İngilizce öğrenme uygulamaları [14 ücretsiz uygulama]6 min read

İngilizce öğrenme uygulamaları çağında yaşadığımız için ne kadar şanslı olduğumuzu hep hatırlamamızingilizce öğrenme uygulama gerek.

İngilizce öğrenme uygulamaları öğrenme şeklimizde devrim yarattılar!

Tarihte ilk kez, öğrenciler dinleme, yazma, okuma ve hatta konuşma becerilerini uygulayabilir ve öğretmen olmadan ve dünyanın her yerinden anında geri bildirim alabilirler.

İngilizceyi (muhtemelen) tamamen telefonunuzdan öğrenemezsiniz, ancak Android ve iOS’ta öğrenme deneyiminizi zenginleştirebilecek ve akıcılık yolculuğunuzda size yardımcı olabilecek pek çok İngilizce öğrenme uygulaması vardır. Bu kılavuz, en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarının özelliklerini belirleyecek ve bunların çalışma planınıza nerelere sığdırabileceğinizi önerecektir.

En iyi ingilizce öğrenme uygulamaları

1

Duolingo – The best all-rounder

Duolingo gramer, imla, kelimeler, deyimler ve konuşma İngilizcesi öğrenmenize yardımcı olan bir ingilizce öğrenme uygulamasıdır.

 

Eminiz dünyanın en popüler dil uygulamasını duymuşsunuzdur! Ancak 34 saatlik Duolingo’nun bir üniversite dil kursu dönemine eşit olduğunu biliyor muydunuz?

 

Bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, diğer gerçek oyunculara karşı yarıştığınız liderlik tablosu mücadelesidir. Tıpkı bir oyun gibi hissettiriyor – seviyelerin kilidini açtığınız ve sanal paralar kazandığınız, ancak bu sırada yeni kelime dağarcığı ve gramer yapıları topladığınız bir oyun. İngilizce öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli ve bağımlılık yapıcı olmamıştı!

 

2

6,000 Words – The best for vocabulary

Sözcük dağarcığınızı genişletmek söz konusu olduğunda, genellikle basit yol en iyisidir!

 

FunEasyLearn, metin ve resimlerle yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olan eğlenceli bir uygulama yarattı. Bu ingilizce öğrenme uygulaması, temalara göre sınıflandırılmış 6000 sözcüksel öğeye sahiptir. Spor ve Yemek gibi bariz temalar içerirler ancak alt konular hokey, dişçilik, kayalar ve iç organlar kadar spesifiktir, bu nedenle öğreneceğiniz kelime bilgisi aslında oldukça ileri düzeydedir.

 

3

Learn Languages: Rosetta Stone

Rosetta Stone, daha ilginç İngilizce öğrenme uygulamalarından biridir. Kullanıcıya bir oyunda dil öğrenimi yoluyla aşamalı olarak rehberlik eden etkileşimli, İngilizce öğrenme uygulamasıdır.

 

Rosetta Stone, bugün App Store’larda bulunan çoğu İngilizce öğrenme uygulamasından çok farklı tasarlanmış basit bir İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Başka bir deyişle, bize İngilizceyi, dili öğrenmeye başlayan çocuklar olsaydık öğreneceğimiz şekilde öğretmeye çalışıyor. İngilizce kelimeleri öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış alıştırmalara sahiptir.

 

Rosetta Stone, ana dilinizi kullanmadan size birçok yeni kelime ve deyim öğretmeyi başarıyor. Temel derslere ve bonus içeriğe ek olarak, Rosetta Stone’da isteğe bağlı özel ders seansları ve yeni bir canlı yayın özelliği var. Harika bir bonus özellik olan ana dili İngilizce olan kişilerle konuşarak İngilizce pratik yapabilirsiniz. Bu, onu İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamalardan biri yapan çok sürükleyici bir yöntemdir.

 

4

The British Council – The best for grammar

Bu, gramerle başa çıkmak için harika bir şey. Learn English British Council uygulamasında çeşitli konularda dersler ve oyunlar bulunur. Başlangıç seviyesindeki Emirler, Sorular, Geniş Zaman ve Ulaçlardan başlayarak, Zorunluluk Fiil kipleri ile ilgili ileri düzey derslere kadar – herkes için bir şeyler var. İşiniz bittiğinde, ilerlemenizi kontrol etmek ve ne kadar ilerlediğinizi görmek için “test et”i tıklayabilirsiniz.

 

5

Quiz your English – The best for exam prep

 

Bir sınava hazırlanıyorsanız, Quiz your English yeni favori uygulamanız olacak! Cambridge Assessment English tarafından tasarlanmıştır ve özellikle Cambridge B2 First ve IELTS için olan seviyeler vardır. Gerçeğinde bulacağınız kelime ve gramer türlerini görmeyi bekleyebilirsiniz ve yaklaşan bir Cambridge sınavınız varsa, uygulamayı oynamak tüm bu yoğun hazırlığın ardından biraz rahatlama sağlayabilir. Hatta arkadaşlarınıza ve ailenize karşı oynayabilirsiniz!

 

6

HelloTalk – The best for speaking

Uygun bir konuşma partneriniz yok mu? Sorun değil! HelloTalk, sizi 15 milyondan fazla üyeye bağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Bu, kesinlikle size İngilizce öğretecek ana dili İngilizce olan birini bulacağınız anlamına gelir. Tek sorun, karşılığında onlara kendi dilinizi öğretmek zorunda olmanızdır – bu bir dil değişimi gibi çalışır. Görüntülü görüşme yapamayacak kadar utangaç hissediyorsanız panik yapmayın! Çeviri ve telaffuz araçlarının yanı sıra metin ve ses kaydı seçeneği de var.

 

7

Grammarly – The best for writing

Yazınızı geliştirmenize yardımcı olacak birçok uygulama var. Ve HelloTalk gibi olanlar sizi anadili İngilizce olan birine bile bağlar. Ancak anında düzeltmeler arıyorsanız, Grammarly en iyi seçeneğinizdir! Sadece hataları kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda aynı hatayı tekrar yapmamanız için hatanızın açıklamasını da verir. Telefonunuzda kullanmak için klavyeyi indirin ve nereye giderseniz gidin yazımınızı kontrol edin. Daha resmi görünmek ister misin? Grammarly ayrıca üslubunuzu da kontrol eder, böylece bir daha asla yanlışlıkla resmi olmayan bir e-posta göndermezsiniz!

 

8

Beelingu – The best for reading

Bu hikaye anlatma uygulaması, okuma pratiği yapmak için mükemmeldir. Bir hikayeyi iki farklı dilde yan yana anlatmak için zekice tasarlanmıştır. Önce İngilizce okursunuz, sonra kendi dilinizde kontrol edebilirsiniz. Karaoke tarzı metin, aynı anda hem dinlemenize hem de okumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, çocuk klasikleri ve popüler masallardan bilim ve teknoloji makalelerine kadar aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok ilginç içerik var.

 

9

 

LillyPad – Learn English

 

Lillypad, insanların okumaya daha fazla erişmesine yardımcı olmak ve böylece insanların okuma becerilerini ve okuma zevklerini geliştirmek için tasarlanmış harika bir web sitesi ve uygulamadır.

 

İngilizce öğrenme uygulamaları yeni başlayanlar için İngilizce, orta seviye için İngilizce sunar ve hatta ileri düzey İngilizcenizde gözle görülür bir gelişme görebilirsiniz. Lilly ile İngilizce konuşarak İngilizce konuşmayı öğreneceksiniz.

 

Bir hikaye aracılığıyla dil becerilerinizi geliştirmek için binlerce ücretsiz kitap bulunmaktadır. Lilly’s Gold, İngilizce yazma, heceleme, telaffuz, okuma, dinleme, çift yönlü dil eğitimi, kelime dağarcığı, kasıtlı ve aralıklı tekrar pratiği geliştirir.

