excel hücre stilleri

Excel Hücre Stilleri: Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz [1 şablon içerir]

Bu blogda, Excel hücre stillerini bir profesyonel gibi nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz! Excel’in yerleşik hücre stilleri özellikleri ile kolayca hücre kenarlıkları oluşturabilir ve veri sunumunuza en uygun renkleri, boyutları, yazı tiplerini ve kenarlıkları... Read more »
excel kılavuz çizgi rengi

Excel Kılavuz Çizgi Rengi Değiştirmenin 2 Basit yolu

Bu yazı, Excel çalışma kitaplarınızda kılavuz çizgi rengini değiştirmenin ve daha koyu hale getirmenin tüm yollarını gösterecektir. Excel’deki varsayılan kılavuz çizgileri çok açık gridir ve bazen görülmesi zor olabilir. Excel, kullanıcıların kılavuz... Read more »
excel veri girdikçe otomatik kenarlık ekleme kısayol

Excel Veri Girdikçe Otomatik Kenarlık Ekleme 1 Kısayolu

Excelde tablo oluşturduğunuzda veri girdikçe her satıra kenarlık girmek yerine, veri girdikçe otomatik kenarlık eklemesini isteyebilirsiniz. Ardı ardına veri gireceksseniz her veri girdiğinizde hücre biçimlendirme yapmak istememeniz oldukça doğal. Böyle durumlarda çok... Read more »
excel arka planı kaldırma

Excel’de Bir Resimden Arka Planı Kaldırma Nasıl Yapılır [2024]

Bir görüntüden dikkat dağıtan bir arka planı kaldırmanız mı gerekiyor? Photoshop gibi karmaşık yazılımlar kullanmanıza gerek yok— Excel’i kullanın! Bir görüntüden dikkat dağıtıcı bir arka planı kaldırmak, izleyicilerinizin konuya odaklanmasını sağlar. Görüntü... Read more »
excel isteğe uyarlanmış hücre biçimlendirme

Excel isteğe uyarlanmış Hücre Biçimlendirme [1 şablon içerir]

Bu eğitim, Excel sayı formatının temellerini açıklar ve isteğe uyarlanmış özel biçimlendirme oluşturmak için ayrıntılı rehberlik sağlar. Gerekli ondalık basamak sayısını göstermeyi, hizalamayı veya yazı tipi rengini değiştirmeyi, para birimi sembolü görüntülemeyi,... Read more »
excel hücre biçimlendirme

Excel Hücre Biçimlendirme (Sayı, Metin, renklendirme vb.) [1 şablon içerir]

Bu eğitimde sayı, metin, para birimi, yüzde, finans numarası, bilimsel gösterim ve daha fazlası için Excel hücre biçimlendirmenin temelleri açıklanmaktadır. Ayrıca, Excel 365, 2021, 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 ve daha düşük... Read more »
excel iki sütun karşılaştırma

Excel’de iki sütun karşılaştırma nasıl yapılır [1 şablon içerir]

Excel’de iki sütun karşılaştırmak hepimizin arada bir yaptığı bir şeydir. Microsoft Excel iki sütun karşılaştırmak ve eşleştirmek için bir dizi seçenek sunar, ancak bunların çoğu tek bir sütunda arama yapmaya odaklanır. Bu... Read more »
excel satır renklendirme

Excel’de Bir Hücre Değerine Göre Satır Renklendirme [1 şablon içerir]

Excel’de tek bir hücrenin değerine göre tüm satır renklendirmenin nasıl hızlı bir şekilde yapabileceğinizi öğrenin. Sayı ve metin değerleri için ipuçları ve formül örnekleri. Daha önce bir hücrenin arka plan rengini değerine... Read more »
excel iki nokta üst üste hizalama

Excel’de İki Nokta Üst Üste Hizalama 4 Kolay Yöntem

Excel’de iki nokta üst üste hizalamanın yollarını mı arıyorsunuz? O zaman doğru yere geldiniz. Aslında, bu makale size Excel’de iki nokta üst üste hizalamanın nasıl yapılacağını gösterir. Bazen kolaylık sağlamak için hücrelerin... Read more »
excel hücre ayırma

Excel Birleşmiş Hücre Bulma ve Hücre Ayırma/ Hücre Bölme 9 Pratik Adım

Bu makalede excelde hücre bulma, hücre ayırma, hücre bölmenin pratik yollarını okuyacaksınız. Excel’de verileri sıralıyorsanız, birleştirilmiş hücreler içeriyorsa bir hata alabilirsiniz. Excel’de birleştirilmiş hücreleri nasıl bulacağınızı ve kaldıracağınızı yani hücre ayırma işlemini... Read more »
hücreyi ikiye bölme

Excel Hücreyi İkiye Çapraz Bölme [1 şablon içerir]

Excelde hücreyi ikiye bölmek özellikle tablo başlıklarında çok sık kullanılan bir başlıktır. Hücreyi ikiye çapraz olarak böldüğümüzde hem satır başlıklarının hem sütun başlıklarının isimlerini yazma şansı verir. Excel’de hücreyi ikiye bölme Örnek... Read more »
excel başına sıfır ekleme

Excel’de Sayıların Başına Sıfır Ekleme ve Kaldırmanın 10 Yolu [1 şablon içerir]

Bu eğitimde Excel’de sayıların başına sıfır eklemenin farklı yollarını okuyacaksınız. yazarken sıfırları tutma, hücrelerde baştaki sıfırları gösterme, sıfırları kaldırma veya gizleme. Excel’i yalnızca sayıları hesaplamak için değil, aynı zamanda posta kodları, güvenlik... Read more »
14-excel metin yönü değiştirme

Excel Metin Yönü Nasıl Değişir? Çapraz, Dikey yazı Yazma! [1 Şablon İçerir]

Bu makalede excel metin yönü değiştirme, çapraz dikey yazı yazma yöntemlerini okuyacaksınız. Verilerimizin mümkün olduğunca önemli ve kapsamlı olması için her zaman yollar arıyoruz. Ayrıca hem kendimiz hem de başkaları için düzenli... Read more »
1-excel ısı haritası

Excel Isı Haritası – 4 Koşullu Biçimlendirme Örneği [1 şablon dosya içerir]

Bu adım adım kılavuz, pratik örneklerle Excel ısı haritası oluşturma sürecinde size yol gösterecektir. Microsoft Excel, verileri tablolar halinde sunmak üzere tasarlanmıştır. Ancak bazı durumlarda görsellerin anlaşılması ve sindirilmesi çok daha kolaydır.... Read more »
excel koşullu biçimlendirme ısı haritası

Excel Koşullu Biçimlendirme Kullanım Kılavuzu [20 örnek ve şablon içerir]

Bu makalede excel koşullu biçimlendirme kullanımını ve örneklerini okuyacaksınız. Koşullu biçimlendirme hücreleri belli koşula göre topluca biçimlendirme aracıdır. Koşullu biçimlendirme, aynı zamanda excel’de bulunan bir veri görselleştirme aracıdır. Bunu, renkleri veya diğer... Read more »