Maskülen Enerjinizi Arttırmanın 24 Yolu (Maskülen erkek nasıl olunur?)4 min read

İçinizde şu maskülen enerji özelliklerinizi keşfettiniz mi?

 • Aksiyon
 • Yönlendirme
 • Hareket
 • Sorumluluk
 • Güç
 • Odak
 • Babalık
 • Cesaret
 • Bolluk
 • Bilgelik
 • Dönüşüm ve
 • Büyüme

 

İçinizdeki eril enerjiyi aktive etmek için, içinizde bu özellikleri arayın. Her erkeğin içinde eril enerjiyi ifade şekli farklıdır. Kendi içinizde maskülen enerjiyi kaldırarak maskülen enerjiyle kendinizi hizalayabilirsiniz. Bazı küçük taktiklerle hayatınıza maskülen enerjiyi getirebilirsiniz.

 

Maskülen erkek enerjinizi arttırmanın yolları

 

maskülen erkek

1- İyi bir postürünüz olsun. Hem ayakta hem otururken önemlidir. İyi bir postürü şu şekilde hayal edin. Kafanızın yukarıdan bir iple yukarı bağlı olması gibidir. Bu doğal bir postürdür. Biraz denemeyle buna ulaşırsınız. Bu duruş sizin konforlu, relax olduğunuzu gösterir. Çenenizi de yukarı çıkarın.

2- Kambur duruştan sakının. Kambur duruş utanç ve suçluluk duygularından da kaynaklanır. Ayaktayken ellerinizi arka cebinize koyup vücut dilinizi açmayı sağlayabilirsiniz. Süpermen duruşunda 2 dakika durmanız testesteronu 20% arttırdığını biliyor muydunuz?

3- Yürürken de sadece bacaklarınızla yürümeyin. Kollarınızı da kullanın. Büyük bir başarı kazanmış gibi yürüyün. Yavaş yürüyün aceleniz yok. Kendinizi alfa gibi düşünün, kimse sizi takip etmiyor siz de kimseyi memnun etmeye çalışmıyorsunuz. Özgüvenle yürüyün.

maskülen erkek

4- Lazer bakışı atın. Asla aşağı bakmayın. Alfa erkeği başını dik tutar. Hevesli, şevkli ve yüksek kaliteli hayata mensup gibi yürüyün. Aşağı bakmak

“ezik” olarak gösterir. Alfa erkeği insanın gözünün içine bakmaktan çekinmez. Pratik yapın. Bir odaya girdiğinizde başınızı yukarıda tutun ve herkesin gözüne bakın. Biriyle konuşurken önce bir gözüne sonra diğerine sonra da ağzına bakın. Bu sizin diyaloga odaklanmanızı arttırır. Birine bir şey anlatırken gözünün içine bakın ve ismini cümlelerin arasına serpiştirin. Bu sizin önemli bir şey söylediğinizi hissettirir. Sürekli bakarsanız da karşı tarafı zorlar o yüzden arada nefes aldırmak için başka yere bir saniyeliğine bakın.

maskülen erkek

5- Açık vücut dili kullanın. Alfa erkeği kollarını ve bacaklarını açık tutar. Otururken veya ayaktayken alanını belirler. “Burası benim” der. İnsanlar sizin vücudunuzla barışık olup konuştuğunuz şeyi bildiğinizi düşünür. Avuçlarınızın açık olması da gizleyecek bir şeyinizin olmadığını gösterir.

6- Biri seslendiğinde başınızı birden çevirmeyin. Evde rahat ve sakinken ki halinizle başınızı çevirin. Rahat ve relax vücut dili alfa erkeğinin en önemli unsurudur.

7- Alfa sesi kullanın. Daha derinden diyaframdan çıkan sesinizi eğitin. Alfa erkekleri hiç kimseden korkmayacağı için rahat bir yüz ve ağız yapısı vardır. Monoton konuşmayın, mırıldanmayın. Düşük ses aralığı olanları özgüvensiz algılarlar. Ses yüksekliği farklılaştırın, bu sizi daha dışa dönük gösterir. “ıımmm” gibi şeyler kullanmayın bu sizi özgüvensiz ve endişeli gösterir. “ıımmm” demek başkası tarafından lafımızın bölüneceğinden korkmamızdandır. Önemli bir şey söylemeden önce duraksayın ve ardından söyleyin. Bu şekilde söyleyeceğiniz şey insanların daha çok aklında kalır.

8- Çok hızlı konuşmayın. Hızlı konuşma endişe ve düşük özgüven sebebidir.

9- Çok gülmeyin. Kıkırdamak mı? Asla. Beta insanları kendilerinin bir tehdit olmadığını göstermek için gülümserler. Alfa insanları sadece gülünecek bir şey varsa gülerler.

10-Cümleleri kısa tutun. Alfalar kısa ve konuya odaklı cümleler kurarlar. Uzun cümleler kurmak istiyorsanız onları küçük parçalara bölün.

11-Konuşurken yüzünüze dokunmayın. Bu sizin çok düşündüğünüzü, kararsız olduğunuzu veya utangaç hissettiğinizi düşündürür.

maskülen erkek

12-Kadınlara dokunmaktan korkmayın. Özür dilemenize de gerek yok. Kadınınıza dokunurken özgüvenli durun. Sımsıkı tutun ki özgüveninizi anlasın. Sevginin akmasına izin verin.

13-İyi bir hikaye anlatıcısı olun. Hikaye anlatıcıları dinleyicilerle iyi bir iletişime geçerler ve kendilerini dinletirler.

14-Pozitif şakalar yapın. Sohbet esnasında esprilerinizi olumlulardan seçin. Araştırmalara göre kadınlar esprili, kelime oyunu yapan, modu yükselten hikayeler anlatan ekeklere daha fazla çekiliyorlar.

15-Kendisini veya başkasını küçümseyen şakalar yapmayın. Olumlu esprili hikayelere insanların çekilmesinin sebebi yapanın zekasını ve iletişim becerisini göstermesidir. Zeki ve olumlu insanlar daha yüksek statüde algılanır.

16-Karar verilmesi gerekiyorsa inisiyatif alın. Sosyal çevrenizde biraz da olsa liderliğiniz olsun. Alfa erkeği liderdir. İnsanlara sözünü dinletir ve takip ettirir. Risk almaktan çekinmeyin. Ama patronluk da taslamayın, kimseyi manipüle etmeye çalışmayın. Hafta sonu ne yapacağınızı ve hangi restorana gideceğinizi siz seçin.

17-Kadınlarla konuşurken liderlik edin. Kadınlar kararları sizin vermenizi beklerler. Kadının gözünde alfa olarak algılanmak istiyorsanız karar verip yönlendirin. Yatak odasına giderken bile siz karar verin.

18-Prensipleriniz olsun. Belli hayat standartlarınız olsun ve aşağısını kabul etmeyin, bunlara sadık kalın. Kimsenin size saygısızlık etmesine izin

vermeyin ve gerektiğinde buna katlanmak istemiyorum deyin.

19-Etkilemeye çalışmayın. Alfa erkekleri muhtaç değildir. Bir kadını etkilemeye çalışmaz. Çünkü o kadının kazanmayı isteyeceği bir ödül olarak görür kendini. Kadınlar size daha fazla çekilecektir.

20-Görüşünüzü korkmadan ve zekice ifade edin. Kendinizi ifade etmekten korkmayın. Çok fazla da zekanızı göstermeye çalışmayın. Kendinizi kanıtlamaya çalışırken itici olabilirsiniz. Alfa erkeği dışarıdan onay aramaz. Kadınlarla da konuşurken her şeyini onaylamayın, bu sizi zayıf gösterir.

21-Erkeklerle zaman geçirin. Erkeklerle beraber aynı ortamda zaman geçirerek birbirinizin maskülen enerjisini yükseltirsiniz. Araştırmalara göre erkekler bir aradayken gerçek renklerini belli ediyorlar. Sadece erkeklerin anlayacağı şeyleri daha rahat ifade ediyorlar.

22-Spor yapın. Spor sizin testesteron hormonunuzu arttıracak ve daha sağlıklı agresif olabileceksiniz. Daha kaslı

 

olmanız daha fazla testesteron demek. Hem görünüşünüz hem enerjiniz daha maskülen olacaktır.

23-Masturbasyon yapmayın. Sexuel maskülen enerjinizi içinizde tutmanıza faydası olur. Boşalan spermler vücutta yükselmiş olan testesteronun seviyesini indirir.

24-Babanızla ilişkinizi gözden geçirin. Birçok insanın babasına karşı dirençlidir. Bu da sizin içinizdeki aynı maskülen tarafınıza direnmek demektir. Babanızla ilişkiniz iyi değilse maskulen tarafa göre feminen tarafınız daha fazla gelişebilir. Babanızla olan ilişkinizi güçlendirmek size daha fazla maskülen enerji getirir.

 

Sonuç olarak

Maskülen veya alfa erkek olmak için vücut dilini, bakışlarını kullanarak özgüvenini göstermelisiniz. Bir erkeğin ulaşacağı en iyi noktadır. Çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz. Daha fazla maskülen olmak daha fazla etkilemek demek. Özgüveninizi göstermekten çekinmeyin. Çevrenizdeki kişiler de sizinle iletişimdeyken daha konforlu hissederler. Bu şekilde yaptığınız her şeyde gücünüzü ve dominantlığınızı çevrenize daha kolay yayarsınız. Sizin dikkatinizi kimse dağıtamaz.

Fight clup’taki Brad Pitt’i izleyin. Başlangıçta bir örnek olması adaptasyonunuzu daha hızlandırır.

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir