Youtubetan Para Kazanmanın 19 Efsane Tekniği4 min read

Youtube kanalınız var ve video yüklediniz, youtubetan para kazanmak istiyorsunuz.

Mümkün!

Her bloggerın bildiğiyoutubetan para kazan gibi youtube ta kanal açmak ve trafiğini arttırmak, blog trafiğini arttırmak ile aynı mekanizma. Yani içerik her zaman kraldır. İçeriğiniz güçlü olursa ve abone sayınız yüksekse binlerce dolar para kazanmanız mümkün. Tabi birkaç ek taktiğe ihtiyacınız olabilir.

Birçok youtuber para kazanıyor ve sadece içerik yüklemekle kalmayıp bazı ayarlamalar yapıyorlar. Sizinde youtube kanalındaki videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız aşağıda yardımcı temel teknikleri okuyacaksınız.

Youtubetan para kazanma teknikleri

 1. Ürün üret ve youtube’ta tanıtın

Eğer kendi ürünlerinizi yapıyorsanız veya niyetliyseniz, YouTube size ürünlerinizi tanıtmada ve satış yapmada sonsuz yol sunar. Sanat, uygulama, e-kitap ve müzik gibi ürünler yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi oluşturun ve satışa başlayın.

 1. WebTV serisi oluşturun

Eğer hikaye anlatmayı seviyorsanız, youtube size kendi web tv şovlarınızı yapmanızı sağlıyor. Uzmanlık alanınız neyse, neye yeteneğiniz varsa ilgi çekici videolar hazırlayabilirsiniz.

 1. YouTube partner program ile videolarınızı paraya çevirin

Birçok video oluşturduktan sonra şimdi sıra YouTube partner program ile link vermede. Tek izin vermeniz gereken para kazanmaya kanalınızı açmak. Sonrasında youtube üzerinde reklamdan geliriniz oluşmaya başlar.

 1. Ürün eğitim videoları oluşturun

Eğitim videoları youtubeta çok fazla bulabilirsiniz.Eğer bir konuda uzmanlığınız varsa başkalarına bu bilgiyi ve uzmanlığı aktarabilir ve bu videolardan para kazanabilirsiniz.

 1. Ürün inceleme videoları hazırlayın

Ürünler ilk çıktığında hevesle ilk alanlardansanız ürünü enine boyuna inceliyorsunuzdur. Bir bilgi birikimi yapmışsınızdır. Bu bilgileri aktarırsanız hem bundan başkaları da faydalanır hem de izlenme sayınıza göre reklam parası da kazanabilirsiniz.

 1. Ürün setlerinin içini tanıtın

Genellikle biraz mistikliği olan kapalı kutulu bir ürünü açın, içinden çıkan ürünleri anlatın ve ziyaretçilere kendi görüşlerinizi aktarın. Eğer ürün yaygın bir ürünse ve internetten aldıysanız video açıklamasında linkini verin.

 1. Youtube üzerinde bir yarışma düzenleyin

Heyecan verici bir yarışma yapmak ve sonuna ödül koymak kanalınızın görünürlüğünü arttırır ve kanalınıza trafik artar.

 1. Video açıklamalarında link kullan

YouTube’a video yüklerken videoya açıklama yazma imkanı var. Açıklamalara bir site linki vermek, o sitenin tıklanmasını istemek yaygın bir kullanım. Gelir ortaklığı prgramına dahil olun, alışveriş yaptığınız sitenin linkine tıklayıp alışveriş yapanlar üzerinden komisyon kazanabilirsiniz.

 1. Çarpıcı bir video hazırlayın

Videoları seri halinde çekmek yerine çok iyi hazırlanmış bir video size youtubeta para kazandırabilir. Eğer videonuz harikaysa, efsaneyse, az bulunan yaratıcı bir fikre sahipse video viral olabilir ve çok izlenebilir. Bu çok izlenme size haliyle çok para getirebilir.

 1. Local pazarlamayı kullanın

Ara ara firmalarla bağlantı kurun ve onlara kendilerini tanıtacakları video hazırlamalarında yardımcı olun. O videoyu kendi hesabınıza yükleyin.

 1. Kendi sponsorunuzu bulun

Kendinize bir sponsor bulun. Eğer kendiniz büyük bir takipçi sayısına ulaşmak istiyorsanız ve ulaşabileceğinize inanıyorsanız kendinize finansal kaynak saylayacak sponsorlar bulabilirsiniz. Sponsorlar da hedef kitlelerine kendi ürün ve hizmetlerini tanıtmak istiyor.

 1. Freemium tarz hesap oluşturun

İyi hizmet ya da ürününüz varsa YouTube en iyi mecra olabilir. Freemium iş modeli basit ve sizi başarıya götürecek durumdadır. Fikir basittir. Youtubeta ücretsiz içerik üretilebilir.

 1. Kendi sevdiğiniz şarkılarınızın videolarını yükleyin

YouTube müzik dinleyicileri için 1 numaralı müzik dinleme platformu haline geldi. Dinleyiciler için sevdiğiniz müzikleri video haline getirin. Ne kadar çok video hazırlarsanız o kadar kazanç elde edebilirsiniz.

 1. YouTube Rentals

Youtube’ta para kazanmanın güzel yollarından biri daha. İçeriğinizi kiralayıp paylaşıp youtube üzerinden kazanılan parayı paylaşmak üzerine kurulu bir sistem.

Her ne kadar youtube da bu hizmete tüm içeriklerin dahil olup olmadığını açıklamasa da kullanılıyor.

 1. Takipçilerin size bağış yapmasına izin verin

Herşeyin yanında takipçilerin de sizi fonlamasına olanak açabilirsiniz. İçerik oluşturucu olarak kendi emeğinizi intenete bağışlıyorsunuz. İyi bir içerikse ve insanların işine yarıyorsa insanlar gönüllü olarak sizi desteklemek isteyecektir. Bunun için olanak sağlamanız yeterlidir.

 1. Medyada kullanımı için lisanslayın

Eğer viral etki yaratacak bir içerik oluşturduysanız, bazı firmalar veya tv kanalları içeriğinizi kullanmak isteyebilirler. Onlara lisans ücreti karşılığında videonuzu kiralayabilir veya verebilirsiniz.

 1. Videolarınıza iyi zamanlanmış Youtube cardlar kullanın

İster bir markayı anlatın ister bir kendi ürününüzü anlatın YouTube cards etkileşimdeki takipçilerin dikkatini çok çeken bir özelliktir.
Dikkatlerini en çok yoğunlaştırdıkları, en ilgili oldukları anda ortaya pop-up şeklinde çıkması için ayarlayabilirsiniz. Etkisi daha fazla olacaktır.

 1. Arkadaş blog ile para kazanın

Arkadaş bir blog başlatmak sadece mevcut blogunuzun topluluğunu daha da genişlendirmek ve güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda para kazanmanın da değişik bir yoludur.
Bir reklam hesabınız varsa kanalınızdan daha fazla para yaparsınız. Sadece hesabınıza adsense yüklemelisiniz.

 1. Gelir ortaklığı programı başlatın

Youtube kulalnarak en kısa sürede ve en basitçe para kazanabileceğiniz yol gelir ortaklığı programına katılmaktır. Fakat youtube kanalınızda gelir ortaklığı ile para kazanmak isterseniz iyi programlara kayıt olun. İnsanlar belirgin ve kendini kanıtlamış sitelerden alışveriş yapmayı severler.

Tavsiye yazı: Sosyal medya makaleleri

Sonuç olarak;

Youtube en büyük video arama motoru. Videolarınızı youtube’a yüklüyorsanız izlenmesi yüksek olabilir. İzlenirken reklam tıklanması size para kazanma avantajı getirir. Bu avantajı kullanın ve para kazanın. Youtubetan para kazanmak için yukarıda çok etki yaratabilecek teknikler okudunuz. Bu teknikleri hayatınıza katarsanız gelirinizin arttığını göreceksiniz.

Bunlara ek sizin de kullandığınız teknikler varsa yorumlar bölümünden paylaşın.

 

Kaynak

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir