İŞ DÜNYASININ OYUNU, GOLF1 min read

business-golfEğer dünya ile iş yapıyorsanız, tavsiyemdir golf oynamaya başlayın. Spor diye geçse de sadece bir oyun olan golf, beraberce oynanan ama oyun sırasınca bolca muhabbete zaman kalan bir oyun. Örneğin yüzerken kimseyle sohbet etme şansınız olmayabilir, futbol oynarken, basket veya tenis oynarken de öyle. Bu sporlar akıcı sporlar ve her hamleden sonra uzun aralar bırakmıyor. Bu yüzden iş dünyası istediği  zaman sohbet edip iş bağlayabileceği oyun olan golfu benimsemiş durumda.

Türkiye’de çok yaygın olmasa da İstanbulda Kemerburgaz ve Silivri’de golf sahası var. Daha da fazlası Antalya’da var. İngiliz kökenli bir spor olduğundan Osmanlı zamanında Türkiye’ye 1895yılında İngiliz konsolosu sayesinde gelmiş. Ama çok tutmamış. Bu yüzden herkesin gündeminde olmayabilir. Bazen müdürünüzle golf oynamanız tavsiye edilir, o tavsiyeler genelde yabancı kökenlidir. Çünkü bizim müdürler de golf bilen insanlar değiller J Fakat yurtdışından sıkça misafiriniz geliyorsa veya siz yurtdışına iş için gidiyorsanız size mutlaka golf oynarmısın diye soracaklar. Asıl sohbetin döndüğü yeri bu soruya “hayır” cevabını verirseniz kaçırabilirsiniz.

Oyun iş dünyasının rağbet gösterdiği bir oyun olduğu için işadamı havasını burada da bozmamanız gerekir. Yani fevri davranmak, kirli çalışmak gibi kötü huylarınız olmamalı. Oyunda etket kabul edilmiş bazı kurallar var. Oyunun oynanışını aldığınız özel dersten öğrenebilirsiniz fakat etiket kurallarına da ihtiyacınız olacak. Bunları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://www.golfdunyasi.com/golf-etiketleri/

Oyunun kurallarını da öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayın.

http://www.golfdunyasi.com/golf-kurallari/

Golfün nasıl iş yaşamınıza katkıda bulunacağını ğrenmek istiyorsanız şunu okuyabilirsiniz.

http://www.golfeneur.com/5-ways-golf-has-increased-my-income-business-golf/

Bol neşeli günler

 

Madem o kadar spor yaptık, zayıfladık fit olduk, beyaz yakalılar olarak şu bilgilere de ihtiyacınız olabilir.İlgili yazıları da aşağıda paylaşıyorum.

 

Söylemek istedikleriniz varsa lütfen yorum yapın. 

Bilgiyi paylaşmak için lütfen sosyal medya butonlarını kullanın.

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir