pinterest ile siteye trafik

Pinterest İle Siteye Trafik Çekmenizin 35 Hızlı Yöntemi

Pinterest fotoğrafların ve infografiklerin çok paylaşıldığı bir resim paylaşma sitesi. Muazzam bir potansiyeli bulunuyor. Biraz kızların daha çok kullandığı sosyal network gibi izlenim var. Fakat pinterest ben dahil çok kişinin takip ettiği... Read more »
youtube ile siteye trafik çekme yolları

Youtube ile siteye trafik çekmenizin 29 hızlı yolu

Bu makalede youtube ile siteye trafik çekme yöntemlerini okuyacaksınız. YouTube tanıtım, eğlence, eğitim amaçlı kullanılan video platformudur. Youtube dünyanın en büyük 2. arama motorudur. Youtube aylık 22 milyar kez ziyaret ediliyor. Ortalama... Read more »
ziyaretçi sadakati

Sitenizde / Blogunuzda Ziyaretçi Sadakatini Kazanmanızın 49 Temel Yolu

Bu makalede sitenizde veya blogunuzda ziyaretçi sadakatini nasıl sağlayacağınızı okuyacaksınız.   Her 60 saniyede 1.500+ blog postu yazıldığını biliyor muydunuz? İnternette milyarlarca blog yazısı var. İnanılmaz bilgi üretimi yaşanıyor. Googleda araştırma yapanların... Read more »
blog sadık ziyaretçi kitlesi oluştur

Blogunuza sadık ziyaretçi kitlesi oluşturmanız için 13 temel teknik

Düzenli bir trafiğiniz var mı?   Peki ya bloğunuzu tekrar tekrar ziyaret eden sadık ziyaretçileriniz var mı?   Eğer şimdiye kadar fark etmediyseniz sadık ziyaretçilerinizi belirleyip onlara yatırım yapın.   Çünkü sosyal... Read more »
misafir yazarlık hataları

Misafir yazarlık hataları: Hemen bırakmanız gereken 18 basit hata

Bu makalede sık yapılan misafir yazarlık hatalarını okuyacaksınız. Misafir yazarlık başka blogta yazı yayınlamaktır. Misafir yazar olarak yayınladığınız yazıdan kendi sayfanıza link verip backlink kazanabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim kurduğunuz tüm blog yazarları... Read more »
blog topluluğu

Okuyucularınızla Blog Topluluğu Oluşturmanız İçin 10 Yöntem

Blog topluluğu blogunuzun çevresinde oluşan niş bir kitledir. Oluşturacağınız blog topluluğundaki herkesin amacı aynıdır. Bir sonraki üreteceğiniz niş içeriği okumak. Blog topluluğu oluşturmaya başladıysanız artık bir sorumluluğunuz var. Artık içerik üretmek için... Read more »

18 Site İçi SEO Tekniği / Site Üzeri SEO [Ücretsiz kontrol listesi]

Bu makalede site içi seo teknikerini okuyacaksınız. Google’ın her yıl algoritmasını 500-600 kez güncellediğini biliyor muydunuz? Algoritma güncellemelerinin hepsinin tek amacı var; “Google ziyaretçilere istediklerini tam anlamıyla vermek ve kullanıcıların sizin sayfanızı... Read more »
anti seo

Anti SEO nedir? Anti SEO Atağını Çözmenin 7 Yolu

Anti SEO nedir? Anti SEO; websitenizin google’da sıralamasını düşürmek için yapılan veya kendiliğinden oluşan tüm işlemlerdir. Anti SEO ve Google bowling benzer işlemlerdir. İş şöyle yürüyor; Google’da üst sıralardaysanız ve üst sıraya... Read more »
twitter ile siteye trafik çek

Twitter ile siteye trafik çekmenizin 34 hızlı yolu

Bu makalede twitter ile siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız Her gün 500 milyon tweet atıldığını biliyor muydunuz?   Peki tweetlerle etkileşimin 92%’si linke tıklamakla yapıldığını biliyor muydunuz?   Yani twitterdan blog postunuzun... Read more »
anchor text

Anchor text nedir? 5 anchor text optimizasyon yöntemi

Anchor text nedir? Bloglarda veya sitelerde altı çizili şekilde vurgulanmış tıklanabilir bazı kelimeler görürsünüz. Onlar anchor text’tir yani kanca metin. Anchor texte tıklayınca başka bir siteye veya sitenizde başka bir sayfaya gider.... Read more »
google algoritma güncelleme

13 Büyük Google algoritma güncellemesi [Açıklamalı]

Son 15 yılda tanıtılan sayısız google algoritma güncellemesinden SEO’yu sonsuza kadar değiştirenleri okuyacaksınız. Google algoritma güncellemesini yılda birkaç bin kez güncellemeyi iddia ediyor. Çoğu durumda, Google algoritma güncellemeleri fark edilemeyecek kadar küçük.... Read more »
local seo

Local SEO Kılavuzu [Yerel İşletmeler için 10 Teknik]

Tüketicilerin 64%’ünün local işyerlerini bulmak için google ve yerel listeleri kullandığını biliyor muydunuz? Ve arayan tüketcilerin 72%’sinin 8 km çevrede buldukları yerel işletmeyi 24 saat içinde ziyaret ettiklerini? Local SEO yüz yüze... Read more »
email abonelik form yerleri

Email Abonelik Formunu Sitenizde Koyabileceğiniz 20 Yaratıcı Yer [Resimli anlatım]

Blog hayatımda ilk yaptığım hatalardan biri ne biliyor musunuz? Email abonelik formunu sitemde abone toplamak için etkili şekilde kullanmamıştım. İlk zamanları hatırlıyorum. Aylık 2.000 ziyaretçi alırdım ama abone sayısı 5 idi. Tek... Read more »
abonelik eklentisi

WordPress için abonelik eklentisi [16 ücretsiz e-posta abonelik eklentisi]

E-posta abonelik eklentisi blogun e-posta abone sayısını arttırmak için kullanılan ek programdır.   Blog yazarı olarak form oluşturma, bülten aboneliği, renklendirme, kişiselleştirme gibi işlemleri e-posta abonelik eklentisi kullanarak hazırlayabilirsiniz.   E-posta abonelik... Read more »
facebook ile sitenize trafik çekme yolları

Facebook İle Sitenize Trafik Çekmenizin 37 Basit Yolu

Facebook ile sitenize trafik çekip blog trafiğinizi arttırabilirsiniz. Facebook ile sitenize trafik çekmek arama motorunda üst sıralara çıkmak demektir. Blog trafiğinizin artması için SEO kesinlikle önemlidir ama yeterli değildir. Sosyal medya diğer... Read more »
infografikle trafik çek

Blogunuza İnfografikle Trafik Elde Etmenizin 15 Basit Yöntemi

Bu makalede sitenize veya blogunuza infografikle trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız. İnfografiğin içerikler arasında en çok paylaşılan olduğunu biliyor muydunuz? Blog içeriklerinizin çok paylaşılmasını ve çok trafik almak istiyorsanız kesinlikle infografikle trafik elde... Read more »
instagram ile siteye trafik çekmek

İnstagram ile siteye trafik çekmenin 25 pratik yolu [Hepsi kolay]

Blogunuz var, instagramınız var. instagram ile siteye trafik çekmek istiyorsunuz. Instagram kullanıcı sayısı Haziran 2018’de 1 milyar kişiye ulaştı. Bu milyonlarca insana ulaşıp sitenize yönlendirebilirsiniz ve instagram ile siteye trafik çekebilirsiniz. Bu... Read more »
linkedinden siteye trafik çek

Linkedinden siteye trafik çekmenin 13 zekice yolu

Bu makalede bogunuza linkedinden siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız Linkedin’in 2019’da 500 milyon üzerinde kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Bu kullanıcıların 260 milyonu her ay giriş yapıyor. 40 milyon kullanıcı karar verici pozisyonunda.... Read more »
sosyal medyadan siteye trafik çek

Sosyal medyadan siteye trafik çekmenin 17 pratik yöntemi

Bu makalede sosyal medyadan siteye trafik çekmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Sosyal medya kullanıcılarının dünyada 2,5 milyar kişiye yaklaştığını biliyor muydunuz?   Facebook aylık 2 milyar kişi aylık kullanımla 1. Sırada.   Araştırmalara göre... Read more »
alexada yükselme

Alexa Sıralaması Nedir, Alexada Yükselmeniz İçin 15 Pratik Yöntem

Bu makalede alexada yükselmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Alexa trafiği nedir? Alexa Trafiği sitenizin trafik sıralamasıdır. Alexa bilgisayarlarda kurulu toolbarlardan bilgi alır ve verisini oluşturur. Sistem ilk 1996’da kuruldu ve kurulduğundan bu yana birçok... Read more »

Kendi (Satış Ortaklığı) Affiliate Programınızı Oluşturmanız İçin 10 Program

(Satış ortaklığı) affiliate programı ile pazarlama kendi yazdığınız bir yazıda başka bir ürünün satış sayfasına link vererek, ürün satışından komisyon kazanmaktır.   Siz de içeriklerinize affiliate programınızdan link koyarak başkasının ürününü veya... Read more »
blogunuza trafik çek

Yeni Blogunuza Trafik Çekmenizin 10 Temel Yolu [Herkes Yapabilir]

Bu makalede yeni blogunuza trafik çekmenizin yollarını okuyacaksınız. Tebrikler! Yeni blogunuzu/sitenizi açtınız. Yeni bloğunuzla blog dünyasına hoş geldiniz! Şimdi sıra yeni blogunuza trafik çekmeye geldi.   Şu gerçektir ki;   yazdıklarınızın birileri... Read more »
webinarınızı tanıt

Webinarınızı Tanıtmak İçin Altın Değerinde 27 Hızlı Yol

Bu makalede webinarınızı tanıtmak için yöntemler okuyacaksınız. Webinarlar online ve canlı web semineridir. Yani; web + seminar = webinar Webinarlar; üyelerinizi müşteriye çevirmek ve bloga trafik oluşturmak için en iyi yollardan biridir.... Read more »
sitede kalma süresini arttırma

Sitede Kalma Süresini Arttırmanızın Altın Niteliğinde 14 Yolu [Resimli Örnekli]

Bir ziyaretçinin sitede kalma süresinin uzun olmasıyla Google sıralamasında yukarı zıplarsınız.   Google sitede kalma süresi uzun olan siteler için şunu düşünür;   Demek ki site seviliyor. Demek ki sitedeki yazılar çok... Read more »
seo uyumlu meta açıklaması

Tıklatacak Bir Meta Açıklaması Yazmanız İçin 10 SEO Tekniği [Örnekli]

İyi yazılmış bir meta açıklaması sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi tanıtır. Daha fazla tıklama alırsınız. Ziyaretçileri daha fazla abone yapma şansı yakalarsınız. Arama motorları meta açıklamalarını sayfaları sıralamak için kullanmazlar... Read more »
kırık link

Kırık Linkleri Avantaja Çevirip Backlink Kazanmanızın 5 Yolu

Bu makalede kırık linkleri avantaja çevirip backlink kazanmanın yollarını okuyacaksınız. İnternet pazarlamacısı olarak trafiğinizi arttırmanın birçok yolunu deniyorsunuzdur.   Özellikle son zamanlarda bir yaklaşımın önemi git gide arttı.   Kullanıcı deneyimi.  ... Read more »
hızı index

Google’ın Sitenizi Hızlı İndexlemesi İçin 10 Hızlı Teknik

Bu makaede google’ın sitenizi hızlı indexlemesi için teknikleri okuyacaksınız. O kadar uğraştığınız içeriğinizi halen google aramalarında göremiyorsunuz ve haliyle bu da sizi üzüyor. Blogunuz veya siteniz hala google tarafından hızlı indexlenmedi mi?... Read more »
google news

Google News İle Trafik Arttırmanızın 10 Yöntemi

Herşeyden daha fazla, orijinal, otoriter ve güncel bilgi paylaşırsanız google newsten iyi trafik alırsınız. Google News Google okuma alışkanlıklarını tamamen değiştirdi. Önceki nesiller bir yayını alıp yayının içinde sayfa sayfa arama yapıp... Read more »
google cezası

Blogunuzun Google Cezası Yemesinin 30 Sebebi

Google’da arama yaptığınızda önünüze getirdiği listesinin kalitesini ve ilgililiğini son 10 yılda çok geliştirdi. Zamanla google zayıf içerikleri ayıkladı, iyi içerikleri daha çok öne çıkardı. İşte burada google cezalarını uygulamaya başladı. 2012’de... Read more »
Misafir Blog Yazısı

Etkili Bir Misafir Blog Yazısı Yazmanız İçin 35 Harika Teknik [Listeli İçerik]

Misafir blog yazısı yazmak başkasının blogunda yazı yayınlamak ve yazının içinde kendi bloguna link vermektir. Misafir blog yazısı yazmanın birçok faydası vardır. Mesela; Backlink kazanırsınız Başka blog yazarlarıyla iletişiminizi arttırırsınız Trafik kazanırsınız.... Read more »
makaleleri güncelle

Eski Makaleleri Güncellemenin 10 Temel Yöntemi [Blog Trafiğinizi Arttırmanız İçin]

Bu makalede blogunuzdaki eski makaleleri güncellemenin yöntemlerini öğreneceksiniz.   Hubspot.com’un müşterilerinin 92%’sinin eski makalelerden geldiğini biliyor muydunuz? Eski makaleleri güncellemek sizin en önemli trafik araçlarınızdan biri. Eskiden yazılmış ve güncellenmiş makaleler sizin... Read more »
dönüşüm oranı istatistik

Dönüşüm Oranı İstatistikleri [20 İstatistik]

Bu makalede dönüşüm oranı istatistiklerini okuyacaksınız. Dönüşüm oranı, içeriğinizin sonunda istediğiniz aksiyonu tüm ziyaretçilerin % kaçının aldığıdır. Yani dönüşüm oranı şöyle hesaplanır. Örneğin; siz ziyaretçilerin üye olmalarını istiyorsunuz. İçeriklerin sonunda da üye... Read more »
domain otorite

Domain Otoritesi Arttırmanın Kanıtlanmış 20 Pratik Yolu

Domain otoritesi (Alan adı otoritesi) sitenizin alanında otorite sayılabilecek içerikler üreten güvenilir bir site olduğunuzu gösteren bir puanlamadır.   Domain otoritesi 0-100 arası bir ölçüdür.   Google, facebook gibi sitelerin domain otoritesi... Read more »
e-posta abonesi arttır

Blogunuz İçin Daha Fazla E-posta Abonesi Arttırmanın 20 Yolu [Resimli Anlatım]

E-posta abonesi arttırma çabanız, blogunuz için akan kan gibidir.   Hepimiz biliyoruz ki her zaman daha fazla e-posta abonesi arttırmaya ihtiyacımız var.   Ve e-posta abonesi arttırmak için bir sürü fikir üretiyoruz. Etik... Read more »
blog yorum

Okuyucunun Yaptığı Blog Yorumlarını Arttırmanızın 30 En İyi Yolu

Blogunuza her 100 okuyucudan sadece 1’i bloglara yorum yapıyor. Jakob Nielsen’in bir araştırmasına göre okuyucuların; ·        90%’ı sadece okuyup gözlemleyip gidiyor ·        9%’u çok az katkıda bulunuyor ·        1%’i aktif katılıyor. Aktif... Read more »
blog yorumu yaz

Etkili blog yorumu yazmanız için 7 altın tavsiye

Backlink almak istiyorsunuz değil mi? Backlink Google nazarında çok önemli! Peki backlink almak için neler yapıyorsunuz? Mesela diğer bloglara yorum yazıyor musunuz? Diğer bloglara blog yorumu yazmak biz blog yazarlarının ve internet... Read more »
googleda ilk sayfada çıkma

Googleda İlk Sayfada Çıkmanın Altın Değerinde 20 Tekniği

İnsanların sadece 10%’dan azının googleda 2. Sayfaya tıkladığını biliyor muydunuz?   Peki insanların 75%’inin googleda ilk sayfada hiç aşağıya inmediğini biliyor muydunuz?   Bu demektir ki googleda 2. veya 3. Sayfada çıkmak... Read more »
anahtar kelime kullanımı

Anahtar Kelime Kullanacağınız Sitenizdeki 8 Kritik Yer [ÖRNEKLİ]

Anahtar kelime kullanmak, yazdığınız yazıda bir kelime veya öbeğe odaklanmaktır. Anahtar kelime veya öbeği, google’a yazınızın ne hakkında olduğunu anlatır. Anahtar kelime kullanırken önceden ne kullanacağınızı iyi belirlemek ve yazdığınız yazının içinde... Read more »
anahtar kelime bul

Anahtar Kelime Bulmanız için 10 Teknik [Ücretsiz Araç]

Anahtar kelime nedir? Anahtar kelime, ziyaretçinin makaleniz ile buluşabilmesi için google’a yazdığı kelimelerdir. Anahtar kelime bulma işleminden sonra yapacağınız şey ise bu kelime öbeğini tüm yazınıza homojen dağıtmak, ana ve ara başlıklara... Read more »
türk blog ipuçları

Türk Bloglar: Blog ipuçları ve SEO konularında yazan 10 Türk blog [Türkçe]

Bu makalede blog ipuçları ve seo hakkında yazan 10 Türk blogtan bahsedeceğim. Blogunuzu büyütmeniz için sadece yazı yazmak yetmez. Yazı yazmaktan daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacak. Bu ek bilgilerle bloğunuzu büyütebilirsiniz. Bu... Read more »
hemen çıkma oranı

Hemen çıkma oranı (bounce rate) nedir, düşürmenin 12 yolu [Görselli anlatım]

Hemen Çıkma Oranı  (Bounce Rate) kullanıcının sitenize girdikten kısa sürede çıkma oranıdır.   Kısa sürede derken 1,2 saniye içinde çıkması demek.   Yani kişi sayfaya geldi, 1-2 saniye durdu, hiçbir yere tıklamadı, başka... Read more »
kaliteli backlink

Kaliteli backlink almanız için 25+ altın teknik [Araştırma destekli]

Kaliteli backlink sizin sitenize diğer kaliteli sitelerden gelen linktir. Bu sizin sitenizin referans gösterildiğini gösterir ve SEO için çok önemlidir. Sitenize ne kadar backlink alırsanız o kadar referans gösterilmiş yani tavsiye edilmiş... Read more »

Trafiğinizi arttıracak 53 temel SEO çalışması [Resimli Anlatım] (Arama motoru optimizasyonu)

SEO çalışması nedir? SEO çalışması, sitenizi daha kolay bulması ve ziyaretçilere göstermesi için, arama motorunun kriterlerine uygun şekilde sitenizi düzenlemenizdir.   Örneğin doğru anahtar kelimeyi içeriklerinizde kullanmak SEO çalışmasının parçasıdır. SEO çalışması... Read more »
trafik arttır

Blogta trafik arttırmak için 42 altın tüyo

Bu makalede blogunuzda trafik arttırma yöntemlerini okuyacaksınız.   Blog yazıyorsunuz ve yazılarınızı paylaştınız! Ama çok fazla kişi okumuyor. Trafik sizi tatmin etmiyor değil mi? Blogunuzda trafik arttırmak istiyorsunuz. Daha fazla insan okusun... Read more »