenizin içerik gücünü ve çekiciliğini arttırmak için eklediğiniz makaleye ek destekleyici, iş kolaylaştırıcı dökümanlardır. Email aboneliği karşılığında bonus içerik önerebilirsiniz. İnsanlar şablon, fotoğraf, kontrol listesi gibi... Read more »
e-posta dönüşüm oranı

E-Posta Dönüşüm Oranınızı Arttırmanızın 20 Temel Yolu

E-posta dönüşüm oranı nedir? E-posta dönüşüm oranı; e-posta yolladığınız kişilerin % kaçının e-postayı açıp istediğiniz linke tıkladığının oranıdır. Örneğin; Gönderdiğiniz e-posta sayısı: 100 Tıklayan kişi sayısı: 30 E-posta dönüşüm oranı: 30%’dur. Başarılı... Read more »
email konu başlığı

Tıklattıracak Email Konu Başlığı Yazmanız İçin 23 Vurucu Teknik [15 örnek]

İnsanların 69%’u emailin içeriğine bakmadan sadece email konu başlığına bakarak spam işaretlediğini biliyor muydunuz? Emaillerin açılmasının 80% oranla en etkili unsurun email konu başlığı olduğunu biliyor muydunuz? Abonelerinizin emaillerinizi açmalarınız sağlamak için... Read more »
email tasarım program

En Basit Ücretsiz 8 Email Tasarım Programı

Bu makalede email tasarım programları listesini okuyacaksınız. Abonelerinize çok güzel ve harika gelen emailler tasarlayabiliyor musunuz? Email pazarlama işiniz için kullanabileceğiniz en güçlü bir aracınızdır. Fakat düz metinle email yollamanız göze çok... Read more »
abonelik eklentisi

WordPress için abonelik eklentisi [16 ücretsiz e-posta abonelik eklentisi]

E-posta abonelik eklentisi blogun e-posta abone sayısını arttırmak için kullanılan ek programdır.   Blog yazarı olarak form oluşturma, bülten aboneliği, renklendirme, kişiselleştirme gibi işlemleri e-posta abonelik eklentisi kullanarak hazırlayabilirsiniz.   E-posta abonelik... Read more »
teşekkür emaili

Teşekkür Emailini Ziyaretçiyi Etkilemek için Kullanabileceğiniz 6 Önemli Zaman

Bu makalede teşekkür emailinin kulanım alanlarını okuyacaksınız. Birçok websitesi temel gereksinimleri doğru yapıyor ve bu yüzden Amerikalıların 70%’i düzenli şekilde online alışveriş yapıyor. Bu büyük bir oran. Peki yeni siteler nasıl müşteri... Read more »
spama düşme

Emailinizin spama düşmemesi için 18 kritik önlem

Bu makalede emailinizin spama düşmemesi için alacağınız önlemleri okuyacaksınız. Bir araştırmaya göre gönderilen kampanya emaillerinin sadece 79%’u alıcıların gelen kutularına düştüğünü biliyor musunuz? Ufacık bir hatanız emaillerin spama düşmesine sebep olabilir, karalisteye... Read more »
kişiselleştirilmiş e-posta yazma

Kişiselleştirilmiş E-posta Yazmanız İçin 7 Basit Dokunuş

Bu makalede kişiselleştirilmiş e-posta tekniklerini okuyacaksınız. Email pazarlama; getirisi en yüksek dijital tanıtım aracıdır.   Marka tarafının 89%’u e-postayı tanıtım için kullanıyorlar.   Fakat nasıl en verimli şekilde kullanacağız?   Kişiselleştirilmiş e-posta... Read more »
pinterest profilinizi optimize etme

Pinterest Profilinizi Optimize Etmek İçin 30 Teknik

Bu makalede pinterest profilinizi optimize etmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Pinterest fotoğrafların arasında kaybolmuş 100 milyonun üzerinde kullanıcıyla en hızlı büyüyen networklerden biri. Bir rapora göre ortalama pinterestte durma süresi 15 dakikayı buluyormuş. Kullanıcılar... Read more »
email hazırla

Dönüşüm Oranı Yüksek Email Hazırlamanız İçin 30 Altın Yol [Örnekli Ve İstatistikli]

Bu makalede etkili email hazırlama yöntemlerini okuyacaksınız. Oturmuş blogların trafiklerinin 44%’ünün email pazarlamadan geldiğini biliyor muydunuz? Oturmuş blogların trafik genelde şu oranda; 44% email 35% google arama 13% doğrudan 8% sosyal medya... Read more »
e-posta çeşitleri türleri

Pazarlamada Kullanılan E-Posta Çeşitleri [7 Resimli Örnekli]

Bu makalede pazarlamada kullanılan e-posta çeşitlerini okuyacaksınız. Abone listesindeki kişilere yollanan e-postaların sadece (ortalama) 3%’ünün açılıp siteye trafik olarak geldiğini biliyor muydunuz?   Yani attığımız e-postaların 97%’si geri dönüş almıyor. Çünkü doğru... Read more »
youtube seo

Youtube Seo: 7 Optimizasyon Tekniği

Bu makalede youtube seo tekniklerini okuyacaksınız. Sanal ortamdaki kullanıcılar videoyu seviyorlar. Aslında bir kullanıcı bir ürün hakkında yazı okumaktansa video izlemeye, 4x kat daha fazla eğilimliler. YouTube’da en büyük arama motoru. Video... Read more »
youtubetan para kazan

Youtubetan Para Kazanmanın 19 Efsane Tekniği

Youtube kanalınız var ve video yüklediniz, youtubetan para kazanmak istiyorsunuz. Mümkün! Her bloggerın bildiği gibi youtube ta kanal açmak ve trafiğini arttırmak, blog trafiğini arttırmak ile aynı mekanizma. Yani içerik her zaman... Read more »

Youtube Kanalı Büyütmenin 15 Yolu

Bu makalede youtube kanalı büyütmenin yollarını okuyacaksınız. Youtube algoritması uyumlu video mu üretmek istiyorsunuz? İnsanları nasıl çekeceğinizi ve onları sonuna kadar nasıl izleteceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu makalede youtube video içeriğinizin üretim... Read more »

Sosyal Medya İçerik Yedekleme Araçları (20’lik liste)

Bu makalede sosyal medya içerik yedekleme araçlarını okuyacaksınız. Bilgisayarımızdaki veriyi yedeklemek gerektiğinin hepimiz farkındayız. Her işletme ve organizasyon biriktirdiği verileri olası kayıplardan korumak zorunda. Dosyalar ne olursa olsun (fotoğraf, video, proje dosyası,... Read more »
sosyal medya pazarlama

Başarılı Bir Sosyal Medya Pazarlaması İçin 10 Altın Kural

Bu makalede başarılı bir sosyal medya pazarlaması için teknikler okuyacaksınız. İş yapma şekilleri değişti. Sosyal medya hayatımıza çok hızlı girdi. Markalar için başarı artık sadece sosyal olmak değil, aktif bir sosyal yönü... Read more »
sosyal medyada takipten çıkma sebepleri

İnsanların Sizi Sosyal Medyada Takipten Çıkma Sebeplerinin 10’u

Bu makalede insanların sizi sosyal medyada muhtemel takipten çıkma sebeplerini okuyacaksınız. Birçok zaman harcayıp değer üreten içerikler paylaştınız. Fakat insanların sizi sosyal medyada takip etmeyi bıraktığını görmeye başladınız. İnsanların sosyal medyada takibi... Read more »
sosyal medya topluluğu oluşturma

Büyük Bir Sosyal Medya Topluluğu Oluşturmanın 10 Yöntemi

“Takipçi kitlesi nasıl oluştururum?” veya “Sosyal medya topluluğu oluşturma nasıl olur?” gibi soruları kendinize sorduysanız cevabını bu yazıda bulacaksınız. Nasıl sosyal medya topluluğu oluşturursunuz? Öncelikle şunu anlamak gerek; okuyucu/takipçi kitlesi ile topluluk... Read more »

Sosyal Medya İle Müşteri İlişkileri Kurmanın 10 Yolu

Bu makalede sosyal medya ile müşteri ilişkileri kurmanın yöntemlerini okuyacaksınız. Starbucks gibi markalara baktığınızda ortak bir tema görürsünüz. O markalara güvenen ve sürekli takipte kalan sadık takipçileri vardır. Takipçileri markanın tüm iniş... Read more »
facebook ile sitenize trafik çekme yolları

Facebook İle Sitenize Trafik Çekmenizin 37 Basit Yolu

Facebook ile sitenize trafik çekip blog trafiğinizi arttırabilirsiniz. Facebook ile sitenize trafik çekmek arama motorunda üst sıralara çıkmak demektir. Blog trafiğinizin artması için SEO kesinlikle önemlidir ama yeterli değildir. Sosyal medya diğer... Read more »
infografikle trafik çek

Blogunuza İnfografikle Trafik Elde Etmenizin 15 Basit Yöntemi

Bu makalede sitenize veya blogunuza infografikle trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız. İnfografiğin içerikler arasında en çok paylaşılan olduğunu biliyor muydunuz? Blog içeriklerinizin çok paylaşılmasını ve çok trafik almak istiyorsanız kesinlikle infografikle trafik elde... Read more »
instagram ile siteye trafik çekmek

İnstagram ile siteye trafik çekmenin 25 pratik yolu [Hepsi kolay]

Blogunuz var, instagramınız var. instagram ile siteye trafik çekmek istiyorsunuz. Instagram kullanıcı sayısı Haziran 2018’de 1 milyar kişiye ulaştı. Bu milyonlarca insana ulaşıp sitenize yönlendirebilirsiniz ve instagram ile siteye trafik çekebilirsiniz. Bu... Read more »
linkedinden siteye trafik çek

Linkedinden siteye trafik çekmenin 13 zekice yolu

Bu makalede bogunuza linkedinden siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız Linkedin’in 2019’da 500 milyon üzerinde kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Bu kullanıcıların 260 milyonu her ay giriş yapıyor. 40 milyon kullanıcı karar verici pozisyonunda.... Read more »
online itibar yönetimi

Etkili Bir Online İtibar Yönetimi İçin 13 Teknik

Online itibar yönetimi firmanın itibarını sadece yönetmek değil aynı zamanda gelişmektir. İşletmeler sanal dünyada kanatlarını büyütüyor ve piyasada süper markalar haline geliyor. Fakat firma büyüdükçe yönetmesi de riskli hale geliyor. Dikkate alınacak... Read more »
sosyal medyadan siteye trafik çek

Sosyal medyadan siteye trafik çekmenin 17 pratik yöntemi

Bu makalede sosyal medyadan siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Sosyal medya kullanıcılarının dünyada 2,5 milyar kişiye yaklaştığını biliyor muydunuz?   Facebook aylık 2 milyar kişi aylık kullanımla 1. Sırada.   Araştırmalara göre... Read more »
site trafik düşüşü

Ani Site Trafik Düşüşünün 10 Sebebi [Çözümlü]

Bu makalede ani site trafik düşüşünün çözümlerini okuyacaksınız. Google analyticse girdiniz ve istatistiklerinize baktınız. Bir de fark ettiniz ki site önceki periyoda göre ani bir site trafik düşüşü yaşamışsınız.   Ani site... Read more »
alexada yükselme

Alexa Sıralaması Nedir, Alexada Yükselmeniz İçin 15 Pratik Yöntem

Bu makalede alexada yükselmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Alexa trafiği nedir? Alexa Trafiği sitenizin trafik sıralamasıdır. Alexa bilgisayarlarda kurulu toolbarlardan bilgi alır ve verisini oluşturur. Sistem ilk 1996’da kuruldu ve kurulduğundan bu yana birçok... Read more »
sayfa numaralandırma

WordPress Sayfa Numaralandırması Yapmanız İçin 3 Meşhur Eklenti

Sayfa numaralandırma (Pagination) birçok wordpress blogunun ortak özelliğidir. Özellikle çok postu olan bloglarda birden açılınca tek seferde tüm postların indirilmesi sayfanın çok geç açılmasına sebep olabilir. Bu yüzden belli post sayısına bölerek... Read more »
ısı haritası

Isı Haritası Oluşturma Eklenti ve Tasarımı Kapsamlı Kılavuz [3 Ücretsiz eklenti liste]

Blogunuza gelen ziyaretçilerin sayfalarda nerelere odaklandığını, nelere tıkladığını, hangi bölgede zaman geçirip hangi bölgeye hiç tıklamadığını bilmek istersiniz değil mi? Bu bilgi aslında çok kritiktir. Bu mümkündür. Blogunuza ısı haritası kurarak bu... Read more »
hello bar

Hello Bar Nedir? Nasıl Yüklenir? [1 Ücretsiz Hello Bar Eklentisi]

Hello bar blog sayfanızın en üstünde duran mesaj yazabileceğiniz ince bir bardır. Hello bar pop-up kullanımına harika alternatiftir. Çok popüler değildir.   Hello barlar daha az dikkat çekicidir ama sürekli gözükür. Yani... Read more »
exit popup

Exit popup (Çıkış pop-up) nedir? Optimize etmenin 15 yolu [Ücretsiz eklenti]

gr8sales e-ticaret sitesine exit popup koyduklarında satışlarının 300% arttığını biliyor muydunuz?   Siz de abone listenizi genişletmek istiyor musunuz?   Abone kayıtlarının en büyük potansiyellerinden biri nerede tahmin edin?   Exit popup’ında!... Read more »
push notification

Etkili Push notification Tasarlamak ve Göndermeniz İçin 10+ Harika Teknik [Ücretsiz eklenti]

Araştırmalara göre uygulama kullanıcılarının 68%’i indirdikleri uygulamaların push notificationlerini açıyorlar ve 70%’i de push notificationlerin değerli olduklarını belirtiyorlar.   Sizin blogunuza üye olan birçok kişi aslında sizin ve üye oldukları birçok favori... Read more »
breadcrumbs

Sitenize Breadcrumb nasıl eklersiniz? 5 pratik adım

Breadcrumbs sitede rahat gezinmeyi sağlayan kategorileri alt alta sıralayan bir takip düzenidir. Bulunduğunuz sayfadan üst kategorilere çıkmanızı veya kategoriler arasında kolay gezinmenizi sağlar. Genelde küçük bir detaydır ama bence sayfa gezintisinde inanılmaz... Read more »
, facebook reklam kampanyası

Etkili Bir Facebook reklam kampanyası İçin 12 Yöntem

Bu makalede facebook reklam kampanyası hazırlarken kullanabileceğiniz yöntemleri okuyacaksınız. İş sosyal medyaya geldiğinde facebook ihmal edilemeyecek kadar büyük. Günlük 1 milyar kullanımı olan bir site ki bunun 934 milyonu Nisan 2016 itibariyle... Read more »
facebook grup büyütme

Facebook grup büyütmenin 16 yöntemi

Bu makalede facebook grup büyütme yöntemlerini okuyacaksınız. Facebookta günde 2 milyar arama yapıldığını biliyor muydunuz? Peki 1 milyarın üzerinde Facebook grup olduğunu biliyor muydunuz? İnsanlar bilgiyi aramak ve sürekli güncellemek için facebook... Read more »
email performans ölçü

Email Performans Ölçümü İçin 10 Metrik [Ölçü]

Bir email kampanyası yaptınız,   ve email performans ölçümü yaparken neyi baz alacağınızdan emin değilsiniz.   Halbuki her email pazarlama kampanyasında email performansı için herşey ölçümlemesi gerekir.   Her ölçü önemlidir.  ... Read more »
facebookta organik erişim

Facebookta Organik Erişimi Arttırmak İçin 20 Zekice Teknik

Bu makaede facebookta organik erişimi arttırma tekniklerini okuyacaksınız. Facebook websitenizin trafiği için en çok referans gelen platform olma yolunda ilerliyor. Facebook yakın zamanda world wide web’te tüm website trafiğinin 40%’nı alarak google’ı devirmeyi... Read more »
facebook video etkileşim

Facebook Video Etkileşimini Arttırmanın 10 Yolu

Bu makalede facebookta video etkileşimini arttırma yöntemlerini okuyacaksınız. Hergün 8 milyar video 100 milyon saatin üzerinde video facebookta izlendiğini biliyor musunuz? Bir araştırmaya göre markaların paylaştıkları içeriklerin 80%’i link, 19%’u fotoğraf, 1%’i... Read more »
facebookta yarışma

Facebookta Yarışma Türleri: 10 Konsept Örneği

Facebookta yarışma yapmak eskisine göre daha da kolaylaştı ve çeşitleri çoğaldı. Facebookta yarışma yapmak için başka bir uygulamaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Önceden facebookta yarışmalar bir uygulama ile yürütülürdü. Artık facebookta yarışmalar zaman tünelinde... Read more »
facebook kapak fotoğrafı

Facebook Kapak Fotoğrafı Tasarımı İçin 17 Teknik [Resimli]

Facebook kapak fotoğrafı birçokları için önemli bir konu. Çünkü marka görünürlüğünü 851×315 piksele sığdırmak için çok fazla ilham ve teknik alabileceği yer yok. Bu makalede facebook kapak fotoğrafını daha etkili nasıl hazırlarız... Read more »
facebookta canlı yayın

Facebookta Canlı Yayın Hazırlamanız İçin 17 Süper Teknik

Facebookta canlı yayın sadece büyük oyunculara hitap ediyordu. Ama artık değil! Twitter’ın periscope u ve facebook canlı yayını sayesinde herkes canlı yayın açabiliyor. Akıllı telefon veya bilgisayarınızdan, eviniz veya sokaktan, dünyadaki binlerce... Read more »
story tasarımı program

6 Instagram Story Tasarımı Programı

Daha profesyonel görünümlü instagram story tasarımı programı mı arıyorsunuz? Storynize kolayca element ve müzik nasıl eklenir merak mı ediyorsunuz? Bu makalede instagram storynizi daha çekici hale getirecek kullanımı çok basit story tasarımı... Read more »
instagram yarışma

İnstagram yarışması düzenlemenin 18 adımı [10 yarışma örneği]

İnstagram yarışması düzenleyen markaların 70% daha hızlı büyüdüklerini biliyor muydunuz? İnstagram yarışması düzenlemek, sosyal medyadaki erişiminizi arttırmak için çok etkili bir yoldur. Instagram yarışması düzenlemek hediye seçiminden konsept oluşturmaya, takip etmekten etkileşimi... Read more »
instagram takipçi arttırma

Instagramda takipçi arttırmanızın 15 hızlı yolu

Sosyal medya pazarlamacılarına “Instagram hesabınızla ilgili planlarınız neler” dediğinizde ilk söyleyecekleri instagramda takipçi arttırmak olur.   Ne kadar büyük takipçi grubunuz varsa o kadar reklam erişiminiz o kadar potansiyel müşteriniz vardır. İnstagram’da... Read more »
instagram foto yarışma örnek

10 Instagram Foto Yarışması Örneği

Bu makalede ilham alabileceğiniz instagram foto yarışması örnekleri okuyacaksınız. Instagramda bir çekiliş yapmak etkileşimi arttırmak için çok kolay bir yoldur. Zor olan başarılı birini yönetmektir. Başarılı bir çekiliş plan yapmayı gerektirir. Bu... Read more »
instagram post hazırlama rehberi

Mükemmel bir instagram postunun içermesi gereken 8 şey

Instagram postlarıyla neredeyse yarım milyar insana ulaşan bir sosyal fotoğraf paylaşım sitesi. Türkiye’de daha çok facebooktaki annesinden babasından kaçan yeni nesil genç kitle fotoğraflarını facebookta değil instagramda paylaşmaya başladı. Maalesef bu doğru.... Read more »
az bilinen instagram özellik

23 Az Bilinen İnstagram Özelliği [Ekran görüntülü]

Bu makalede az bilinen instagram özelliklerini okuyacaksınız. Instagramı fotoğraf yükle, insanları veya mekanları etiketle ve post etmekten ibaret biliyoruz. Fakat bir çok az bilinen instagram özellikleri var. Gizli kalmış bu az bilinen... Read more »
instagram hikayesi etkileşimi

İnstagram Hikayesi Etkileşimini Arttırmanız İçin 15 Etkili Yöntem

Bu makalede instagram hikayesi etkileşimini arttırmanın yollarını okuyacaksınız. İnstagram kullanıcılarının 400 milyonu geçtiğini biliyor muydunuz? İnstagram en aktif sosyal medya platformu. İnstagramda feed ve story olarak iki yere resim yükleyebiliyorsunuz. Önceden feed... Read more »
instagramda etkileşim

İnstagramda etkileşim arttırmanın 21 pratik yolu [Araştırma sonuçları]

Bu makalede instagramda etkileşimi arttırmanın yollarını okuyacaksınız. İnsanların 60%’ının yeni ürünleri sosyal platformlar sayesinde tanıdığını biliyor muydunuz? Peki 75%’inin gördükten sonra aksiyon aldığını? Sosyal medya markaların büyümesi için bir alternatif yöntem olmaktan... Read more »
spesifik bir blog konusu

Spesifik Bir Blog Konusunun Trafik Yaratmanızda 10 Faydası

Spesifik nedir? Spesifik demek bir konuya özgü, bir noktaya odaklanılmış demektir. Spesifik bir blog konusu nasıl olur? Spesifik bir blog konusu ise kişinin çoğunlukla uzmanlık alanında yazdığı ve bu alanın dışına taşmadığı... Read more »
wordpresste yarışma

WordPresste Yarışma Nasıl Yapılır? Kullanabileceğiniz 5 Yarışma Eklentisi

Blogunuzda wordpresste yarışma düzenlemek mi istiyorsunuz?   Güzel fikir! Size birçok avantajı olabilir.   Örneğin bilinirliğinizi, etkileşiminizi ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.   Peki wordpresste yarışma yaptığınızda bir post yazıp “hadi yarışmaya katılın”... Read more »
yeni blog yazarı

Yeni Blog Yazarlarına Altın Niteliğinde 57 Teknik [Ustalardan..]

Bilginiz veya hevesiniz var ve yeni blog açmak istiyorsunuz. Yeni blog yazarı olmak istiyorsunuz! Süper karar! Yeni blogunuzla uzun bir yolculuğa çıkacaksınız ve kendinize ait bir alanınız olacak. Hepsi harika! Yeni blog... Read more »