 

10

 

Memrise: Learn Languages Free

 

Memrise, yeni başlayanlar için bazı İngilizce dersleriyle veya İngilizcenizi nasıl geliştireceğiniz üzerinde çalışıyorsanız, yolculuğunuza hızlı bir başlangıç yapmanıza yardımcı olan en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarından biridir. Sezgisel dil öğrenme sistemleri, bu süreci eğlenceli, kolay ve bağımlılık yapıcı hale getirmek için tasarlanmıştır. Bu, İngilizce öğrenenler arasında giderek daha fazla popülerlik kazanan harika bir uygulama.

 

Temel İngilizce kursları, gerçek dünyada hemen uygulamak için konuşma İngilizcesi öğrenebilmeniz için pratik kelime dağarcığı, gramer dersleri ve faydalı cümleleri birleştirir. Yeni başlayanlar için Memrise İngilizce dersleri, size bir yerli gibi konuşmayı öğretir. “Yerlilerden Öğrenin” özelliği, temel İngilizce kurslarında en popüler öğrenme deneyimini sağlar.

 

Memrise, olabildiğince hızlı ve kendinden emin bir şekilde İngilizce konuşmanı sağlamak için yeni başlayanlar için İngilizce dersleri tasarlar. Size pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu konuşma pratiğini verir. Memrise’da temel İngilizce kursları, öğrenmeyi her gün tamamladığınız kısa oturumlara böler, böylece evde veya hareket halindeyken biraz pratik yapmak için her zaman zaman bulabilirsiniz.

Memrise, dili anlamlı bir şekilde kullanabilmen için öğrenmen gereken tüm temel İngilizceyi adım adım anlatır. İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında yer alan Memrise, benzersiz yaklaşımıyla gerçekten öne çıkıyor.

 

11

 

BoldVoice: Learn Pronunciation

 

BoldVoice, anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce olarak net ve kendinden emin bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olan bir telaffuz uygulamasıdır. BoldVoice ile telaffuz pratiği yapabilir ve gelişmiş konuşma tanıma teknolojisi aracılığıyla telaffuz doğruluğunuz hakkında anında geri bildirim alabilirsiniz.

 

Uygulama, Hollywood’un en iyi aksan koçlarından video dersleriyle sizin için zor olan sesleri geliştirmenize yardımcı olur. Bu kısa dersler ana dilinize göre kişiselleştirilir, böylece Amerikan telaffuzunun sizi zorlayan yönlerine odaklanabilirsiniz.

BoldVoice’da günde yalnızca 15 dakika pratik yapmak, akıcılığınızı bir sonraki seviyeye taşımanıza ve net ve kendinden emin bir konuşmacı olmanıza yardımcı olabilir.

 

12

 

Quizlet

Görsel ve sesleri kullanarak etkili bir şekilde dil öğrenme hizmeti veren Quizlet, sınıf arkadaşlarınız veya öğrencilerinizle birlikte çalışma olanağı sunuyor. Kullanıcılarına çalışma setleri oluşturma imkanı tanıyor.

13

Cambly

Skype benzeri bir yapıya sahip olan Cambly, tamamen online olarak çalışıyor. Kullanıcılar ile ana dili İngilizce olan eğitmenleri bir araya getiren Cambly, konuşarak pratik yapmak için ideal bir uygulama.

 

14

ELSA Speak

 

ELSA size akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı öğretir. ELSA, gelişmiş konuşma tanıma teknolojisini kullanarak bir Amerikalı gibi İngilizce konuşmanıza yardımcı olan, dünyanın en iyi İngilizce konuşma uygulamasıdır.

 

ELSA size yaygın deyimleri, Amerikan ifadelerini, İngilizce günlük konuşmaları ve hatta sevimsiz tavlama cümlelerini nasıl telaffuz edeceğinizi öğretir. Kanıtlanmış müfredatı birinci sınıf telaffuz koçları tarafından tasarlanmıştır. Kendini geliştirmenin en hızlı yolu, ELSA’da her gün 10 dakika İngilizce konuşma pratiği yapmaktır.

 

Tavsiye yazı: İngilizce konuşma geliştirme yöntemleri

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir