Adsense Alternatifleri: Yüksek Kazandıran 15 Adsense Alternatifi9 min read

Google adsense alternatifi mi arıyorsunuz?

Sorun değil!

Bir sebeple adsense ile çalışamayanlar için birçok seçenek sizin için dışarıda bekliyor.

Hemde adsense’ten çok daha fazla kazandırıyor.

Bazı paraya çevirme alternatifi arayanların ortak senaryolarını düşünün;

Adsense alternatif bakma sebepleri

Adsense alternatifi aramak için birçok sebep bulabilirsiniz. En önemlisi beklenmedik hesap sorunları ve gelir düşüşleri. Bazı diğer sebepler şunlar olabilir;

 • Google AdSense birçok siteyi yeterince içerik olmadığından reddediyor.
 • Sitenizi adsense’e kaydettirmek eskisi kadar kolay değil.
 • Bir sürü blogger kendisinin adsense’in yasakladığını ve sebebini anlamadığını söylüyor.
 • Google AdSense siteleri sürekli gözlemliyor ve çok fazla kuralı var. Bir kere kuralların birini delerseniz sadece siteyi yasaklamaz sizi de yasaklarlar ve bir daha adsense hesabı açmanıza izin vermez.
 • Eğer kendi sitenizdeki reklamlara tıklarsanız belki ömürlük yasaklanabilirsiniz.
 • Bazen google adsense kullanabilmek için sitenizi tamamen yeniden tasarlamalısınız.

Reklam tipleri

Adsense alternatifi reklamlara yönelmek istediğinizde kullanacağınız reklam tiplerine kısaca bakalım;

Odaklı metin reklamları: Metin bazlı reklamlardır ve çoğunlukla gruplarda bulunur. Sitenin içeriklerine uyumludurlar.

Metin-içi: İstediğiniz bir metnin üzerine geldiğinizde popup çıkan reklamlardır. Display: Display reklamlar imaj, başlık, gövde metni ve ziyaretçinin ilgisini çekecek diğer unsurları içerir. Boyutları sayfanın 1/8inden tamamına kadar değişebilir.

Banner: En tipik reklamlardır. İmaj ve resim içerir. Sayfanın en üst kısmında, yanında altında olabilir.

Adsense Alternatif Reklam Networkleri

Google adsense alternatifi olacak en iyi reklam networklerini bu yazıda bulacaksınız. Hepsini inceleyin ve birine şans verin. Kendi sitenizle uyumlu bir network bulacaksınız.

 1. Media.Net

Media.Net bize Yahoo! Bing networküne ulaşma özelliğini verir. Onlar dünyanın en büyük reklam networleridir ve Forbes, ELLE, Reuters, ve Good Housekeeping gibi yayıncılarla çalışırlar. Yani anlayacağınız güçlü bir adsense alternatifidir.

Media.Net yayıncılara çeşitli reklam tipleri önerirler. Fakat her sayfada her bir reklam tipinin bir tanesinin görünmesini sağlarlar.

Uygulanabilir ana reklam stil ise içerik reklamları. Bunlar ihtiyacınıza göre içeriğinize uygun çeşitli boylarda içerikte reklam bloklarıdır.

Diğer uygulanabilir reklam tipi ise arama hedefleme reklamlarıdır. Bu reklamlar içerik reklam blokları ile aynıdır fakat sadece arama motoru trafiğinde gösterilir.

Media.Net aynı zamanda yayıncılarına web bar ve mobil reklam sunar.

Şu an için en yakın adsense alternatifi olarak düşünülebilir. Fakat firma hesapları durdurup bloklayabiliyor ve sebebini söylemiyor. Bu yüzden kurallarını iyi okuyun ve dikkatlice kuralları uygulayın.

Muhtemel blokaj; Media.Net reklamını koymak istediğiniz her siteyi onaylamaları gerekiyor.

 1. Adsterra

Adsterra ayna coğrafik odaklı 10 milyar gösterim yapan en hızlı büyüyen adsense alternatifi Premium adsense alternatifi reklam networküdür. Firma web ve mobil için çeşitli popüler formatlarda reklam formları sunarlar.

Adsterra ayda 50.000 reklam gösterimi olan siteler için belki de AdSense’e mükemmel bir alternatif olarak düşünebiliriz. Her tür nişe çalışan her websiteyle çalışıyor ve her ülkeden çeşitli reklamlarla çalışıyorlar.

Yayıncılar iki haftada bir zamanında ödeme alırlar. Genel bilindik ödeme sistemlerini kullanırlar. Bunun yanında Adsterra API ile kişisel hesap yönetimi ve gerçek zamanlı istatistikler sunuyorlar.

 1. Ad Maven

Geçmiş yıllarda Ad Maven kendini en iyi adsense alternatifi olarak sundu. Yayıncılarına geniş bir para kazanma metodu serisi sunuyor; banner, popunder, lightbox, ara reklam, slider reklam gibi. Günde 500 milyon tam sayfa reklam gösterimi hizmeti veriyor.

Birkez kaydolunca hemen onaylanır ve Ad Maven’ın kullanıcı dostu platformuna erişimi alırsınız. Ad Maven sizin websitenizin tipini belirler ve üyeye dönebilecek kişilere reklamlarınızı gösterirler. Bu şekilde gelirlerinizi daha iyi arttırırsınız.

 1. Chitika

Chitika 350.000 yayıncısı olan adsense alternatifi bir online reklam ağıdır. Ayda yaklaşık 4 milyar hedefli reklam hizmeti veriyor. Chitika ile beraber partner olarak çalıştığı Yahoo!, SuperMedia ve HomeAdvisor ile kendi ağını güçlendirmiş durumda.

Chitika reklamları arama odaklı olduğundan arama motorundan çok trafik alan siteler daha fazla sonuç alıyorlar. Arama motorunun dışından gelen ziyaretçilere ise genel hatlarıyla sitenizin başlığı ve anahtar kelimelerine göre ayarlanmış jenerik reklamlar gösterilir. Eğer trafiğinizin büyük bir bölümü linklerden geliyorsa belki de diğer alternatifleri deneyebilirsiniz.

Firma sitenin reklam alanını daha iyi kullanmak için organik olmayan ziyaretçiler için alternatif reklamlar kullanmaya da izin veriyor.

Ayımcı ödemeleri en az $10 olmak üzere PayPal üzerinden yapılıyor.

Chitika piyasadaki affiliate (gelir ortaklığı) programı sahibi olan ender reklam netwotklerinden biridir. Bu da size ek gelir getirebilir.

 1. Adversal

Adversal harika bir adsense alternatifidir. Eğer sayfanız aylık 50,000 sayfa gösterimi alıyorsanız kullanabilirsiniz. Hızlı onay veriyorlar fakat başvurmadan önce gereksinimlerini sitenizin karşıladığından emin olun.

Yayıncılara firma çeşitli boylarda ve tipte banner sunuyorlar. Altta açılan reklamlar (Pop-under) ve küçük ara reklamlar (ministitial) ayrıca yayıncı için kullanımdadır.

Şu an için en az ödeme $20. PayPal opsiyonu da bulunuyor.

Adversal de affiliate program sunan nadir reklam networklerinden biri olarak biniyor.

Aylık en az 50.000 sayfa görüntülemesi almayan sitelerin kaydına onay vermiyorlar.

 1. Infolinks

Infolinks reklam networku 125.000 siteye hizmet veren bir adsense alternatifidir. Daha çok büyük oranda metin içeren sitelerde en çok işe yarıyor.

Sayfanızda en iyi hangi reklam gösterilmesi gerektiğini belirlemek için infolinks sayfanızı indexler. Websitesinde kullanmak için yayımcıya birçok reklam tipi sunuyor.

Firmanın sunduğu ana reklam tipi metin içi reklam linkidir. Özel kelimeler seçilip altı çift çizgiyle veya noktalı çizgiye çizilir ve link verilir. Okuyucu tekerleği çevirip kelimenin üzerinden geçerse kelimeyle ilgili içerik bir pop-up şeklinde reklam gösterilir. Bu reklam tipi biraz spam gibi gözükebilir çünkü yanlışlıkla Mouse ucunu üzerinden geçerseniz de açılacaktır. Bunun yanında bir sayfada limit koymaya olanak veriyor.

Aynı zamanda related tags dedikleri bir reklam blogu bulunuyor. Bunlar adsense yatay link bloklarına görüntüde çok benzer.

Infolinks aynı zamanda sayfanın altında arama aracı bulunuyor.

Infolinks aynı zamanda içeriğinin zayıf olduğunu düşündüğü siteleri onaylamayabiliyor.

 1. Clicksor

Clicksor, yayıncılarına tıklanabilen metinlerden hedefli banner reklamları gibi sitenizde sunmak için çeşitli reklam formları sunan bir adsense alternatifidir.

Sitenizde ziyaretçilere gösterilen tüm reklamlar içerik duyarlıdır. Bu şekilde sitenize gelen ziyaretçiler tıklamaya eğilimli oldukları reklamları görürler.

Ödemeleri haftalık PayPal veya çek ile yapılıyor. En az ödeme eşiği ise $50.

Clicksor aynı zamanda 10% komisyon verdiği affiliate (gelir ortaklığı) programı sunuyor.

Dikkat: Kabul edecekleri siteler hakkında titiz davranabiliyor, Amerika, kanada veya İngiltere harici ülkelerden birçoğu siteyi kabul etmeyebiliyorlar.

 1. RevenueHits

RevenueHits birçok çeşit reklam tipi öneriyor; banner, pop-under, sliders, top ve footer tip bannerlar, buttonlars, ve ara reklamlar (interstitial).

Hem bağlama uygun hem coğrafik hedefli reklamlar sunuyorlar. Firma performans bazlı bir reklam ağıdır. Daha çok CPA ağıdır, pek CPC veya CPM ağı değildir. Yani sitenize gelen ziyaretçiler reklama tıklamaktan ziyade belli bir aksiyon butonuna tıklarsa ödeme alacağınızı anlamalısınız.

RevenueHits ödemeleri ise havale, PayPal ve Payoneer yoluyla oluyor. En az ödeme ise $50.

İçerik olmayan sayfalara reklam yerleştirmeye izin vermiyorlar.

 1. BidVertiser

BidVertiser hem dönüşüme hem tıklamaya ödeme yapan bir adsense alternatifidir. Bu da sitenizden daha fazla para kazanmanızı sağlar.

Metin reklamları, banner reklamları, mobil reklamları ve slider reklamlar da sunuluyor.

Firma yayıncılar için sitenizin hissiyatına ve görüntüsüne uydurmanız için reklam oluşturma fonksiyonu sunuyor.

Ödemeleri aylık çekle, havale ve PayPal ile yapılıyor. En az ödeme eşiği ise $10.

BidVertiser’ın bir dezavantajı ise reklamveren ihale sistemini kullanırlar. Her reklamcı hangi sitelerde reklamlarının göstermesini istiyorsa reklam yerleştirme teklifi verir. Bu da reklamcıların sizi BidVertiser networkünde bulması zaman alabilir.

 1. Intellilinks

Intellilinks yılık ücret karşılığı reklamcılara basit metin linki satmanıza olanak sağlayan bir adsense alternatifidir. Ne kadar trafiğniz varsa ve ne kadar iyi arama motoru sıralamanız varsa o kadar yüksek aylık ücret belirleyebilirsiniz.

Eğer iyi sıralaması olan bir siteniz varsa ve iyi bir trafik alıyorsa bu reklam ağıyla yakından ilgilenin.

WordPress ile uyumlu olması adına eklenti ve kurulumu kolay script sunuyor. Bu eklenti ve script sitenize metin linki ekleme sürecini otomatize eder.

Satılan linkler içeriğin içine yerleştirilebilir veya yanbara ilgili linkler gibi eklenebilir.

Site ziyaretçileriniz size ödeme yapılması için tıklamak zorunda değiller.

Ödemeler aylık bazda PayPal üzerinden yapılıyor.

 1. PopAds

PopAds daha çok pop-alt (pop-under) alanında uzmanlaşmış bir adsense alternatifidir.

Önerilerine göre günde 1000 tekil ziyaretçi alan bir site günde $4.00 kazanabilir.

Reklamcılardan en az teklifi belirleyebilirsiniz. Ziyaretçilere pop-under reklamlarının ne sıklıkta gösterileceğini belirleyebilirsiniz.

PopAds’in çok güzel özelliklerinden biri ise PopAds’ten ödemenizi istediğiniz zaman isteyebiliyor olmanız. Eğer günde $5 kazanıyorsanız bile özemenzi günlük bazda isteyebilirsiniz.

PopAds üzerinden bir hesap açmak ve sitenin onayını almak çok kolaydır.

 1. PopMyAds

PopMyAds reklam networkü pop-under reklama odaklı bir adsense alternatifidir. Tüm ülkelerden trafik ve yayınlayıcı kabül eder.

Site bir saatten az sürede yani çok çabuk onay veriyor.

Yetişkin siteleri de kabul eden nadir reklam networklerinden biridir.

En az ödemesi $5’dır ve PayPal ve Payza yoluyla ödenebilir. Havale ödeme isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Tüm ödemeler 1 ila 7 gün arasında yapılıyor. PayPal ve Payza ödemeleri genelde 1 iş gününde yapılıyor.

 1. PropellerAds Media

PropellerAds daha çok pop-under reklamlar üzerine odaklanmış olsa da aynı zamanda banner reklamlar, üstüne tıkla reklamları ve banner içi video reklamları da sunan bir adsense alternatifidir. Aynı zamanda slider, sponsorlu linkler ve yayıncılar için diğer reklam formatları sunuyorlar.

Eğer siteniz şu nişlerde ise gözden geçirmek isteyebilirsiniz; oyunlar, eğlence, sinema, randevu, finans, yazılım ve bahis.

 1. Vibrant Media

Vibrant Media birçok popüler sitede görebileceğiniz çok yaygın bir reklam networküdür. Yaygın bir adsense alternatifidir.

Birçok kalifiye reklam vereni vardır ve yayıncılara yüksek CPC oranları vardır.

Küçük bir uyarı; firma kabul edeceği siteler hakkında oldukça seçicidirler. Başvurduğunuz siteniz yüksek kalite olmalı ve aylık 500,000 sayfa görüntülenmesine sahip olmalıdır.

Vibrant firması sayfaları anahtar kelimeler ve kelime grupları için aratan IntelliTXT teknolojisini kullanırlar. Bunların sonra altını çizer ve kullanıcı üzerine fareyi getirince küçük bir popup açılması için gerekli küçük bir kod ekler.

Bu popup reklamlar interaktiftir ve birçok tıklama çekerler.

Vibrant aynı zamanda resim içi gibi diğer reklam tiplerini de sunuyor.

Bunun yanında site onayı biraz zordur. Eğer onların minimum kriterlerini karşılarsanız içine dâhil olmak için harika bir networke sahipler.

 1. VigLink

VigLink sitenizdeki mevcut anahtar kelimeleri ve mevcut linkleri affiliate (gelir ortaklığı) linkine otomatik olarak çevirerek blogunuzdan para kazanmanıza yardımcı olur.

VigLink yaklaşık 32,000 üzerinde affiliate (gelir ortaklığı) firmalarıyla çalışır ve Viglink tarafından çevrilen linklerden kazanılan gelirlerin 25% ile 50% arasında ödeme yaparlar.

Mevcut durumda 3 çeşit para kazanma teknolojisi sunarlar.

VigLink Convert hizmeti sizin birçok normal ürünlere olan linkinizi alır ve size komisyon kazandıracak linklere çevirirler. Tabiiki bu ziyaretçinin ürünü sizin linkten tıklayarak alırsa geçerlidir.

VigLink Insert sitenizdeki anahtar kelimeleri alır ve affiliate (gelir ortaklığı) linklerine çevirir. Bu özellik özellikle birçok ürünü inceliyorsa oldukça çok faydası olur.

Üçüncü teknoloji ise VigLink Anywhere. Bu teknoloji linkleri Twitter, Facebook, email vb. üzerinden paylaşmayı sağlar.

Onay almak kolaydır ve hesap aktivasyonu hızlıdır.

Diğer reklam networkleriyle çalışmadığınız zaman bile denemeye değer adsense alternatifi bir networktür.

A’dan Z’ye WordPress ve İnternet Sitesinden Para Kazanmak

WordPress ile hayalinizdeki; blog, haber, kurumsal veya e-ticaret sitelerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Udemy.com’dan satın al

 

Tavsiye yazı: Blog yazarak para kazanma makaleleri

Sonuç olarak;

Google adsense kullanımı size uymayabilir, farklı alternatifler kullanmak isteyebilirsiniz. Birçok blogger adsense alternatifi reklam networkleri kullanıyor.

Birçok alternatifin arasından kadar da veremiyor olabilirsiniz. Bu durumda yukarıda okuduğunuz en güvenilir ve kazandıran adsense alternatifi reklam networkleri listesi sizin işinize çok arayacaktır.

Tüm özelliklerini karşılaştırın ve size en çok kazandıracağını düşündüğünüz networkü seçin. İlla adsense’te yıllar geçirmek zorunda değilsiniz.

Sizin de bildiğiniz reklam networkü var mı? Varsa bize önerin, yorumlar bölümünde paylaşın.

 

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir