youtube telif

Youtube telif hakkı yememek için 5+ çözüm yolu

Bu makalede youtube telif hakkı yememek için alacağınız önlemleri okuyacaksınız. Youtube videosunun çok kolay telif hakkına takılabileceğini ve kanalınıza zarar verebileceğini biliyor muydunuz? Youtube telife takılmak ne demek? Youtube’a yüklediğiniz video içeriğinizde... Read more »
linkedinde güven oluşturmak

Linkedinde Güven Oluşturmak İçin 7 Yol

Bu makalede linkedinde güven oluşturma yollarını okuyacaksınız. Linkedin profiliniz sizin online özgeçmişiniz. Sizin iş hayatınızla ilgili bilgilere ulaşmak isteyen için herkese açık, pratik ve hızlı bir seçenek. Güçlü ve becerileri iyi anlatan... Read more »
hashtag kullan

Hashtag Kullanarak Trafiğinizi Arttırmanız İçin 15 Yöntem

Instagramda hashtag kullanarak trafik çekmek mi istiyorsunuz? Bu makalede pazarlama amaçlarınıza ulaşmak için instagramda hashtagleri nasıl daha etkili kullanabileceğinizi okuyacaksınız. Hashtagler instagramın ana parçalarından biridir. Size birçok konuda fayda sağlar. Erişiminizi genişletir... Read more »
ev studyo

Düşük Bütçeyle Ev Stüdyosu Kurmanızın 3 Yolu

Bu makalede düşük bütçeyle ev studyosu kumanın yöntemlerini okuyacaksınız. Takipçilerinize kaliteli videolar üretmek istiyorsunuz ve doğru ekipmanları kullanmak istiyorsunuz. Şunu bilin ki çok yüksek kalite fotograf makinesi ve diğer ekipmanlara gerek olmayacak.... Read more »
facebook performans ölçüm metrikleri

Takip Etmeniz Gereken 15 Facebook Performans Ölçüsü

Bu makalede ölçüm yapabilmeniz için kullanabileceğiniz facebook performans ölçüm metriklerini okuyacaksınız. Facebook bize birçok performans ölçüsü veriyor. Buna en çok yakınlaşabilense twitter. Alacağınız facebook performans ölçüleri bilgileri sizin postlarınızın İzleyicisi Demografisi Lokasyonu... Read more »
facebook fotoğraf yarışma

Çok Katılımlı Bir Facebook Fotoğraf Yarışması İçin 10 Tavsiye

Fotoğraf yarışmalarının cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birkaç yıldan beri popülerliği arttı. Özellikle facebook fotoğraf yarışmalarını daha fazla görür olduk. Fakat sadece fotoğraf yarışması yapmak yetmez, yaptığınız fotoğraf yarışmasının mobil uyumlu olmasına da dikkat... Read more »
facebook 360 fotoğraf

Facebook 360 Fotoğrafları Markanız İçin Kullanmanın 6 Yolu

Facebook 360 fotoğraf sizin facebook sayfanızda takipçilerinizin fotoğraflarınızı 360 derece deneyimlemesini sağlayan bir programdır. Bu makalede facebook 360’ın markanız veya işletmeniz için nasıl kullanıldığını keşfedeceksiniz. Facebook 360 fotoğraf Nedir? Normal fotoğraflardan hariç,... Read more »
beğeni sayısını arttır

Instagram Postlarınızın Beğeni Sayısını Arttırmak İçin 20 Teknik

Bu makaede instagram beğeni sayısını arttırma tekniklerini okuyacaksınız. Instagram toplam 500 milyon kullanıcıya sahip olduğunu biliyor muydunuz? 300 milyonun üzerinde kullanıcı günlük kullanıyor. Dahası da var, günde 40 milyar like atılıyor. İşletme... Read more »
pinterest profilinizi optimize etme

Pinterest Profilinizi Optimize Etmek İçin 30 Teknik

Bu makalede pinterest profilinizi optimize etmenin yöntemlerini okuyacaksınız. Pinterest fotoğrafların arasında kaybolmuş 100 milyonun üzerinde kullanıcıyla en hızlı büyüyen networklerden biri. Bir rapora göre ortalama pinterestte durma süresi 15 dakikayı buluyormuş. Kullanıcılar... Read more »
email hazırla

Dönüşüm Oranı Yüksek Email Hazırlamanız İçin 30 Altın Yol [Örnekli Ve İstatistikli]

Bu makalede etkili email hazırlama yöntemlerini okuyacaksınız. Oturmuş blogların trafiklerinin 44%’ünün email pazarlamadan geldiğini biliyor muydunuz? Oturmuş blogların trafik genelde şu oranda; 44% email 35% google arama 13% doğrudan 8% sosyal medya... Read more »
youtube seo

Youtube Seo: 7 Optimizasyon Tekniği

Bu makalede youtube seo tekniklerini okuyacaksınız. Sanal ortamdaki kullanıcılar videoyu seviyorlar. Aslında bir kullanıcı bir ürün hakkında yazı okumaktansa video izlemeye, 4x kat daha fazla eğilimliler. YouTube’da en büyük arama motoru. Video... Read more »
youtubetan para kazan

Youtubetan Para Kazanmanın 19 Efsane Tekniği

Youtube kanalınız var ve video yüklediniz, youtubetan para kazanmak istiyorsunuz. Mümkün! Her bloggerın bildiği gibi youtube ta kanal açmak ve trafiğini arttırmak, blog trafiğini arttırmak ile aynı mekanizma. Yani içerik her zaman... Read more »

Youtube Kanalı Büyütmenin 15 Yolu

Bu makalede youtube kanalı büyütmenin yollarını okuyacaksınız. Youtube algoritması uyumlu video mu üretmek istiyorsunuz? İnsanları nasıl çekeceğinizi ve onları sonuna kadar nasıl izleteceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu makalede youtube video içeriğinizin üretim... Read more »

Sosyal Medya İçerik Yedekleme Araçları (20’lik liste)

Bu makalede sosyal medya içerik yedekleme araçlarını okuyacaksınız. Bilgisayarımızdaki veriyi yedeklemek gerektiğinin hepimiz farkındayız. Her işletme ve organizasyon biriktirdiği verileri olası kayıplardan korumak zorunda. Dosyalar ne olursa olsun (fotoğraf, video, proje dosyası,... Read more »
sosyal medya pazarlama

Başarılı Bir Sosyal Medya Pazarlaması İçin 10 Altın Kural

Bu makalede başarılı bir sosyal medya pazarlaması için teknikler okuyacaksınız. İş yapma şekilleri değişti. Sosyal medya hayatımıza çok hızlı girdi. Markalar için başarı artık sadece sosyal olmak değil, aktif bir sosyal yönü... Read more »
sosyal medyada takipten çıkma sebepleri

İnsanların Sizi Sosyal Medyada Takipten Çıkma Sebeplerinin 10’u

Bu makalede insanların sizi sosyal medyada muhtemel takipten çıkma sebeplerini okuyacaksınız. Birçok zaman harcayıp değer üreten içerikler paylaştınız. Fakat insanların sizi sosyal medyada takip etmeyi bıraktığını görmeye başladınız. İnsanların sosyal medyada takibi... Read more »
sosyal medya topluluğu oluşturma

Büyük Bir Sosyal Medya Topluluğu Oluşturmanın 10 Yöntemi

“Takipçi kitlesi nasıl oluştururum?” veya “Sosyal medya topluluğu oluşturma nasıl olur?” gibi soruları kendinize sorduysanız cevabını bu yazıda bulacaksınız. Nasıl sosyal medya topluluğu oluşturursunuz? Öncelikle şunu anlamak gerek; okuyucu/takipçi kitlesi ile topluluk... Read more »

Sosyal Medya İle Müşteri İlişkileri Kurmanın 10 Yolu

Bu makalede sosyal medya ile müşteri ilişkileri kurmanın yöntemlerini okuyacaksınız. Starbucks gibi markalara baktığınızda ortak bir tema görürsünüz. O markalara güvenen ve sürekli takipte kalan sadık takipçileri vardır. Takipçileri markanın tüm iniş... Read more »
online itibar yönetimi

Etkili Bir Online İtibar Yönetimi İçin 13 Teknik

Online itibar yönetimi firmanın itibarını sadece yönetmek değil aynı zamanda gelişmektir. İşletmeler sanal dünyada kanatlarını büyütüyor ve piyasada süper markalar haline geliyor. Fakat firma büyüdükçe yönetmesi de riskli hale geliyor. Dikkate alınacak... Read more »
, facebook reklam kampanyası

Etkili Bir Facebook reklam kampanyası İçin 12 Yöntem

Bu makalede facebook reklam kampanyası hazırlarken kullanabileceğiniz yöntemleri okuyacaksınız. İş sosyal medyaya geldiğinde facebook ihmal edilemeyecek kadar büyük. Günlük 1 milyar kullanımı olan bir site ki bunun 934 milyonu Nisan 2016 itibariyle... Read more »
facebook grup büyütme

Facebook grup büyütmenin 16 yöntemi

Bu makalede facebook grup büyütme yöntemlerini okuyacaksınız. Facebookta günde 2 milyar arama yapıldığını biliyor muydunuz? Peki 1 milyarın üzerinde Facebook grup olduğunu biliyor muydunuz? İnsanlar bilgiyi aramak ve sürekli güncellemek için facebook... Read more »
facebookta organik erişim

Facebookta Organik Erişimi Arttırmak İçin 20 Zekice Teknik

Bu makaede facebookta organik erişimi arttırma tekniklerini okuyacaksınız. Facebook websitenizin trafiği için en çok referans gelen platform olma yolunda ilerliyor. Facebook yakın zamanda world wide web’te tüm website trafiğinin 40%’nı alarak google’ı devirmeyi... Read more »
facebook video etkileşim

Facebook Video Etkileşimini Arttırmanın 10 Yolu

Bu makalede facebookta video etkileşimini arttırma yöntemlerini okuyacaksınız. Hergün 8 milyar video 100 milyon saatin üzerinde video facebookta izlendiğini biliyor musunuz? Bir araştırmaya göre markaların paylaştıkları içeriklerin 80%’i link, 19%’u fotoğraf, 1%’i... Read more »
facebookta yarışma

Facebookta Yarışma Türleri: 10 Konsept Örneği

Facebookta yarışma yapmak eskisine göre daha da kolaylaştı ve çeşitleri çoğaldı. Facebookta yarışma yapmak için başka bir uygulamaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Önceden facebookta yarışmalar bir uygulama ile yürütülürdü. Artık facebookta yarışmalar zaman tünelinde... Read more »
facebook kapak fotoğrafı

Facebook Kapak Fotoğrafı Tasarımı İçin 17 Teknik [Resimli]

Facebook kapak fotoğrafı birçokları için önemli bir konu. Çünkü marka görünürlüğünü 851×315 piksele sığdırmak için çok fazla ilham ve teknik alabileceği yer yok. Bu makalede facebook kapak fotoğrafını daha etkili nasıl hazırlarız... Read more »
facebookta canlı yayın

Facebookta Canlı Yayın Hazırlamanız İçin 17 Süper Teknik

Facebookta canlı yayın sadece büyük oyunculara hitap ediyordu. Ama artık değil! Twitter’ın periscope u ve facebook canlı yayını sayesinde herkes canlı yayın açabiliyor. Akıllı telefon veya bilgisayarınızdan, eviniz veya sokaktan, dünyadaki binlerce... Read more »
story tasarımı program

6 Instagram Story Tasarımı Programı

Daha profesyonel görünümlü instagram story tasarımı programı mı arıyorsunuz? Storynize kolayca element ve müzik nasıl eklenir merak mı ediyorsunuz? Bu makalede instagram storynizi daha çekici hale getirecek kullanımı çok basit story tasarımı... Read more »
instagram yarışma

İnstagram yarışması düzenlemenin 18 adımı [10 yarışma örneği]

İnstagram yarışması düzenleyen markaların 70% daha hızlı büyüdüklerini biliyor muydunuz? İnstagram yarışması düzenlemek, sosyal medyadaki erişiminizi arttırmak için çok etkili bir yoldur. Instagram yarışması düzenlemek hediye seçiminden konsept oluşturmaya, takip etmekten etkileşimi... Read more »
instagram takipçi arttırma

Instagramda takipçi arttırmanızın 15 hızlı yolu

Sosyal medya pazarlamacılarına “Instagram hesabınızla ilgili planlarınız neler” dediğinizde ilk söyleyecekleri instagramda takipçi arttırmak olur.   Ne kadar büyük takipçi grubunuz varsa o kadar reklam erişiminiz o kadar potansiyel müşteriniz vardır. İnstagram’da... Read more »
instagram foto yarışma örnek

10 Instagram Foto Yarışması Örneği

Bu makalede ilham alabileceğiniz instagram foto yarışması örnekleri okuyacaksınız. Instagramda bir çekiliş yapmak etkileşimi arttırmak için çok kolay bir yoldur. Zor olan başarılı birini yönetmektir. Başarılı bir çekiliş plan yapmayı gerektirir. Bu... Read more »
instagram post hazırlama rehberi

Mükemmel bir instagram postunun içermesi gereken 8 şey

Instagram postlarıyla neredeyse yarım milyar insana ulaşan bir sosyal fotoğraf paylaşım sitesi. Türkiye’de daha çok facebooktaki annesinden babasından kaçan yeni nesil genç kitle fotoğraflarını facebookta değil instagramda paylaşmaya başladı. Maalesef bu doğru.... Read more »
az bilinen instagram özellik

23 Az Bilinen İnstagram Özelliği [Ekran görüntülü]

Bu makalede az bilinen instagram özelliklerini okuyacaksınız. Instagramı fotoğraf yükle, insanları veya mekanları etiketle ve post etmekten ibaret biliyoruz. Fakat bir çok az bilinen instagram özellikleri var. Gizli kalmış bu az bilinen... Read more »
instagram hikayesi etkileşimi

İnstagram Hikayesi Etkileşimini Arttırmanız İçin 15 Etkili Yöntem

Bu makalede instagram hikayesi etkileşimini arttırmanın yollarını okuyacaksınız. İnstagram kullanıcılarının 400 milyonu geçtiğini biliyor muydunuz? İnstagram en aktif sosyal medya platformu. İnstagramda feed ve story olarak iki yere resim yükleyebiliyorsunuz. Önceden feed... Read more »
instagramda etkileşim

İnstagramda etkileşim arttırmanın 21 pratik yolu [Araştırma sonuçları]

Bu makalede instagramda etkileşimi arttırmanın yollarını okuyacaksınız. İnsanların 60%’ının yeni ürünleri sosyal platformlar sayesinde tanıdığını biliyor muydunuz? Peki 75%’inin gördükten sonra aksiyon aldığını? Sosyal medya markaların büyümesi için bir alternatif yöntem olmaktan... Read more »

EN İYİ 30 İNGİLİZCE SOSYAL MEDYA BLOGU

Blog yazarları olarak sitemizi içeriği daha kuvvetli yapmak, sosyal medyada daha etkin duyurmak için taktiklere ihtiyaç duyuyoruz. Sosyal medyada etkin olma taktikleri konusunda uzmanlaşmış bize çok yardımcı olacak bloglar var. Tabi bunlarda... Read more »