YURTDIŞI İLİŞKİ KOÇLARINDAN 66 EFSANE İLİŞKİ TAVSİYESİ12 min read

Siz de kariyere odaklanıp ilişkilerinizi es mi geçiyorsunuz?

Yavaş yavaş “evlen” baskılarını daha çok mu alıyorsunuz?

İlişkilerde bir türlü istediğimi alamıyorum mu diyorsunuz?

Kariyerin ivmesini kaybetmemek için ilişkiyi erteliyor olabilir misiniz?

Çevremde bir çok başarılı insan kariyeri için ilişkilerini feda etmiş durumda ve fark etmeden yaşı 30’un üzerine çıkıvermişler.

İlişki, insanı yaşadıkça olgunlaştırdığından yaşanmamış ilişkiler insanın bir yanını hep çiğ bırakır.

Özellikle erkekler ilişkiyi başlatan taraf olduğundan bu konuda tembellik veya çekingenlik onların iyice atalete girmesine sebep olabilir.

Değişik ülkelerde bu ataleti yenmek için dating coach (ilişki koçu) denilen meslekler var. Artık ülkemizde de var. İlişki koçları ilişkiye başlama, yaklaşma korkusu, doğru konuşmalar, tavırlar hakkında bilgi ve ilginç tüyolar veren danışmanlardır.

İlişki koçlarını dinlemeniz için illa ki ilişkilerde berbat olmanız gerekmez. Daha doygun ilişkiler için, daha hızlı iletişim kurmak, diyalogları daha iyi yönetmek için ilişki koçlarından yararlanabilirsiniz. Youtube‘ta birçok ilişki koçu görebilirsiniz. En meşhurlarının videolarını izleyip müthiş tüyolar topladım. “Kezia Noble” ve “the33secrets” kanallarından aldığım ilginç ilişki tavsiyelerine aşağıda okumaya devam edin.

DATING COACH KEZIA NOBLE’dan TAVSİYELER

 1. Zamanının değerli ve hatta kısıtlı olduğunu hissettirin, tüm gününü ona ayırabileceğini düşünmesin, bu kadınların hoşuna gider, kendine ait bir hayatınızın da olduğunu bilmek ister.abhOqgVL
 2. Hayatınızdaki planları ertelemeyin, planlarınıza onu da dahil edin, planlarınızı onunla beraber yaşayın.
 3. Kız sıkılıp saçmalamaya başladığında mırıldanarak cevap vereceğinize öz güvenli bi şekilde “gitmek durumundayım” demeniz de hoşuna gidecektir.
 4. Online mesaj atarken “çok güzelsin” demek yerine duvarında paylaştığı o filmi beğendiğinizi anlatın “o filmi ben de gördüm, ben de bayılırım” deyin. Daha çok zevklerine kişiliğine dokunun, nasıl gözüktüğüne değil.
 5. Daha yaşlı erkekler daha çekicidirler, daha arroganttırlar ama daha özgüvenli, tecrübeli, ince düşünce ve derinlik sahibi, yüksek özbilinç, sakinlik sahibidirler. Bunlar da kızlara güven verir ve olgun erkekleri kızların gözünde çekici yapar.
 6. Kızla konuşurken konu yaşa geldiğinde siz daha yaşlı iseniz “yaş sadece bir rakam, yaş önemli değil” falan demek ezik gösterir insanı. Onun yerine “sen benimle takılmak için yeterince olgun musun?” diyebilirsin.
 7. Yaşınızla gurur duyun, kızı kendi dünyanıza çekmeye çalışın, kız kendini “olgun birini idare edebilecek miyim” diye ispat etmeye çalışacaktır .
 8. Kızlar her zaman açtırlar her etkinlikten sonra acıkabilirler. Evinize getirecekseniz dolabınızda beyaz şarap ve bardak olsun.
 9. Konuşurken “seni tekrar görmek iyi olur” yerine “beraber tekrar görüşsek iyi olur” demek daha iyidir. “Biz” duygusunu vurgulayın.
 10. Meşgul bir adam olduğunuzu zamanınızın olduğunu sürekli vurgulayın.
 11. Baktınız konuşturamıyorsunuz, daha fazla zorlayarak acınası gözükmeyin “heralde yorulmuşsun seni eve bırakayım” deyin, belki gerçekten yorgundur.
 12. Olumsuz etki bırakmayayım diye “iyi adam” olursanız ve buna çok odaklanırsanız “kolay” olursunuz. Çünkü iyi adam olmanın işe yarayacağı yanılgısına düşen çok erkek var.
 13. İyi adam olursanız kızın fikrini kabul edersen kolay olursun. Kızı zorlayın, özür dileyen ezik olmayın.
 14. İşinizden konuşabilirsiniz ama firma veya müdür ismi soracağınıza, “işinde erken mi kalkıyorsun” ya da “işinde daha iyi olman için ne yapmak gerekiyor” derseniz daha detaylı hoş sohbet olur. Kızı da zorlarsınız. Oto pilot cevaplardan kurtulursunuz.
 15. Kadınlar bir yerde domine edilmeyi bekler, erkek erkektir, devir değişti kadınlar daha güçlü olabiliyor. Fakat her türlü kadın erkekten domine edilmeyi bekler.
 16. Alfa erkeği(dışa dönük) ortama hakim olabilen, kadından korkmayan durumu çözebilen hakim erkektir. Alfa erkeği çekicidir.
 17. İlk tokalaştığınız zaman elini iş toplantısındaki gibi tam sıkmayın. Nazikçe elini tutun ve biraz uzatın. Tepkisini görün. Konuşmaya devam edin. Elinde dövme veya yüzük varsa onun hakkında konuşmaya başlayın.
 18. Konuşurken elinizle göbeğine koluna küçük küçük dokunun mutlaka. Bu mahrem duyguları harekete geçirir. Kızların oldukça hoşuna gider. Ama çok nazikçe, 2 sn liğine dokunun çekin. Dokunun çekin. Bazen beline dokununca bıraz sıkabilirsiniz de.
 19. İlk buluşmada haftaiçi öğle yemeğini tercih etmeyin. Vakti olmayabilir. Çok lükse kaçmanıza gerek yok. Yaptıklarınız hatıra kalır olsun. İlk buluşma önemlidir, kız arkadaşlarına anlatacak sonuçta 🙂
 20. İlk başta hoşuna gittiyse üzerine gidin, kızdan korkmayın, birkaç gün de alsa kız gelir.
 21. Kız sizin iyi adam olduğunuzu düşünür ve daha önceki sevgililerinden bahsetmek isterse o noktada çizgiyi çekmelisiniz. “Anlattığın erkekle ilgilenmiyorum” deyin. Siz kız arkadaşı değilsiniz. Çizgiyi çekin. Sexuel yaratıksınız ve üremek istiyorsunuz. Başkası umrunuzda değil.
 22. Gündüzleri arkadaşları ile buluşur, siz akşamları buluşun. Asla arkadaşça yaklaşmayın, arkadaş alanına (friend zone) girmeyin, girdiyseniz oradan çıkmalısınız.
 23. Çift taraflı iltifat edin. “Bu ayakkabı güzel ama bunu da giysen seni öpesim gelirdi” gibi…
 24. İş ile ilgili bahsederken işindeki tutkudan bahsedin. Gelecek planlarından.
 25. “Üzerindeki olmamış” dediğinde kafanı eğip bakma ezik gözükürsün. Geyiğe vur “iyi çalışmıştım” ya da “bence güzel severek giydim” deyin. Asla boynunuzu bükmeyin.
 26. Atak bir kız da olsa yatakta edilgen olmayı ister kadınlar.
 27. İyi adam olmayı bırakın tatlı dominant olun. Dominant demek yönlendirici olmak demek.
 28. Alfa(dışadönük) kızlar dipte daha hassastırlar ve tüm kalplerini verirler o yüzden atak yapmanın en iyi savunma olduğuna inanırlar.
 29. Birçok alfa kadını da yatakta veya her yerde domine ve lead edilmek isterler.
 30. Kendinize bakmanız, temiz zihniyetli ve tutkulu olmanız önemli, finansal başarı ön planda değil.
 31. Utangaç kızlara sadece zaman verin yavaş açılırlar, bir bakıma daha zordurlar aslında.
 32. Yüksek enerji ve heyecanınızı kullanın.
 33. Yaklaşırken posturunüz dik değilse rahat değilseniz “bu çocuk bana yaklaşmaya hazır değil” izlenimi oluşur.
 34. Kızı sexual yaratık olarak görün, ona hoş demek yerine güzel ve sexy, ateşli gibi kelimeler kullanın, ilk önce yadırgayabilir ama sonra flörtüne alışacaktır.
 35. Arada push pull teknik uygulayın. Pull demek iltifat gibi hoş tutma çalışmaları. Mesela “gözlerin güzelmiş ama rimeli mor sürmemeliydin siyah daha iyi giderdi” gibi. Göz altı morluklarına dikkat çekip arada sürpriz yapın. Bir push bir pull yapın. Garip ama işe yarıyor.
 36. Kafayı eğik tutmayın hep dik durun.
 37. Kıza yaklaşmak istiyorsanız doğrudan yaklaşın, yandan sağdan soldan değil.
 38. Shit test: Kadınlar her zaman değerinizi tam anlamak için test ederler. Bu sizin maskülen özgüveninizi ve baskınlığınızı anlamayı sağlar.
 39. Bu shit testlerin genelde cevabı yoktur, tepki ve yaklaşım ölçmek için kullanılır.
 40. Arkadaşlarının yanında sarılırsanız öperseniz çok hoşlarına gider onore etmiş olursunuz.
 41. Wing girl kullanın. Wing girl yanınızda gelip beğendiğiniz kıza yaklaşıp ilk iletişimi sağlayan kız arkadaşınız.
 42. Kızlar erkekte 3 şey ister, ayağı yere basan, güvenilir, lider
 43. Bakışmaya konuşmaya başladıysanız kesinlikle dışarı çıkmayı teklif edin, beklemeyin. Bekledikçe ürkütücü olursunuz.
 44. Kız bir konu anlatırken ilginç sorular sorun, iyice dinleyin ve “hikayenin en iyi parçası sence neydi” diye sorun, konuyu derinleştirin, sonra anladığınızı anlatın. Tepkiler açık, dürüst ama kontrollü olmalı.
 45. Erkeğin özgüveni kadına en seksi gelen şeydir. Aslında daha ileri de gitmek gerekir. Erkeğin iyi görünümünden, kibar davranışlarından da ziyade özgüveni bir kadının ona soyunmasındaki en etkili tetikleyici özelliktir.

0

DATING COACH “The 33 secrets” FİKİRLERİ

 1. Kızların bir günde 30-40 kere asılındığını biliyor muydunuz? Kızların hepsinin ne yazık ki bu kadar erkeğe zaman ayırması mümkün değil. Bu yüzden 99% ını rededer. En önemli nokta zamanlama. Diğerlerinden farklı olun. İlk etapta kompliman yapmayın, telefon nosunu istemeyin. Daha çok küçük 2 buluşma ayarlayın. Daha sonra akşam yemeğine gidin. İlk etapta akşam yemeğine gitmek hem çok pahalıdır hem de yüksekten başlarsanız daha iyi bir şey yapmak için daha da fazla fırsatını zorlamanız gerekir.
 2. Sakın ola ki herhangi bir konu için özür dilemeyin. Bunu kullanırlar. Başka yollar deneyin. Ama özür dilemeyin.
 3. Karın kası önemlidir, zengin olman kadar, uzun olman kadar önemlidir. Amaç edinip sadece ona odaklanmayın, işin metodu bunlar değildir. Araç olarak kullanın.
 4. Daha genç kızlar bir avantajdır. Elinizdeki kariyere, işe, finansal güvenceye sahip değillerdir. Fiziksel düzgünlüğü için onu sakın kendi üstünüz olarak değerlendirmeyin.
 5. Kesinlikle tipinizi belirleyin. Boşuna hedefsiz dolaşmayın.
 6. B planınız olsun. Kız bunu bilsin. Başka planınız olmazsa ve kız bunu bilirse size kötü davranır ve istediğini yaptırır.
 7. 35 üzerindeyseniz bu avantajınızı kullanın. Daha oturmuş, olgun, işbilir bir yapınız vardır. Finansal stabilsinizdir. Genç ve çekici kızlara daha kolay yaklaşabilirsiniz. Genç kızlar daha fazla sizin yönlendirmenizi ister. Yaşınız kızlar ise kendi kararlarını kendi yapmak ister. Genç kızlar sizden öğrenmek isterler, sizi çok eleştiremezler. Genç kızlar sizi evlenmeye zorlamazlar.
 8. Eğer güzel kız bulmak istiyorsanız match.com gibi çöpçatan siteleri sizin işinize yaramayabilir, resimleri manipule edilmiş avaraj kızlara daha fazla orada rastlarsınız.
 9. İsmini google dan araştıracağını bilin. İlk önce facebook ve linkedin profilleriniz gözükür. Çünkü güzel kızlar sizde şuna bakar, iyi bir işin var mı?, eğlenceli misin? Cool musun? Profilleriniz bunu yansıtmalı.
 10. Güzel kızların egolarını okşamayın. Sizinle asla çıkmaz. Güzel kıza iltifat etmek kolaydır. Herkes eder ve kalabalıktan biri olursunuz. Farklı bir şey yapın ve önemsemeyin.
 11. Birşeyi istiyorsanız ona bunu söyleyin. Kıvırmayın. Telefon nosunu istiyorsanız söyleyin, verir.
 12. Ortalama bir kadınla evlenmeyin. İyi gözüken biriyle evlenin. Evlenip çocuk yapıp seni kilitlemeye çalışır. Bunu başardıktan sonra size çocuk gibi emirler yağdırır.
 13. Bara gidip kız tavlamaya bakmayın. Party kızlarıyla evlenilmez. Hayatınızı mahvederler. Bu kızlar mental, finansal ve ruhsal açıdan denge sahibi değildirler. Onlar erkekleri alıp kaotik hayatlarına sokmak isterler. Onlar ilgi isterler. Bunlardan uzak durun. Kendilerini ve sizi mahvederler. Bu yüzden barlara giderler. Party kızlarıyla pratik bile yapmayın. İyi kadın bulun. Zor mu? Evet zor. Ama değer.
 14. Telefon çaldığında o aradığında açmayın bekleyin. Daha sonra hemen aramayın. Biraz bekleyin. Sonra arayın.
 15. 35’in üzerinde erkek ile 30 lu yaşlardaki kadınların gücü ve çekiciliği aynı değildir. Eğer bunu anlamazsanız potansiyelinizin çok altında bir kızla randevulaşırsınız. Buna dikkat edin. Aşağıya değil yukarıya bakın.
 16. Kendinizden genç kızlara bakabilirsiniz ama 25in altındaki kızlara da ebeveyn rol modeline girmek zorunda kalabilirsiniz. O yüzden arada ondan daha olgun kızlarla takıldığınızı hissettirin. O da size olgunluğunu kanıtlamaya çalışacak.
 17. Eğer kız çok güzelse ona sürekli iltifat etmekten ziyade küçük de olsa kusurlarını bulun ve bunları kullanın. Ara ara hatırlatın.
 18. İlk randevuyu kızın bitirmesine izin vermeyin. Ara ara saatine bakıyorsa, oturduğunuz yerden kalkmayı önce siz teklif edin. Zor olacak ama bunu yapın.
 19. 30 un altındaki kızlar planlardan nefret ederler, sorumluluk almazlar, seninle dışarı çıkmaya daha fazla önem verirler. Eğer sana bağlanırsa işini çok önemsemez.
 20. Kız ne kadar güzelse o kadar güvensizdir. Erkeklerin komplimanlarından beslenirler. Eğer siz yakın durur ama ilgilenmezseniz iltifatları sizden isterler. Bunu kullanın.
 21. Güzel bir kız numarasını verdi diye hemen sevinmeyin. O sadece telefonun çalmasını seviyor da olabilir. Onlar ilgiden beslenirler, her defasında yeni ilgi gösterecek birini ararlar ve bulduklarında elde ettiklerini düşünüp bir kenara bırakıverirler. Biraz direnirsen zorlar, yoklar, gardını düşürünce yine ilgi kazanır ve yine kenara koyuverir. İlgi göstermeyin.

Birbirinizi daha iyi tanımak için sorabileceğiniz sorular

Karşı tarafla randevulaştınız ve konuşacak sohbet açmak istiyorsunuz. Duruma uygun düşebilecek şu sorulardan yararlanabilirsiniz.

“En çok” soruları

Tanıştığınız kişinin belirli bir konudaki tercihlerini ve fikirlerini öğrenmenin en etkili yolu, ona “en sevdiği” ya da “en sevmediği” şeyleri sormaktır. Aşağıdaki listede bulunan soruları, ilk tanıştığınız anda sorabileceğiniz gibi, kalabalık grup tanışmalarında da fikir sahibi olmak için kullanabilirsiniz.

 1. Çocukken en çok sevdiğiniz yiyecek neydi?
 2. En çok dinlediğiniz şarkı nedir?
 3. En çok sevdiğiniz özlü söz nedir?
 4. En çok keyif aldığınız iç mekan/dış mekan aktivitesi nedir?
 5. Yapmayı en çok sevmediğiniz iş nedir?
 6. En çok sevdiğiniz egzersiz çeşidi nedir?
 7. Günün en sevdiğiniz anı/haftanın en sevdiğiniz günü/yılın en sevdiğiniz ayı hangisidir?
 8. En sevmediğiniz ulaşım aracı nedir?
 9. Vücudunuzun en çok sevdiğiniz bölgesi nedir?
 10. En çok sevdiğiniz ses nedir?

“Eğer” soruları

Varsayımlı sorular, karşınızdaki kişinin kişiliğinin yanı sıra, bakış açısı ve dünya görüşü hakkında hakkında da fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Bu listedeki soruların bazılarının uzun cevapları olabileceğinden, küçük gruplar arasında ya da bire bir diyaloglarda kullanmanız daha etkili olabilir.

 1. Bir parti verecek olsanız, bu ne için ve nasıl olurdu?
 2. Daha önce gördüğünüz bir şeyin resmini yapacak olsanız, bu ne olurdu?
 3. Sonsuza kadar yaşlanmayacak olsanız, hangi yaşta kalmayı tercih ederdiniz?
 4. Bu sene hayatın sona ereceğini bilseniz, neyi daha farklı yapardınız?
 5. Herhangi birini seçebilecek olsanız, akıl hocanız olarak kimi seçerdiniz?
 6. Geçmiş ya da gelecekte herhangi bir olaya şahitlik edebilecek olsanız, hangi olayı seçerdiniz?
 7. Herhangi bir şeyi yapmayı öğrenebilecek olsanız, bu ne olurdu?
 8. Önümüzdeki sene üzerinde çalışacağınız tek bir proje olsaydı, bu ne olurdu?
 9. Bir günlüğüne ölümsüz olsanız, ne yapmak isterdiniz?
 10. Adınızı değiştirebilecek olsanız, hangi isimle değiştirirdiniz?
 11. Ölü ya da yaşayan herhangi biriyle tanışabilecek olsaydınız, bu kim olurdu?
 12. Piyangoyu kazansanız, yapacağınız ilk şey ne olurdu?
 13. Herhangi bir hayvan olarak reenkarne olsaydınız, bu ne olurdu?
 14. “Hayatın anlamı nedir?” dışında herhangi bir sorunun cevabını bulabilecek olsanız, bu soru ne olurdu?
 15. Hayali bir kahraman olsanız, kim olmak isterdiniz?

 

Kişisel sorular

Karşınızdaki kişiyi yakından tanımanın yolu, kişisel sorular sormaktan geçer. Aşağıdaki soruların benzerlerini de tanıştığınız kişi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sorabilirsiniz.

 1. Hangi ünlü kişi hakkında yanıldığınızı düşünüyorsunuz?
 2. Çocukken, büyüyünce ne olmak isterdiniz?
 3. 30 dakikalık boş vaktiniz varsa ne yaparsınız?
 4. Otobiyografinizi yazsanız adı ne olurdu?
 5. Hayatınız bir film olsaydı, müziklerinde hangi şarkılar yer alırdı?

 

Geçmişe yönelik sorular

Karşınızdaki kişiye geçmişiyle ilgili sorular sormak, karakterine dair öngörü sağlarken, hayatının önemli anları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Geçmişe yönelik soruların cevapları genellikle özel olduğundan, tanıştığınız kişiyle aranızda güven duygusu oluşturmanızı sağlar.

 1. Başınıza gelen ve kötü olduğunu düşündüğünüz bir olayın olumlu sonuçlandığı oldu mu?
 2. Şimdiye kadar en çok eğlendiğiniz parti hangisiydi?
 3. Ağlamanıza neden olan son film, kitap ya da şarkı neydi?
 4. Başardığınız en zor şey neydi?
 5. Sizi daha güçlü bir insan yapan son deneyiminiz neydi?
 6. Büyürken, başınızı belaya sokan şey neydi?
 7. En son ne zaman harika bir yemek yediniz?
 8. Şimdiye kadar aldığınız/verdiğiniz, en iyi/en kötü hediyeler nelerdi?
 9. Çocukluğunuzla ilgili en çok özlediğiniz şey nedir?
 10. Sizi heyecanlandıran, hatırladığınız en eski anınız nedir?
 11. Kendi paranızla aldığınız ilk şey nedir?
 12. En son ne zaman, ne için gerildiniz?
 13. Geçen hafta öğrendiğiniz herhangi bir şey var mı?
 14. Ailenizin size sürekli anlattığı anı/hikaye nedir?
 15. Yetişkinliğe hangi yaşta adım attığınızı düşünüyorsunuz?

Bonus*

İlişkide işinize yarayacak erkekler ve kadınlar arasındaki tutum farklarını da bilin.

ErkeklerKızlar
İşinde mutlu değilse ilişkisine odaklanamazİlişkisinde mutlu değilse işine odaklanamaz
Aynı anda tek iş yapabilir.Aynı anda birden çok iş yapabilir.
Bir eşyanın nasıl çalıştığını bilmek isterBir eşyanın ne işe yaradığını bilmek ister
Sayısal değerlere daha fazla tepkime verir.Hikayelere daha fazla tepkime verir.
İletişim kurmak için konuşurBağ kurmak için konuşur
Alışveriş gerekliliktirAlışveriş bir eventtir
Yardım almak zayıflıktırYardım almak verimlidir
Yapabildiği her zaman cinsellik isterSadece istediği zaman cinselliğe meyillidir.
İstediği zaman evlenirFırsatını bulunca zaman evlenir
Yönlendirmek isterTakip etmeye meyillidir
Sex daha fizikseldirSex daha duygusaldır
Detaylara odaklanırBütüne odaklanır
Konusurken açılı otururKonusurken düz oturur gözlerine bakar
Sohbette saygı duyulmak isterSohbette beğenilmek ister
Kızı koruyamadıkları zaman özgüveni düşerKorunmadığını hissederse uzaklaşır
Eleştirdiği zaman uzaklaşmak içindirEleştirdiği zaman yakınlaşmak içindir
Kararı mantıklı alırKararı duygularıyla alır
Duygularıyla karar alan kadına öfkelenirMantığıyla karar alan erkeğin onu kırdığını düşünür
Problemi önce içinde değerlendirir sonra konuşurProblemi önce konuşur, bu sayede çözmeye çalışırlar
Somut birşeyle özdeşleştirdiği olayları daha çok hatırlar (Mekan, eşya vb.)Duygularıyla özdeşleştirdiği olayları daha çok hatırlar
Sorunlara çözme becerilerini gösterme fırsatı olarak görürlerSorunları beraber çalışıp çözebilecekleri fırsat olarak görürler
Sorunun en hızlı şekilde çözülmesi önemlidirBeraber çalışmak sorunun çözülmesinden daha önemlidir

Sonuç olarak

İnsan ilişkilerle kendini anlamak için muhteşem fırsatlardır. Fakat birçok insan yakın ilişkileri sürdürmekte zorlanıyor veya tökezliyorlar. İlişkilerde daha iyi olmanın hem karşı tarafa hem de kendinize faydası var.

İlişkilerde iyi olmanın da gerekliliklerinden biri, karşı cinsi iyi tanımak ve karşı cinsiyetin gerekliliklerine göre kendini hizalamaktır. Yukarıdaki tüyorlar flört ve ilişki sürecinde faydalı olabilecek bazı tüyolardır.  Sizin de ekleyecekleriniz varsa yorumlara ekleyin.

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir