italyan mutfağı

DÜNYANIN EN İYİ 10 MUTFAĞI

Bir gün iş için Taylanda gittim. Oteldeydik. Öğle yemeği açık büfeydi. Neredeyse yiyecek yemek bulamamıştım. Herşey çok farklıydı. Bir yandan dedim ki al birini ye en fazla ne olabilir ki? Uzun tezgahın... Read more »
hint yemeği

ÜLKELERE GÖRE İŞ YEMEĞİ KÜLTÜRÜ

İş yemeklerinin yemekten çok bir gündemi tartışmak için yapıldığını; bundan dolayı da önemli olanın iletişim olduğunu asla unutmayın. İş yemeklerinde istediğiniz ortamı yaratabilmek, iletişimi güçlendirmek için karşınızdaki insanın şirketi, kültürü, görevi… vs... Read more »
şarap

ŞARAP : İÇMESENİZ DE BİLİN

Şarap, iş yemeklerinin en çok tercih edilen içeceği. Bir akşam yemeğine çıktığınızda bununla karşılaşacaksınız. İş yemeklerinde içmeseniz de şarap hakkında konuşabilecek kadar bilgi sahibi olmanız Pozitif puan kazandırır. Prestijdir. Herkes bilmez siz... Read more »
iş yemeği

İŞ YEMEKLERİNDE VE DAVETLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN GÖRGÜ KURALLARI

Bir iş yemeği aslında sadece yemekten daha fazlasıdır. İyi ve düzgün yemek yemek, zerafete dikkat etmek, yemekleri bilmek, sohbet konuları gibi birçok şeyin birleşmesinden oluşur. Hepsinden sınıfı geçmemiz gerek. İşte yardımcı olabilecek... Read more »
restaurant 1

İSTANBUL’UN EN İYİ 10 İŞ RESTAURANTI

CNBC-e Business Dergisi’nin son sayısında, İstanbul’da iş yemekleri için en çok tercih edilen ilk 10 restoranını seçti. Jüri: Mutfak Sanatları Akademisi Kurucusu Kemal Aksel Global Tanıtım Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Aydede Coca... Read more »