excel'de pazar haritası 2

Excel’de Pazar Haritası Hazırlama (1 excel şablon içerir)

Bu makalede excel’de pazar haritası (market map) hazırlamayı öğreneceksiniz. Pazar haritası (market map) ürünlerin pazarda konumlandırmasını yapıp bize fırsatları rahatça görmemizi sağlayabilir. Bunu yaparken de elle çizim yerine daha milimetrik yapmak için... Read more »
excel radar chart

Excel Radar Chart Yapımı (1 şablon içerir)

Bu makalede excel radar chartın nasıl yapıldığını okuyacaksınız. Bazı tablolar birbiriyle ilişkili çok fazla veriyi gösterir. Örneğin 5 kriterin 5 müşteri tipiyle eşleştirildiği bir tablo düşünün. O rakamlara bakarak işi içinden çıkmanız... Read more »
excel'de hız gösterge grafiği

Excel’de Hız Gösterge Grafiği (Speedometer) Hazırlama (1 excel şablon içerir)

Bu makalede Excel’de Hız Gösterge Grafiği hazırlamayı okuyacaksınız. Özellikle bütçe fili karşılaştırmalarında fiilinin hedefin neresinde olduğunu göstermek için hız göstergesi grafiği sık sık kullanılıyor.   Excel’de Hız Gösterge Grafiği hazırlama Önce basitçe... Read more »
excel'de konik chart

Excel’de konik chart / ters piramit grafik hazırlama (1 şablon içerir)

Bu makalede excel’de konik chart hazırlamayı öğreneceksiniz. Dijital pazarlama alanında çalışanların en çok kullandığı müşteri yolculuğundaki aşamaları ve oranlamayı anlatan excel’de konik chart hazırlamayı öğreneceğiz. Excel’de konik chart hazırlayarak genellikle müşterilerin görüntüleme,... Read more »
excel waterfall chart

Excel Waterfall Chart Grafik Hazırlama (1 excel şablon içerir)

Bu makalede Excel Waterfall Chart hazırlamayı okuyacaksınız. Üstüste yığılmı hem artışları hem düşüşleri aynı anda gösterebileceğiniz bir grafik türü var. Waterfall chart = Şelale grafik Üstüste yığılı verileri ve her müşterinin katkısını... Read more »
excel donut-halka grafik

Excel Donut-Halka Grafik Hazırlama (1 excel şablon içerir)

Bu makalede Excel Donut-Halka Grafik hazırlamayı öğreneceksiniz. Excelde verileri görselleştirmek inanılmaz kolaylıklar sağlayabiliyor. Sürecin ilerlemesinin veya satışın hedef tutturma oranının sevimli bir şekilde gösterilmesinin bir yolu da Excel Donut-Halka Grafik ile sunmak... Read more »
Excel'de dünya haritası grafiği

Excel’de Dünya Haritası Grafiği (1 excel şablon içerir)

Bu makalede Excel’de Dünya haritası grafiği hazırlamayı öğreneceksiniz. Rapor okumak, rakamları yorumlamak bazen kaosun içinde gibi hissettirebiliyor. Çünkü çok fazla incelenecek rapor çok fazla yorumlanacak rakam olabiliyor. Bu yüzden her zor okuduğum... Read more »
excel'de bcg matrisi

Excel’de BCG Matrisi Yapımı (1 excel şablon içerir)

Bu makalede excel’de BCG matrisi hazırlamayı öğreneceksiniz. BCG matrisi pazarlama departmanlarında çalışanların strateji çizerken kullandığı bir analiz aracıdır. Excel’de BCG matrixi çizmek rakamları nizami şekilde haritalaştırmanıza oldukça faydalıdır. Üstelik excel’de BCG matrisi... Read more »
excel'de ürün yaşam eğrisi

Excel’de Ürün Yaşam Eğrisi Oluşturma (1 şablon içerir)

Bu makalede excel’de ürün yaşam eğrisinin nasıl yapıldığını okuyacaksınız Ürün yaşam eğrisi nedir? (Kısaca) Her ürün doğar (lansman), büyür (satışı artar), olgunlaşır (satışı stabilleşir), ölür (satışı azalır). Tüm stratejiler eninde sonunda gelip... Read more »
excel batarya grafik

Excel batarya grafik yapımı (1 excel şablon içerir)

Bu makalede excel batarya grafik yapımını öğreneceksiniz. Excel batarya grafik tek bir görevin ne kadar tamamlandığını gösterebileceğiniz bir grafiktir. Sunumlara renk katmak için çeşitli chart örneklerinden biridir. Dashboardınızda kullanabilirsiniz. Yapımı da hiç... Read more »
excel kelebek chart

Excel Kelebek Chart yapımı (1 Excel şablon içerir)

Bu makalede excel kelebek chart yapmayı okuyacaksınız. Kelebek chart genelde iki grubun çeşitli aşamalarda verilerini karşılaştırmak için kullanılır. Örneğin   2 satış kanalında Ülkelerin performansları              ... Read more »
2-excel emoji

Excel Emoji Kullanmanın 3 Harika Pratik Yolu

Excel emoji kullanımı excelde tablolarınıza neşe katan bir özelliktir. Emoji kullanımı oldukça yaygındır ve kullanımı bir o kadar basittir. Emojileri ortaya çıkarmak için “windows + .” kısayolunu kullanabilirsiniz. Excel emoji nasıl kullanılır... Read more »
excel'de pareto chart

Excel’de pareto chart / pareto analizi nasıl hazırlanır? (1 şablon içerir)

Bu makalede Excel’de pareto chart hazırlamayı öğreneceksiniz. Pareto chart liste halindeki rakamların kümülatif etkisini gösteren chart türüdür. Diyelim ki 4.000 tane müşteriniz var ve ilk 20%lik bölümü cironuzun 80%lik bölümünü oluşturuyor ve... Read more »
excel grafikler

Excel Grafikler: Detaylı Kılavuz [25 örnek 1 şablon dosya içerir]

Temel düzey Excel Grafik Nedir? Excel grafikler ve çizelgeler, verilerdeki değişimlerin grafiksel gösterimleridir. Excel grafikler bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde sunmak için kullanılan pratik görsel araçlardır. Bir eğilimi veya karşılaştırmayı ortaya... Read more »
excel pasta grafik

Excel Pasta Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel Pasta grafik, farklı veri öğelerinin oransal olarak birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmenizi sağlar. Örneğin satış adetlerinizin hangi markadan yüzde kaç geldiğini hemen tespit edebilirsiniz. Pasta grafik dilimleri ise payların büyüklüğünü oransal olarak... Read more »
excel nüfus piramit grafiği

Excel Nüfus Piramit Grafiği Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Geleneksel excel nüfus piramit grafiği yaş ve cinsiyeti görselleştirir ve demograflar arasında en yaygın olanıdır. Bunları herhangi bir sıralı değişken (yaş aralıkları, gelir düzeyleri, tamamlanan en yüksek eğitim düzeyi, vb.) x iki... Read more »
excel histogram grafiği

Excel Histogram Grafiği Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel histogram grafiği, verilerin gruplu halini göstern ve gruplara göre desenleri tespit etmeyi kolaylaştıran bir grafiktir. Histogramlar, en kullanışlı aralıklarda oluşan verileri açıklamak istediğinizde sağlam bir seçenektir. Diyelim ki müşterilerinize ürün alanınızdaki... Read more »
excel halka grafik

Excel Halka Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel Halka grafik, farklı veri öğelerinin oransal olarak birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmenizi sağlar. Örneğin satış adetlerinizin hangi markadan yüzde kaç geldiğini hemen tespit edebilirsiniz. Halka grafik dilimleri ise payların büyüklüğünü oransal olarak... Read more »
excel güneş ışığı grafik

Excel Güneş Işığı Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel güneş ışığı grafik, verilerin hiyerarşik bir görünümünü sağlayan ve desenleri tespit etmeyi kolaylaştıran bir veri görselleştirme türüdür. Excel güneş ışığı grafiğinde her kategori dairesel bir şekilde sunulur. Her halka hiyerarşideki bir... Read more »
Excel çubuk grafik

Excel Çubuk Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel çubuk grafik, verilerin zamanla nasıl trendlerle değiştiğini gösteren grafik türüdür. Aşağıda göründüğü gibi excel çubuk grafik verilerin renklendirilmiş çubuk görsellerle sunumudur. Excel çubuk grafik şu ihtiyaçlar için kullanılabilir; Zamanla değişen bir... Read more »
excel çizgi grafik

Excel Çizgi Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel çizgi grafik zaman içinde bir bakışta trendleri görmek için basit ama etkili bir yoldur. Excel çizgi gafik aynı zamanda mir çok veri serisinin karşılaştırılmasına da yarar. Excel çizgi grafikte birkaç trendi... Read more »
excel bütçe fiili bar grafik

Excel Bütçe Fiili Bar Grafiği (Karşılaştırma) Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel bütçe fiili bar grafik, verilerin bütçe ve fiili karşılaştırmasını gösterebileceğiniz görsel bir sunum grafiğidir. Excel bütçe fiili bar grafiğinde ver çubukları iki katman halinde yer alır. Ön katmanda fiili arka katmanda... Read more »
excel birleşik grafik

Excel Birleşik Grafik Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel birleşik grafik, birkaç grafiği birleştirebildiğiniz ve farklı anlatımlar oluşturabildiğiniz bir grafik türüdür. Birleşik grafik, tek bir grafikte iki farklı Excel grafik türü kullanır. Aynı konu hakkında iki farklı veri kümesini görüntülemek... Read more »
Excel alan grafi

Excel Alan Grafiği Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel alan grafiği, verilerin zamanla nasıl trendlerle değiştiğini gösteren grafik türüdür. Aşağıda göründüğü gibi excel alan grafiği altı renklendirilmiş çizgi grafiğidir. Çizgi grafiğinin altını renkle doldurduğunuzda daha belirgin bir görsel oluşur. Excel... Read more »
Excel ağaç haritası grafiği

Excel Ağaç Haritası Grafiği Nasıl Yapılır? (1 şablon dosya içerir)

Excel ağaç haritası grafiği, verilerin hiyerarşik bir görünümünü sağlayan ve desenleri tespit etmeyi kolaylaştıran bir veri görselleştirme türüdür. Excel ağaç haritasında her bir öğe veya dal dikdörtgen bir şekil ile temsil edilir,... Read more »
excel'de türkiye haritası grafiği

Excel’de Türkiye Haritası Grafiği (1 excel şablon içerir)

Bu makalede Excel’de Türkiye haritası grafiği hazırlamayı öğreneceksiniz. Rapor okumak, rakamları yorumlamak bazen kaosun içinde gibi hissettirebiliyor. Çünkü çok fazla incelenecek rapor çok fazla yorumlanacak rakam olabiliyor. Bu yüzden her zor okuduğum... Read more »

Excel Süreç İlerleme Grafiği Hazırlama (1 Şablon İçerir)

Bu makalede Excel Süreç İlerleme Grafiği hazırlama aşamalarını okuyacaksınız. Yapılan işin ne aşamada olduğunu, işlemlerin ilerlemesinin yüzde kaçlık dilime ulaştığını göstermek istediğinizde 5 dakikada Excel Süreç İlerleme Grafiği hazırlayabilir ve sunumunuza ekleyebilirsiniz.... Read more »