İngilizce gramer siteleri: en meşhur 14 site6 min read

Herhangi bir dilde gramer siteleri o dilin gramerini öğrenirken müthiş yardımcı oluyorlar.

İster, yaklaşan bir sınav için İngilizcegramer site gramer sitesine ihtiyaç duyun, ister konuşurken daha doğru bir şekilde konuşmaya çalışıyor olun veya sadece eğlenmek için İngilizce gramer pratiği yapmak istiyor olun, size ingilizce gramer siteleri yardımcı olacaktır.

İngilizce gramer siteleri

BEGINNER & INTERMEDIATE

EnglishClub

Fiyat: Ücretsiz.

Seviye: Beginner and intermediate

Açıklama: EnglishClub dilbilgisi dersleri içeren başka bir web sitesidir ve bu sitedeki yazılar samimi ve anlaşılması son derece kolaydır.

Bazı dersler kısa sınavlara sahipken, diğer derslerde her konu hakkında genellikle yanlış anlaşılan gerçekleri açıklayan özel ipuçları bulunur.

 

Daily Grammar

Fiyat: Ücretsiz.

Level: Beginners and intermediate

Açıklama: Web sitesinde, sırayla inceleyebileceğiniz veya bir terim aramak için sözlüğü kullanabileceğiniz, konuşmanın bölümleri ve cümlelerin bölümleri hakkında 400’den fazla ders vardır.

Daily Grammar ayrıca bloglarında pratik yapmak için alıştırmalarla birlikte dersler de yayınlıyor.

 

EGO4U

Fiyat: Ücretsiz.

Level: Beginner and intermediate

Açıklama: Tamamen ücretsiz olarak çevrimiçi İngilizce gramer öğrenmek istiyorsanız, EGO4U (English Grammar Online) sitesini denemelisiniz.

Bu sayfa, örneklerle tüm zaman kiplerine genel bir bakıştan tonlarca İngilizce gramer dersi ve kip, şart kipleri ve hatta gizemli İngilizce subjektif kipine ilişkin alıştırmalara kadar çevrimiçi İngilizce dil bilginizi geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

EGO4U ayrıca yeni bir şey öğrenmeye çalışırken kaybolmamanız için ayrı bölümlere ayrılmış en önemli İngilizce gramer konularına sahiptir. Her bölüm, pratik yapmanız için gramer dersleri ve birçok alıştırma içerir.

 

ALL LEVELS

 

first-english

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: first-english, İngilizce gramer alıştırmalarına adanmış bir web sitesidir. İngilizcenizi geliştirmeniz için tamamen ücretsizdir.

Dilbilgisi alıştırmaları, kipler ve farklı konuşma türlerine kadar tüm standart dilbilgisi konularını kapsıyor. Her tema, birkaç boşluk doldurma etkinliğinin yanı sıra aynı konudaki daha küçük konulara odaklanan çoktan seçmeli öğeler de bulabilirsiniz.

Web sitesi yalnızca çevrimiçi İngilizce gramer alıştırmaları için olduğundan, dikkat dağıtacak bir şey bulunmuyor. Basit, anlaşılır görevlerle pratik yapmaya odaklanabilir ve bir konudan diğerine geçebilirsiniz.

 

Free English Study

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: İlk bakışta Free English Study, başka bir sıkıcı İngilizce gramer sitesi gibi görünebilir, ancak görünüş aldatıcı.

Ücretsiz İngilizce Çalışması, başlangıç seviyesindeki öğrencinin ileri düzey bir İngilizce kullanıcısı olmasına yardımcı olmak için gerekli tüm gramer konularını içeriyor.

Dilbilgisi sayfası, kategorilere ayrılmış tüm ana İngilizce dilbilgisi konularının bir listesini içerir. Bir konuya tıkladığınızda bu sayfanın neden farklı olduğunu görmeye başlıyorsunuz.

Yeni başlayanlar için, size sadece mükemmel gramer açıklamaları değil, aynı zamanda tonlarca örnek de veriyor.

 

Grammarly

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: Aklınıza gelebilecek her olası gramer konusu hakkında tonlarca kural, gerçek ve ipucu toplamışlar ve bunları bir el kitabında bir araya getirmişler.

Konular net bir şekilde düzenlenmiş, böylece zarfları, virgülleri ve büyük harfleri kullanma hakkında bilmeniz gerekenleri kolayca öğrenebilirsiniz. Dilbilgisi El Kitabı, İngilizce deyimler ve edilgen yapı gibi daha zor konuları bile kapsar.

Açıklamalar blog benzeri bir şekilde yazılmış. Bu nedenle, daha ileri seviyedeki öğrenciler için harika bir kaynak.

Grammarly, İngilizce öğrenen bir web sitesi değildir; dilbilgisini geliştirmek isteyen anadili İngilizce olan kişiler için bir web sitesidir. Bu nedenle, ipuçları yeni başlayan/orta seviyedeki öğrenciler için biraz bunaltıcı olabilir

 

British Council

 

Fiyat: Ücretsiz.
Level: All levels

Açıklama: British Council, özellikle İngiliz İngilizcesi öğreniyorsanız, tüm dil öğrenenler için harika bir kaynaktır. Burada bilmeniz gerekebilecek her türlü gramer hakkında çok miktarda bilgi var.

Sadece seviyenizi seçin ve ardından keşfedilecek birkaç özel gramer konusu bulacaksınız. Her konu için çok sayıda alıştırma var. İngilizce akıcılık seviyenizi öğrenmek için testler de yapabilirsiniz.

 

Education First

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: Education First’ün Gramer Rehberi çok iyi organize edilmiş ve cümle öğelerinin bazı kısımlarını kullanmayı öğrenmek için iyi bir başlangıç noktası. Kuralların kendisi kısa ve her şeyin nasıl kullanıldığını göstermek için birçok örnek cümle kullanmışlar.

Dilbilgisi Kılavuzu alıştırmalar içermez, bu nedenle başka bir kaynakla pratik yapmanız gerekecek. Örneklerle kurallardan daha iyi öğreniyorsanız, burası başlamak için mükemmel bir yerdir.

Bunun yanı sıra Education First, İngilizce yeterlilik testi, sık kullanılan İngilizce deyimler listesi ve sıklığa göre kelime listesi gibi diğer ücretsiz İngilizce kaynakları içerir.

 

Englisch Hilfen

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: Bu Almanca site, Almanca ve İngilizce olmak üzere iki versiyonda mevcuttur.

Englisch Hilfen, İngilizce öğrenen birinin ihtiyaç duyacağı her şeyi içeriyor. Harika gramer açıklamaları ve alıştırmaları içeriyor ve her şeye erişim tamamen ücretsizdir.

Ekranın sol tarafındaki listeden bir konu seçin ve öğrenmeye başlayın!

Bir konu seçtiğinizde, o konuyla ilgili tüm mevcut bağlantıların bir araya getirildiği bir web sayfasına yönlendirileceksiniz. Farklı bağlantılar normalde konuyu nasıl öğrenmeniz gerektiğine göre düzenlenmiş.

Dilbilgisi bağlantıları listesinin sonunda, sizi o konudaki alıştırmalara götürecek bağlantılar da bulacaksınız. Site oldukça kullanıcı dostu ve kullanımı kolaydır.

 

Oxford Practice Grammar Online

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: Oxford University Press web sitesi üç düzeyde İngilizce gramer alıştırmaları sunar: temel, orta ve ileri düzey.

Her seviye birçok dilbilgisi alıştırması, dinleme ve konuşmaya odaklanan bir bölüm ve okuma ve yazmayı hedefleyen başka bir bölüm içerir. Sizi diğer Oxford dil öğrenme kaynaklarına götüren faydalı bağlantılar da vardır.

İngilizce gramer alıştırmaları, çoktan seçmeli sorular veya kelimeleri doğru sıraya koymak gibi çeşitli formatlarda geliyor. Her görev, o seviyedeki birkaç gramer konusunu kapsayabilir.

 

Passport To English

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: Passport To English, sıfırdan başlayan ve kelime alıştırmaları, İngilizce gramer dersleri, oyunlar, dinleme ve okuma alıştırmaları aracılığıyla size İngilizce öğreten eksiksiz bir İngilizce kursudur.

İhtiyacınız olan şey tam bir İngilizce kursuysa, Başlangıç İngilizcesi seviyesinin ilk İngilizce gramer dersiyle başlayın ve devam ederken ayrıntılı talimatları izleyin.

Yalnızca mevcut İngilizce gramer seviyenizi geliştirmek istiyorsanız, Passport To English harika bir sitedir.

Dilbilgisi konularının listesi alfabetiktir ve kursun derslerinde işlenen her gramer parçasını içerir (kursta her dilbilgisi konusunun göründüğü seviyeyi ve ders numarasını görebilirsiniz).

Passport To English sadece iyi organize edilmiş değil, aynı zamanda harika açıklamalar ve pek çok örnek içeriyor. Her konunun sonunda, öğrendiklerinizi kontrol etmek için birkaç alıştırmanız var.

 

 

My English Pages

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: My English Pages, İngilizce gramerinizi her seviyede geliştirmenize yardımcı olacak ücretsiz bir çevrimiçi kaynaktır.

Zamanları, konuşmanın bölümlerini, modal fiilleri, belirteçleri, cümlecikleri bulabilirsiniz! Dolayısıyla, İngilizce gramerinizi nasıl geliştireceğinizi bilmiyorsanız, buradan başlayın!

Her konu için harika bir dilbilgisi dersi veya birçok örnek içeren açıklama bulacaksınız ve açıklamanın sonunda yeni öğrendiğiniz dilbilgisini uygulayabileceğiniz bağlantılar var.

 

LEO Network

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

Açıklama: LEO, kelime öğrenmenize, diğer öğrencilerle sohbet etmenize, yazma becerilerinizi geliştirmenize, heceleme testleri yapmanıza olanak tanır.

Dilbilgisi bölümü de harika ve eminim siz de ona aşık olacaksınız.

Her kategori ve konu, sağda bir ila üç küçük sembol içerir. Bu semboller size her konu için neler yapabileceğinizi anlatır.

Not defteri simgesi, tıkladığınızda bir gramer açıklaması bulacağınız anlamına gelir. LEO Ağı’ndaki dilbilgisi açıklamaları oldukça kısa görünebilir, ancak bunlar doğrudur ve neyin önemli olduğuna odaklanır. Gereksiz hiçbir şey öğrenmeyeceğinizi biliyorsunuz.

Resim sembolü, tıkladığınızda dilbilgisi konusuyla ilgili sevimli küçük resimler ve tonlarca örnek bulacağınız anlamına gelir. Bu, dilbilgisini iş başında görmek için mükemmel bir bölümdür.

Son olarak, bir daire içindeki tik simgesi, tıkladığınızda öğrendiğiniz dilbilgisini uygulayabilmeniz için bir test veya alıştırma yapacağınız anlamına gelir. Sihrin gerçekleştiği yer burasıdır ve konuyu gerçekten anlayıp anlamadığınızı veya gözden geçirmeniz gerekip gerekmediğini görebileceğiniz yer burasıdır.

 

UsingEnglish.com

Fiyat: Ücretsiz.

Level: All levels

usingEnglish.com’da dilbilgisi, kelime kullanımı ve kelime dağarcığıyla ilgili çeşitli konularda pratik yapabilmen için ücretsiz İngilizce sınavlarından oluşan kapsamlı bir koleksiyon vardır. Testler tüm seviyelerdeki öğrenciler için mevcuttur: başlangıç, orta ve ileri.

Quizler çoktan seçmeli sorular şeklindedir ve tüm maddeleri tamamladığınızda bir puan alırsınız. Cevap anahtarları da bir tıklamayla mevcuttur.

usingEnglish ile, daha geniş bir gramer konusu altında birkaç belirli konu ile pratik yapabilirsiniz. Örneğin, sıfatlar ve zarflar hakkında bilgi edinirken, tek tek kelimeler veya zarfların bir cümledeki konumu hakkında bazı alıştırmalar yapmayı seçebilirsiniz.

Her sınavda soru sayısını ve zorluk seviyesini görebilirsiniz. Bu şekilde, teste başlamadan önce ne kadar süreceğini ve sizin için uygun olup olmadığını bileceksiniz.

Sadece gramer değil, aynı zamanda doğal olarak da İngilizce konuşabilmeniz ve yazabilmeniz için kelime dağarcığıyla ilgili birçok kısa sınav vardır.

 

Tavsiye yazı: Hafıza teknikleri: Hafızanızı geliştirmeniz için 29 Altın Yöntem [Bilim destekli]

 

Bu yazıyı çevrenle paylaş;
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir