50 TÜRKÇE PAZARLAMA BLOGU VE SİTESİ2 min read

 

Pazarlamacılar, girişimciler, pazarlama blog yazarları, pazarlama dünyasında olan gelişmeler, kullanılan metodlar ve araçlar, pazar araştırmaları gibi ana konularda bilgi veren sitelere veya bloglara ihtiyaç duyuyor. Burada pazarlama konusunda yazı yazan bireyler ve kurumların listesini bulacaksınız.

 

Pazarlama blogları ve siteleri listesini tek tek inceleyerek, ayıklayarak oluşturdum. Bu siteler konusuna odaklı, işinde uzman işin erbabı tek kişilik bloglar veya kurumsal firma siteleri. Bu siteler pazarlamacılara ve girişimcilere işlerinin yönetiminde çok yardımcı olabilecek tüyolar veren siteler. Ayrıca bu siteler işimizi geliştirme konusunda iyi bir tüyo, strateji, bilgi ve ilham kaynağı olabilir.

İşte konusunda uzman aradığınızı bulabileceğiniz siteler ve bloglar.

 Günceli takip eden pazarlama haberleri kurumsal siteleri; İlk gruptaki siteler güncel firma haberlerini takip edip okuyucuya ulaştıran büyük ekiplerin olduğu haber siteleri. İşte o bloglar;

 1. digitalage.com.tr
 2. campaigntr.com
 3. mediacatonline.com
 4. marketingturkiye.com.tr
 5. pazarlamailetisimi.com
 6. bigumigu.com
 7. pazarlamasyon.com
 8. hbrturkiye.com
 9. fikircok.net
 10. thebrandage.com
 11. pazarlamaturkiye.net (araştırma verileri içerir)

 Günceli takip eden pazarlama haberleri bireysel bloglar; ikinci gruptaki siteler güncel firma haberlerini takip edip kendi ilginç bakış açısını ve yorumunu katıp okuyucuya ulaştıran tek adam şovu olan haber siteleri. İşte o bloglar;

 1. Reklaminsanı.com
 2. atifunaldi.com.tr
 3. adamlaryapiyor.com
 4. alyldrm.com
 5. ozanilginoglu.com
 6. yicit.com
 7. yucezerey.com

 

Pazarlama konusunda tavsiye veya genel bilgi veren kurumsal siteler; üçüncü gruptaki siteler pazarlama yapan firmalar, girişimcilerin ekipleri için istedikleri zaman bakıp bilgi alabilecekleri kurumsal siteler.

 1. marketingtr.net
 2. marketeloji.com
 3. brandtalks.org

 Pazarlama konusunda tavsiye veya genel bilgi veren bireysel bloglar; dördüncü gruptaki siteler pazarlama yapan firmalar ve girişimcilerin ekipleri için istedikleri zaman bakıp bilgi alabilecekleri bireysel bloglar.

 1. umutyildirim.com
 2. pazarola
 3. ugurozmen.com
 4. sinaafra.com
 5. temelaksoy.com
 6. pazarlamacanavari.com
 7. markam.biz (Güven Borça)
 8. sedagenc.com

 Sosyal medya ve dijital dünya konusunda tavsiye veya genel bilgi veren kurumsal siteler; beşinci gruptaki siteler pazarlama yapan firmalar ve girişimcilerin ekipleri için istedikleri zaman bakıp bilgi alabilecekleri bazıları günceli takip eden kurumsal siteler.

 1. onlinepazarlama.co
 2. mehmetortac.com
 3. dijitalajanslar.com
 4. netvent.com
 5. eticaretmag.com
 6. trendweek.com
 7. dijitalmuhendis.com (kapandı)
 8. connectedvivaki.com (araştırma verileri içerir)
 9. webmasto.com
 10. İcerikbulutu.com

 

Sosyal medya ve dijital dünya konusunda tavsiye veya genel bilgi veren bireysel bloglar; altıncı gruptaki siteler pazarlama yapan firmalar ve girişimcilerin ekipleri için istedikleri zaman bakıp bilgi alabilecekleri bazıları günceli takip eden bireysel bloglar.

 1. alierkurt.com
 2. myparmaksiz.com
 3. ahmetbeliktay.com
 4. oguzveliyavas.com
 5. damlakaraman.com.tr
 6. ayhankaraman.com.tr
 7. ugurugurcan.com
 8. timurdemir.com
 9. sibelhos.om
 10. fatmagulguzel.com
 11. okanyuksel.com

 

Sonuç olarak; bu sitelerle yapabileceğiniz şey hepsini takip edip, ya da arşivlerini tarayıp kendi aradığınız bilgiye ulaşabilir, ilginç yazarların çeşitli görüşlerini ve tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
1Shares

9 Comments

 1. Merhaba bu aralar çok fazla site dolaştım araştırmalarım için ve sitenizi innceledikten sonra, harika bir site, dedim. Emeklerinize sağlık.

 2. Yönlendirici ve kapsayıcı bir çalışma olmuş. Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama gibi kategorilere ayırdığınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir