excel dashboard kişisel finans yeşil stil

Excel Dashboard Raporlama Örnekleri [13 şablon içerir]

Excel dashboard Nedir? Gösterge paneli, excel dashboard, KPI’ların, temel iş ölçümlerinin ve diğer karmaşık verilerin anlaşılması kolay bir şekilde görsel olarak grafiklerle sunulmasıdır. Elbette, bilinmesi gereken rakamlar oradadır. Ancak, tüm bu satır... Read more »
excel combo box açılan liste

Excel Combo Box (Açılan Kutu) 3 Adımda Nasıl Yapılır?

Excel’de combo box – Açılan Kutu Nedir? Combo Box, kullanıcının mevcut listeden değerleri seçmesine izin vermek için değerleri bir açılır liste olarak tutma etkinliğini gerçekleştirebilen bir nesnedir. Combo box, Açılan Kutu, Excel’de... Read more »
excel arama kutusu

Excel Arama Kutusu Hazırlama [1 şablon içerir]

Excel arama kutusu veri listelerinizde harf harf yazarken bile filtreleme yapan bir fonksiyondur. Excel arama kutusunu oldukça kolay bir şekide 3-5 dakika içinde yapabilirsiniz. Aşağıda excel arama kutusunun yapılışını okuyacaksınız. Excel arama... Read more »
excel buton ekleme

Excel’de Buton Ekleme: Başka Bir Belgeyi Açan Düğme/ Buton Ekleme [1 şablon içerir]

Bu makalede excelde aynı veya farklı dosyalara link vermek için buton ekleme fonksiyonunu okuyacaksınız. Excel verileri düzenlemek ve analiz etmek için güçlü bir araçtır, ancak bazen elektronik tablolarınız üzerinde çalışırken diğer belgelere... Read more »
Excel Değer Değiştirme Düğmesi

Excel Değer Değiştirme Düğmesi Yapımı 3 Basit Aşama (Spin Button)

Excelde Değer değiştirme düğmesi, kullanıcıların belirli bir aralıktan sayısal bir değer seçmesine olanak tanıyan bir kontroldür. Bu değer değiştirme düğmeleri iki oktan oluşur ve kaydırma olmadan kaydırma çubuklarına benzer. Bu kılavuzda, Excel’de... Read more »
excel seçenek düğmesi

Excel Seçenek Düğmesi Ekleme ve 1 Grafik Bağlama

Excel’deki bir radyo düğmesine “Seçenek düğmesi” de denir. Çeşitli seçeneklerden birini seçmek için kullanılır. Bunu, metnin yanındaki küçük yuvarlak bir şekle tıklayarak bir seçenek seçmemizin istendiği yüzlerce web sayfasında görmüşüzdür. Seçtiğimizde, siyah... Read more »
excel onay kutusu

Excel’de Onay Kutusu Eklemenin 5 Kolay Adımı

Microsoft, onay kutularını daha kullanıcı dostu ve görsel olarak çekici hale getirmek için Excel’i güncelledi. Onay kutuları görevleri izlemek ve ilerlemeyi göstermek için harikadır. Ayrıca seçenekleri yakalamak için de kullanışlıdırlar. Ancak, eskiden... Read more »
dashboard tasarım

Excel Dashboard Tasarımını Geliştirmek için 20+ Teknik

Excel dashboard tasarımı verinizin en ideal şekilde sunmanız için gereklidir.   Excel dashboard, iş performansınız için en önemli bilgileri ve ölçümleri özetleyen ve görüntüleyen tek bir sayfa sunumdur. Verileri görselleştirmenize ve analiz... Read more »