EN İYi SATAN 10 INFOMERCIAL ÜRÜNÜ3 min read

İnfomercial genelde gece geç saatte yayınlanan uzun uzun ürün anlatan ve satın alabileceğiniz yeri gösteren reklam ve satış yayınıdır. Gece 11:00’dan sonra bazı kanalların ürün satmaya başladığını görmüşsünüzdür. Bazılarının gerçekten çok cazip olduğunu herkes itiraf edebilir. Kredi kartını elinize alıp internetten sipariş vermeyi birçok kiş düşünüyor hatta yetişip alıyor. Bazı infomerciallar başarısız olurken bazıları inanılmaz sonuçlar aldı. Bu ürünler gerçekte ne kadar satılıyor. Bilmek ister misiniz? İşte piyasada şimdiye kadar en etkili sonuç alınmış 10 infomercial örneği;

10. ThighMaster — Toplam Satış: $100 milyon

thigh master infomercial

Via ebay.com

Joshua Reynolds tarafından infomercial aracılığıyla tanıtıldı. Filmde Suzanne Somers oynadı. TV izlerken egzersiz yapmayı sağlıyor. 1990ların pazardaki en baskın markası oldu. Kalçalarınızı, bacaklarınızı, kollarınızı ve göğsünüzü şekillendirmek istiyorsanız bu aleti kolunuza veya bacağınıza sıkıştırın. Amazondan ürünü alan birinin yorumu şöyle “Arttık bacaklarım silah gibi sert ve bacaklarımın arasında ceviz kırabilirim, teşekkürler Suzanne.”

9. Sweatin’ to the Oldies — Toplam Satış: Yaklaşık $200 milyon

 

Via richardsimpson.com

“Sweatin’ to the Oldies.” Adlı zamanın aerobik programı 20 milyon kopya sattı. Bir müşteri yorumunda dedi ki “Richard Simmons için çok başarılı demişti. Müzik harikaydı ve her yaşa hitap ediyordu.”

8. Snuggie — Toplam Satış: Yaklaşık $400 milyon

snuggie

Via asseenontvus.com

Bazıları şaşırsa da Snuggie şimdiye kadar 20 milyon tane sattı. Snuggie sadece bayanlar çn değildi. Kullanıcılardan biri şu yorumu yapmıştı.

“Bunu 21 yaşında çocuk için almıştım. Çünkü zamanının çoğunu bilgisayar başında soğuk yerde oturarak geçiriyordu. Snuggie hakkında ne düşündüğünü bilmiyorum ama şu an çok seviyor. Yaptığı kamuflaj onu daha erkeksi yaptığına inanıyor.”

Gerçek erkekler camo Snuggie giyiyor ve bunu onlara anneleri alıyor.

7. Ped Egg — Toplam Satış: Yaklaşık $450 milyon

ped egg.jpg

Via latestgadget.com.ph

Ayağınızdaki ölü derileri almakla ilgilenir misiniz? 40 milyon kişi bu ürünü satın aldı.

Ped egg (ayak yumurtası) modern tasarımlı ayakaltındaki ölü derileri temizleyen bir basit cihazdır. Sadece 10 dolara satıldı ve inanılmaz bir başarı elde etti. Amazondaki bir kullanıcı yorumu şöyle;

“Ayağımdaki ölü derileri 20 dakikada temizledim. Şaşırdım. Ayaklarım 15 yıldır bu kadar yumuşak olmamıştı. Kumlu tarafını iyice temizlemek için kullandım. Biraz da yağ sürdüm, işlem tamam. İlk başta biraz dikkatli olmalıydım çünkü dibine kadar çatlamıştı ve büyük parçalar dökülebilirdi. Ürün çok iyi iş görüyor. WOW!”

6. Showtime Rotisserie — Toplam Satış: $1.2 milyar

showtime pro

Via ebth.com

İşportacı, buluşçu ve infomercial kralı Ron Popeil’in önemli bir başarısıdır. Showtime ürünü 1,2 milyar dolarlık başarıya ulaştı. Görünen o ki satınalanlar showtime proyu sevdiler. Amazondaki bir kullanıcı yorumunun bir kısmı: Son bir haftadır 6 kişilik ailemiz için günde bir iki tane tavuk yapıyoruz. Marine edilmiş et, somon, her şey çok lezzetli pişiyor.”

5. Bowflex — Yıllık gelir: $193.9 milyon

bowflex-review.jpg

Via weight-loss-for-busy-people.com

İnanması zor ama Bowlex ev fitness makinesi 1986’dan beri pazarda. 2012 de frma yıllık 140 mlyon dolarlık ürün sattı. 2,5 mlyon Amerikalı bu ürünü sevdi. Kaç tanesini elbise asmak için kullanıldığını bilmiyoruz ama ürün sevildi.

4. George Foreman Grill — Yıllık Gelir: $202 milyon

george foreman grill.jpg

Via gcastd.org

Eski ağırsiklet box ampiyonu George Foreman bir ızgara icat ediyor. Adı da George Foreman ızgarası Yağ azaltıcı düz et ızgarası inanılmaz sevildi ve ürün satışları şaşırtıcı seviyeye çıktı.

Izgara 202 milyon dolar kazandırdı ve 10 yıldır satılmaya devam ediyor.

3. Total Gym — Toplam Satış: $1 billion

total gym infomercial

Via athleticlub.com

Total gym egzersiz aletini Chuck Norris ile Christie Brinkley satışını yapıyorlar. Birçok ilgili müşteri amazon.com’da satınalımlarıyla ilgil yorum bıraktı. Bunlardan bir tanesi;

TV’de infomercialde birkaç hafta önce bir iki kere görmüştüm, hevesli bir şekilde dinliyordum. O gün nedense etkilendim. Vücudumun çalıştırmak istediğim noktalarını çalışıtırıyordu. Fiyatı yüksekti, ama ödeme planı iyiydi ve geri iade koşulları olumluydu.

2. P90X — Yıllık Gelir: $400 milyon

p90x

Via cleveland.com

P90X programı Kişisel eğitimci Tony Horton ve arkadaşlarına yılda 400 milyon dolar kazandırdı. 2005ten beri piyasada ve defalarca infomercial kullanılarak satıldı. Ardından çıkarılan P90X2 ve P90X3 ile Tony Horton’s Plaj vücudu firması halen evde egzersiz sektörüne domine ediyor.

1. Proactiv — Yıllık Gelir: $1 milyar

proactiv

Via thisbirdsday.com

Proaktiv piyasaya 1995te çıktığından beri ünlülere 2 milyon dolar ödeyerek ürünün tanıtımında kullandı. Jessica Simpson, Britney Spears, Katy Perry proactivin infomercial reklam filmlerinde ciltleriyle ilgili kötü anılarını anlattılar. Bu strateji işe yaradı ve firmaya 1 milyar dolar yıllık gelir kazandırdı. Başka bir açıdan bakalım, Proactivin yıllık geliri bu listedeki diğer tüm firmaların toplam gelirinden daha fazla. Bu sektörde gerçekten iyi para var.

Kaynak: http://www.therichest.com/

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir