düşeyara formulü

Excel: Düşeyara Formülü Kullanımı Kılavuzu [1 şablon örnek dosya içerir]

Excel düşeyara formülü en çok iki karışık listeyi karşılaştırmak için kullanılır. Düşeyara formülü o kadar çok kullanırız ki düşünmeden uygularız çoğu zaman. Excel düşeyara formülü microsoft’un sitesine göre en çok kullanılan 10... Read more »
pivot tablo

Excel Pivot Tablo Oluşturma Detaylı Kılavuz [1 çalışma şablonu içerir]

Excel pivot tablo büyük verileri özetlemeye yarayan bir rapor yardımcı fonksiyonudur. Excel Pivot Tablo Nedir? Pivot Tablo, büyük miktarda veriyi hızlı bir şekilde özetlemenin etkileşimli bir yoludur. Microsoft’un kendi sitesindeki tanıma göre;... Read more »
excel grafikler

Excel Grafikler: Detaylı Kılavuz [25 örnek 1 şablon dosya içerir]

Excel Grafik Nedir? Excel grafikler ve çizelgeler, verilerdeki değişimlerin grafiksel gösterimleridir. Excel grafikler bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde sunmak için kullanılan pratik görsel araçlardır. Bir eğilimi veya karşılaştırmayı ortaya çıkarabileceğinden, tablo... Read more »
excel pasta grafik

Excel Pasta Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel Pasta grafik, farklı veri öğelerinin oransal olarak birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmenizi sağlar. Örneğin satış adetlerinizin hangi markadan yüzde kaç geldiğini hemen tespit edebilirsiniz. Pasta grafik dilimleri ise payların büyüklüğünü oransal olarak... Read more »
excel nüfus piramit grafiği

Excel Nüfus Piramit Grafiği Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Geleneksel excel nüfus piramit grafiği yaş ve cinsiyeti görselleştirir ve demograflar arasında en yaygın olanıdır. Bunları herhangi bir sıralı değişken (yaş aralıkları, gelir düzeyleri, tamamlanan en yüksek eğitim düzeyi, vb.) x iki... Read more »
excel histogram grafiği

Excel Histogram Grafiği Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel histogram grafiği, verilerin gruplu halini göstern ve gruplara göre desenleri tespit etmeyi kolaylaştıran bir grafiktir. Histogramlar, en kullanışlı aralıklarda oluşan verileri açıklamak istediğinizde sağlam bir seçenektir. Diyelim ki müşterilerinize ürün alanınızdaki... Read more »
excel halka grafik

Excel Halka Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel Halka grafik, farklı veri öğelerinin oransal olarak birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmenizi sağlar. Örneğin satış adetlerinizin hangi markadan yüzde kaç geldiğini hemen tespit edebilirsiniz. Halka grafik dilimleri ise payların büyüklüğünü oransal olarak... Read more »
excel güneş ışığı grafik

Excel Güneş Işığı Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel güneş ışığı grafik, verilerin hiyerarşik bir görünümünü sağlayan ve desenleri tespit etmeyi kolaylaştıran bir veri görselleştirme türüdür. Excel güneş ışığı grafiğinde her kategori dairesel bir şekilde sunulur. Her halka hiyerarşideki bir... Read more »
Excel çubuk grafik

Excel Çubuk Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel çubuk grafik, verilerin zamanla nasıl trendlerle değiştiğini gösteren grafik türüdür. Aşağıda göründüğü gibi excel çubuk grafik verilerin renklendirilmiş çubuk görsellerle sunumudur. Excel çubuk grafik şu ihtiyaçlar için kullanılabilir; Zamanla değişen bir... Read more »
excel çizgi grafik

Excel Çizgi Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel çizgi grafik zaman içinde bir bakışta trendleri görmek için basit ama etkili bir yoldur. Excel çizgi gafik aynı zamanda mir çok veri serisinin karşılaştırılmasına da yarar. Excel çizgi grafikte birkaç trendi... Read more »