KUPON TASARIMI NASIL YAPILIR?2 min read

 

Doğru kupon tasarlamak, müşteride kafa karışıklığı yaratmamak için kritik bir süreç. Kupon bozdurmayı hızlandırmak, süreci kolay anlaşılır hale getirmek ve işlemi bıktırıcı yapmamak için oldukça dikkat etmeniz gerekir. Aşağıda bir kuponu doğru şekilde tasarlamanın size yardımcı olabilecek yollarını bulacaksınız.

coupon

ElementÜRETİCİ KUPONU INTERNET KUPONU
1-BarkodÜzerinde barkod olmalıÜzerinde barkod olmalı
2-RenkArka fon desen ve rengi kullanmaktan çekinin.Arka fon desen ve rengi kullanmaktan çekinin.
3-Son tarihGün, ay ve yıl üzerinde bulunmalı. Son tarih üzerinde olmamasından çekinin.Gün, ay ve yıl üzerinde bulunmalı. Son tarih üzerinde olmamasından çekinin.
4-Üzerindeki DeğerKendi değeri üzerinde açık bir şekilde yazmalı. Üzerinde bedava veya ücretsiz kelimelerini yazdıklarınız sınırlı olmalı. Ücretsiz kupon bile olsa üzerinde maksimum değer olmalı.Kendi değeri üzerinde açık bir şekilde yazmalı. Üzerinde bedava veya ücretsiz kelimelerini yazdıklarınız sınırlı olmalı. Ücretsiz kupon bile olsa üzerinde maksimum değer olmalı.
5-Yasal kopyaYasal sorumlulukları üzerine mutlaka yazın. Geçerli ürünleri, farklı kullanımlarının mümkün olmadığını, başka bir promosyonla birleştirilemeyeceğini ve kopyalanamayacağını yazmalısınız.Yasal sorumlulukları üzerine mutlaka yazın. Geçerli ürünleri, farklı kullanımlarının mümkün olmadığını, başka bir promosyonla birleştirilemeyeceğini ve kopyalanamayacağını yazmalısınız.
6-Teklif kodu6 rakamlı nümerik teklif kodu. Bu nümerik kodu başına firma baş harflerini de koyup barkodun üzerine koyabilirsiniz.6 rakamlı nümerik teklif kodu. Bu nümerik kodu başına firma baş harflerini de koyup barkodun üzerine koyabilirsiniz.
7-Kağıt stokuKuponu kalın bir kâğıda basın.
8-PerforeNereden kesileceğini müşteri anlasın diye ya perforaj atın ya da kesik çizgiler çizin.Tasarıma kesilecek yeri göstermek için kesikli çizgiler çizin.
9-Ürün resmiHer zaman bir ürün resmi koyun.Her zaman bir ürün resmi koyun.
10-Ürün ismi ve logoÜrün resmi kuponun merkezinde olmalı ve alan müsaade ederse logo da yer almalı.Ürün resmi kuponun merkezinde olmalı ve alan müsaade ederse logo da yer almalı.
11-Alım şartlarıAçık şekilde alım şartlarını kuponda gösterin. Teklifi karmaşık hali getirmekten sakının.Açık şekilde alım şartlarını kuponda gösterin. Teklifi karmaşık hali getirmekten sakının.
12-Kupon bozdurma adresiFirma veya ajansının adres, isim ve telefon nolarını yazın.Firma veya ajansının adres, isim ve telefon nolarını yazın.
13-BoyutBoyutu bir nakit para boyutunda yapabilirsiniz. 15 x 6,5 cm gibi. Daha küçük kuponlar çok çabuk kaybedilebilir. Ve büyük kuponları da kimse taşımak istemez.Boyutu bir nakit para boyutunda yapabilirsiniz. 15 x 6,5 cm gibi. Daha küçük kuponlar çok çabuk kaybedilebilir. Ve büyük kuponları da kimse taşımak istemez.
14-Kaynak bilgisi“Üretici kuponu” bilgisini bold fontla bir kutu içine kuponun tepesine kaynağını ayırt etmek için yazın.“Üretici internet kuponu” bilgisini bold fontla bir kutu içine kuponun tepesine kaynağını ayırt etmek için yazın.
15-Website bilgisiFirmanın ismi ve linkini üst sağ noktaya yazın.

 

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir