Hello Bar Nedir? Nasıl Yüklenir? [1 Ücretsiz Hello Bar Eklentisi]3 min read

hello bar

Hello bar blog sayfanızın en üstünde duran mesaj yazabileceğiniz ince bir bardır.

Hello bar pop-up kullanımına harika alternatiftir. Çok popüler değildir.

 

Hello barlar daha az dikkat çekicidir ama sürekli gözükür. Yani bu demektir ki ziyaretçilerinize dikkatlerini dağıtmadan spesifik bir mesaj gönderebilirsiniz.

Bu makalede hello bar kullanımının faydalarını ve nasıl oluşturabileceğinizi, hangi eklentilerinizi kullanabileceğinizi okuyacaksınız.

 

Neden Hello bar kullanmalısınız?

Hello bar kullanmanın asıl amacı sitenizin dönüşüm oranını arttırmak ve mesajınızı en tepede vermektir. Bu yüzden hello bar ziyaretçiye istediğiniz aksiyonu aldırmak için basit ve sade bir mesaj içermelidir.

 

Bu aksiyon çağrısı şunlar olabilir;

  • bir satış kampanyası
  • bülten aboneliği
  • sosyal medya takipçiliği
  • güncel bilgi duyurusu
  • ilan yayınlama

 

Karşılama sayfanıza trafik çekmek için

Hello barlar seçtiğiniz URLye trafik yollamada oldukça başarılı olabilirler. Bu seçtiğiniz karşılama sayfası, bir sayfa, iletişim sayfası veya popüler bir blog postu olabilir.

 

Bir e-kitap, ürün veya hizmet tanıtıyorsanız, ücretsiz deneme veriyor veya bir iskonto öneriyorsanız bu bilgileri hello barda kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir aksiyonu takipçilerinize aldırmak için hello bara link koyun ve karşılama sayfanıza yönlendirin.

Abone sayınızı arttırmak

Eğer amacınız eposta abonenizi arttırmak ise hello bara ziyaretçilerin abone olmasını istediğinizi anlatan bir aksiyon butonu koyun.

 

Abone ol butonu koyun ve abone sayısının artıp artmadığını kontrol edin. Eğer artmıyorsa rengiyle, metniyle tekrar oynayıp A/B testi yapın.

 

Aynı zamanda iletişim adresinizi de hello barda gösterebilirsiniz. İletişim adresinizi, telefonunuz, eposta adresinizi göstermeniz hem canlılığınızı kanıtlayacak hem de güven oluşturacaktır. İletişim bilgileri için hello barı kullanabilirsiniz.

Sosyal etkileşimi arttırmak

Hello barlar sosyal medya takipçi sayısını arttırmak için harika bir yoldur. Hello barınızı takip et, paylaş, beğen gibi aksiyonlar için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak sosyal medya profilinize link verin. Aynı zamanda bunları kombinleyip bir çekiliş duyurabilir ve abone dönüşümlerini arttırabilirsiniz.

Hello bar oluştururken dikkat edeceğiniz teknikler

Hello bar üretmek çok kolaydır. Fakat eğer başarılı olmak istiyorsanız hello barı oluşturmadan önce, oluştururken ve oluşturduktan sonra dikkat etmeniz gereken teknikler var;

  1. Amacınızı hep aklınızda tutun

Hello bar iyi kullanıldığında etkili olabilen bir araç. Bu yüzden sitenizin amacını hep aklınızda ve güncel tutun.

 

Hello bar sitenizin amacına hizmet etmeli. Eğer abone kazanmak istiyorsanız kayıt olmalarını isteyin. Eğer sosyal hesaplarınıza takipçi kazandırmak istiyorsanız ziyaretçilerinizi facebook sayfanıza yönlendirin.

  1. Tasarımı önemseyin

Hello barın ziyaretçilerinin dikkatini çekmesi önemlidir. Canlı renkler kullanabilirsiniz. Fakat yine de markanızın ve sitenizin genel tasarımına uyumlu olmalı. Hello bar çekici olmalı fakat sitenin geri kalanına karşı da dikkat dağıtıcı olmamalı.

  1. Sürekli A/B testi yapın

Hello bar için her zaman A/B testi yapın. Bar rengini değiştirin. Buton boyunu değiştirin. Bu değişiklikleri deneyerek ziyaretçilerinize hangisinin en çekici geldiğini bulun ve onu kullanın. Tıklama sayıları sizin için ölçü olabilir.

WordPress websitenize nasıl Hello Bar eklersiniz?

Sitenize hello bar ekleyebileceğiniz birçok eklenti bulabilirsiniz. İster çekici tasarımına, kullanım kolaylığına, özelliklerine veya fonksiyonelliğine bakın, mutlaka size göre bir çözüm bulunur.

 

Aşağıda hello bar ekleyebileceğiniz, kullanımı kolay, popüler eklenti bulacaksınız.

WPFront Notification Bar

WPFront Notification Bar sitenizde hello barı aktif edecek ücretsiz wordpress eklentisidir.

 

Bu eklentiyle hello barınızı sayfanın altında veya üstünde kullanabilirsiniz. Kapatma tuşu ekleyebilir, hello barda görüntülenmesi için özel sayfa veya postlar seçebilirsiniz.

 

Hello barın görüntüsü de kişiselleştirilebilir. Kendi metninizi yazın, bir aksiyon butonu ekleyin, renkleri değiştirin, istediğiniz yüksekliği seçin. WPFront Notification ücretsiz olduğundan ek bir bütçe ayırmanıza gerek duymayacaksınız.

 

Fiyat: Ücretsiz

 

Tavsiye yazı: WordPress ipuçları makaleleri

 

Sonuç olarak

Sitenizde hello barı yenilik duyurmaktan abone formuna kadar birçok alanda kullanabilirsiniz.

 

Hello bar oluşturmak için yukarıda okuduğunuz eklentiyi kurup ince ayar tekniklerini kullanırsanız sitenize yeni bir fonksiyonu kolayca ve etkili şekilde ekleyebilirsiniz.

 

Bir kez hello bar oluşturup kullanmaya başladığınızda hello barınızın çeşitli varyasyonlarını deneyin ve sonuçlarını inceleyin. Abone dönüşümleri konusunda en başarılı hello bar hangisi olduğunu belirleyin. Tam etkili hello barı bulmak için gerekli ayarlamaları yapın.

 

Siz hangi hello bar kullanıyorsunuz? Yorumlar bölümünden tecrübelerinizi paylaşın.

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir