KUPON TASARIMI NASIL YAPILIR?2 min read

 

Doğru kupon tasarlamak, müşteride kafa karışıklığı yaratmamak için kritik bir süreç. Kupon bozdurmayı hızlandırmak, süreci kolay anlaşılır hale getirmek ve işlemi bıktırıcı yapmamak için oldukça dikkat etmeniz gerekir. Aşağıda bir kuponu doğru şekilde tasarlamanın size yardımcı olabilecek yollarını bulacaksınız.

coupon

Element ÜRETİCİ KUPONU INTERNET KUPONU
1-Barkod Üzerinde barkod olmalı Üzerinde barkod olmalı
2-Renk Arka fon desen ve rengi kullanmaktan çekinin. Arka fon desen ve rengi kullanmaktan çekinin.
3-Son tarih Gün, ay ve yıl üzerinde bulunmalı. Son tarih üzerinde olmamasından çekinin. Gün, ay ve yıl üzerinde bulunmalı. Son tarih üzerinde olmamasından çekinin.
4-Üzerindeki Değer Kendi değeri üzerinde açık bir şekilde yazmalı. Üzerinde bedava veya ücretsiz kelimelerini yazdıklarınız sınırlı olmalı. Ücretsiz kupon bile olsa üzerinde maksimum değer olmalı. Kendi değeri üzerinde açık bir şekilde yazmalı. Üzerinde bedava veya ücretsiz kelimelerini yazdıklarınız sınırlı olmalı. Ücretsiz kupon bile olsa üzerinde maksimum değer olmalı.
5-Yasal kopya Yasal sorumlulukları üzerine mutlaka yazın. Geçerli ürünleri, farklı kullanımlarının mümkün olmadığını, başka bir promosyonla birleştirilemeyeceğini ve kopyalanamayacağını yazmalısınız. Yasal sorumlulukları üzerine mutlaka yazın. Geçerli ürünleri, farklı kullanımlarının mümkün olmadığını, başka bir promosyonla birleştirilemeyeceğini ve kopyalanamayacağını yazmalısınız.
6-Teklif kodu 6 rakamlı nümerik teklif kodu. Bu nümerik kodu başına firma baş harflerini de koyup barkodun üzerine koyabilirsiniz. 6 rakamlı nümerik teklif kodu. Bu nümerik kodu başına firma baş harflerini de koyup barkodun üzerine koyabilirsiniz.
7-Kağıt stoku Kuponu kalın bir kâğıda basın.
8-Perfore Nereden kesileceğini müşteri anlasın diye ya perforaj atın ya da kesik çizgiler çizin. Tasarıma kesilecek yeri göstermek için kesikli çizgiler çizin.
9-Ürün resmi Her zaman bir ürün resmi koyun. Her zaman bir ürün resmi koyun.
10-Ürün ismi ve logo Ürün resmi kuponun merkezinde olmalı ve alan müsaade ederse logo da yer almalı. Ürün resmi kuponun merkezinde olmalı ve alan müsaade ederse logo da yer almalı.
11-Alım şartları Açık şekilde alım şartlarını kuponda gösterin. Teklifi karmaşık hali getirmekten sakının. Açık şekilde alım şartlarını kuponda gösterin. Teklifi karmaşık hali getirmekten sakının.
12-Kupon bozdurma adresi Firma veya ajansının adres, isim ve telefon nolarını yazın. Firma veya ajansının adres, isim ve telefon nolarını yazın.
13-Boyut Boyutu bir nakit para boyutunda yapabilirsiniz. 15 x 6,5 cm gibi. Daha küçük kuponlar çok çabuk kaybedilebilir. Ve büyük kuponları da kimse taşımak istemez. Boyutu bir nakit para boyutunda yapabilirsiniz. 15 x 6,5 cm gibi. Daha küçük kuponlar çok çabuk kaybedilebilir. Ve büyük kuponları da kimse taşımak istemez.
14-Kaynak bilgisi “Üretici kuponu” bilgisini bold fontla bir kutu içine kuponun tepesine kaynağını ayırt etmek için yazın. “Üretici internet kuponu” bilgisini bold fontla bir kutu içine kuponun tepesine kaynağını ayırt etmek için yazın.
15-Website bilgisi Firmanın ismi ve linkini üst sağ noktaya yazın.

 

 

Not: Bu makalede kendi kullandığım ve önerdiğim ürünlere, sitelere veya hizmetlere affiliate linkler olabilir. Bu demektir ki bir affiliate linke tıkladığınızda ve ürün ve hizmet satın aldığınızda, muhtemelen küçücük bir komisyon kazanacağım. Size hiçbir maliyeti yoktur, rahatlıkla her gürdüğünüz linke tıklayabilirsiniz. Önerdiğim tüm eğitim kaynaklarını tek bir sayfada görmek isterseniz eğitim kaynakları sayfasına gidin.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Sen de Yorumunu Yaz;