WordPress için abonelik eklentisi [16 ücretsiz e-posta abonelik eklentisi]5 min read

E-posta abonelik eklentisi blogun e-posta abone sayısını arttırmak için kullanılan ek programdır.abonelk eklentisi

 

Blog yazarı olarak form oluşturma, bülten aboneliği, renklendirme, kişiselleştirme gibi işlemleri e-posta abonelik eklentisi kullanarak hazırlayabilirsiniz.

 

E-posta abonelik eklentisi blog yazarı veya site sahibi olarak sizin en yakın arkadaşınızdır. Çünkü e-posta pazarlama bir blog yazarının en fazla fayda sağladığı en önemli pazarlama aracıdır.

 

E-posta pazarlama blogun erişimini ve trafiğini arttırmak için mükemmel bir araçtır. En önemli kaynağı e-posta abone listesidir. E-posta listesi oluşturmak biraz zaman alır ama en büyük varlığınızdır.

 

O kadar blog yazdığınızda harcadığınız zamanın en önemli sonucu büyük bir e-posta abone listesidir. E-posta abonelerini toplayamamak tüm çabanızı boşa harcattırır.

 

E-posta toplarken veya gönderirken pop-up oluşturmaktan tutun isim yazarak kişiselleştirmeye birçok detayı e-posta eklentileri sayesinde çözmeyi başardım. Size de kullanabileceğiniz e-posta abonelik eklentilerini okuyacaksınız.

 

Özellikle wordpress kullananlar için e-posta pazarlamayı kolaylaştıran, sitenizin işlevselliğini arttıran birçok e-posta abonelik eklentisi seçeneği okuyacaksınız.

 

WordPress için ücretsiz e-posta abonelik eklentisi

1- Easy Sign-up

Easy sign up e-posta abonelik eklentisi ile kişiselleştirilebilir teşekkür e-postası oluşturabilirsiniz. Bu e-posta abonelik eklentisi seçilen kişinin e-posta adreslerine e-postayı o kişinin ismiyle yolluyor.

 

E-posta yazarken en etkili tekniklerden biri de yolladığınız e-postayı kişiselleştirmektir, yani e-postanın en başına alıcının ismini yazmak.

 

E-posta çeşitlerini inceleyin, en etkili e-postalardan biri hoş geldin e-postasıdır. Mutlaka hoş geldin e-postası yeni abone olanlara yollayın.

 

Bu e-posta abonelik eklentisinin başka kullanımı da bülten için e-posta adresi toplamak veya satış için görüşme imkanı oluşturmak olabilir.

 

2- ALO EasyMail Newsletter 

ALO EasyMail Newsletter wordpress bülten e-posta abonelik eklentisidir. Bülten yazmayı ve göndermeyi sağlar. Bu e-posta abonelik eklentisi abone toplamaya ve yönetmeye de yardımcıdır. Birden çok dil desteği bulunmaktadır.

 

3- Subscribe2

Subscribe2 geniş kapsamlı üyelik yönetimi sağlayan e-posta abonelik eklentisidir. Yeni bir post yayınladığında e-posta bildirim göndermek isteyen wordpress bloglar için e-posta bildirim sistemi de sağlar.

 


4-Newsletter Sign Up

Bu e-posta abonelik eklentisi ile bülteninize kaydolan abonelerin sayısını büyütebilirsiniz. Bülteninize ziyaretçilerin kaydolması için çeşitli yollar ekler. Newsletter Sign-Up wordpress yorumlar formunda kontrol kutusunda “Sign-up to our newsletter” işareti ile çoğunlukla gözükür.

 

 

5-SendPress

İyi bir e-posta ve bülten göndermek kolay olmalı ve 3. Parti bir sisteme ihtiyaç duymamalı. Bu e-posta abonelik eklentisi bu konuda yardımcıdır. Adminin e-postaları ve bültenleri wordpress üzerinde kontrol etmesini sağlar. E-posta eklentilerinin verdiği tüm özellikleri kullanmayanlar için SendPress e-posta abonelik eklentisi sadece sık kullanılan özellikleri sunar. Eklentinin amacı wordpress üzerinden e-posta pazarlamanın kolay, bütün ve uzatılabilir olmasıdır.

 

6-Sendit Newsletter

Sendit bülten yollamanıza ve blogunuza üye toplamanıza yarayan bir e-posta abonelik eklentisidir. Bir ve birden çok listeyi yönetmeye yardımcı olur. Kısakod ile postlara ve sayfalara bu e-posta abonelik eklentisi ile abone kayıt formu ekleyebilirsiniz. E-postaları resimlerle de hazırlayıp bu e-posta abonelik eklentisi ile yollayabilirsiniz.

7-Contact Form 7 Newsletter

Kolaylıkla contact form 7 eklentisi ile entegre olabilen bir e-posta abonelik eklentisidir. Kullanıcılar size iletişime geçtiğinde sizin bülteninize kayıt olabiliyor.

8-First Comment Redirect

 

Bu e-posta abonelik eklentisi kişiye özel sayfa oluşturur ve bu yeni sayfayı blogunuza ilk kez yorum yapan herkese gösterir. Abone kayıt oranı muazzam yüksektir.

Muhtemelen yorum yapanların sitenize abone olma istekleri de yüksektir. Kurulumu çok kolaydır. Üye kayıtlarınızı arttırmak istiyorsanız elinizin altında bulunması gerekir.

9-Wysija Newsletters

Wysija e-posta abonelik eklentisi ile bülten oluşturabilir, anlık bildirim ve otomatik cevap oluşturabilirsiniz. Bülteninize resim, postlar, sosyal ikonlar ekleyebilirsiniz. Fontları ve renklerini değiştirebilirsiniz. Tüm üyelerinizi yönetebilirsiniz. WordPress için yeni ve basit bir bülten çözümüdür.

 

10- Optin Crusher

Optin Crusher bazı noktalarda hello bar ile benzerlik gösterir. Fakat sayfanın en sonunda üstte gözükür. Örneği yukarıdaki gibidir. Ücretsizdir. Fakat e-posta abonelik ister. Renklerini ve fontlarını ayarlayabiliyorsunuz. Kullanımı kolay ve çok etkili olduğunu görünce şaşıracaksınız.

 


11- WP Autoresponder And Newsletter Plugin

Bu eklenti bir e-posta bülten ve otomatik cevap için kullanılan bir e-posta abonelik eklentisidir. Bülten blogtan bağımsız çalışır. Bu e-posta abonelik eklentisi Aweber, mailchimp ve diğer ücretli e-posta abonelik eklentisine alternatif olarak çıkarılmış. Bu eklentiyle 3. Parti bir hizmet veya lisansa ihtiyaç duymazsınız. Özellikleri:

  • Sınırsız bülten listeleri oluşturabilirsiniz.
  • Widget kullanarak yanbarınıza abone kayıt formu ekleyebilirsiniz.
  • Feedburner gibi 3. Parti hizmet kullanmaya gerek yoktur.
  • Abone kayıt formlarını sayfanın her yerinde kullanabilirsiniz.

 


12-Scroll Triggered Boxes

 

Pop-upların çok saldırgan olduğunu düşünen insanlar için iyi bir e-posta abonelik eklentisi çözümüdür. Mouse tekerleğini döndürünce tetiklenir.

Kutucuk bir ziyaretçinin sayfada aşağı doğru hareket ettirdiğinde ortaya çıkar. Ne kadar aşağı inince kutucuğun çıkacağını ayarlayabilirsiniz. Sayfanın 70%’i göründüğünde ortaya çıksın diyebilirsiniz.

Bu e-posta abonelik eklentisinin diğer iyi yönüyse 20 dakikada kuruluyor olması. AWeber ile de entegre oluyor. Size kutucuğunuzu oluşturmak için html kodunu veren her e-posta hizmet sağlayıcısı ile uyumludur. Bu e-posta abonelik eklentisi sayesinde e-postanızın görüntüsü ve renkleriyle de oynayabilirsiniz.


13- Optin Revolution: WordPress Popup

 

AWeber, Constant Contact ve GetResponse gibi birçok e-posta hizmet sağlayıcısı hesabınız içinde pop-up oluşturmaya imkan veriyor. Fakat mailchimp gibi diğerleri yapmıyor. Eğer MailChimp e-posta abonelik eklentisini kullanıyorsanız pop-up oluşturmak için bir eklentiye veya başka koda ihtiyacınız olacaktır.

WordPress’te pop-uplar için yüzlerce eklenti bulunuyor. Fakat bunların birçoğu ücretli veya özellikli eklentiler. Optin Revolution eklentisi ücretsiz. Optin Revolution 10,000’den daha fazla indirilmiştir. Ve eklenti güncelleniyor.

 

Optin Revolution geniş bir alanda kullanıldığı için güvenip kullanabilirsiniz. AWeber, iContact, GetResponse, MailChimp, Constant Contact gibi e-posta hizmet sağlayıcılarla da entegre çalışabilir.

 


14-Plugmatter Optin Feature Box

 

Plugmatter kurulumu süper kolay olan ve çalışmak için birçok şablon veren bir e-posta abonelik eklentisidir. En bilinen birçok e-posta hizmet sağlayıcılarıyla entegre çalışabiliyor. AWeber, MailChimp ve GetResponse vb. A/B testi yapmak isterseniz veya özelleşmiş kutucuklar isterseniz ücretli versiyonunu deneyebilirsiniz.


15-Hello Bar

 

Hello Bar e-posta abone listesi oluşturmada uzun bir tarihe sahip. Bu listedeki belki en yaygın kullanılan e-posta abonelik eklentisi olabilir. Abone kayıt formu için hello barı kulanabilirsiniz.


16-ListBuilder by SumoMe

 

ListBuilder by SumoMe e-posta abone listesi oluşturmada yeni ve iyi bir e-posta eklentisidir. Oldukça başarılıdır. Bu eklenti 3 şey sağlar, hoş geldin barı, popup ve sayfa indirme barı.

MailChimp, AWeber, Constant Contact, ve Campaign Monitor ile entegre çalışır.

 

Tavsiye yazı: Blog trafik arttırma makaleleri

Sonuç olarak;

Blog yazarlarının e-posta abonelerinin sayısı blogun büyümesiyle doğrudan ilgilidir. Daha fazla eposta abonesi daha büyük ve tanınmış blog demektir.

Blog yazarlarının en büyük varlığı sahip oldukları e-posta aboneleridir. Bu yüzden büyük bir liste sahibi olmanız çok önemlidir.

Listenizi büyütmek için ziyaretçilerinizi aboneye çevirmek ve için birçok e-posta abonelik eklentisine ihtiyacınız olacak.

Yukarıda okuduğunuz e-posta eklentilerini size çok yardımcı olacak. Kendi blogunuza en uygun olan e-posta eklentilerini blogunuza ekleyin. Ne kadar faydalı olduğunu ve listenizi büyütmede çok faydalı olduğunu göreceksiniz.

 

Şimdi sıra sizde;

Sizin kullandığınız e-posta abonelik eklentileri nelerdir?

Siz de yorumlar bölümüne bir tane ekleyin.

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir